Jump to content


Photo
- - - - -

Poslednji utisci iz emigracije


  • Please log in to reply
4967 replies to this topic

#4441 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 08 December 2017 - 08:58

Auhhh!!!!

 

Jbt, juzni Texas. Stotinjak milja od meksicke granice. Stanujem stotinjak metara od mora, Meksicki zaliv. Jos mi u dvoristu dozorevaju narandze, a limune sam skoro vec sve pobrao. Pre nedelju dana sam jos terao klima-uredjaj.

 

Sad je kod mene 01:30 AM. Ne spavam jos. Izadjem na terasu na duvan (unutra ne pusim). I, bog te maz'o...

 

...PADA SNEG!

 

xFAK7cg.jpg

 

jNeqLqU.jpg

 

 

Ovo je drugi put u poslednjih 60 ili 80 godina, ne secam se. Nece se zadrzati, al' je zabavno.

 

 


  • 1

#4442 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 08 December 2017 - 15:54

Jutros, jos ga ima u 07:30:

 

dfin7HW.jpg

 

... ali, u 08:30, vec se topi na komsijinom krovu:

 

sF3MXWL.jpg


  • 0

#4443 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 08 December 2017 - 21:12

Jutros, jos ga ima u 07:30:

 

dfin7HW.jpg

 

... ali, u 08:30, vec se topi na komsijinom krovu:

 

sF3MXWL.jpg

Lepo Trump rekao da nema global warming-a. Kod mene nezapamceno vec 4 dana ispod 0C ujutro. Moracu kola u garazu da uteram. 


  • 1

#4444 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 09 December 2017 - 20:23

Kod nas vejeee. - pokupovali smo sta nam treba. Cekamo da se otopi sutra  ;)


  • 0

#4445 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 09 December 2017 - 21:09

Kod nas vejeee. - pokupovali smo sta nam treba. Cekamo da se otopi sutra  ;)

Kod mene nema snega, propade mi jos jedan weekend. :(


  • 0

#4446 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 09 December 2017 - 21:25

U NL jedno 0.5 cm snega....otkazan mi let za Frankfurt :(

Sta bi bilo da ima 2 cm?
  • 1

#4447 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 09 December 2017 - 21:31

U NL jedno 0.5 cm snega....otkazan mi let za Frankfurt :(

Sta bi bilo da ima 2 cm?

Kod nas ima vec oko 10tak cm. Mi to ma 1/2 ne racunamo  :lol+:


  • 0

#4448 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 09 December 2017 - 21:58

@Trn

Je l' to uobicajeno ovde? Mislim, da pootkazuju stotine letova za sutra zbog prognoze da ce da pada snezak (ne cak ni sneg)?

KLM poslao email negde oko 4 pm, kaze sve ce rebook-irati u roku od 3 sata i javiti. Nista se ne desava....telefonom ih ne mozes dobiti, pisala na Whatsapp, kazu rade na tome, na messenger javili da mozes sam da rebook-iras, kad probas kaze "Not possible".... i tak!

p.s. pa nisu oni krivi sto sam ja budala i sto, umesto DB ICE-om da idem kao i uvek, ja resim da vitlam # letova za Flying blue status. Lepo na voz, pa mogu da ponesem i 5 litara tecnosti!!!
  • 0

#4449 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 10 December 2017 - 00:21

Problem je poledica, ali aerdrom kao Schiphol bi to trebao imati pod kontrolom. Drugi put za Frankfurt cu ti sredim neku rijecnu barzu za Frankfurt.
  • 1

#4450 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 10 December 2017 - 00:35

Problem je poledica, ali aerdrom kao Schiphol bi to trebao imati pod kontrolom. Drugi put za Frankfurt cu ti sredim neku rijecnu barzu za Frankfurt.

 

Sta je ovo, nigde snega? Blago tebi Angelia. :)


  • 0

#4451 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 10 December 2017 - 04:31

...

 

 

Attached File  negde u rusiji.jpg   31.77KB   5 downloads

 

...


Edited by Kinik, 10 December 2017 - 04:37.

  • 2

#4452 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 10 December 2017 - 08:33

Je l' to uobicajeno ovde? Mislim, da pootkazuju stotine letova za sutra zbog prognoze da ce da pada snezak (ne cak ni sneg)?

 

 

Schiphol ima nekih 1200 poletanja i sletanja na dan.

Iz iskustva znaju da ih vejavica, kao ova koja je najavljena za danas, uspori u radu za nekoliko procenata i da zbog nje neće ostvariti plan.

Preventivno su otkazali 94 leta u nadi da će ostalih hiljadu i nešto letova odraditi kako treba.

 

Pokušavaju da minimalizuju štetu.
Odabrali su da otkažu letove na najkraćim linijama, "u komšiluk".

Računaju i da će putnici manje da ih psuju ako im otkažu let dan ranije (i tako daju dovoljno vremena da se snađu za vozne karte ili neki drugi prevoz), nego ako čekaju da putnici doputuju na aerodrom, spremni za let, pa im tek onda kažu da je let, eto, morao da bude otkazan.


Edited by yossarian, 10 December 2017 - 08:43.

  • 0

#4453 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 10 December 2017 - 11:03

Schiphol ima nekih 1200 poletanja i sletanja na dan.
Iz iskustva znaju da ih vejavica, kao ova koja je najavljena za danas, uspori u radu za nekoliko procenata i da zbog nje neće ostvariti plan.
Preventivno su otkazali 94 leta u nadi da će ostalih hiljadu i nešto letova odraditi kako treba.
 
Pokušavaju da minimalizuju štetu.
Odabrali su da otkažu letove na najkraćim linijama, "u komšiluk".
Računaju i da će putnici manje da ih psuju ako im otkažu let dan ranije (i tako daju dovoljno vremena da se snađu za vozne karte ili neki drugi prevoz), nego ako čekaju da putnici doputuju na aerodrom, spremni za let, pa im tek onda kažu da je let, eto, morao da bude otkazan.


Sve je to ok, sve razumem, ali ne mogu da prihvatim rebuking za ponedeljak, kao sto su uradili, jer moram zbog posla biti tamo kud sam posla. Pisala sam im i da je ok da idem za FRA o svom trosku vozom, ali da se vratim njihovim letom kao sto je originalno planirano. Potvrde i ponovo posalju e-ticket sa rebukiranim letom za sutra ujutru....nista od njihovog odgovora da ce biti promenjeno u "one way ticket only". Dobiti ih na telefon - nemoguca misija. Na WhatsApp odgovorili jednom za 20 sati....sta sad raditi???

p.s. ti "komsijski" letovi su, u nekim slucajevima, samo delovi letova za neke putnike. Neki pisu da treba da idu na odmor u Tokio, preko Minhena, let im otkazan...jeste to "komsijski" let za Minhen, a sta dalje?
  • 0

#4454 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 10 December 2017 - 22:37

Ja jos putujem...iz stana izasla u 13:30, trebalo je u hotelu da sam u 18:45! Mi negde kod Koblenca, vozom nekim obilaznicama.

Ovo je strasno koja neorganizacija I problemi i u NL i u Nemackoj, na aerodromima, zeleznici...ni da je metar snega napadao!
  • 0

#4455 Amerasia

Amerasia
  • Members
  • 30 posts

Posted 10 December 2017 - 22:52

Ja jos putujem...iz stana izasla u 13:30, trebalo je u hotelu da sam u 18:45! Mi negde kod Koblenca, vozom nekim obilaznicama.

Ovo je strasno koja neorganizacija I problemi i u NL i u Nemackoj, na aerodromima, zeleznici...ni da je metar snega napadao!

 

Dobro je blizu si. Od Koblenza do Frankfurta je jos jako malo. Inace sam ziveo neko vreme u Koblenzu. Nije vezano za temu, ali eto pomenula si Koblenz, a za to mesto me vezuju neke lepe uspomene, pa eto...


  • 0