Jump to content


Photo
- - - - -

Poslednji utisci iz emigracije


  • Please log in to reply
4967 replies to this topic

#4426 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 25 November 2017 - 05:24

Dosadilo....hocu kisu, hocu vetric.... da se menjam s nekim od vas, pa makar na kratko  :)

 

Hoces sad da se menjas samnom? Ovde je jutros bilo -3, a onda poslepodne 11.

 

Sad kad sam obisla Mediteran, mozemo da se djoramo, za narednih mesec dana....  :)


  • 2

#4427 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 30 November 2017 - 06:36

Hoces sad da se menjas samnom? Ovde je jutros bilo -3, a onda poslepodne 11.

 

Sad kad sam obisla Mediteran, mozemo da se djoramo, za narednih mesec dana....  :)

Kad ce raspust?


  • 0

#4428 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 30 November 2017 - 12:36

Kad ce raspust?

Mi nemamo vise raspust  :) Blago tebi - celog zivota se radujes raspustu


  • 0

#4429 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 30 November 2017 - 15:58

Mi nemamo vise raspust  :) Blago tebi - celog zivota se radujes raspustu

Da znas. Kako nema, kad ide December i Bozic, Hanuka, nova godina, pravi Bozic, prava nova godina. 

HOHOHOHO!

 

edit;

ko me ne zna ovo je bio sarkazam.


Edited by mrd, 30 November 2017 - 15:59.

  • 0

#4430 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 30 November 2017 - 23:21

A 4.1 magnitude earthquake has rumbled the Philadelphia region Thursday afternoon.

 

Prosao nam ispod kuce ko da neko kotrlja stene 


  • 0

#4431 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 01 December 2017 - 02:03

Ste zivi?


  • 0

#4432 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 01 December 2017 - 02:48

Ste zivi?

Naravno, podmladak nije ni primetio, slusalice na usima na krevetu... Dobro je protreslo. Ja isprva mislila neki kamion naisao, pa avion, a razmisljala sam i neka explozija, imamo vazdusnom linijom u blizini teretnu prugu, nije bas blizu ali je ispod naseg brda pa bi tako nesto zvucalo isto. Toliko je trajao da sam mogla da razmislim o opcijama  :)  Tek kad je prosao kroz celu kucu - sinulo mi. Nije bas uobicajeno u nasim krajevima. Ne znam kolike snage nas je zakacilo ali je burazer zvao panicno.

 

 

Kaze "jel ste ok", a ja onako aha a sto. Kaze nemoj da mi kazes da nisi primetila zemljotres, naravno da jesam samo se nisam uzbudjivala  :) Njega valjda zakacilo bas ispred kuce a kod njega bilo verovatno zabrinjavajuce jel je grad pa zgusnute zgrade.

 

Kazu da nema povredjenih. Proveerila sam stablo ispred kuce - stoji. Krov je na mestu. Valjda sto je bio plitak pa se osetilo jace.


  • 0

#4433 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 01 December 2017 - 03:07

Naravno, podmladak nije ni primetio, slusalice na usima na krevetu... Dobro je protreslo. Ja isprva mislila neki kamion naisao, pa avion, a razmisljala sam i neka explozija, imamo vazdusnom linijom u blizini teretnu prugu, nije bas blizu ali je ispod naseg brda pa bi tako nesto zvucalo isto. Toliko je trajao da sam mogla da razmislim o opcijama  :)  Tek kad je prosao kroz celu kucu - sinulo mi. Nije bas uobicajeno u nasim krajevima. Ne znam kolike snage nas je zakacilo ali je burazer zvao panicno.

 

 

Kaze "jel ste ok", a ja onako aha a sto. Kaze nemoj da mi kazes da nisi primetila zemljotres, naravno da jesam samo se nisam uzbudjivala  :) Njega valjda zakacilo bas ispred kuce a kod njega bilo verovatno zabrinjavajuce jel je grad pa zgusnute zgrade.

 

Kazu da nema povredjenih. Proveerila sam stablo ispred kuce - stoji. Krov je na mestu. Valjda sto je bio plitak pa se osetilo jace.

Svuda trese drugacije. Ovde kod mene u Cali, kao da padne stepenik, ne traje, ali stvara osecaj da si skliznuo. Ono u BG je ljuljlo levo desno. Moram da dodjem tu u vase krajeve da osetim, kako tamo trese. 

Dobro je da nista nije bilo.


  • 0

#4434 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 01 December 2017 - 03:16

Svuda trese drugacije. Ovde kod mene u Cali, kao da padne stepenik, ne traje, ali stvara osecaj da si skliznuo. Ono u BG je ljuljlo levo desno. Moram da dodjem tu u vase krajeve da osetim, kako tamo trese. 

Dobro je da nista nije bilo.

Drugacije, nekako dugo - kao sto rekoh kao da se stenje kotrlja ispod kuce, u pocetku samo blagi rumble pa sve jace i jace. Tek pri kraju sam se zabrinula za krov - negde kad je izlazio na desnom cosku. Taj kod tebe sam osetila, bila u CA prilikom par - nekako odmah znas sta je. Mislim da sam taj zadnji 2011 koji pominju ovde propustila, mozda sam bila suvise severno ili na putu. A ovo je najjaci kazu od '94.

 

U svakom slucaju znacemo do ujutru, ali kazu nema povredjenih. Mi ovde nismo ni opremljeni za takve situacije.


  • 0

#4435 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 01 December 2017 - 15:23

Krajem novembra zahvatilo neko žešće nevreme Norvešku, baš kad sam bio na putu tako da je letenje avionom iz Osla i ka njemu proteklo u pravoj turbulenciji koju do sada nisam doživeo. Otkazano preko 130 letova diljem zemlje tako da je sva sreća da sam stigao kući uz relativno prihvatljivo kašnjenje.
  • 0

#4436 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 02 December 2017 - 04:46

Krajem novembra zahvatilo neko žešće nevreme Norvešku, baš kad sam bio na putu tako da je letenje avionom iz Osla i ka njemu proteklo u pravoj turbulenciji koju do sada nisam doživeo. Otkazano preko 130 letova diljem zemlje tako da je sva sreća da sam stigao kući uz relativno prihvatljivo kašnjenje.

Sad mi 130 otkazanih letova izgleda kao decja igra. Secam se prvog puta u US, let NYC-Chicago, turbulencija bila da je vecina nas u avionu bila u jednom trenutku na plafonu  :) tad jos nije bilo ono obavezno budite vezani dok je seat-belt sign off. Od tada se uvek vezujem 


  • 0

#4437 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 02 December 2017 - 06:51

Sad mi 130 otkazanih letova izgleda kao decja igra. Secam se prvog puta u US, let NYC-Chicago, turbulencija bila da je vecina nas u avionu bila u jednom trenutku na plafonu  :) tad jos nije bilo ono obavezno budite vezani dok je seat-belt sign off. Od tada se uvek vezujem 

Kod mene su svi vezani kad vozim. Bila mi draga vise puta na plafonu, kad smo bili mladi i od tada svima kaze da sevezu, kad udju u kola. Sta ces mladost ludost. Na zalost jos uvek po nekad poludim, pa odem na track da se izivim. Moj mladji mrzi tamo da ide, kaze smrde mu gume. :P Stariji je normalan na tatu. :ajme:


  • 2

#4438 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 03 December 2017 - 13:30

Divan suncan dan obasjao prvi dan/ advent u decembru. 

 

Videla sam losa u komsijskoj basti. Mrtav hladan stoji, seta, sunca se. 

 

Attached File  DSC_0012.JPG   106.91KB   5 downloadsAttached File  DSC_0017.JPG   105.64KB   5 downloads


  • 5

#4439 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 03 December 2017 - 22:53

Danas je otvorena sezona divne muzike. Prvi advent i Händelov Messiah u crkvi.

 

Carolija. 

 

Narocito  ovaj put.

 

"Death is swallowed up in victory." 

 

Attached File  DSC_0007.JPG   79.13KB   8 downloadsAttached File  DSC_0019.JPG   95.86KB   8 downloads


  • 2

#4440 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 05 December 2017 - 00:16

Odem danas posle 10 godina da zamenim pasoš. Ovo je sve što imam od pečata + 1 Horgoš na sledećoj stranici (a ni to nije moralo tamo da bude, moglo je da stane na ovu, nego srBski prdonja mora da bude sam na svojoj stranici). Šteta 30 stranica bačenog papira.

 

. Na donjoj slici je gde sam sve bio. Pa nemoj sad da mi neko kaže da ne valja EU.

 

24550546_1383065168464686_1798144601_n.j

 

 

2017-12-05.png


  • 1