Jump to content


Photo
- - - - -

Poslednji utisci iz emigracije


  • Please log in to reply
4967 replies to this topic

#4831 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 02 June 2018 - 12:54

Haha, Vijetnam, Kambodža... Zašto li me to ne čudi? Ne mora neki rasista biti rasista za sve rase ili ksenofob prema svim doseljenicima. Zanimljiv je, recimo, taj fenomen da takvi odlaze u Vijetnam, Indoneziju i onda se tamo zaljube™ u neku hotelsku radnicu ili prosto na proputovanju sretnu sebi srodnu dušu. <3 Onda ih dovedu u zemlju, ožene ih a glasaju za ekstremno desne partije koje se zalažu za, recimo, stroge porodične zakone za doseljenike po kojima se na svaki način pokušava otežati porodicama “nezapadne tradicije” da se nastane u njihovim zemljama. Nikada nisam čuo da ijedan rasoš sa ekstremne desnice ima išta protiv tih golubica iz “nezapadnih tradicija” da se dosele i dobiju čak i državljanstvo tih zapadnih zemalja. Mora se tim luzerima kako god je moguće život učiniti smislenim a i one znaju ko vodi glavnu reč u kući ili...

 

 

Odmori se malo, preterao si sa imputiranjem i špekulacijama.


  • 3

#4832 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 02 June 2018 - 12:55

...

 

...

 

Ti si mi najmanje izvor informacija. Toga, kao i iscasenog nacina posmatranja sveta se cuvam.

Takodje, nije mi jasno - da nisi mozda neki ekskluzivni vlasnik informacija?

Moze biti, ali 'melankolickih', a to me ne zanima.

;)

Polazeci od principa 'ravnopravnosti' za koji se deklarativno zalazes - nemoj voditi tudju bricu, vec prepusti tim osobama da biraju kakva ce nekome biti 'hanuma'. Na kraju krajeva to te se ne tice, a nje se ne tice tvoje 'pravilno misljenje'.

Ni tvoje, ni okoline. Valjda ona odlucuje o tome?

Opet, preduga je prica oko kulturnog nasledja / tradicije koju je svako sticao na svoj nacin, pa se ljudi ne iskljucuju / ukljucuju na 'progresivno dugme-zvonce'. To je zanimacija lib_tarda.

 

Opet moze se sasvim pristojno ziveti i tamo u pristojnoj vezi (ima dosta takvih slucajeva) a niko nije ni obavezan da se uzajamno zaklinje. Sumnjam da se u odredjenim godinama juri u treci svet radi zenidbe / dece.

 

'Sex Tourism in Africa: Kenya's Booming Industry (New Directions in Tourism Analysis)'
1st Edition, Kindle Edition, 2016
by Wanjohi Kibicho (Author)

;)

 

 

PS.

Nema te pojave u zivotu / ljudskom rodu koji lib_tardi ne pokusavaju da vuseru svojim maloumnim drombuljanjem.

 

...


  • 0

#4833 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 02 June 2018 - 13:24

Haha, Vijetnam, Kambodža... Zašto li me to ne čudi? Ne mora neki rasista biti rasista za sve rase ili ksenofob prema svim doseljenicima. Zanimljiv je, recimo, taj fenomen da takvi odlaze u Vijetnam, Indoneziju i onda se tamo zaljube™ u neku hotelsku radnicu ili prosto na proputovanju sretnu sebi srodnu dušu. <3 Onda ih dovedu u zemlju, ožene ih a glasaju za ekstremno desne partije koje se zalažu za, recimo, stroge porodične zakone za doseljenike po kojima se na svaki način pokušava otežati porodicama “nezapadne tradicije” da se nastane u njihovim zemljama. Nikada nisam čuo da ijedan rasoš sa ekstremne desnice ima išta protiv tih golubica iz “nezapadnih tradicija” da se dosele i dobiju čak i državljanstvo tih zapadnih zemalja. Mora se tim luzerima kako god je moguće život učiniti smislenim a i one znaju ko vodi glavnu reč u kući ili...

 

Ja tebe u potpunosti razumem. Vishe je nego ochigledno da si ti iz jednog, vojvodjanskog, prashnjavog sokaka preshao u drugi, norveshki i da nikada nisi ziveo, pa ni video turistichki - sredinu u kojoj rasa gubi smisao.

 

"Moja rasa" ......... osecam se jako glupo chak i dok to pishem jer mi potpuno nedostaje taj osecaj identifikacije .......... ne shvatash ti to, jasno mi je ........ pitanje je da li to rasa ima vishe smisla nego recimo kada bih napisao "mi koji nosimo broj cipela 9.5 US / 43 EU"  ili ..... mi koji mislimo da bi "muzika" Celine Dion bila najbolji izbor za muchenje zatvorenika  :lol+:

 

Medjutim, to je bilo nekada, a danas mi se to namece, ne mogu otvoriti novine a da me ne zapljusnu ........ rase! Da li je za to kriv Trump? Ma jok ........ pa nisam tako kratke pameti ......... o tome se bulaznilo pre njega, on je to samo iskoristio u trci ........ i pobediJo!!!  :kece:

 

Onda dodjem na forum i tu me sacheka borac za moje bolje sutra iz nekog norveshkog sokaka koga je totalno poremetio neki norveshki komshija, fashista, pa sada naganja takve po forumu, a njih nigde nema ...... znachi mora da ih izmisli  :lol+: A kad su to levichari imali problema da izmisle spoljnog i unutrashnjeg neprijatelja? NIKADA  :lol+:

 

U ovom gradu gde ja zivim 51,5% ljudi se NE izjashnjavaju kao BELI. 

 

Iz nekog razloga se zovu visible minority:rotflmao: Ne smeta to meni  :s_d:  ........ samo primecujem da bi svaki djak prvak znao da 51 od 100 nije manjina. Samo kod debilnih levichara to nije logika/matematika ...... vec rasizam. Kazu da ce te manjine 2030. biti 65%. Da li ce se oni i tada zvati MINORITY??? 

 

Ja sam siguran da hoce  :wicked: , ako vlast budu drzali libtardi ......... da li je to normalno? Pa naravno da nije.

 

Da li cu ja te 2030. zahtevati da ja budem manjina (stvarna manjina!) i naganjati neka svoja prava, glumiti zrtvu i pokushati da iz toga izvuchem neku korist?  .......... Ma jok bre, koji ce mi to qrac.

 

Ako mi se ne bude svidelo otici cu u neki norveshki sokak, naci nekog kolegu fashistu i plakati nad nashom zlehudom sudbinom "belog choveka".

 

A ti dodji ovde da budesh sa svojima i da preuzmesh "krivicu belog choveka" na sebe. Meni ne pada na pamet. Jer, da se vratimo na pochetak ....... zaista nisam kriv shto nosim cipele broj 43. Zapravo ...... ponosan sam  :wicked:


Edited by Denis Jasharevic, 02 June 2018 - 13:42.

  • 0

#4834 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 02 June 2018 - 13:40

Evo, vidim da si, konachno, skoknuo do Kinshase, na sluzbeni put. 

 

A nisam te chak ni prijavio ........ navikao sam na tvoje proganjanje, chitam i smejem se. Nigde se ne prepoznajem, a vidim da se meni obracash. 

 

 

Ne mora neki rasista biti rasista za sve rase ili ksenofob prema svim doseljenicima.
Zanimljiv je, recimo, taj fenomen da takvi odlaze u Vijetnam, Indoneziju i onda se tamo zaljube# u neku hotelsku radnicu ili prosto na proputovanju sretnu sebi srodnu dušu. <3
Onda ih dovedu u zemlju, ožene ih a glasaju za ekstremno desne partije koje se zalažu za, recimo, stroge porodične zakone za doseljenike po kojima se na svaki način pokušava otežati porodicama “nezapadne tradicije” da se nastane u njihovim zemljama. Nikada nisam čuo da ijedan rasoš sa ekstremne desnice ima išta protiv tih golubica iz “nezapadnih tradicija” da se dosele i dobiju čak i državljanstvo tih zapadnih zemalja. Mora se tim luzerima kako god je moguće život učiniti smislenim a i one znaju ko vodi glavnu reč u kući ili...


Edited by Denis Jasharevic, 02 June 2018 - 13:44.

  • 0

#4835 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 02 June 2018 - 13:42

...
 
Po dramatizmu upisa na 4umu, uradke Sunshine State mogu samo da uporedim sa uradcima Honey Badgerom - uvek briga oko 'zemlje / vremena / kise / sunca ... biljcica.
:rotflmao:
 
...


:D

Svaka budala ima svoju brigu!

p.s. @HB - ovo ja na moj racun - samo ti brini o biljcicama. Ja za ovih 12 godina boravka na forumu promenih 4 drzave, pa moram bar malo dramiti (jos kad se kisa ukljici u pricu!)

p.p.s. rezime godisnjeg - sutra put nazad, a od 23 dana na Floridi, imala sam mozda 3 lepa, suncana dana. Danas je, naravno, takav dan..... ne bi li mi otezao odlazak. Da ne bi svakodnevnog druzenja s prijateljima, ovo bi bio najpropaliji odmor. Sad sledi "back to life, back to reality"
  • 0

#4836 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 02 June 2018 - 22:32

...

 

:D
... svaka budala ima svoju brigu! ...

... imala sam mozda 3 lepa, suncana dana ...

 

 

Mogao bih se sloziti.

No, moje zivotno iskustvo kaze da radoholicari lose zavrsavaju.

 

Nije bitno da li im na poslu kupuju 'elegantnu skupu konjsku opremu / aka poklone' - na kraju svakoga ceka kafilerija.

 

Ljudi se vrlo brzo naviknu da neko drugi zapinje za njih, pa se opuste / razbaskare.

U nekoj od pred-pred-poslednjih firmi sam bio nezamanjiv po pitanju nekih rafinerija, pa me cak u vreme sankcija nisu pustali na 'prinudni'! Ako odem - sta ce biti sa 2-3 rafinerije?

 

Sve su mi cinili - odnesu stvari na hemijsko, kupe dorucak, docekaju kceru pred firmom i daju joj neke (moje) pare za skolske potrebe - ma sve - cak i da unovce cekove preko veze u post.stedionici (imali vezu!). Samo da ne napustam kancelariju! Pa dodje generalni u neku nedelju predvece - pita ko je uz zgradi, onaj ludak sa XI! Dodje kod mene i onda kroz razgovor oko ugovora sa 'nekom_panamom' malo potrosimo wiskoze. I pita - ajde ti malo do Budimpeste - ne moras nista da radis, samo par dana, uzmes neku dnevnicu. A ja se pozalim na comp / stampac! On, stari udbas, gleda me i ne veruje usima. Zavrsimo taj ugovor i u moju kancelariju sutra stigne novi comp sa stampacam i sifrom da niko ne moze da ga koristi.

A u ponedeljak ja na posao - ne moze - javite se sekretarici generalnog. A ona ce - idete u Budimpesti na tri dana sluzbeno.

I tako sam se malo opasuljio.

 

Seca li se neko toga?

Ne.

Jesam li imao nesto od toga, osim licne satisfakcije - ne!

Jedino sto se generalni uvek rukovao sa mnom, a mnoge direktore sektora je ostavljao da stoje u njegovoj kancelariji. Tamo je postojala samo jedna fotelja za njega, i kad bi mu trebao neki tel. razgovor sa ruskim naftasima, uneli bi jednu za mene, i odmah potom izneli. Nista vise.

 

Ja sam od prvog dana na poslu samo hteo da radim i zaradim. Ono prvo mi se ispunilo, a ovo drugo - ne.

Nije bilo predvidjeno.

 

Zato sam sumnjicav prema bogato ukrasenoj konjskoj opremi / aka 'poklonima'.

;)

 

...


Edited by Kinik, 02 June 2018 - 22:33.

  • 0

#4837 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 02 June 2018 - 22:47

Ja sam nekad bio radoholicar, ali to se vremenom promjenilo. Svi smo mi zamjenljivi i ne vidim svrhu da radim vise od potrebnog. Skoro jedan na poslu ode u peMziju nakon nekoliko decenija u firmi. Iduci dan se nije ni primjetilo da ga nema. I cemu onda sav taj radoholik rad? Mene danas vise ispunjava moja porodica, da vidim kako mi djeca odrastaju i kvaliti tajm sa zenom.
  • 3

#4838 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 02 June 2018 - 22:57

Rekoh ja da ce biti Engleska ili Danska. Veceras su se usidrili na ulazu u Hull. Sutra ujutro dolazi pilot da ih navodi kroz Humber pa ce malo po gradu da zvrlje.



71b2f1b9b8801d8192a1753e08527bc0.jpg

65a48983ae6a6c07319d7adb021fae8f.jpg

ecd4c74b2fb1dafef2532b71c4bb7df1.jpg

806a275b462c3d9451d5989d418f1887.jpg

Edited by Doorn, 02 June 2018 - 22:59.

  • 4

#4839 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 06 June 2018 - 17:15

Ma kakav plach, velika je ova planeta. Ne svidja mi se vishe ovde, josh manje u Evropi ......... vreme je za zemlje treceg sveta. Ja kao osvedocheni rasista ne bih imao nishta protiv da se smirim recimo na Tajlandu :) , mada kazu da ni Vijetnam I Kambodza nisu za bacanje ........ I da ne vidim vishe nijednog belog choveka, ne bi mi nedostajao  :D, koji ce mi ..... sunce, plaze, palme, izvanredna klopa, druzenje sa omladinom ....... da se odmorim od ove dekadencije i provedem ostatak sa ljudima koji nisu josh poludeli.

 

Pravi izbor! Tebi bi se tamo sigurno dopalo. Cini se da tamo vlada pravi liberalizam, pogotovo u pogledu seksualnih sloboda. 

Bez preterane regulacije, te se "dise" punim plucima. A i klima i hrana su super. Samo treba primiti par vakcina. 


Edited by darth bane, 06 June 2018 - 17:16.

  • 0

#4840 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 24 June 2018 - 06:52

U cetvrtak bilo 32 stepena a jutros nam toplana pustila grejanje.
  • 0

#4841 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 24 June 2018 - 09:26

...

 

... u cetvrtak bilo 32 stepena a jutros nam toplana pustila grejanje ...

 

 

Damn Trump!

 

Da nije povukao potpis, sve bi bilo drugacije!

;)

 

...


  • 0

#4842 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 24 June 2018 - 09:35

...

 

 

 

Damn Trump!

 

Da nije povukao potpis, sve bi bilo drugacije!

;)

 

...

 

 

:lol+: :lol+:


  • 0

#4843 Platinum72

Platinum72
  • Members
  • 11 posts

Posted 16 July 2018 - 06:36

Pozdrav svima!...
Zamolila BiH za pomoć ako je neko upoznat sa pravilima.
Naime,istekla mi je je boravišna dozvola u Švedskoj.Zahtev za produženje sam predala u zakonskom roku,t.j.pre isteka stare.Planiram da odem na odmor u Srbiju, ali mi dozvola još ne stiže Inače,čekam otprilike dva meseca.
Da li smem da izlazim iz Švedske dok čekam na produženje? Inače,preporuka Migrationsverketa je da se ne izlazi,da ne BiH imala problema pri ponovnom ulasku,ali sam čula da u migracionom mogu uzeti neki papir kao dokaz da sam sve predala na vreme i da onda nije nikakav problem.Hvala unapred!
  • 0

#4844 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 16 July 2018 - 08:39

Odmaraj se u Svedskoj. Fino ti kazu da ne ides da nebi bilo komplikacija, ali ako bas mora da se ide u otadzbinu...pa Bogo moj...sretan put.
  • 0

#4845 Platinum72

Platinum72
  • Members
  • 11 posts

Posted 16 July 2018 - 08:50

Hvala u svakom slučaju,ali me interesuje da li je neko imao ovakvog iskustva,da li je putovao za vreme čekanja ....?...Znam da je najbolje da sedim ovde i čekam,ali postoje razlozi zbog kojih BiH putovala,inače ne BiH se ni oglašavala.😉
  • 0