Jump to content


Photo
- - - - -

Otvoreno pismo moderaciji


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
37 replies to this topic

#16 Forum B92

Forum B92
  • Members
  • 613 posts

Posted 11 September 2009 - 15:26

U diskusiji o NATO paktu sam napisao otprilike:

********

Post je obrisan. Zasto?


Zato.

#17 Scubius

Scubius
  • Banned
  • 1,555 posts

Posted 11 September 2009 - 15:31

zelite li da vise ne pisem na ovom forumu?

#18 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 11 September 2009 - 15:37

Scubi, imas moju podrsku, uvek sam na strani pojedinca protiv sistema.
Mada,
poslednji kog sam podrzao na forumu je otisao s bombom u Predsednistvo, pa razmisli o svim opcijama

#19 Scubius

Scubius
  • Banned
  • 1,555 posts

Posted 11 September 2009 - 15:40

ja zaista ne razumem, kao da mi se sam Forum javio. Da li postoji pojedinac/korisnik koji reprezentuje citav forum?

#20 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 11 September 2009 - 15:50

crni scubiuse, taj ti se i javio. :ph34r:

#21 pospanko

pospanko
  • Members
  • 1,094 posts

Posted 11 September 2009 - 20:36

ja zaista ne razumem, kao da mi se sam Forum javio. Da li postoji pojedinac/korisnik koji reprezentuje citav forum?


Što bi rekao Goran Vuković ali prevedeno na drugo lice jednine - ,,Ne znam šta si kome učinio, zašto hoće da ti skinu glavu...''

Biće da si nekog od ,,glavonja'' foruma ozbiljno naljutio, jer se prema tebi ponašaju krajnje nekorektno.


.

#22 nightmare

nightmare
  • Members
  • 550 posts

Posted 08 October 2009 - 13:09

nightmare, zaustavi se...



Nisam bas razumeo sta se ovim htelo reci.

Da li moj stil pisanja ne odgovara profilu foruma, pa je ovo preporuka da prestanem da pisem da bih izbegao banovanje, ili sta ?

#23 zatoichi

zatoichi
  • Banned
  • 837 posts

Posted 28 October 2009 - 08:07

Povod za ovo otvoreno pismo jeste brisanje mojih tekstova, bez upozorenja, bez kvalifikacije, seseljevski btrutalno, tiho i efikasno. Moj poslednji post vezan za probleme zajednickog nastupa i zajednickog interesa obrisan je iako nije sadrzavao ni uvredljive sadrzaje, ni rasisticke konotacije. Nikoga nije vredjao, a nije bio ni besmislen. Obrisan je odlukom nekog iz moderacije, nekog ko ocito ne poseduje samokontrolu ili koga sama pojava mog teskta toliko nervira da se ne kontrolise.

Da li su ovo gornje osobine jednog moderatora? Ili se radi o digitalnoj povrsnosti, do neslucenih razmera razbuktalog ega koji zamislja da je bog.

Salu na stranu. Zamolio bij javnost ovog foruma da mi pruzi podrsku u sledecem:

da moderatori prilikom brisanja topika daju obrazlozenje, jer cak i njihovo subjektivno misljlenje je bolje od nicega
da se jasno stavi do znanja koliko topika mesecno od strane jednog postavljaca se tolerise


Slazem se i podrzavam ovu inicijativu. Ovde ocito nedostaje neka vrsta povratne sprege. Inace ne bih stavljao u isti kos sve moderatore, ima jako korektnih i umereneih ljudi medju njima ( pomenuo bih Andurila, ali ne samo on,ima ih jos). Sa druge strane ima nekolicine koji uvek intervenisu "seseljevsko-milosevicevski brutalno" ali ne bih zeleo da ih imenujem. prepoznace ih demokratska javnost foruma.

#24 zatoichi

zatoichi
  • Banned
  • 837 posts

Posted 28 October 2009 - 08:12

ako bi uspeo da mi kazes sta je tema te teme i o cemu bi se tu moglo diskutovati, podrzacu te.

scubius je naveo da postoje ljudi koji vole (ili ne vole :ph34r: ) i exit i gucu, i rusiju i ameriku, i evropu i kosovo, i cedu i tomu, i kraljevinu i republiku, i homoseksualce i homofobe, i partizane i cetnike, i narodnjake i pankere, itd.


takvi ljudi koji vole sve (ili ne vole nista) su ili bolesno nerealni il postoje samo u necijoj glavi.
a ako vole nesto trece a nista od navedenog, onda je trebalo da ispise malo sta je to trece, sta je alternativa.



Eto na primer, izmedju Guce i Exit-a je Zajecarska Gitarijada, izmedju Rusije i Amerike je Evropa, izmedju Evrope i Kosova je Australija, izmedju Tome i Cede je Dacic ( umiveni SPS koji se " najebava mile majke fasistickoj gamadi) ....

#25 nemogudasesetim

nemogudasesetim
  • Members
  • 182 posts

Posted 29 October 2009 - 19:20

Bez ljutnje, jedno pitanje.
Moj post,u kome je jednom od Vaših moderatora,koji je učestvovao u diskusiji, nakon niza uvreda meni, upućeno je pitanje o tome kojim obrazovanjem raspolaže, pa je dodato pitanje na engleskom i to tako prosto, da bi ga i malo dete razumelo. Post mi je izbrisan bez ikakvog razloga. Uz svo uvažavanje greške (j) koja još uvek stoji u postu Publius-a, sada je smešno komentarisati način moderisanja.
Nadam se da sam pogodio mesto gde se postavljaju ovakva pitanja, a ako ne izvinjenje.
Da i ako Vam ne trebaju drugačija mišljenja, lepo to napišite. Tema je inače "Pad gradske vlasti", a moderator koji me stalno vređa je Zabalujev.
Nadam se da mogu na korektno pitanje očekivati i korektan odgovor.

#26 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 29 October 2009 - 19:27

Bez ljutnje, jedno pitanje.
Moj post,u kome je jednom od Vaših moderatora,koji je učestvovao u diskusiji, nakon niza uvreda meni, upućeno je pitanje o tome kojim obrazovanjem raspolaže, pa je dodato pitanje na engleskom i to tako prosto, da bi ga i malo dete razumelo. Post mi je izbrisan bez ikakvog razloga. Uz svo uvažavanje greške (j) koja još uvek stoji u postu Publius-a, sada je smešno komentarisati način moderisanja.
Nadam se da sam pogodio mesto gde se postavljaju ovakva pitanja, a ako ne izvinjenje.
Da i ako Vam ne trebaju drugačija mišljenja, lepo to napišite. Tema je inače "Pad gradske vlasti", a moderator koji me stalno vređa je Zabalujev.
Nadam se da mogu na korektno pitanje očekivati i korektan odgovor.

Ajde bez ljutnje da sredis svoj pravopis pa da posle serendas do mile volje:

Bez ljutnje, jedno pitanje.
Moj post,u kome je jednom od Vaših moderatora,koji je učestvovao u diskusiji, nakon niza uvreda meni, upućeno je pitanje o tome kojim obrazovanjem raspolaže, pa je dodato pitanje na engleskom i to tako prosto, da bi ga i malo dete razumelo (zavrsetak recenice?). Post mi je izbrisan bez ikakvog razloga. Uz svo uvažavanje greške (j) (?) koja još uvek stoji u postu Publius-a, sada je smešno komentarisati način moderisanja.
Nadam se da sam pogodio mesto gde se postavljaju ovakva pitanja, a ako ne izvinjenje izvinjavam se.
Da, i ako Vam ne trebaju drugačija mišljenja, lepo to napišite. Tema je inače "Pad gradske vlasti", a moderator koji me stalno vređa je Zabalujev.
Nadam se da mogu na korektno pitanje očekivati dobiti i korektan odgovor.

Ne mora da bude to gramaticki analno, ali sigurno moze bolje od napisanog.

Edited by st.maurice, 29 October 2009 - 19:29.


#27 nemogudasesetim

nemogudasesetim
  • Members
  • 182 posts

Posted 29 October 2009 - 20:42

Ovo je samo još jedan dokaz da sam pitanje postavio na pravom mestu.
Opet polupismeni branilac gramatike ispravlja... Ni sam ne zna šta, jer ga nisu učili u OŠ.
Njegovi primeri:

Moglo bi pri registraciji postaviti neke testove, ne preterano teske, recimo na nivou onih za upis u srednju skolu.

Zarez iza "recimo".

Sledece izbore dobija samo uz podrsku ldp-a, g17+ i svih ostalih, kao uostalom do sada. Verovatno ni tada i tako, pa ce opet morati da pisu nov izborni zakon samo za glavnog medijskog zastupnika "Delte" Miroslava Miskovca i "MPC-a" Petra Matica.

"novi","Delta-e", ako je "MPC-a"

Ne dumbaj Dumb-a, ako laze koza ne laze rog da je o to najnoviji ceh koji nam se ispostavlja.

Iza rog ide zarez, a ovo dalje valjda samo pisac razume,inače ispravna rečenica bi glasila:"Ne dumbaj Dumb-a, ako laze koza ne laze rog,a to je najnoviji ceh koji nam se ispostavlja.
I nemam želje ni volje za dalje.

#28 villiem

villiem
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 29 October 2009 - 20:52


Ne talasaj, tako kako ste krenuli nahebace nevini dok ce se Zabalujev provuci

#29 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 29 October 2009 - 21:00

"Delta-e"

Jao Boze. :ph34r:

#30 nemogudasesetim

nemogudasesetim
  • Members
  • 182 posts

Posted 29 October 2009 - 21:15

Moglo bi pri registraciji postaviti neke testove, ne preterano teske, recimo na nivou onih za upis u srednju skolu.


Izvini ovo nisam video. Možda se tako priča u Leskovac. Kod nas ne. :ph34r:

MPC=Delta-nastavci isti prema upotrebljenim padežima. :)