Jump to content


Photo
- - - - -

Poslednji utisci iz emigracije


  • Please log in to reply
4967 replies to this topic

#4861 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 12 August 2018 - 03:21

...

 

Ovo je takodje neizostavno.

 

Attached File  potassium nitrate - saltpeter.jpg   66.55KB   6 downloads

(strogo prema uputstvu!)

 

Sa mesnim preradjevinama se nije zezati - ne trebaju ti eksperimenti sa 'botulinom'.

 

...


  • 1

#4862 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 18 August 2018 - 19:00

Nedelja kulture u Geteborgu, na svakom cosku se nesto desava i ima za svakog ponesto (bukvalno!). 

Usput je i Pride nedelja, ceo grad okicen zastavama i zastavicama (+ sav javni prevoz).

 

Gledala sam sinoc jedan mocan dans na velikoj sceni u Operi. 

Vreme divno, prijatna temperatura za setnju, mi lagano flaniramo kroz veseo grad pa lagano uzbdo avenijom koja se zavrsava velikim trgom (levo Gradsko pozoriste, desno Koncertna hala svedskog simfonijskog orkestra a u zacelju umetnicki muzej). Nasred trga Posejdon (statua). Ogroman prostor, tu se u sezoni odrzavaju koncerti. 

 

Kako se priblizavamo, vidim gore se skupljaju ljudi, znaci da se nesto desava ili ce da se desi. Tu negde u blizini zastanemo po strani iz radoznalosti da vidimo sta je na repertoaru, nismo bili jedini. Zabuljili se u bimove ne bi li saznali infomaciju jer ove koje smo pitali nisu imaju pojma jer su isto bili u prolazu. Primetim u jednom trenutku da narod navire, uglavnom crnomanjasti. Svi mi radoznalci se jos  malo izmaknemo sa strane jer publika sve gusca i sira. 

 

Kad odjednom poce da tresti neki teheranski dunka-dunka melos, a na bini tj na bimovima ugledasmo neku arapsku Semsu, giba li giba, publika u transu, vriska, mobilni u vazduhu, dert nevidjen u ovom gradu. Kao da gledas Pink uzivo. Mi put pod noge. Ne bih bila na mestu okolnih stanara

 

Citam jutros da je ta velika arapska zvezda. A citam i da je bilo kriticno pred njen nastup. Nije htela da izadje na binu dok nisu uklonjene sve hbtq zastave u okolini. A kao sto rekoh, sve hbtq-nakiceno kao bozicna jelka. Naravno, organizatori njenom timu nisu ni pomenuli da u Geteborgu ove nedelje nije samo nedelja kulture nego i Pride nedelja. Njih kulturoloski shok strefio. Poskidase organizatori hbtq zastave da joj ne bi pokvarili karijeru u bliskoistocnim krajevima. 

 

Mozda jednog dana i bakanska silikonska dolina zajeci usred Geteborga. Nista me vise ne iznenadjuje. 

 

Attached File  DSC_0620.JPG   79.68KB   3 downloads


  • 2

#4863 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 18 August 2018 - 21:15

...

 

Ovde ne moras da ides (zalutas) na 'koncert'.

Dovoljno je da bacis oko na neki toaletoid sa raznoraznim fufama, pa da vidis kakav je to polusvet.

 

Te ovo, te ono, te novi decko, novi kupaci / depilacija.

I onda je 'decko', svu izdepiliranu, glatko izubija.

:rotflmao:  

 

...


  • 1

#4864 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 18 August 2018 - 23:16

 

 

I onda je 'decko', svu izdepiliranu, glatko izubija.

:rotflmao:  

 

...

 

:rotflmao: .........…. Pa tak'a je tradicija, shta cesh! Kad ga iznervira, on mora da reaguje.  :lol+: 


  • 1

#4865 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 19 August 2018 - 23:17

Eto malo dinamike iz mog kraja. Justros su vatreni decaci pravili haos na Bay Bridge. Sve je bilo u redu dok se jednom nisu pokvarila kola i ostao da saceka policiju.

Naravucenije, ne leti se bez one stvari. 

920x920.jpg


  • 0

#4866 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 20 August 2018 - 05:42

Vec sam skoro 2 meseca na novoj adresi, a i dalje svaki dan skupljam nove "poslednje utiske" ...

 

 

....

... veverice su teske stetocine ...

Kod nas americke vjeverice imaju isti status kao i pacovi.
....

Svaki dan ih vidim ali mi stetu jos nisu nanele. Videcemo sledece godine kad se uhvatim uzgoja voca i povrca.

Nego, uglavnom su nekakve crvenkastosmedje boje i sa raskosnim repom.

A danas nesto cackam po placu i vidim jednu sivu, sa malo tanjim repom - i ta ne pobegne na drvo nego u rupu u zemlji!

Pitam komsiju sta je to, a ovaj se smeje i kaze - that's NOT a squirrel, that's a chipmunk!

Sta ja znam, gradsko sam dete - kod mene u domaji je bilo samo onih "gornjih" :D . Probam Google translate, a taj oba izraza prevodi kao "veverica". 

 

 

Jos uvek mi nisu bas jasni propisi i nadleznosti. Izvan zvanicne granice grada ("city limits") sam, ali po necemu i ovde imamo i neke gradske usluge. Recimo, i gradska policija grada pod ciji postanski broj (zip code) spadamo ima nadleznost ("jurisdiction") a ne samo county ("kotarski"?) sheriff's department. Ako zatrebaju, tu su i gradski vatrogasci.

Postoji vodovod, ali skoro trecina kuca ima svoje bunare. To ne znaci da nose vodu u kantama nego imaju sopstvene busotine iz kojih izvlace vodu pumpom koja osigurava dovoljan pritisak.

Medjutim, na svojem placu mogu da izgradim jos pet kuca ako hocu - i ne treba mi gradjevna dozvola! Nisam u gradu, nema urbanistickog plana ni propisa. A do centra gradica ima oko 4 ili 5 milja.

 

Postar razvozi i donosi postu, ali ne do kuce nego je samo stavlja u sanduceta koja stoje uz county road ("kotarski put"?). To je zato jer su kuce vecinom dosta odmaknute od puta, a mnoge imaju i ogradu oko celog poseda i zakljucanu kapiju.

Opisacu svoju situaciju.

Uz kotarski put stoje cetiri sanduceta, ovako:

 

tQfA9XU.jpg

 

 

... a na suprotnoj strani puta se odvaja privatni ulaz za cetiri domacinstva:

 

FKczB9o.jpg

(ja sam u prvoj rupi na levoj strani, ulaz je izmedju one dve grupe drveca)

 

 

Onaj znak na slici izgleda ovako:

 

72knaqo.jpg

 

 

Snalazim se nekako. Bice jos utisaka...


Edited by zoran59, 20 August 2018 - 14:04.

  • 1

#4867 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 20 August 2018 - 18:22

Dete, 15 godina starosti sedi ispred zgrade parlamenta u Stockholmu i strajkuje. 

Nece da ide u skolu (koja je vec pocela) do izbora (9. septembra) jer odrasli ne uzimaju klimatska pitanja ozbiljno. 

 

- Niko drugi nista ne radi pa moram ja ono sto mogu. Moja moralna duznost je da uradim nesto.

 

Sedi dete na ulici. Dzaba pitati gde su ti roditelji ( a sluzbe?) kad "odrasli" ljudi vec javno aplaudiraju ovom detetu, pa ce to da se medisjki napumpava i tako to. Klimajugend u najavi?

 

 

Pa se setim scene letos u samisci, zatrci se klinka - nema vise od 2-3 godine - ka zelenisu gde sam se bas tada nasla, upire prstom u sargarepe.

 

- "Mama, vidi sargarepa!" (vidi se da dete upravo otrkriva svet, to je taj uzrast)

- "Ne to! Rekli smo kupujemo samo ekoloski!".  :ajme:

 

Setim se i cetvorogodisnjaka koji je vegan a cija mama urgira kod nadleznih da se njenom malom veganu obezbedi odgovarajuca ishrana u vrticu. Uskoro ce on sam da se bori za svoja veganska prava. 

 

Deca nisu vise deca. :( To je, vrlo ocigledno, posledica toga sto ni mnogi odrasli nisu odrasli. 


  • 5

#4868 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 20 August 2018 - 19:08

...
 
 
Kakav car!
:thumbs:
 
>> ... This Dude Chewed and Swallowed a Hunk of Bloody Meat to Terrorize Vegans at a Vegan Festival
By Sarah Rense
AUG 16, 2018
 
Attached File  terrorizing vegans at festival.jpg   64.56KB   2 downloads
 
Last weekend in Amsterdam, some folks interested in vegan lifestyles gathered to eat vegan dishes and share vegan thoughts at a vegan food festival. It was a nice enough scene. Naturally, a man sporting a blond ponytail and a "Go vegan and die" tank top joined the crowd, chawing on a pink hunk of raw meat and telling people that vegan diets are making people sick.
 
A festival spokesperson spoke to the Independent about the incident. "While it is of course not forbidden to eat raw meat, it was of course a shocking sight because there was a puddle of blood and fat," they said. "Besides, there were lots of elderly people and children. At that time a special children’s program was going on."
 
Surely that sight will scare the kiddos right off the vegan track.
 
The man wandered around the festival with his meal, followed by a two helpers and a cameraman, before being confronted by the police. Presumably because eating raw meat in public isn't against any law, he was not arrested. Eventually, he left the festival grounds. It appears he posted this video a few days ago: ... <<
 
:hail:
 
...

Edited by Kinik, 20 August 2018 - 19:09.

  • 0

#4869 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 20 August 2018 - 19:11

Gde nadje junece srce da zvace, to je najzilavije, stvarno svaka mu chast!

Edited by Denis Jasharevic, 20 August 2018 - 19:12.

  • 0

#4870 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 24 August 2018 - 19:41

Zasto u mojoj basti nema nista osim cveca i drveca....

 

Attached File  IMG_20180824_1433473.jpg   150.34KB   1 downloads

 

Attached File  IMG_20180824_1435462.jpg   178.5KB   1 downloads


  • 0

#4871 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 24 August 2018 - 20:15

Zasto u mojoj basti nema nista osim cveca i drveca....

 

attachicon.gifIMG_20180824_1433473.jpg

 

attachicon.gifIMG_20180824_1435462.jpg

Sto bi ovo leglo u rernu. :)


  • 1

#4872 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 24 August 2018 - 22:00

Sto bi ovo leglo u rernu. :)

Lepo je brstio malo moje drvece...zivimo takoreci u parku i on nije mogao da u sumi nadje drvo da brsti nego mora u mom dvoristu  :)

 

Dobro, nisam ni ja nesto vicna uzgajanju voca i povrca, da bas ne krivim faunu za sve, ali eto mogla je nekao jabuka da ima i slicno.


  • 0

#4873 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 10 September 2018 - 13:46



5b3e2fe0575c7fd0abe44ae80b610d8b.jpg
  • 2

#4874 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 11 September 2018 - 02:12


 

Ovo je bilo moje iskustvo u UK kad sam se prvobitno uselila  :lol+: gomila nesporazuma, uglavnom smesni ali neki i ne bas tako. Saradnici su uglavnom bili uvredjeni, a ja potpuno zbunjena u cemu je problem.

A ovaj "perhaps you would like to think about it..." mi se desio u malo izmenjenoj verziji: "we should consider responding ...". Nakon dve nedelje - izgubljen dil i ja sizim kako i zasto, Britanac slegne ramenima i kaze pa rekao sam da treba da odgovorimo. Pazi mene  :huh: nisi rekao si we should consider - i was @&!& considering!!! Nisi rekao da je to jedina opcija  :D


  • 0

#4875 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 12 September 2018 - 11:29

Stize Florence, mrzim sezonu uragana....


  • 0