Jump to content


Sto je mnogo, mnogo je!!!!!!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
35 replies to this topic

#1 Guest_nikcevm_*

Guest_nikcevm_*
  • Guests

Posted 22 January 2003 - 16:19

Da li je moguce da ovo prodje bez reakcije svih koji su nadlezni ali i onih koji samo zainteresovani gradjani. Kako je moguce bezbedno ziveti u zemlji u kojoj su moguce i ovakve stvari.


OSLOBOĐENI JER NEMA KO DA HRANI KRMAČU | 13:10 -> 13:59 | Izvor: Blic

Beograd -- Beogradski dnevnik Blic od srede prenosi izjavu Budimira Poluge, inspektora beogradskog SUP-a koji je vodio operaciju hapšenja osoba osumnjičenih da su učestvovale u trgovini ženama: "Dok mi hapsimo, sudije oslobađaju. Braći Tomić nije određen pritvor jer su na saslušanju izjavili da kod kuće imaju krmaču o kojoj nema ko da brine".

Braća Zoran i Dragan Tomić su posredovali u prostituciji, zajedno sa Milivojem Zarubicom, vlasnikom srušenog motela koji je služio kao javna kuća na Vidikovcu u Beogradu.

#2 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 22 January 2003 - 16:22

:lol:

#3 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 22 January 2003 - 16:25

To je ono o cemu neprestano govorim u kritikama MUPa, a to je da se citava ta oblast nece srediti, dok se ne zavede red u tuzilastvu i sudstvu. Kritika ide i na DOS-Batic adresu, i na DSS-Kostunicinu, jer su i jedni i drugi pricali price o reformama sudstva, a sad krmaca pojela domaci!

Ovo je stvarno da covek uzme zakon u svoje ruke, i licno se obracuna sa zlikovcima.

#4 Guest_nikcevm_*

Guest_nikcevm_*
  • Guests

Posted 22 January 2003 - 17:17

tromotarac, zasto siluje stvari. ovo sam postavio bez namere da napadam ni Batica ni Djindjica, ni Mihajlovica. Jednostavno, zeleo sam da istaknem jednu sliku naseg drustva, drustva u kome neko misli da je moguce da smo svi kreteni i da je potpuno legitimno da nas tako i tretira.
I, tu se ti najdes pametan, kakvog te majka rodila, i napadnes DSS i Kostunicu koji sa ovim slucajem nemaju ama bas nikakve veze. Ni po ustavu, ni po bilo kom drugom zakonskom osnovu. Da li ti se ne cini, da su upravo zbog takvog tvog nacina razmisljanja ovakve stvari i moguce. Da li ti prolazi kroz glavu da je onaj koji stoji iza ove svinjarije (i doslovno i u prenosnom smislu) zapravo i racunao da ce umesto njega biti optuzen onaj koji sa celom stvari nema nikakave veze. Da li pomisljas da sa ovakvim tvojim postupanjem i sam snosis deo odgovornosti za ponor u kome se svi nalazimo?

#5 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 22 January 2003 - 17:34

Kostunicu sam spomenuo, jednako kao i Batica; cak sam Batica prvog naveo.

A kome da podnesemo racun za ovakvu glupost? Jesam li ja odgovoran sto nema reforme sudstva, ili sto se drznem da pokazem prstom na nekog ko je trebao/obecao da se time pozabavi?

Pa hajde, volim i ja Srbiju, i meni ide ponekad na zivce kao i tebi i svima, ali bre to nije dovoljno. Nismo u muzeju da se divimo pred nekom slikom, nego bre treba jasno reci gde lezi problem, kako ga otkolniti, i ko to moze da uradi. Pa ako neko ne radi kako treba, skloniti ga.

Inace, ovo je rupa bez dna. Sad se kriminalci iz trgovine belog roblja pustaju kuci jer nema ko da hrani krmace. Pa znas kakav bi to trebalo da bude skandal? Da se svi politicari puse, cak i ako nije u njihovoj nadleznosti.

Ja treba da razmisljam da li mi se isplati da uopste se petljam sa pravosudnim sistemom, jer ce bitanga iz moje ulice da nadje neki izgovor/plati sudiju i opet da se popodne nadje opet pred mojom kucom? Ma ajde molim te, pa ima da kazem koga krivim zbog toga....

#6 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 22 January 2003 - 17:48

Ali zato kada neko udje u sudove i pokusa da ih natera na rad, onda se uvek nadju neki borci za "demokratiju" da se deru kako se vrsi pritisak na sudove.

Eto im sad demokratije!

#7 Hromi Daba

Hromi Daba
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 22 January 2003 - 18:29

Likujes, Eraserhead? Nek komsiji crkne krava, jel'?

[ Izmena poruke: Hromi Daba na dan 2003-01-22 18:29 ]

#8 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 22 January 2003 - 18:35

To nije komsijina nego nasa "krava".

#9 Hromi Daba

Hromi Daba
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 22 January 2003 - 18:36

Onda bi vise pasovalo "da izbusim svoju kozu da od nje ne prave bubanj" ili "da ubijem svoju kravu da komsija ne moze da pozajmi mleko" :smile:

#10 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 22 January 2003 - 18:41

Sad vec postajes umetnik:smile:, ali je ipak daleko od toga. Ja vise jadikujem nego sto likujem.

#11 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 23 January 2003 - 02:52

nikcevm:
OSLOBOĐENI JER NEMA KO DA HRANI KRMAČU


Pa sto ces ti sad? Nece valjda uhapsit' i krmacu sa njima :grin: :lol:

#12 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 23 January 2003 - 03:17

To
je veliki korak u skladu sa direktivama iz Brisela, o zastiti Zivotinja.

Polako momci DEMOKRATI, REFORMISTI i ljudi ce doci na dnevni red, ali nema kvoruma.

#13 5ko

5ko
  • Members
  • 1,479 posts

Posted 23 January 2003 - 08:59

Milanović se nije javio u Zabelu



BEOGRAD, 22. januara 2003. (Beta) - Iako je 20. januara trebalo da se pojavi u požarevačkom Kazneno-popravnom domu "Zabela", gde ga je čekao paviljon broj osam, bivši direktor urednik Televizije Srbije Dragoljub Milanović nije se do danas javio na izdržavanje kazne.

Njegov advokat kaže da je podneo molbu da se Milanoviću odloži izvršenje kazne.

"Milanović se nije pojavio u zatvoru, iako smo ga čekali. Nismo dobili nikakvo obaveštenje da neće doći", rekao je Beti izvor blizak upravi zatvora.

Milanovićev advokat Branimir Gugl potvrdio je, medjutim, agenciji Beta da je njegov klijent uredno dobio poziv za izdržavanje kazne, ali je rekao da on nije otišao u zatvor jer je "iskoristio zakonska sredstva za odlaganje izvršenja".

"Reč je o molbi za odlaganje postupka izvršenja kazne", rekao je Gugl.

Drugi advokati i pravnici s kojima je Beta razgovarala kažu da je Milanovićev zastupnik mogao uglavnom da se pozove na navodno pogoršanje zdravstvenog stanja svog klijenta.

Tu molbu Gugl po propisima treba da podnese Trećem opštinskom sudu, nadležnom za upućivanje osudjenika u kazneno-popravne ustanove.

Predsednik tog suda Nebojša Glavaš potvrdio je da je naložio da se Milanović, koji je osudjen na 10 godina zatvora zbog pogibije 16 ljudi u bombardovanju Televizije Srbije 23. aprila 1999, javi u "Zabelu" na izdržavanje kazne, 20. januara.

Advokati s kojima je razgovarala Beta ne isključuju mogućnost da je Milanović u bekstvu, a da mu molba može poslužiti kao paravan da dobije na vremenu.

"Sklon sam da verujem da je Milanović pobegao, jer je osudjen na dugotrajnu kaznu u teškom zatvoru, a već nekoliko meseci nakon izricanja presude nalazi se na slobodi, tako da je lako mogao da izvrši pripremne radnje za bekstvo", rekao je jedan advokat.

Sudija Radmila Dičić pustila je Milanovića na slobodu do pravosnažnosti presude, uprkos težini krivičnog dela.

Porodice žrtava bombardovanja rekle su Beti da će sutra izmedju 11 i 11.30 doći kod predsednika Trećeg opštinskog suda Nebojše Glavaša, kako bi tražili izvršenje presude i poštovanje zakona.

#14 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 23 January 2003 - 15:35

Kreteni!
Milovanovica treba kao sto su Stambolica, za primer ostalima.

#15 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 23 January 2003 - 15:58

Tromotorac:
Kreteni!
Milovanovica treba kao sto su Stambolica, za primer ostalima.


A sta je bilo sa Stambolicem? Posto vidim da ni Djiki ( cak ni on) nema odgovor, zato tebe pitam.

Nemoj tako da siris jezik mrznje. Imamo sud koji je osudio doticnog D.M., kao i zatvor u koji treba da se javi. Postuj to malo institucija koje imamo.