Jump to content


Photo

Ibrahim Rugova - lik i delo


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
171 replies to this topic

#91 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 26 October 2009 - 22:55

nije se odnosilo na milosevica.
time sam htio da kazem da je rugova taj koji se morao potruditi da se jasno vidi da je nasilno priveden.
tesko je nekoga prisiliti da daje izjavu na tv ako on to ni pod kojim uslovima ne zeli da ucini.
ucijenjen ili ne, nevoljno ili ne...kao sto rekoh, istinskom velikanu to imo nije dopusteno...

On je bio daleko od istinskog velikana. Niti je bio posebno hrabar. Cak je bio veoma uplasen jer je znao sta je sve Milosevic bio u stanju da radi. Ovime ga ne pravdam, ali mu i ne zameram. Nismo mi izabrali predsednika zbog njegovih fizickih sposobnosti i junastva nego zato sto je bio vizionar. Mozda previse cutljiv, ali pametan i oprezan svakako.
Jedine zamerke koje imaju oni koji ga mrze (obicno oni koji su blagovremeno smestili guzice na sigurnome) su iste stvari koje se non stop vrte.
1. Nije otvorio juzni front
2. Sreo se i slikao sa Milosevicem
3. Pio je viski u avionu na putu ka Rambujeu !!!
Svaka je smesnija od prethodne.

#92 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 26 October 2009 - 23:04

nevezano za iciji post.
nijesam zelio da napisem ista drugo do svog prvog posta.
no kako to obicno zna da se desi, u namjeri da odgovorim ili pojasnim sta sam htio reci, skoro udjoh i u raspravu...jos usput uzeh sebi za pravo i da presudjujem.
a to mi ne pripada. jer premalo znam o tome.
ostalo i da ne pominjem...

#93 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 26 October 2009 - 23:10

On je bio daleko od istinskog velikana. Niti je bio posebno hrabar. Cak je bio veoma uplasen jer je znao sta je sve Milosevic bio u stanju da radi. Ovime ga ne pravdam, ali mu i ne zameram. Nismo mi izabrali predsednika zbog njegovih fizickih sposobnosti i junastva nego zato sto je bio vizionar. Mozda previse cutljiv, ali pametan i oprezan svakako.
Jedine zamerke koje imaju oni koji ga mrze (obicno oni koji su blagovremeno smestili guzice na sigurnome) su iste stvari koje se non stop vrte.
1. Nije otvorio juzni front


Ne to, vec nije hteo da podupre oslobodilacki rat i tada kad je to ceo svet cinio. Rekoh ovo i ranije ali nema tih usiju za ove reci.

2. Sreo se i slikao sa Milosevicem

Ne samo to vec je licno trazio da ga onaj primi. Sam IR priznao. I ovo rekoh ranije ali dzaba.

3. Pio je viski u avionu na putu ka Rambujeu !!!

Ne samo tada vec konstantno i notorno. A na putu prema Rambujeu? Eh... ko ga jebe, ionako nikada nije bio pravi lider. Zasto bi onda postao to tada, tako naprasno? U avionu su nudili whisky za mufte...

Svaka je smesnija od prethodne.

Neko smestio guzicu ranije a neko tik pre pocetka rata. Ja nikoga ne krivim i licno napadam za razliku od tebe i ostalih IR fanova. Zna se da je uvek sirotinja ratovala, i ja im odajem moje najdublje postovanje. Toliko barem mogu da uradim.

#94 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 26 October 2009 - 23:12

nevezano za iciji post.
nijesam zelio da napisem ista drugo do svog prvog posta.
no kako to obicno zna da se desi, u namjeri da odgovorim ili pojasnim sta sam htio reci, skoro udjoh i u raspravu...jos usput uzeh sebi za pravo i da presudjujem.
a to mi ne pripada. jer premalo znam o tome.
ostalo i da ne pominjem...

Naprotiv. Tvoje ukljucenje u ovu raspravu je samo dodalo na ozbiljnosti. Veoma je vazno i misljenje onih koji su neutralni po ovom pitanju. A i sam si primetio da Rugovu pljuju oni koji o njemu znaju cak manje od tebe, ali zato znaju da je bio plasljiv i pio viski u avionu.

#95 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 26 October 2009 - 23:17

a to mi ne pripada. jer premalo znam o tome.
ostalo i da ne pominjem...


mislim da si potpuno u pravu: to je bila velika greska i rugova nije smeo da izadje pred tim TV-om osim ako je imao lisice ili metak na celu. no, to je bio Rugova: paradoksalan i misteriozan.

#96 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 26 October 2009 - 23:29

mislim da si potpuno u pravu: to je bila velika greska i rugova nije smeo da izadje pred tim TV-om osim ako je imao lisice ili metak na celu. no, to je bio Rugova: paradoksalan i misteriozan.

I sta kad ne bi pristao da izadje pred kamere. Pio je viski u avionu covece. To ni metak u celo ne moze da ispere :ph34r:

#97 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 26 October 2009 - 23:54

Ja nikoga ne krivim i licno napadam za razliku od tebe i ostalih IR fanova.

Zao mi je ako si se osetio napadnutim. Ja te nikako nisam napao. Samo sam hteo da saznam zasto si toliko pro rata a u njemu nisi hteo da ucestvujes. Da bi sirotinja ratovala a ti mlatio gloginje?

#98 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 27 October 2009 - 00:06

Zao mi je ako si se osetio napadnutim. Ja te nikako nisam napao. Samo sam hteo da saznam zasto si toliko pro rata a u njemu nisi hteo da ucestvujes. Da bi sirotinja ratovala a ti mlatio gloginje?


vidi ga ovog sta pita... pa neko treba da izigrava Miki Rurkija po svedskim kaficima Tony. :ph34r:

#99 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 27 October 2009 - 00:24

vidi ga ovog sta pita... pa neko treba da izigrava Miki Rurkija po svedskim kaficima Tony. :ph34r:


Bingo!

#100 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 27 October 2009 - 00:32

Zao mi je ako si se osetio napadnutim. Ja te nikako nisam napao. Samo sam hteo da saznam zasto si toliko pro rata a u njemu nisi hteo da ucestvujes. Da bi sirotinja ratovala a ti mlatio gloginje?


O IR. Ne o meni i tebi. Ili samo meni. O IR. Po ko zna koji put! (Da li je ovaj thread postao mesto dislekticara...?) :ph34r:

P.S. Znam da vi IR fanovi ne umete a da ne napadnete svakog ko nije kao vi. Nema problema. Mogu ja sto puta vama ponavaljati kime se topik bavi - vi cete opet kao papagaji u stilu "a ti?". Sve dzaba :)

Unbie... , javi se obavezno ako te vetar dovede do mojih meridiana.

Best regards

Mickey Rourke (sa ce padne "na licnu i personalnu" opet :-)

#101 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 27 October 2009 - 00:56

Ne to, vec nije hteo da podupre oslobodilacki rat i tada kad je to ceo svet cinio. Rekoh ovo i ranije ali nema tih usiju za ove reci.


Sandman je vec naveo osnivanje FARK-a od Bukosijeve vlade u egzilu. Cemu bi ona posluzila ako ne oruzanom otporu? Ko je i zasto ubio pukovnika Ahmeta Krasniqija u Tirani, viseg oficira odredjenog da vodi FARK?

Oruzani otpor u Dukadjinu, slavno uporiste Lodja, od LDK organizovan vodio je oficir Tahir Zema, LDK-u odan do smrti. U danima mira i on je ubijen u sacekusi, zajedno sa sinom. Slava oruzanog otpora trebala je pripasti samo onima koji se time najglasnije hvale. I ispostavljaju racun narodu kao Rusi Srbima"Ja te oslobodil..."

Sledece, paralelno Ministarstvo unutrasnjih poslova Republike Kosova, sastavljeno od bisih otpustenih ili aktivnih kadrova SUP-a Kosova organizovano je od LDK. Nakon provale njihove organizacije veliki je broj osudjen na visoke vremenske kazne. Izmedju ostalih Mehmedovic, rodom iz Medvedja, Sheremet Ahmeti, inspektor Hasku iz Peci, i jos puno drugih.

Bilo je osnova da se sumnja u osnivaca UCK. Ovako je Seselj predlagao i Milosevicu godine krajem 1995:

"Sveukupno delovanje unutar shiptarskih organizacija neminovno ce izazvati nezadovoljstvo kod Shiptara, sto je preduslov za njihovu vecu spremnost da se angazujuu raznim organizacijama , od neformalnih pa do teroristickioh. Stoga je pozeljno infiltrirati pojedince iz Drzavne bezbednosti koji ce u pogodnom momentu inicirati formiranje takvih organizacija a potom i uticati na njihovu delatnost ako ne i rukovoditi njima. Ovakva farsa moze ici cak i do izvodjenja akcija sto doprinosi postizanju kolektivne satisfakcije kod shiptarskih masa ali i opadanju tenzija a drzavi sluzi kao povod za jos ostriji nastup prema svim ostalim organizacijama sto sve dovodi do medjunacionalnih napetosti i daljeg produbljivanja paralelnog zivota.
U tom smislu je potrtebno postojanje vise takvih grupa pri cemu bi policija i DB povremeno razbijali pojedinu pa se ona opet konsolidovala ..."

"Velika Srbija", Beograd, oktobar 1995., broj 54.

Mislim da se na osnovu pikanterija na kojima se insistira suvise pojednostavljuje uloga Ibrahima Rugove u novijoj istoriji Kosova.On je nezaobilazan i takav ce i ostati.

#102 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 27 October 2009 - 22:00

Mislim da se na osnovu pikanterija na kojima se insistira suvise pojednostavljuje uloga Ibrahima Rugove u novijoj istoriji Kosova.On je nezaobilazan i takav ce i ostati.

Gde ces vece pikanterije od FARK-a? Zasto se nisu onda prvi pojavili? Nije li to tako trebalo da bude po ustavu najsimpaticnije i vrlo nezavisne, otvorene i prema ovamo i prema onamo drzave Kosovo i to sve usred totalne okupacije?

Drugovi i drugarice... ne znam zasto sam se ovaj put upustio u ovakvu avanturu u pdf-u politika. Vec sam odavno bio digao ruke, ali eto, potsetiste me jos jednom kako sam zaista bio u pravu onomad. Pa, da vam ne smetam i kvarim idilu.

#103 pera zdera

pera zdera
  • Banned
  • 564 posts

Posted 28 October 2009 - 11:36

Ne to, vec nije hteo da podupre oslobodilacki rat i tada kad je to ceo svet cinio. Rekoh ovo i ranije ali nema tih usiju za ove reci.

Ne samo to vec je licno trazio da ga onaj primi. Sam IR priznao. I ovo rekoh ranije ali dzaba.

Ne samo tada vec konstantno i notorno. A na putu prema Rambujeu? Eh... ko ga jebe, ionako nikada nije bio pravi lider. Zasto bi onda postao to tada, tako naprasno? U avionu su nudili whisky za mufte...


Neko smestio guzicu ranije a neko tik pre pocetka rata. Ja nikoga ne krivim i licno napadam za razliku od tebe i ostalih IR fanova. Zna se da je uvek sirotinja ratovala, i ja im odajem moje najdublje postovanje. Toliko barem mogu da uradim.


Ja napisah ovo, pa me nagrdise najstrasnije:)

#104 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 28 October 2009 - 12:47

Ja napisah ovo, pa me nagrdise najstrasnije:)

Evo, nasao si istomisljenika :ph34r:

#105 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 28 October 2009 - 13:47

Gde ces vece pikanterije od FARK-a? Zasto se nisu onda prvi pojavili? Nije li to tako trebalo da bude po ustavu najsimpaticnije i vrlo nezavisne, otvorene i prema ovamo i prema onamo drzave Kosovo i to sve usred totalne okupacije?

Drugovi i drugarice... ne znam zasto sam se ovaj put upustio u ovakvu avanturu u pdf-u politika. Vec sam odavno bio digao ruke, ali eto, potsetiste me jos jednom kako sam zaista bio u pravu onomad. Pa, da vam ne smetam i kvarim idilu.

Sa tvojim"bio sam, jesam i bicu uvek u pravu" izgleda da si ostao potpuno usamljen jer ne vidim da neko barem ovde deli tvoje misljenje..ili ako greshim ispravi me !