Jump to content


Photo
- - - - -

Pregovori Beograd - Priština


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1789 replies to this topic

#1771 fahox

fahox
  • Members
  • 3,634 posts

Posted 23 May 2013 - 08:23

lepo je to ali prošlo je samo nekih 14 godina do ovog da kažem istorijskog trenutka, nažalost mnogi nisu dočekali da ponovo vide svoj dom ili prošetaju ulicma grada u kom su živeli decenijama, ipak kako god bilo ja pozdravljam svaki pomak koji vodi normalizaciji i povratku

 

Pretpostavljam da ce drugi put, jos veca grupa, setati Pristinom i zatraziti prijem kod Thacija. Posto je bio dobar docek onda jasno se vidi da postoji problem zaposljavanja. Evo slucaja da vlada Kosova, vlada Srbije i EU pokusavaju da cine stvari i na tom aspektu.



#1772 kosovari

kosovari
  • Members
  • 161 posts

Posted 23 May 2013 - 12:36

jedno su lična iskustva a drugo neki organizovani "povratak" i zato je ova vest ipak značajna barem za one koji bi ipak da se vrate koliko god im se poturale prepreke u tome, mnogo ima ljudi koji bi da se vrate u svoje domove i potrebne su im i ove male sitnice tipa javili su im se nekadašnji poznanici ili niko ih nije napao iako su bili vidljivi svima, takve sitnice mnogo znače onim koji hoće svojoj kući ...

 

Vidis, ovo je vec simptomaticno.

 

Ako su (kako tvrde komentatori) Srbi bili slobodni da setaju Pristinom i pre ovoga dogadjaja, zasto je bilo potrebno organizovati povecu grupu i povesti ih u setnju Pristinom? Koja je bila poenta? Slazem se da je jako znacajno da se dokaze da prisutnost Srba uopste ne smeta gradjanima, ali to se manje vise vec znalo, zar ne?



#1773 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 23 May 2013 - 12:45

Vidis, ovo je vec simptomaticno.

 

Ako su (kako tvrde komentatori) Srbi bili slobodni da setaju Pristinom i pre ovoga dogadjaja, zasto je bilo potrebno organizovati povecu grupu i povesti ih u setnju Pristinom? Koja je bila poenta? Slazem se da je jako znacajno da se dokaze da prisutnost Srba uopste ne smeta gradjanima, ali to se manje vise vec znalo, zar ne?

ajde nemoj da se pravimo francuske sobarice i po ponavljamo neke stvari kao papagaji

niko nikad nije tvrdio na ovom forumu da je nemoguće prošetati kao pojedinac ulicama(pogotovo centralnim)prištine niti da je nemoguće popiti kafu ili pojesti sendvič u nekom lokalu ali priznaj i sam da nikad nije bila neka organizovana poseta( sem groblju na zadušnice)i da je veća grupa Srba na bilo kom mestu u gradu predstavljala potencijalni incident i da niko nije to ni pokušao da sprovede, imalismo i neke kontra primere kao što su oniu đakovici gde su se povratnici napadali žestoko

Ovo je znak da ima Srba koji hoće da se uprkos svemu vrate a i da ima i Albanaca kojim to ne smeta i vrlo rado bi prihvatli nekadašnje komšije i to treba pozdraviti koliko god to nekom bilo malo ili mnogo zavisno ko na to kako gleda 



#1774 kosovari

kosovari
  • Members
  • 161 posts

Posted 23 May 2013 - 13:20

ajde nemoj da se pravimo francuske sobarice i po ponavljamo neke stvari kao papagaji

niko nikad nije tvrdio na ovom forumu da je nemoguće prošetati kao pojedinac ulicama(pogotovo centralnim)prištine niti da je nemoguće popiti kafu ili pojesti sendvič u nekom lokalu ali priznaj i sam da nikad nije bila neka organizovana poseta( sem groblju na zadušnice)i da je veća grupa Srba na bilo kom mestu u gradu predstavljala potencijalni incident i da niko nije to ni pokušao da sprovede, imalismo i neke kontra primere kao što su oniu đakovici gde su se povratnici napadali žestoko

Ovo je znak da ima Srba koji hoće da se uprkos svemu vrate a i da ima i Albanaca kojim to ne smeta i vrlo rado bi prihvatli nekadašnje komšije i to treba pozdraviti koliko god to nekom bilo malo ili mnogo zavisno ko na to kako gleda 

 

Ma slazem se ja sa tobom potpuno, ali imam osecaj da je cela poenta bila testiranje javnosti, sto je po meni malo tendenciozno.

 

Mislim, zar ne b bilo tendenciozno organizovati 100 albanaca za setnju Severnom Mitrovicom?



#1775 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 23 May 2013 - 13:25

Ma slazem se ja sa tobom potpuno, ali imam osecaj da je cela poenta bila testiranje javnosti, sto je po meni malo tendenciozno.

 

Mislim, zar ne b bilo tendenciozno organizovati 100 albanaca za setnju Severnom Mitrovicom?

100 Albanaca nekadašnjih stanovnika severne Mitrovice ni u jednom slučaju ne bi trebalo da  budu provokacija bilokome jer su to stanovnici tog grada koji su usled ratnih dešavanja završili većinom silom na nekoj drugoj lokaciji, ima verovatno i među njima nekih koji su prodali svoju imovinu neki su možda nešto i ućarali u svemu tome ali sve to je rađeno nasilnim putem i u Pr i u KM to svi znamo samo št neki imaju selektivan pogled i nalaze opravdanje za postupke svojih sunarodnika

testiranje javnosti je često pravi pokazatelj stanja a ne priče nekih foteljaša kojima guzice čuvaju ćelavi telohranitelji 



#1776 kosovari

kosovari
  • Members
  • 161 posts

Posted 23 May 2013 - 13:38

100 Albanaca nekadašnjih stanovnika severne Mitrovice ni u jednom slučaju ne bi trebalo da  budu provokacija bilokome jer su to stanovnici tog grada koji su usled ratnih dešavanja završili većinom silom na nekoj drugoj lokaciji, ima verovatno i među njima nekih koji su prodali svoju imovinu neki su možda nešto i ućarali u svemu tome ali sve to je rađeno nasilnim putem i u Pr i u KM to svi znamo samo št neki imaju selektivan pogled i nalaze opravdanje za postupke svojih sunarodnika

testiranje javnosti je često pravi pokazatelj stanja a ne priče nekih foteljaša kojima guzice čuvaju ćelavi telohranitelji 

 

Stvarno sumnjam da i sam verujes u ovo boldovano.

Anyhow, licno ne mislim da su spektakli pravi put do bilo kakvog resenja. Veci sam pristalica malih koraka komentatora (koji sigurno nisu bili sa tu celavim telohraniteljima) nego "spektakularnih" pokusaja (pricam generalno, jer ova setnja ipak nije bila tako "spektakularna").



#1777 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 23 May 2013 - 13:48

Stvarno sumnjam da i sam verujes u ovo boldovano.

Anyhow, licno ne mislim da su spektakli pravi put do bilo kakvog resenja. Veci sam pristalica malih koraka komentatora (koji sigurno nisu bili sa tu celavim telohraniteljima) nego "spektakularnih" pokusaja (pricam generalno, jer ova setnja ipak nije bila tako "spektakularna").

verovao ti ili ne u severnoj Mitrovici žive i Albanci istina u manjem broju u odnosu na Srbe ali isto kao što se u Prištini može ponekad čuti srpski jezik na ulici ili u kafiću isto tako je to moguće i na severu Mitrovice, kad bih bio ciničan kao fahox ja bih uputio lbance koji su nekad živeli u tom delu Mitrovice da se jave kod Pantića ili Nedeljkovića koji će rešiti njihove probleme, srećom ja ne razmišljam tako ... 


Edited by perkos, 23 May 2013 - 13:48.


#1778 Loup

Loup
  • Banned
  • 940 posts

Posted 23 May 2013 - 14:20

kad bih bio ciničan kao fahox ja bih uputio lbance koji su nekad živeli u tom delu Mitrovice da se jave kod Pantića ili Nedeljkovića koji će rešiti njihove probleme,

 

Nakon što uskoro bude formirana Zajednica srpskih opština svi njeni stanovnici bez obzira na nacionalnist će svoja prava i obaveze ostvarivati u institucijama Zajednice srpskih opština, osim onih koje se ostvaruju na centralnom nivou.

 

Lokalna vlast, po Ustavu Kosova ima visok nivo nezavisnosti u odnosu na centralnu vlast.

 

 

 

Član 124

 

[Organizovanje i Funkcionisanje Lokalne Samouprave]

 

7.

Adminsitrativno razmatranje opštinskih akata od strane centralne vlasti u oblasti njihovih ovlašćenja, je ograničeno samo na procenu saglasnosti sa Ustavom Republike Kosovo i zakonom

 


Edited by Loup, 23 May 2013 - 14:22.


#1779 kanader

kanader
  • Members
  • 1,138 posts

Posted 23 May 2013 - 15:07

supci sa "kosovske" strane foruma su nesposobni da kupe i jeftinu kutiju cigara

bez njih i slicnim njima bi se ovaj problem resio u momentu



#1780 Inna.Ivanica

Inna.Ivanica
  • Members
  • 1 posts

Posted 07 June 2013 - 11:11

Zdravo svima. Od pre 2 nedelje je pocheo sa emitovanjem jako zanimljiv serijal vezano za Kosovo i Srbiju na raznorazne teme. Ono shto je zanimljivo jeste da su emisije jako balansirane, da ne kazhem fer, i da ne liche, makar do sada, na one uobichajene gluposti koje smo gledali. Serijal je radio BIRN (Balkanska istrazhivachka mrezha).

http://internewskoso...Nestala-Lica-45



#1781 KKK(kosovskikraljkokaina)

KKK(kosovskikraljkokaina)
  • Members
  • 3 posts

Posted 24 June 2015 - 13:11

Meni kao albancu je drago da neko is srbije pokusava da resava srpsko-albanski problem.

Ali imam neke sitnice da vam kazem:

1. Ne bi postojao nikakav problem ni sa albancima ni sa hrvatima, pa ni sa bosancima da nije srpskog teritorijalnog apetita, plackanje, silovanje, ubistvo hiljade dece, zena i starih ljudi....

2.Srbi moraju da postuju sve okolo sebe, isto tako kao sto zele postovanje za sebe od svih okolo njih.

3. Svi mi iz okolnih zemalja znamo da svi srbi nisu ucinili sva ta stravicna genocidna etnicki ciscenja itd, na okolnim zemljama, ali ako vi kao srbi ne suocavate se sa time, mi zrtve velikosrpskog apetita sigurno necemo, i jos cemo biti spremni na odgovor , na moguci srpksu teritorijalnu  expediciju( gde ce svi iz okolnih zemalja pokusati da vrati deo zemlje, deo casti itd).

4. Najvaznije, zivite i pustite druge da zive.

E sad kad to iskapirate, kad vidite da ste vi u stvari celo vreme bili oni gresnici, sto ste stvarali problem, tad je veoma lako da se zvrsi problem koi je nastao 80tih, samo je potrbno da kazete jedno veliko IZVINITE SVI VI KOJIMA SMO NANELI TOLKI BOL, za nekoliko hiljada ukradenih tv, frizidera i sta sve ne,  mislim ko ce da odgovara za sve te silovane zene i devojcice sirom exyu, ko ce odgavarati za sve te ubijene sirom exyu, a svi mi znamo zasto se to desavalo i ko je uradio, a najlose je bio kad su vasi popovi blagosiljali te " borce sto su isli u sveti rat" za silovanja plackanja itd, moji srpski prijatelji pa vase horde tad, 90tih su tolko licile na sadasnju ID, iste ste stvari uradili civilima, zenama decama. E sad vi pokusavate na svaki nacin da te zlo radnje bacite nekome drugome, pa to ne ide tako, mi svi znamo da sve to nisu uradili bugari ili rumuni, nego srbi bez obzira odakle su bili srbija bosna hrvatska ili kosovo, pa cak su dosli volonteri i od daleke nam australije,(znate vi veoma dobro za koga pricam) pa pokusali da ustanove novi srpksi poretak na balkanu.

Eto da skratim, drugari kad ovo ukapirate, verujte mi mnogo je lako da se prevazidje srpsko albanski problem ali i svi problemi na balkanu.

i jos nesto, svi vi ovde sto govorite te ono te ovo te trgovina organima , ja bih sve vas pozvao da dodjete na Kosovo, i da vidite kako ljudi zive, da izadjete malo od te severne korejske ideologije, da se druzite sa drugima koji ne misle kao vi, koji se ne mole istom bogu kao vi, ali na kraju krajeva i mi volimo pivo i devojke, sto verujem i vecina srba isto to voli, pa na autobus i pravac dole, pa da pricamo uz pivo, muziku i da stvaramo prijatelstva a ne neprijateljstva.

 

Pozdrav od coveka koji sve video  i pamti( bio na 3 rata hrvatska,bosna i Kosovo.)



#1782 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 24 June 2015 - 13:15

ništa ako nisi bio juče u Briselu ;)  tamo se vodi glavna bitka a ne po hrvatskoj bosni i na kosovu!

 

"lepo" si krenuo za jednog početnika no ipak se nadam da nećeš igrati samo prvih 15 minuta


Edited by perkos, 24 June 2015 - 13:16.


#1783 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 24 June 2015 - 16:36

...

4. Najvaznije, zivite i pustite druge da zive.

 

Sve ti je odlicno, ali ovo nece moci. Pa ne mogu to SrBovi, mnogo trazis, imaju oni "kosovski mit" i "drzavotvornu tradiciju" i slicna etnonacionalisticka i feudalna sranja. Kako sad da prihvatimo taj zli liberalizam koji se ogleda u ovoj tvojoj recenici? Ne moze, to je zavera ciJeVatikana.



#1784 KKK(kosovskikraljkokaina)

KKK(kosovskikraljkokaina)
  • Members
  • 3 posts

Posted 24 June 2015 - 17:43

"On je obucen u spijunsko-teroristickim centrima da sve pamti."

 

Schrodinger-

ova ti je kao u BALLKANSKI SPIJUN!!!!!!



#1785 daljinac

daljinac
  • Banned
  • 783 posts

Posted 25 June 2015 - 11:04

Meni kao albancu je drago da neko is srbije pokusava da resava srpsko-albanski problem.

Ali imam neke sitnice da vam kazem:

1. Ne bi postojao nikakav problem ni sa albancima ni sa hrvatima, pa ni sa bosancima da nije srpskog teritorijalnog apetita, plackanje, silovanje, ubistvo hiljade dece, zena i starih ljudi....

2.Srbi moraju da postuju sve okolo sebe, isto tako kao sto zele postovanje za sebe od svih okolo njih.

3. Svi mi iz okolnih zemalja znamo da svi srbi nisu ucinili sva ta stravicna genocidna etnicki ciscenja itd, na okolnim zemljama, ali ako vi kao srbi ne suocavate se sa time, mi zrtve velikosrpskog apetita sigurno necemo, i jos cemo biti spremni na odgovor , na moguci srpksu teritorijalnu  expediciju( gde ce svi iz okolnih zemalja pokusati da vrati deo zemlje, deo casti itd).

4. Najvaznije, zivite i pustite druge da zive.

E sad kad to iskapirate, kad vidite da ste vi u stvari celo vreme bili oni gresnici, sto ste stvarali problem, tad je veoma lako da se zvrsi problem koi je nastao 80tih, samo je potrbno da kazete jedno veliko IZVINITE SVI VI KOJIMA SMO NANELI TOLKI BOL, za nekoliko hiljada ukradenih tv, frizidera i sta sve ne,  mislim ko ce da odgovara za sve te silovane zene i devojcice sirom exyu, ko ce odgavarati za sve te ubijene sirom exyu, a svi mi znamo zasto se to desavalo i ko je uradio, a najlose je bio kad su vasi popovi blagosiljali te " borce sto su isli u sveti rat" za silovanja plackanja itd, moji srpski prijatelji pa vase horde tad, 90tih su tolko licile na sadasnju ID, iste ste stvari uradili civilima, zenama decama. E sad vi pokusavate na svaki nacin da te zlo radnje bacite nekome drugome, pa to ne ide tako, mi svi znamo da sve to nisu uradili bugari ili rumuni, nego srbi bez obzira odakle su bili srbija bosna hrvatska ili kosovo, pa cak su dosli volonteri i od daleke nam australije,(znate vi veoma dobro za koga pricam) pa pokusali da ustanove novi srpksi poretak na balkanu.

Eto da skratim, drugari kad ovo ukapirate, verujte mi mnogo je lako da se prevazidje srpsko albanski problem ali i svi problemi na balkanu.

i jos nesto, svi vi ovde sto govorite te ono te ovo te trgovina organima , ja bih sve vas pozvao da dodjete na Kosovo, i da vidite kako ljudi zive, da izadjete malo od te severne korejske ideologije, da se druzite sa drugima koji ne misle kao vi, koji se ne mole istom bogu kao vi, ali na kraju krajeva i mi volimo pivo i devojke, sto verujem i vecina srba isto to voli, pa na autobus i pravac dole, pa da pricamo uz pivo, muziku i da stvaramo prijatelstva a ne neprijateljstva.

 

Pozdrav od coveka koji sve video  i pamti( bio na 3 rata hrvatska,bosna i Kosovo.)

Evo, ja ovde kojeg banuju svako toliko, cak i zbog postavljanja linka a kojeg sa druge strane nazivaju Svrbovom sto u danasnjem svetu zapravo predstavlja  odrednicu za ponos,cast,dostojanstvo,slobodarstvo, a koja stoji nasuprot dupelizanja,udvoristva,despotije... Sa lakocom mogu da kazem izvini.Izvini u ime svih onih ekstremista, koji su se predstavljali Srbima i na jedan necovecan nacin pod velom patriotizma vrsili zlodela koja su vrsili.To svakako nisu bili ni patrioti ni ljudi.Pravi patriotizam se po meni ogleda u liku jednog Novaka Djokovica ili mlade fudbalske reprezentacije.Ali pitanje je imas li ti muda da se izvinis za sve ono sto navodis da je radila samo jedna strana? Imas li ti muda da se izvinis za silovanja , ubistva,proterivanja pa i vadjenja organa koji su radili pojedini pripadnici tvog naroda.E onda kad budes imao muda to da uradis, sto se mene tice, nece biti nikakvih prepreka da popijemo pivo. Bilo zajecarsko bilo neko pristinsko (ne znam koje je tamo najbolje pivo )