Jump to content


Photo
- - - - -

Sinestezija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
18 replies to this topic

#16 Oya

Oya
  • Members
  • 778 posts

Posted 18 March 2010 - 15:19

ovaj topik je freakshow :ph34r:

:)

Sanjam i u boji i crno-bijelo, i maglovito i jasno, i u oblacima i pod vodom. Takođe, mislila sam da svi tako sanjaju. Sanjala sam da čitam, uglavnom pisma pisana rukom, svijetlo-plavim mastilom. Jednom sam sanjala da savršeno govorim strani jezik kojeg sam u stvarnosti tek počela da učim. :D

Dani mi nisu u boji ali brojevi i slova jesu. Tj. kako kad, ako mislim na neku napisanu riječ, pojavi mi se onako kako bi izgledala na papiru, ako se usredsredim samo na jedno slovo, pojavi mi se isključivo u određenoj boji.

Godine su mi u nizu - s lijeva prošlost do datuma mog rođenja ( :D ), s desna od tog veličanstvenog trenutka do danas, dok godine u budućnosti izgledaju potpuno drugačije. Sve je linearno a ipak ne, pomalo je spiralno. Stoljeća su odvojena nekom vrstom odmorišta. Određeni datumi imaju poseban osjećaj, da ne kažem da imaju svoju ikonicu. To mi je pomagalo da zapamtim datume u istoriji jer bi se približili nekim meni bližim i važnijim datumima. Ako čitam o događaju iz 1557. obavezno mi se pojavi i još poneka '57. zaključno sa 1957. kad se rodila ta i ta meni važna osoba.

#17 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 18 March 2010 - 22:36

:ph34r:



jeb'te_se :)

aj priznajte da izmisljate gluposti i necemo vam nista :D



ne znam dal sanjam u boji ili ne, uopce to ne mogu odrediti. Mislio sam da je neobicno to sto sanjam puno snova (u toku jedne noci), ali sam procitao da tako sanjaju svi, ali se vecina ne sjeca kad se probudi. E, barem sam po tome posebniji, sto se sjecam nekoliko snova svako jutro :D

i uvijek su iscaseni, morbidni, nelogicni, ponekad i stravo-uzasni.

ponekad sanjam da sanjam, u snu sanjam san.


a dane i godine ne vidim geometrijski poslozene, nego ih nastojim vezati uz neki osjecaj, ali to je moguce samo s prozivljenom prosloscu, tako da vezem neku godinu uz neki neodredjeni osjecaj koji mi je obiljezio to vrijeme.


od dana u tjednu, srijeda i petak su dani optimizma, pozitivnih asocijacija (srijeda kao prekretnica u radnom tjednu, kad je slijedeci vikend blizi od prethodnog; casa se polako puni i tad postane vise puna nego prazna), a nedjelja na depresiju (iscekivanje ponedjeljka; mrtvilo na ulicama).


Subotu sam mrzio kao klinac, jer mi je bila dosadan dan i tad sam ju vidio kao sivu.


Prema ostalim danima sam indiferentan (ne mrzim ponedjeljak, jer me vec nedjelja ubije u pojam, pa se ispusem dok ona zavrsi), jedino jos mi cetvrtak budi lijepu asocijaciju, jer pokupi isijavanje srijede, s jedne strane i petka, s druge.

Edited by Cro-boy, 18 March 2010 - 22:37.


#18 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 31 March 2010 - 14:12

skoro sam nešto čitala u snu, pa reko da prijavim :ph34r:

#19 bucketa

bucketa
  • Members
  • 1 posts

Posted 28 July 2010 - 13:25

Caos ljudi...ja sam se tek sad prikljucila ovde, nesto sam po netu trazila o sinestetizmu pa dodjoh do ovog foruma i uzeh da podelim s vama svoje dozivljaje. Ja sam tek pre par godina saznala da ne vide svi brojeve isto kao i ja, tj da ih ja vidim drugacije od svih, i da tu postoji neka fora...bas sam se iznenadila, iskreno mislila sam da svi to vidmo isto, i onda dodjoh do saznanja....

Ja vidim brojeve u nizu, levo mi je proslost a desno buducnost. Ta linija na kojoj su mi brojevi se lomi, i to se lomi na svakih 10 godina (npr 1990 pa ide pravo do 2000 onda srece na desno do 2010 i sve tako i u proslost i u buducnost). E sad, sve to je kod mene kao 3D, znaci kad pomislim na neku godinu meni se ceo taj sistem okrene u gavi (kao na kompu kad se gleda neki projekat u 3D, pa se okrece sa svih strana) i ta godina mi bude pred ocima, kao da je ispred mene. :) I stalno tako kad su godine u pitanju... :D Al sve se to jako brzo odvija, za manje od sekunde... :D

A posebno brojevi (jednocifreni): nemam boje za sve, recimo 0 mi je bela, a 1 crvena, 5 plava...

A dani u nedelji: nedelja mi je crvena, subota siva,a ostali dani nemaju stalne boje, nekako mi to zavisi od raspolozenja....

E da, imam i posebno liniju za obicne brojeve, recimo kad nesto racunam, ili onako neki brojevi bez nekog znacaja (npr kad neko kaze 53, ja ga odmah nadjem gde mu je pozicija, okrenem i onda bude ispred mene) :D , ona je slicna kao linija za godine, lomi se...

I tako, sve u svemu zabavno....

:D :ph34r: