Jump to content


Photo

Srbija i EU


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
40 replies to this topic

Poll: Da li ste da se ne dozvoli ulazak Srbije u EU (33 member(s) have cast votes)

...

  1. DA (7 votes [30.43%])

    Percentage of vote: 30.43%

  2. NE (16 votes [69.57%])

    Percentage of vote: 69.57%

Vote Guests cannot vote

#16 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 26 September 2009 - 22:44

Jedno je sigurno, cika Orvela treba svako da procita.

#17 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 26 September 2009 - 23:19

Znaš šta, to kad puno ljudi ljudi viče EU, EU, EU, EU, EU..ako dozvoliš, to odmah treba da ti bude sumnjivo. To da je rešenje neki spasilac, deux ex machina, negde drugde, i to je odmah sumnjivo..

A, naposletku: to je, zapravo olako obećana brzina, vrtenje jednog te istog. Dugo putovanje u Jevropu, pa to je komedija


Mislish ..... kad mnogo ljudi viche Mercedes, Mercedes ...... odmah mora da ti bude sumnjivo, neshto tu smrdi, mora da je Yugo bolji. A Moskvich josh bolji, josh ako je na gas, nakrivish shajkachu, a chachkalica medju zube, a?

Shto se lako obecane brzine tiche, jel' tebi neshto EU obecala, ja koliko znam ne pominju se nikakve brzine.

Mozda ti znash neshto vishe, pa nam reci, o kakvoj brzini se radi i shta EU obecava u vezi toga?

Ali budi chovek, lepo odgovori, shta EU obecava u vezi brzine, nemoj da sad pochnesh da zanosish k'o muda na kosidbi.

Jedno je sigurno, cika Orvela treba svako da procita.


Ma pusti Orvela, vama bi valjalo da ste prochitali Andrica i Selimovica, nekako bi se snashli i bez Orvela. Njih bi valjda pomalo razumeli, zemljaci ste, ovako ste preskochili njih pa naletetli na Orvela kojeg ste pogreshno razumeli.

Edited by down with the sickness, 26 September 2009 - 23:20.


#18 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 27 September 2009 - 03:48

olako obecane brzine


olako obecane brzine

Edited by iDemo, 27 September 2009 - 03:49.


#19 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 27 September 2009 - 05:29

Ma pusti Orvela, vama bi valjalo da ste prochitali Andrica i Selimovica, nekako bi se snashli i bez Orvela. Njih bi valjda pomalo razumeli, zemljaci ste, ovako ste preskochili njih pa naletetli na Orvela kojeg ste pogreshno razumeli.


Posto nisi shvatio, moracu da ti objasnim, Orvel se spominje jer je tema bacena na deponiju, kao jedan vid cenzure, da se skloni na manje vidljivo mjesto.

Ocigledno je da se ja smatram nekom vrstom neprijatelja, a ljudi koji se zalazu za izolaciju Srbije pozitivnim likovima koji trebaju da se podrzavaju.
Eto cak se ni ti ne usudjujea konkretno to da potvrdis. Volis ovako da seruckas, da mene nesto provociras, ali to nije vazno, to vise govori o tvom karakteru, ali ipak si oprezan bio na ovoj temi.

#20 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 27 September 2009 - 07:57

Posto nisi shvatio, moracu da ti objasnim, Orvel se spominje jer je tema bacena na deponiju, kao jedan vid cenzure, da se skloni na manje vidljivo mjesto.

Mora da se po nekom osnovu nije uklopila u 'poslovnik'. U najkracim crtama - nit' si bio po 'poslovniku' niti si za 'jezik i lingvistiku' - znaci -> deponija. Garant.

Ocigledno je da se ja smatram nekom vrstom neprijatelja, a ljudi koji se zalazu za izolaciju Srbije pozitivnim likovima koji trebaju da se podrzavaju.

Pise kod Orvela (al' u nekoj drugoj knjizi) jos nesto - neki su jednaki a neki jednakiji - a, kao sto smo videli vise puta, ima i onih koji su pod zastitom drzave. Pardon, foruma.
Teska su vremena, prijatelju. Je@i ga... :ph34r:

#21 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 27 September 2009 - 11:13

Orvel se spominje jer je tema bacena na deponiju, kao jedan vid cenzure, da se skloni na manje vidljivo mjesto.

Ocigledno je da se ja smatram nekom vrstom neprijatelja, a ljudi koji se zalazu za izolaciju Srbije pozitivnim likovima koji trebaju da se podrzavaju.
Eto cak se ni ti ne usudjujea konkretno to da potvrdis. Volis ovako da seruckas, da mene nesto provociras, ali to nije vazno, to vise govori o tvom karakteru, ali ipak si oprezan bio na ovoj temi.

Reklo bi se da pre nisu znali sta ce sa temom. Poll kako je postavljen nema nikakvog smisla, eto evro-skeptika kako glasaju za zabranu ulaska, pa se onda to tumaci kako eto evropejci toliko mrze Srbiju da bi glasali za zabranjivanje prikljucenja Srbiji, sto je problem sam po sebi jer tema kako je postavljena ne vodi dijalog (iako joj je mozda namera) vec se obraca samoj sebi, zakljucak je vec donet. To sto se bavi, ili spominje forumasa je samo sidedish, ma sta ti napricao Vladanov najaktuelniji fan. :)

Mora da se po nekom osnovu nije uklopila u 'poslovnik'. U najkracim crtama - nit' si bio po 'poslovniku' niti si za 'jezik i lingvistiku' - znaci -> deponija. Garant.
Pise kod Orvela (al' u nekoj drugoj knjizi) jos nesto - neki su jednaki a neki jednakiji - a, kao sto smo videli vise puta, ima i onih koji su pod zastitom drzave. Pardon, foruma.
Teska su vremena, prijatelju. Je@i ga... :D

A kako ti to trpis evo vec 5 godina? :ph34r:
Hiljade i hiljade postova, taj neki beg u zdrav razum?

#22 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 27 September 2009 - 11:27

Reklo bi se da pre nisu znali sta ce sa temom. Poll kako je postavljen nema nikakvog smisla, eto evro-skeptika kako glasaju za zabranu ulaska, pa se onda to tumaci kako eto evropejci toliko mrze Srbiju da bi glasali za zabranjivanje prikljucenja Srbiji, sto je problem sam po sebi jer tema kako je postavljena ne vodi dijalog (iako joj je mozda namera) vec se obraca samoj sebi, zakljucak je vec donet. To sto se bavi, ili spominje forumasa je samo sidedish, ma sta ti napricao Vladanov najaktuelniji fan. :)

Slika i prilika foruma - njegovog tihog 'proseka' - je poll na Gay parada temi... Njega izgleda niste osetili na vreme i sklonili?? :D

A kako ti to trpis evo vec 5 godina? :ph34r:
Hiljade i hiljade postova, taj neki beg u zdrav razum?

Znas da uzivam gledajuci vas kako se lozite i glozite.

#23 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 27 September 2009 - 11:47

A kako ti to trpis evo vec 5 godina? :ph34r:
Hiljade i hiljade postova, taj neki beg u zdrav razum?


Nego, jel' ima neka usvojena/odobrena politika ili bar neki detalj u pravilniku na temu - ko je problematicniji - ovi sa po 50ak postova (sto nicu k'o pecurke) a ne slazu sa "linijom" ili ovi sa po hiljadu-dve (ili tri)? Nisam nesto ispratio a kad si vec u kancelariji mozda bi mogao da 'bacish svetlo' na tu problematiku.

#24 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 27 September 2009 - 11:56

Slika i prilika foruma - njegovog tihog 'proseka' - je poll na Gay parada temi... Njega izgleda niste osetili na vreme i sklonili?? :D

Nismo ga sklonili jer nas je iznenadio za tih 6 meseci formiranja. :ph34r:
(mi forumasi iz senke)

Znas da uzivam gledajuci vas kako se lozite i glozite.

Vecali smo o tome da te banujemo. A sto da ne?
Moze nam se, a mocices da nastavis sa tim uzitkom sa strane. Neces biti ostecen ako zaglavis zbog trolovanja, ako ne lupetanja. :)

#25 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 27 September 2009 - 12:05

Vecali smo o tome da te banujemo. A sto da ne?

Pa jel' ste zakljucili nesto?? :ph34r:

Moze nam se, a mocices da nastavis sa tim uzitkom sa strane. Neces biti ostecen ako zaglavis zbog trolovanja, ako ne lupetanja. :)

Naravno da vam se moze, tako se moglo i Milosevicu dok je njegova bila najduza. Batina mislim... Tko je jaci taj i tlaci a za olakotnu okolnost ima nekakav pravilnik, poslovnik i/ili slobodne izbore kojima je dosao na to mesto. To tako ide s tim sto se neki ljudi s tom velicinom nose lakshe a neki teze.

Je@i ga, razumem ja vas u potpunosti - niko nije savrshen. Neki su mozda savrsheniji al' se veshto kriju.

#26 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 27 September 2009 - 13:44

Posto nisi shvatio, moracu da ti objasnim, Orvel se spominje jer je tema bacena na deponiju, kao jedan vid cenzure, da se skloni na manje vidljivo mjesto.

Ocigledno je da se ja smatram nekom vrstom neprijatelja, a ljudi koji se zalazu za izolaciju Srbije pozitivnim likovima koji trebaju da se podrzavaju.
Eto cak se ni ti ne usudjujea konkretno to da potvrdis. Volis ovako da seruckas, da mene nesto provociras, ali to nije vazno, to vise govori o tvom karakteru, ali ipak si oprezan bio na ovoj temi.


Kao shto ti je vec objashnjeno, tema, tj poll, nije imao nikakvog smisla. Doshlo se u apsurdnu situaciju da su Mladicevi obozavaoci ljute pristalice ulaska Srbije u EU i obratno ......

Ja nisam bio "pazljiv", mogu ti odmah reci da je moj stav prema ulasku Srbije u EU veoma specifichan - boli me qrac da li ce uci ili nece.

Ali, kako imam troje dece, koja bi MOZDA mogla i htela da studiraju negde u Evropi, svakako ne u Srbiji, pa bi ta varijanta bila znatno jeftinija ukoliko bi bili drzavljani zemlje chlanice EU, znachi Srbije (dvoje nisu ni upisani, ali upisao bi ih za tu priliku) - ja sam IPAK zainteresovan za ulazak Srbije u EU. Kako stvari stoje, pre ce i ovo moje najmladje od 3 godine da zavrshi shkole a Srbija josh nece uci u EU :ph34r: , pa polako gubim interesovanje.

Kao shto vidish, nishta emocije, chista rachunica .... a shta drugo si od mene mogao ochekivati?

E da, druga stvar zbog koje je poll bio glupav, pa shodno tome zavrshio ovde, je shto jedno pismo MP-iju nece sigurno imati nikakvog uticaja na ulazak Srbije u EU, ma ko ga poslao i bez obzira kako bilo napisano.

#27 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 27 September 2009 - 16:48

Kao shto ti je vec objashnjeno, tema, tj poll, nije imao nikakvog smisla. Doshlo se u apsurdnu situaciju da su Mladicevi obozavaoci ljute pristalice ulaska Srbije u EU i obratno ......


Nije problem u polu, nego u cijeloj besmislenoj situaciji i apsurdnosti srpske politicke scene. Zato sam i postavio pol i zbog toga je i sklonjen.
Ljudi koji za sebe misle da su nesto napredno i kojima su puna usta kvalifikacija svih onih koji se sa njima ne slazu fasistima, nacosima, koji su obavezno anacionalni, ako nisui Vojvodjani :ph34r: itd itd mislim zna se sve, odjednom se zalazu za blokadu ulaska Srbije u EU.
Cisto ludilo, nista drugo...

J

a nisam bio "pazljiv", mogu ti odmah reci da je moj stav prema ulasku Srbije u EU veoma specifichan - boli me qrac da li ce uci ili nece.

Ali, kako imam troje dece, koja bi MOZDA mogla i htela da studiraju negde u Evropi, svakako ne u Srbiji, pa bi ta varijanta bila znatno jeftinija ukoliko bi bili drzavljani zemlje chlanice EU, znachi Srbije (dvoje nisu ni upisani, ali upisao bi ih za tu priliku) - ja sam IPAK zainteresovan za ulazak Srbije u EU. Kako stvari stoje, pre ce i ovo moje najmladje od 3 godine da zavrshi shkole a Srbija josh nece uci u EU :) , pa polako gubim interesovanje.

Kao shto vidish, nishta emocije, chista rachunica .... a shta drugo si od mene mogao ochekivati?


I dalje si pazljiv. Normalno neces priznati, ali vidi se to...

E da, druga stvar zbog koje je poll bio glupav, pa shodno tome zavrshio ovde, je shto jedno pismo MP-iju nece sigurno imati nikakvog uticaja na ulazak Srbije u EU, ma ko ga poslao i bez obzira kako bilo napisano.


Naravno da nece, ali je to glupavo pismo dobilo status gotovo svetog pisma :D

#28 mlatko

mlatko
  • Members
  • 1,159 posts

Posted 27 September 2009 - 19:23

Povodom "cuvenog" pisma upucenom nekom britanskom MP-iju od strane jednog forumasa.
Mene je iskreno jako razocarala cinjenica da postoje ljudi u Srbiji koji to podrzavaju, pa me interesuje cime se to obrazlaze,
naime kakva bi bila korist od toga.
Naravno interesuje me i zasto ovi sto su vani nesto tako podrzavaju.


Ko podržava bojkot kandidature Srbije? Vode ih razni interesi:

-ideološki (razni neo-konzervativni pogledi na društvo)
-finansijski (zatvoreno tržište-manja konkurencija-veće cene)
-snobovski (ovima vani nije u interesu da se otvore granice i da mladi iz Srbije "preplave" Evropu i ugroze ih)

...

#29 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 27 September 2009 - 19:43

Ko podržava bojkot kandidature Srbije? Vode ih razni interesi:

-ideološki (razni neo-konzervativni pogledi na društvo)
-finansijski (zatvoreno tržište-manja konkurencija-veće cene)
-snobovski (ovima vani nije u interesu da se otvore granice i da mladi iz Srbije "preplave" Evropu i ugroze ih)

...


Ja mislim da Vladan pripada ovoj trecoj grupi :ph34r: . Plashi se da gomile mladih neurohirurga iz Srbije ne krene NA Englesku i ostavi ga bez posla :) .

Naravno ... i meni u Kanadi se tresu gace. Ko ce izdrazati takvu konkurenciju?

#30 mlatko

mlatko
  • Members
  • 1,159 posts

Posted 27 September 2009 - 20:10

Ja mislim da Vladan pripada ovoj trecoj grupi :ph34r: . Plashi se da gomile mladih neurohirurga iz Srbije ne krene NA Englesku i ostavi ga bez posla :) .

Naravno ... i meni u Kanadi se tresu gace. Ko ce izdrazati takvu konkurenciju?


Nije u pitanju (samo) konkurencija, naši u svetu (manje ili više integrisani u društvo u kojem žive) se manje ili više boje "divljaka" koji mogu doći i "majmunisati se" njima ispred nosa. Strah je sasvim realan: što sad neki seljak sad da dobije pravo da dođe i ugrozi ugled koji sam stekao, nije fer, ja sam za vizu morao da trčim tri meseca po ambasadama a sad neko oće da tog "seljaka" pusti slobodnog iz selendre...

... i pruži mu šansu da vidi/nauči kako drugi ljudi žive, pa da počne da razmišlja svojom glavom.