Jump to content


Photo

Lokalni izbori na Kosovu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
268 replies to this topic

#31 maara

maara
  • Members
  • 1,465 posts

Posted 24 June 2009 - 14:14

Vratite se svojim kucama.
I onda na izbore.


A šta da rade oni kojima su kuće zapaljene i uništene, oni čija je imovina uzurpirana, oni koji su proterani sa svojih ognjišta.
Zar oni nemaju prava da glasaju na lokalnim izborima, ukoliko to žele, i ukoliko to pravo ne ostvaruju negde drugde.

#32 Oya

Oya
  • Members
  • 778 posts

Posted 24 June 2009 - 14:18

Poshteno.
Ali ima jedan problem , ti u Beograd a hocesh da ucestvujesh u lokalnim izborima mislim da nema smisla..u Prishtinu nisi hteo da dodjesh ni kao toliko prizheljkivani gost da ne kazhem "beli medved".

Neka se perkos kandiduje, pa pobijedi, pa dođe da živi u Prištini, pa nas pozove u goste a mi* onda kontamo hoćemo li mu vratiti tante za tante ili ne. Nekako mi ovaj scenario najbolji, sve bi se dešavalo u par mjeseci.

*Ovo "mi" uslovno, mene nije bilo na forumu kad ste se prošle godine okupljali. Nisam bila član ali sam bila simpatizer. :ph34r:

#33 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 24 June 2009 - 14:21

A šta da rade oni kojima su kuće zapaljene i uništene, oni čija je imovina uzurpirana, oni koji su proterani sa svojih ognjišta.
Zar oni nemaju prava da glasaju na lokalnim izborima, ukoliko to žele, i ukoliko to pravo ne ostvaruju negde drugde.


Da li ti pitas dobronamerno ( Fahox i Pristevac to rade sa mnogo dobre volje-odgovaraju), ili bi organizovao jedan miting ?

#34 maara

maara
  • Members
  • 1,465 posts

Posted 24 June 2009 - 14:22

prošle godine okupljali.


Kakvo crno okupljanje sa onima koji bi da nam oduzmu i pravo glasanja na izborima.

#35 maara

maara
  • Members
  • 1,465 posts

Posted 24 June 2009 - 14:25

Da li ti pitas dobronamerno



Kako Srbin sa Kosova može da bude dobronameran.
On je po definiciji zao i pokvaren.

#36 Oya

Oya
  • Members
  • 778 posts

Posted 24 June 2009 - 14:31

Kakvo crno okupljanje sa onima koji bi da nam oduzmu i pravo glasanja na izborima.

Ako se šališ, ok. Ako ne, onda ja i ti ne čitamo isto iste postove. Otkako je postavio topik, fahox kači linkove, ostavlja telefonske brojeve, mejl adrese. Ostali učesnici isto to rade, ne vidim bilo koga ko ne bi želio da se Srbi aktivno uključe u izborni proces, to je u interesu i Kosova i Srba. A prošle godine na okupljanje nisu zvali nikakvi dušmani, nego kolege forumaši sa najboljom namjerom. Pregledaj arhivu pa ćeš vidjeti.

#37 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 24 June 2009 - 14:32

Neka se perkos kandiduje, pa pobijedi, pa dođe da živi u Prištini, pa nas pozove u goste a mi* onda kontamo hoćemo li mu vratiti tante za tante ili ne. Nekako mi ovaj scenario najbolji, sve bi se dešavalo u par mjeseci.

*Ovo "mi" uslovno, mene nije bilo na forumu kad ste se prošle godine okupljali. Nisam bila član ali sam bila simpatizer. :ph34r:


što se tiče perkosa većina su uvek rado viđeni gosti,bilo gde i bilo kad,što se tog okupljanja tiče više puta je objašnjeno zašto nisam otišao,nije bilo još barem jedne osobe koja bi mi pravila društvo iz BG,čak ni Kinik se nije prijavio.
moj se indetitet zna i što se mene tiče skrivanja nema,lopta je na drugoj strani terena,a na izbore bih izašao baš zbog Preševskog i njegovog stava...

#38 maara

maara
  • Members
  • 1,465 posts

Posted 24 June 2009 - 14:38

Pregledaj arhivu pa ćeš vidjeti.


Ako neko od Srba raseljenih sa Kosova smogne hrabrosti da od jutra do mraka provede dan posećujući svoj rodni grad i okolna izletišta, kako ga ja posećujem godinama u svojim snovima, ja ću biti srećan i zadovoljan.
Ali, čisto sumnjam u to.

#39 Oya

Oya
  • Members
  • 778 posts

Posted 24 June 2009 - 14:44

što se tiče perkosa većina su uvek rado viđeni gosti,bilo gde i bilo kad,što se tog okupljanja tiče više puta je objašnjeno zašto nisam otišao,nije bilo još barem jedne osobe koja bi mi pravila društvo iz BG,čak ni Kinik se nije prijavio.
moj se indetitet zna i što se mene tiče skrivanja nema,lopta je na drugoj strani terena,a na izbore bih izašao baš zbog Preševskog i njegovog stava...

Pa hajde, perkose, kandiduj se! :ph34r: Ne mislim ni da je Preshevari mislio ništa loše, kod njega je samo redoslijed drugačiji: prvo se vrati u Prištinu pa se kandiduj, a ja mislim da je redoslijed manje važan ako će ishod biti isti.



Tvoj identitet mi nije poznat, ali mi je poznat jedan tvoj gest, pisao Rooney o tome na Medicini. :)

#40 maara

maara
  • Members
  • 1,465 posts

Posted 24 June 2009 - 14:46

Ne mislim ni da je Preshevari mislio ništa loše,


Zna se na šta je Preshevari mislio.
Čitaj malo između redova.
I pregledaj arhivu.

#41 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 24 June 2009 - 14:50

Pa hajde, perkose, kandiduj se! :ph34r: Ne mislim ni da je Preshevari mislio ništa loše, kod njega je samo redoslijed drugačiji: prvo se vrati u Prištinu pa se kandiduj, a ja mislim da je redoslijed manje važan ako će ishod biti isti.



Tvoj identitet mi nije poznat, ali mi je poznat jedan tvoj gest, pisao Rooney o tome na Medicini. :)

za izbore videćemo,ne mogu ja to baš sam da pokrenem.
ko šta misli zna se ovde poodavno,neko to malo prikrije a neko nema živaca pa izleti na drum,meni nije problem što nam Preševski ne bi dao pravo glasa,uostalom on i nije neki prištevac pa me ne čudi da se"uplašio"da nekadašnji stanovnici tog grada učestvuju na lokalnim izborima.

#42 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 24 June 2009 - 14:51

što se tiče perkosa većina su uvek rado viđeni gosti,bilo gde i bilo kad,što se tog okupljanja tiče više puta je objašnjeno zašto nisam otišao,nije bilo još barem jedne osobe koja bi mi pravila društvo iz BG,čak ni Kinik se nije prijavio.
moj se indetitet zna i što se mene tiče skrivanja nema,lopta je na drugoj strani terena,a na izbore bih izašao baš zbog Preševskog i njegovog stava...


Ti se sa Kinikom ne mozhesh uporedjivati..ustvari ti i nisi bio pozvan kao gost nego kao domacin to jest organizator..sad da se vadish shto nisi doshao je tvoje pravo..da si ti doshao mozhda bi neko drugi pozheleo da da ti (nam) pravi drushtvo.
Sad shto se povratka Srba na urbane sredine tice ja sam napisao neke moje ideje pre nekoliko godina i ukoliko bi MZ, Srbija i Kosovo bili zaista zainteresovane da se taj povratak sada bismo imali najmanje polovinu raseljenih Srba po urbanim sredinama..

#43 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 24 June 2009 - 14:55

za izbore videćemo,ne mogu ja to baš sam da pokrenem.
ko šta misli zna se ovde poodavno,neko to malo prikrije a neko nema živaca pa izleti na drum,meni nije problem što nam Preševski ne bi dao pravo glasa,uostalom on i nije neki prištevac pa me ne čudi da se"uplašio"da nekadašnji stanovnici tog grada učestvuju na lokalnim izborima.

Cudi me da padash na fore nekih koji su na forumu neshto vishe od nekoliko meseci..a sa mojim stavovima oko povratka si upoznat veoma dobro i to godinama.

#44 Oya

Oya
  • Members
  • 778 posts

Posted 24 June 2009 - 14:59

Zna se na šta je Preshevari mislio.
Čitaj malo između redova.
I pregledaj arhivu.

Pregledala je još dok nije bila u arhivi. Ja Preshevarija ne tumačim kao ti, to je sve. Po meni, Srbi trebaju iskoristiti priliku koja se pruža na ovim izborima, prijaviti se, kandidovati se, glasati pa onda iz gradskih skupština direktno uticati na položaj Srba na Kosovu. Od nečega se mora početi, zašto ne od ovih izbora?

Edit: nije kosovska već su gradske skupštine, pobrkala izbore

Edited by Oya, 24 June 2009 - 15:17.


#45 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 24 June 2009 - 15:04

Pregledala je još dok nije bila u arhivi. Ja Preshevarija ne tumačim kao ti, to je sve. Po meni, Srbi trebaju iskoristiti priliku koja se pruža na ovim izborima, prijaviti se, kandidovati se, glasati pa onda iz kosovske skupštine direktno uticati na položaj Srba na Kosovu. Od nečega se mora početi, zašto ne od ovih izbora?


Oja zar zaista mislish da bi se neki Srbin odlucio vratiti npr u Prishtinu samo zbog cinjenice da neki Srbin sedi u nekoj kancelariji i ceshlja mooda(izvini na izrazu).