Jump to content


Sto je mnogo, mnogo je!!!!!!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
35 replies to this topic

#16 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 23 January 2003 - 16:06

Zasto mislis da bih ja znao sta je sa njim? Djiki je rekao pre neki dan da "zamalo nisu resili", a meni sve to lici da je u MUPu i dalje mafija, koja kroji dilove i debelo naplacuje svaki 'napredak u istrazi'.

U vezi sirenja mrznje prema Milovanovicu. E, ima da ga mrzim do sudnjeg dana. Nakon njegovog ponasanja u sudnici, od mene se ocekuje postovanje pravnog sistema? Zasto, da bi on i dalje mogao da vrda? Da se mozda kao Hadzi struja ne skloni u neki manastir, ili zbrise u Kubu da neguje svoje krhko zdravlje? Mnogo mi je krivo sto ga onog dana nisu razmazali skroz pred RTSom. Bar bi porodice poginulih radnika bile postedjene bolova i ponizenja koje im je uprilicio ovaj 'pravni sistem', cime se bezobrazluk i drskost drugih bitangi samo pospesuje.

#17 Guest_nikcevm_*

Guest_nikcevm_*
  • Guests

Posted 23 January 2003 - 16:14

jucerasnja Djindjiceva izjava o ubistivima koja nikada nece biti resene i o "tapkanju u mestu" sto se tice Stambolicaje vise nego jasna. Ako je premijer rekao da nesto nece biti potkriveno ti znaci da policija i nema razloga da ih trazi. Ko razume, shvatice.

#18 pajapatak

pajapatak
  • Members
  • 822 posts

Posted 23 January 2003 - 16:23

Tromotorac:
Kreteni!
Milovanovica treba kao sto su Stambolica, za primer ostalima.


izvini, ali o kome ti pricas?

u prvom momentu pomislih da se radi o gresci u kucanju, ali:

 
Zasto mislis da bih ja znao sta je sa njim? Djiki je rekao pre neki dan da "zamalo nisu resili", a meni sve to lici da je u MUPu i dalje mafija, koja kroji dilove i debelo naplacuje svaki 'napredak u istrazi'.  

U vezi sirenja mrznje prema Milovanovicu.


i zar nisi tvrdio da isto to sto se dogodilo stambolicu, treba da se dogodi i njemu. odatle i zakljucak da ti je poznato sta se to dogodilo stambolicu.

#19 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 23 January 2003 - 16:49

Pa nismo svi sisali vesla pa da jos treba da polemisemo da li je Stambolic mozda i dalje sa kesom u ruci na pijaci, ili na nekoj plazi u Kubi. Vrlo je jasno sta su mu njegovi kumovi priredili, kao za primer ostalim bivsim kolegama.

E kad ja kazem Milovanovicu je trebalo nesto slicno, mislim figurativno, da se ne bi svaka druga protuva kezila u lice zrtvama na sudjenju, i posle jos koristila zakon da nastavi da vrda od pravde. I na forumu "Svet" sam slicnu tezu rekao -- nema milosti za one, koji dokazano nisu imali milosti prema svojim zrtvama.

Nikcvm, ovaj put se potpuno slazemo.

#20 Guest_nikcevm_*

Guest_nikcevm_*
  • Guests

Posted 23 January 2003 - 16:57

Tromotorac, mislim da se ipak ne slazemo ni ovaj put. Ja nisam ubedjen da iza ubistva (nestanka) Stambolica stoje njegovi kumovi (Milosevic Markovic). Na isti nacin kao sto nemam utisak i da Milosevic stoji iza "magistrale|.

#21 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 23 January 2003 - 17:00

Izvinjavam se, nisam dovoljno pojasnio -- slazemo se u vezi Djindjiceve izjave.

#22 pajapatak

pajapatak
  • Members
  • 822 posts

Posted 23 January 2003 - 17:01

izvini, ali vec treci put pominjes nekog milovanovica. koliko sam ja skapirao, radi se o bivsem direktoru rts-a dragoljubu milanovicu.

i ne radi se o tome ko je sta sisao, vec se radi o javno izgovorenoj reci i o odgovornosti koja iz toga sledi.

#23 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 23 January 2003 - 17:01

Tromotorac:
I na forumu "Svet" sam slicnu tezu rekao -- nema milosti za one, koji dokazano nisu imali milosti prema svojim zrtvama.


Bold moj. NIsam te pitao na onoj drugoj temi: a ko je to 'dokazao' neku krivicu u Avganistanu?
BTW, ja znam da je OZNA zlocinacka organizacija, da li je onda imam samim tim pravo da ove matorce sto se javljaju sada po novinama ('bio sam u OZNI, ali nisam ja te ubijao, nego druge'), kada sretnem na ulici, odvedem do prvog jendeka i metak u potiljak?

#24 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 23 January 2003 - 17:08

Vladap:

Tromotorac:
I na forumu "Svet" sam slicnu tezu rekao -- nema milosti za one, koji dokazano nisu imali milosti prema svojim zrtvama.


Bold moj. NIsam te pitao na onoj drugoj temi: a ko je to 'dokazao' neku krivicu u Avganistanu?


Meni je onaj dokumentarac, sa javnom drzavnom egzekucijom zena na fudbalskom stadijumu, i amputacijom noge klincu zato sto je bio samo optuzen (i osudjen pred religijskim sudom) dovoljan dokaz. Nemam uopste dalje nameru da polemisem o dokazivanju talibanskih zlocina.

BTW, ja znam da je OZNA zlocinacka organizacija, da li je onda imam samim tim pravo da ove matorce sto se javljaju sada po novinama ('bio sam u OZNI, ali nisam ja te ubijao, nego druge'), kada sretnem na ulici, odvedem do prvog jendeka i metak u potiljak?  


OK, vidim da imas nameru da legalisticki zapetljas ovu tezu u gordijev cvor, tako da odmah prekinemo. Smatraj i radi kako ti savest nalaze.

#25 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 23 January 2003 - 17:51

Tromotorac:

OK, vidim da imas nameru da legalisticki zapetljas ovu tezu u gordijev cvor, tako da odmah prekinemo. Smatraj i radi kako ti savest nalaze.


Bas zato su nastali i drzava i institucije i Zakoni, da ne bi svako radio samo po svojoj savesti.
Nigde se ne spominje eventualno sudjenje bilo kome iz talibanskog rezima, kao ni iz Severne Alijanse za period posle 'oslobodjenja', itd.

#26 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 23 January 2003 - 18:46

Vladap:


Bas zato su nastali i drzava i institucije i Zakoni, da ne bi svako radio samo po svojoj savesti.


Vladape, vidis, slazem se potpuno sa ovim. Moje kritike, u vecini komentara na forumu se upravo sastoje iz zloupotrebe drzave, instuticuja sistema i zakona cime se umesto sprovodjenja pravicnosti, stite raznorazni likovi. Kada su institucije drustva i drzave korumpirane i zloupotrebljene, kad je zakon iskrojen tako da 'moze da bude al' nemora da znaci' i da je sve to u sluzbu zastite elite, onda ne govorimo o pravnoj, savremenoj, demokraticnoj drzavi vec o nekom polufeudu-poluhunti. Ili post-talibanskoj pustinji u slucaju Afganistana.


Samo gde institucije i drzava ne funkcionisu kao arbitrar nego kao izrabljivac podrzavam to sto karakterises teranje pravde po savesti.

#27 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 23 January 2003 - 22:58

SUD DONEO ODLUKU PO MOLBI MILANOVIĆA DA MU ODLOŽE ZATVOR | 19:31 -> 21:01 | Izvor: B92
Beograd -- Predsednik Trećeg opštinskog suda u Beogradu Nebojša Glavaš doneo je odluku, po molbi bivšeg direktora Televizije Srbije Dragoljuba Milanovića, da mu se odloži izdržavanje zatvorske kazne. Majka poginulog radnika RTS-a Nebojše, Žanka Stojanović izjavila je za Radio B92 da porodice žrtava nisu upoznate sa razlozima odlaganja izdražavanja kazne Milanovića. Ona je naglasila da im je zamenik predsednika suda rekao da je sadržaj odluke prvo upućen Milanović i njegov advokat, a da će tok onda biti saopšten javnosti: "U razgovoru sa ovim gospodinom zamenikom, rekao nam je da mi nismo stranke u postupku. Naš advokat nije stranka u postupku, to je javni tužilac i gospodin Gugl. Mi smo samo oštećena stranka i nemamo nikakva prava. Pitamo se na koji ćemo način mi saznati kakav je sadržaj odgovora predsednika suda", kaže Stojanović.

Dragoljub Milanović letos je osudjen na 10 godina zatvora zbog smrti 16 ljudi u bombardovanju Televizije Srbije aprila 1999. Vrhovni sud potvrdio je tu presudu u decembru, a izvršavanje kazne trebalo je da započne 20. januara u požarevačkom zatvoru "Zabela".


SRAMOTA!
Hebes ovakve institucije kao sto je "treci opstinski". Ima pravo tromotorac sto se ovoga skota tice, kakvi bre crni zakoni. Sve sam ubedjeniji da je Henry-jev 6 oktobar jedino moguce resenje za Srbiju. Dok jos [ako] nije suvise kasno.

[ Izmena poruke: voja i na dan 2003-01-24 00:53 ]

#28 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 14 February 2003 - 18:11

Tromotorac:
Kreteni!
Milovanovica treba kao sto su Stambolica, za primer ostalima.



Sta sam rekao!

RASPISANA POTERNICA ZA DRAGOLJUBOM MILANOVIĆEM | 12:44 -> 15:44 | Izvor: B92 
 
Beograd -- Treći opštinski sud u Beogradu u petak je raspisao poternicu za bivšim direktorom Radio-televizije Srbije Dragoljubom Milanovićem jer se nije uputio na izdržavanje kazne od 10 godina zatvora, saznaje Beta od izvora u pravosuđu. Milanović u petak ujutro nije pronađen na prijavljenoj adresi, a njegov advokat Branimir Gugl kaže za B92 da je za tu vest saznao od novinara. On naglašava da nije učestvovao u postupku odlaganja izvršenja kazne, pa samim tim ne dobija pismene odluke suda, već one direktno bivaju uručene Milanoviću. "Povodom te informacije ja sam pokušao da kontaktiram sa odgovornima iz Trećeg optinskog suda, koji je zadužen za izvršenje krivičnih sankcija, a dobio sam obaveštenje da se nalaze na sastanku u Palati pravde. Sem agencijske vesti, ja druge informacije o tome nemam. Posle te informacije sam pokušao da stupim u kontakt s Milanovićem i preko kućnog telefona, ali se tamo niko ne javlja", rekao je Gugl. 

Milanovićeva supruga Ljiljana odbila da za Radio B92 da komentar. 
 
[Pošaljite komentar]    [Postojeći komentari (10)] 



#29 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 14 February 2003 - 18:40

U pravu si VladaP, Tromotorac izgleda zna dosta toga. Evo ja ga zvanicno molim da nas informises ko stoji iz Stambolicevog nestanka, kao i ostalih ubistava ( Curuvija itd ) da ih jednom pohvatamo i sve uza zid pa ratatatatataaaaa. I da odahnemo malo. Pomozi nam covjece, otkrij te ubice i spasi nas!

#30 Guest_nikcevm_*

Guest_nikcevm_*
  • Guests

Posted 14 February 2003 - 18:50

u pravu si 100%, mozda bi pritisak na Tromog razjasnoio i ubistvo onog Zugica (Milovog savjetnika), Vanje Bokana i jos nekoliko njih iz TVOJE DOMOVINE.