Jump to content


Photo

poziv moderatoru da se javno izvini


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
198 replies to this topic

#31 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 14 January 2003 - 16:24

Neam potrebe za naglim potezima. Pomenute osobe, kao ni 99% nas ovde nisu nerazumne, pa cak i ako se desilo nesto van pravila (vidim da je i to diskutabilno), prvi je put. Za izbacivanje uvek ima vremena.

#32 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 14 January 2003 - 16:37

Nisu samo nestale Falcon i Susi!
Vratite sve koji su postovali manje od 100 poruka u zadnjih nedelju dana



To I :grin:

#33 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 14 January 2003 - 16:50

"A šta je radio Moderator dok su one (i ko zna ko još) "zatrpavali" Forum."

Pa Moderator je brisao. I to je stvarno trajalo. I bilo je opomena. "Propisi su propisi":grin: Mislim da je fer reci da nije obrisano nicije misljenje, vec tekstovi BS. /Ko zna njihove tekstove zna da nisu ni kratki:grin:/ Znam da je bilo jedno pitanje izvesne Robinje Ljubavi koje je obrisano. Kako vidim administracija se za to izvinila. ( Da se vise ne ponovi!)

Tekstovi su takodje postirani u proseku 2 puta po lameru:grin:, bez ikakvog komentara, bolda ili sl. Mislim, ja mogu da ih preskacem, ali ipak postoji google, linkovi; jedna malo nenametljivija, preglednija varijanta. I FAQ podobnija.
Neka svako razmisli da li je u jednom trenutku stvarno predstavljao misljenje ili naprosto navijao za svoj tim, copy/paste tehnikom, play-continious.

Nisam sam za ban.
I nisam za kicherisanje ovog Foruma privatnim pretnjama. Niti za nagodbe tipa:>ja tebi besplatnu uslugu, al' ti meni respekt<

Uff, nisam ni za popularisanje nasih drugara Sindikalaca:grin:



PS: Inace, primecujem sasvim drugaciju uredjivacku politiku na "Srbiji" i pod "Razno". Nekako, mora da se stavi kravata gore u Srbiji. Zato ja izlazim na ona "casual" mesta. :grin::grin:

#34 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 14 January 2003 - 16:58

Svesrdno podrzavam.

Ja dolazim na ovaj forum da bih ucestvovao u inteligentnoj diskusiji, a ne da trosim internet sate citajuci tirade neizivljenih adolescenata. Za to postoji vise drugih, takodje dobro poznatih foruma.

Kultura razgovora je neophodna, i za one koji ne zele da postuju pravila ne bi trebalo da bude popusta. Cak i kad se radi o depersonifikovanom medijumu kao sto je internet forum, kultura ponasanja je neophodna. U sustini, na forumu je potrebno ophoditi se i voditi razgovor, kao uzivo, licem u lice. Trebalo bi se ugledati na city hall diskusije na zapadu, kad vec nase skupstinske rasprave nisu kako treba.

S' obzirom da nam kulturno ophodjenje prema drugima nije neka duboko usadjena vrlina, apsolutno podrzavam ideju da se ona nametne, dok se drustvo ne navikne. Kome se ne svidja, i ko sam odlazi iz protesta -- srecan put, i postovanje za licni izbor.

Bez obzira koliko se bunili i ljutili, cena nametanja je vredna onog sto se uvezbanom kulturom razgovora dobija.

#35 C

C
  • Members
  • 340 posts

Posted 14 January 2003 - 16:58

Prvo, o imenovanju.
Koje licnosti i koje principe stiti etikecije "odredjeni clanovi foruma sa vise usernameova", "odredjeni clanovi su banovani", "primecene su nepravilnosti" i slicno?
Ako pricamo o konkretnim licnostima i postupcima, onda da vidimo imena i da vidimo postupke. To sto se "odredjeni clanovi foruma" poznaju, to je stvar njihovih privatnih zivota. Ako se "odredjeni clanovi foruma" stide da jasno i glasno kazu STA misle i o KOME, onda njihova dalja moralizacija ne da nema smisla, nego je jadna pride.
Dakle, administrator bi mogao da da spisak banovanih korisnika, pa da vidimo ko je sve nastradao.
O korisnicima sa vise usera - koji je to moralni problem navesti taksativno taj, taj i taj user koristi ista osoba? Ao neko ima potrebu da se igra Dzekila i Hajda, samo napred, ali sto ostatak sveta na forumu da mu bude poligon? I ta vecita prica o ukidanju prakse visestrukih usera - naznaka da postoje s vremena na vreme - mislim, alo uprava, manite se pothranjivanja paranoje. KO i STA? Ciji se to ugled i kredibilitet stiti? Username stiti realni identitet korisnika, kredibilitet username-a MORA da bude podlozan forumskoj proveri.


Drugo, o sujeti.
Tragikomican je tok diskusije kako pre na Buka&Bes, tako i sad na Dzukci,lejmeri i slicno. Najjace strasti, najveci sukobi, maltene zakrvljenja oko povoda koji je, pre svega, minoran u odnosu na ostale teme, a u krajnjoj meri, stvar misljenja a ne cvrstih cinjenica. I zbog BS da ode forum u tri lepe? A kako se ponasa nas vrli forumski narod - preslikana Srbijica - vlast tvrdi "to je tako zato sto ja to kazem", opozicija kaze " bojkot", izmedju redova isprozivase se za rodjacke veze, ko koga gura i zasto. E pa nazdravlje Srbijice! Posle nemoj neko da je pljunuo nebesnjake - oni se bar ne zavaravaju da su nesto drugo.

#36 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 14 January 2003 - 17:28

Auh, znaci da sinoc nisam ukljucio da gledam film letio bih i ja :sad:

Dje ce ti dusa Moderatoru da banujes 'nake tice i to za novu godinu? Ada coce imaju i one pravo da se raspjevaju uoci doceka.

Bez sale, predlazem ( zahtijevam,trazim, khm...khm..., zamolio bih vas ) da nam vratite falcon i sushi i sve ostale koji su banovani. Evo ja cu ih kazniti cim se vrate :mad:

Mislim da forum treba da dozvoli mladosti da bude mlada.

#37 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 14 January 2003 - 18:40

Hvala svima na podrsci samo bih zamolila moderatore da se javno izbace cifre svih koji su navodno budzili poruke da bi se jasno videlo kako su sushi i falcon izbaceni sa Foruma bez pravog razloga dok oni koji su zaista budzili poruke i slali po stotinu i vise i pre neki dan i sinoc nisu cak ni banovani :smile:)) Stvarno sramota.

Cisto da se vidi da to nije pravi razlog naseg bana...

Hvala !!



#38 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 14 January 2003 - 18:43

Dragan: "Netolerisanje politickog misljenje i nekakvo suzbijanje slobode nisu bili razlog njihovog napustanja foruma ili banovanja."

Dragane, ovo naprosto nije istina. Postoji odredjeni broj ljudi koji su napustili ovaj forum upravo zbog suzbijanja njihovog politickog misljenja, odnosno zbog pristrasnog moderisanja. 'O's da ti nabrajam imena?

U gornjoj prici, koliko mogu da naknadno razaberem (bio sam off-line, ne znam sta se tacno dogadjalo) postoje DVE stvari:

1) Zatrpavanje foruma besmislenim porukama, i

2) "Politicka" cenzura, t.j. navijacko moderisanje

Ne bi valjalo da prva stvar zakloni i zamaskira drugu. Dok trollovanje, po meni, predstavlja jedan od "smrtnih grehova", t.j. vodi u obesmisljavanje svakog dijaloga i konacno gusenje foruma u okeanu entropije i dosade - pristrasna moderacija (a to je ono o cemu pishe YC) proizvodi disidente, od potencijalno najkreativnijih clanova pravi ljute neprijatelje... Upravo kao neko ko je (pre)cesto bio "in good grace" moderatora na B92, kao "sticenik" - molim vas da prestanete! Povlascen tretman zaista nije potreban ni meni, ni Sister, ni Vladanu, ni bilo kome. Dovoljno smo matori i bezobrazni da sami bijemo svoje bitke. Mi od vase "podrske" nemamo, dakle, ama bas nikakvu korist - a forum ima veliku stetu. Naprosto pobacajte navijacke rekvizite i setite se da ste na radnom mestu.

A sve se ovo vec desilo. Bilo bi lepo da pocnete da ucite na svojim greskama.

(on a lighter note: da li je moguce da je SonjaL - u stvari Simka!? Malo je neverovatno da postoje DVA takva strucnjaka za DB... :grin:)

#39 YC

YC
  • Members
  • 603 posts

Posted 14 January 2003 - 19:55

Bio bih zaista mnogo nerealan da sam mislio da ce neko ovde da se izvini. Za to je potrebno mnogo vise od sujete i nadobudnog stava kako je sve u redu i po propisima.

Nista nije u redu i po propisima. B92 jos nije porodicna firma, u porodici je druga prica, tamo se svi medjusobno paze..i brane.

Upadljiva cutnja onih koji su ovo radili mi samo daje za pravo...da mislim da su ljudi nevidjene kukavice. Gde su da nam kazu ono sto bar deo zna. Ko koga ovde stiti, ko je sa kim u rodbinskim i drugim odnosima, pa na bazi toga misli da moze da radi sta hoce.

Da objasni kako se cenzurisu ljudi ali i da objasni, i stojim iza ovoga kako se citaju privatni postovi svih ljudi.

Samo oni koji nisu iskusili cenzuru i drkanje sa pozicije sile mogu da rade ovako nesto. Takvo ponasanje prema ljudima je ponizavajuce i nepravedno, pa sto se mene tice nisam duzan to da trpim. Mogu da ignorisem, kao sto cu i da uradim.

Tako ce se ispuniti idealan forum: sister ce da vredja, aenima ce da nam kaze koju cemo muziku da slusamo, a vlada ce da ceka sa toljagom iza ugla.

Ekipa mala ali odabrana. Neki ljudi se zaista nadju.....

[ Izmena poruke: YC na dan 2003-01-14 20:10 ]

#40 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 14 January 2003 - 20:20

Dragan: "Netolerisanje politickog misljenje i nekakvo suzbijanje slobode nisu bili razlog njihovog napustanja foruma ili banovanja."

condor:
"Dragane, ovo naprosto nije istina. Postoji odredjeni broj ljudi koji su napustili ovaj forum upravo zbog suzbijanja njihovog politickog misljenja, odnosno zbog pristrasnog moderisanja. 'O's da ti nabrajam imena?"

ok hajde da se delimicno slozim sa tobom da je bilo i toga ali evo ja ti predlazem sledeci eksperiment - daj mi okvirno koju ideologiju i politicko misljenje treba da zastupam i ja cu je mesc dana zastupati bez da me banuju.
Zestoko se nadam da ja nisam bio "povlasceni" kod moderatora.

Ja i dalje mislim da je najveci problem foruma jednostavna nevaspitanost i neotesanost pojedinaca.
Pa se desava da jedan drugom kaze "profasisticki nakot" a onda mu ovaj lepo odgovori "nakot koji obozava komunizam".
(I slicnih primera koliko hoces. Jednom sam davno hteo da pokrenem topic sabrana nedela ali zaludan je to posao.)
I sve to jos stoji na forumu !
Ja bih ih obojicu banovao na neodredjeno.

#41 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 14 January 2003 - 20:26

YC, tebe bas kopka ta AEnima, a? Aj priznaj!:grin:

Prvo mi podmeces da sam necija drugarica (nije da ne bih volela da budem, ali ne znam ni kako se LU zove), a sad ovde da sam necija rodjaka (edit: nisam!) To je nepravedno. Pored toga sto je nevaspitano.
Zatim, stalno koristis privatne podatke protiv drugih ucesnika! Opet nepravedno, i opet nepristojno.

Posto si jos retko nastupio nezavisno, poslednji si koji treba da place nad klanovima i tajnim drustvima.

I devojke jesu trolovale, i nakon upozorenja. I to je istina. Molim da to udje u zapisnik.

Druga je stvar sto se sad trol pokusava da predstavi kao drugacije misljenje

Ja zelim svima nama da se Falcon i Sushi sto pre vrate.
I da se vrati slava slatkom malom (hate me now) konceptualnom trolu. Join # RAZNO

Hasta la vista...



_________________
*can you see?*

[ Izmena poruke: aenima na dan 2003-01-14 20:52 ]

#42 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 14 January 2003 - 20:27

Prvo treba da razjasnimo ko je i zbog cega banovan. Ok, ova dva imena se provlace ali zbog cega njih dve?

Ako je flood u pitanju koliko sam juce video flood-a nije bilo. Flood je bio pre par dana, taj topic je izbrisan i ok. A cak i da je flood u pitanju...

Ja pod flood-om smatram poruke ponovljene vise puta koje kvare koncpepciju neke diskusije. Poruke koje su pre neko vece slate jesu bile cisto zbog broja poruka ali na topicu napravljenom samo u te svrhe. Niko nije bio ometan, niko nije bio vredjan, niko nije bio uznemiren.

A cela prica je prilicno tanka jer je pre par dana server izdrzao oko 3000 poruka. Juce nije bilo ni 5% od tog broja a navodno je pukla stvar. A po ovim diskusijama primecujem da ocigledno flood nije bio jedini razlog banovanja ovih ljudi vec je neko iskoristio guzvu i obracunao se sa nekim ljudima na racun navodnog flood-a.

Cela prica je totalno nejasna i mislim da bi administrator, operator, ventilator ili ko vec trebao da objasni neke stvari.


Mojne samo i ovo da proglasite kao flood. :grin:


Na vise topica se diskutuje o ovoj temi pa je onda normalno da svuda i posaljem isti odgovor.

#43 neocekivana sila koja se.

neocekivana sila koja se.
  • Members
  • 28 posts

Posted 14 January 2003 - 21:32

'Ocu ponovo da budem falcon:cool

#44 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 14 January 2003 - 21:36

Pise Dragan:
"Ja i dalje mislim da je najveci problem foruma jednostavna nevaspitanost i neotesanost pojedinaca.
Pa se desava da jedan drugom kaze "profasisticki nakot" a onda mu ovaj lepo odgovori "nakot koji obozava komunizam".."
Izraz "profasisticki nakot" ja sam jedini upotrebio, a i to samo zato sto nisam bio u stanju da nadjem jos jaci u uvredljiviji, a da se ne posluzim pravom psovkom. I svaki drugi put, dok god budem pisao na ovom ili bilo kom drugom forumu, necu se libiti da upotrebim iste ili slicne reci za ljude koji zastupaju potrebu etnickog ciscenja ili potuljeno postavljaju "naivno" pitanje da li je "mozda" to dobra varijanta, kao i za one koji su uopste o toj varijanti spremni da razmisljaju.
Sto se tice izraza "nakot koji obozava komunizam", koji je upotrebio JR, neka onaj ko se nalazi u tom izrazu i koga on pogadja reaguje - ja nisam uocio nikoga ko bi se tu mogao prepoznati.
Ako je cena ovakvog mog stava privremeno ili trajno banovanje sa foruma, ja sam spreman da je sa osmehom prihvatim.

_________________
Uostalom, mislim da vesticu (M.M.) treba spaliti!!!

[ Izmena poruke: vladan na dan 2003-01-14 21:38 ]

#45 Hromi Daba

Hromi Daba
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 14 January 2003 - 21:42

Valadn,
"...Ako je cena ovakvog mog stava privremeno ili trajno banovanje sa foruma, ja sam spreman da je sa osmehom prihvatim..."

U bre Vladane al si dramatican: "Pucajte ja i sad drzim cas." Pa ti ovaj forum sasvim ozbiljno shvatas. Nije ovo ovde zivot Vladane, vec imitacija zivota, opusti se malo.