Jump to content


Photo
- - - - -

Atletika


  • Please log in to reply
1991 replies to this topic

#1771 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 06 March 2017 - 21:48

Moj rezime sampionata, tj nasih iako moram reci da nisam ispratio bas sva dogadjanja.

Ivana prebacila ocekivanja, iako ona nisu bila mala, definitivno kraljica!

Asmir totalno podbacio!  Ok, povreda, ali nekako uvek se njemu desi problem sa povredom, vremenom, visom silom, bas, bas veliko razocarenje. Nisam ocekivao od njega medalju, jer je konkurencija u poslednje vreme izuzetno jaka, ali plasman u finale i da tamo prebaci 20,50 su bili minimum, a on je bio daleko od toga.

Amela opet kao i mnogo puta pre, velika ocekivanja, a na kraju corak. Nije morala osvojiti medalju, ali ne biti u poslednje tri u finalu, ili istrcati licni rekord u finalu, e to vec jesam ocekivao, nazlost kao i mnogo puta pre toga, prerano se potrosila i uprkos finalu i rekordu ostavila gorrak ukus.

Ostali si bilu u skladu sa ocekivanjem, jedino steta za Dudasa sto je ovog puta kiksnuo u skoku u dalj, po njegovim recima, ali ima on strasan potencijal plus sto konstatno napreduje, ako nekad sklopi svarsen viseboj,, medalja ni na svetskoj sceni nije nemoguca.

 

Sampionat je generalno ostavio los utisak zbog karata, za vikend ih nije bilo, a nije delovalo bas da je Arena dupke puna.

 

Pored Ivane najveca zvezda je Britanka Miur, devojka sa takvom lakocom trci da je milina gledati, svaka cast na dva zlata!


  • 0

#1772 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 06 March 2017 - 22:59

]

 

Sampionat je generalno ostavio los utisak zbog karata, za vikend ih nije bilo, a nije delovalo bas da je Arena dupke puna.

 

 

U subotu je bilo gotovo puno, mada je bilo slobodnih meta, dok je u nedelju hala bila puna, tj. gornje tribine su bile pune. Čini mi se da je 12.000 gledalac bilo u nedelju.

 

Za donje tribine je bilo mesta, ali je i karta bila 3.500.


  • 0

#1773 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 07 March 2017 - 10:20

Ja nisam impresioniran ostvarenjima drugih atleticara u toj meri nisam ni zapazio nista spektakularno niti je konkurencija bila vrhunska u svim disciplinama, tako da su i pripadnici "manjih nacija" mogli da se zapaze u finalnim trkama ili finalima pojedinih disciplina, kao i neka nova imena koja nagoveštavaju uspehe (troskokaš Maks Nemac, ...gde su ipak veterani dominirali)

 

Primetio sam da fale Rusi za koje znam da nisu mogli da učestvuju, a zašto ne znam (da li politički razlozi ili neka suspenzija zbog doping afera) a i da nesto Slovenija nije bila zapazena, secam se par dobrih atleticarki ...

 

U prepodnevnim terminima ono sto sam video u prenosu je prazna dvorana...kad su bila nasi takmicari vec je sve bilo kako treba, puno.

 

Ne znam kakav je bilans medalja, može se videti na sajtu ali verujem da su neki podbacili a da je bilo i očekivanih rezultata.

Generalno, odlicno je sto smo bili domacini ovog sampionata, ostali aspekti mi nisu poznati...no mi ovakvih impulsa imamo a strateski pristup kao i u svemu, fali iako ga formalno ima u mnogim dokumentima...takodje ni entuzijazam sportskih radnika u atletici ne manjka.

 

Drago mi je da smo u pozadini dodele svih medalja, mogli da vidimo i nasa poznata imena iz vremena SFRJ.


  • 0

#1774 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 07 March 2017 - 10:35

 

Rusima je još na snazi suspenzija IAAF zbog dopinga.

 

Imalo je dobrih rezultata poput Laura Mur na 1500 i 3000 metara uz dva rekorda šampionata, naravno naša Ivana Španović, ali u pravu si dosta novih lica, uglavnom juniora ili mlađih seniora.


Edited by DonJuan, 07 March 2017 - 10:35.

  • 0

#1775 Lineker

Lineker
  • Members
  • 2,209 posts

Posted 07 March 2017 - 11:24

Znate li koji je sada sistem merenja skoka u dalj i troskoka? Primetio sam da nema više štapa i kanapa, pa da razvuku i mere...Pretpostavljam neka moderna tehnologija, ali me interesuje način...

 

Bilo je i dosta gostiju, tj. video sam dosta stranaca na tribinama, što je lepo videti, tako da i taj aspekt dobijanja organizacije treba gledati...


Edited by Lineker, 07 March 2017 - 11:26.

  • 0

#1776 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 07 March 2017 - 11:47

Realno EP, pa jos u dvorani je daleko ispod renomea i mitinga dijamantske lige, makar oni trajali samo 4-5 sati, a prvenstvo tri dana.

Medjutim, ovaj zavrsni dan koji je dozivio kulminaciju Ivaninim skokom, koji je apsolutno istorijski, dao je takmicenju izuzetno na znacaju. Rekao bih i da je sedmoboj bio vrhunski, ali nekako medijski uvijek prodje ispod radara jer je takva disciplina po prirodi.
Od ostalih rezultata izdvojio bih i monstruozno bacanje Bukovijeckog i kuglu uopste. Nisam gledao bas alltime rezultate, ali ovako iz glave izuzmemo li Amere koji po pravilu svoja najbolja bacanja ostvaruju po USA S.Mitrovicama i Bajinim Bastama, te DDR generaciju napumpanih bacaca, ovaj hitac Bukovijeckog vjerovatno kotira visoko visoko u vrhu najboljih.

Kada je rijec o Ivani, nju je ovaj skok vinuo vjerovatno u rang Vere Nikolic i Nenada Stekica i nadam se da ce dati podstreka djeci da krenu aktivnije da se bave atletikom (kao i junacki napor Dudasa zadnji dan), a atletskim radnicima da rade jace. A koliko je ustvari dobar njen skok govori da je samo par atleticarki imalo bolje skokove od nje u istoriji, i to: Dreksler, Cistjakova i Kersi, te jos par takmicarki SSSR ili zemalja nasljednica. Ne bih da nagadjam koliko je tu cistih/prljavih skokova, Dreksler je avakako zena koja je ovu disciplinu vinula u vrh, ali ako se pogleda zadnjih 20 godina i uopste dostignuca na vaznim takmicenjima onda je samo Ris bila na ovom nivou, mozda Lebedeva, ostale su daleko miljama.
Zato, Ivana svaka cast tebi i tvom treneru.

Edited by pepe sancez, 07 March 2017 - 11:48.

  • 0

#1777 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 07 March 2017 - 21:29

Da hitac Bukovjeckog je bio monster, highlight tog dana, zaista spektakularno.Sedmobojci su izgledali kao skolska ekipa koja ima cas kugle na fizickom...naspram njega

 

Naravno skok Ivane je definitivno upisan u istoriju i bila je realno klasu ispred ostalih takmicarki ovde, ne znam ko se nalazi jos u vrhu svetskog zenskog skakanja, s obzirom da nema Amerikanki i ostalih nacija van Evrope nisam upoznat s stanjem ali Ivana je najozbiljniji kandidat da u nizu narednih godina skokovima preko sedam metara, pomeri granice svetskog rekorda, realno govoreci.

 

Ne bih tupio oko tehnike, tu su strucnjaci i ona, sigurno postoji prostor za napredak koji nije samo povecanje zaleta ili ubrzanja. Nadamo se i ocekujemo najbolje, samo neka je zdravlje i dobro raspolozenje prate!

 

Nenad Stekic danas mu je 66. rodjendan je imao vise od najvise skokova preko 8 metara...i bio vlasnik rekorda Evrope 8,45 pet godina.

 

Sto se tice merenja, nemam pojma ali smesno je da ne moze da se koristi neka opticka varijanta na osnovu fototehnike, mada verujem da se i dalje koristi kanap i neko ravnalo :D ...i ja sam bio zapanjen da recimo sva merenja na skakaonicama i dalje se rade pomocu rucnih merilaca da retko gde postoji opticka kontrola i fotosenzori, sto bi trebalo da predstavlja normalan standard, narocito u atletici. Mislim da postoje i propisi koji regulisu ovu materiju, ne poznajem detalje.


  • 0

#1778 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 07 March 2017 - 21:31

Rusima je još na snazi suspenzija IAAF zbog dopinga.

 

Imalo je dobrih rezultata poput Laura Mur na 1500 i 3000 metara uz dva rekorda šampionata, naravno naša Ivana Španović, ali u pravu si dosta novih lica, uglavnom juniora ili mlađih seniora.

Slabo pratim duge pruge, uvek zaspim...gledam na svetskom kad krene borba Etiopljana, Kenijaca i ostatka sveta.


  • 0

#1779 Zli Gli

Zli Gli
  • Members
  • 2,211 posts

Posted 08 March 2017 - 15:18

Bukovjecki bi mozda mogao u buducnosti da ugrozi rekord Rendija Barnsa a reklo bi se po izgledu da mu nije strano ni ono cemu je Amerikanac bio sklon i zbog cega je dozivotno suspendovan iz atletike :D


  • 0

#1780 Hamilton

Hamilton
  • Members
  • 7,473 posts

Posted 06 May 2017 - 09:14

Da ozivimo malo temu?
Ili da se napravi nova vezana za triatlon?

Naime, poceo sam duugorocne pripreme za IronMan.
Trcanje mi ide solidno, na bajsu sam sasvim solidno brz...ali plivanje je problem.

Trcanje planiram da unapredim tako sto krecem uskoro u skolu trcanja, zatim trcim maraton u Ljubljani.

Nakon toga bi trebalo da kupim neki ozbiljniji drumas (ne bih bas isao preko 800-1000e polovan) i vikend voznje od 100+ km.

Na kraju cu tek na plivanju da radim.
Em ne znam pravilno da plivam, em nemam tu vrstu izdrzljivosti.
Tu mi visemesecni casovi i treninzi ne ginu.

Bio neko na IronMan-u?
Ili makar na half-u?
  • 0

#1781 Big Ticket

Big Ticket
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 02 August 2017 - 14:41

Може ли ми неко детаљније објаснит' ово срање с Русима које и даље траје. Фазон, тотално неутрални, без икаквих обиљежја, чак и у хотелу?!

До кад је одлучено да буду суспендовани?
  • 0

#1782 Oi!

Oi!
  • Members
  • 5,168 posts

Posted 03 August 2017 - 09:55

Poslednje prvenstvo i turnir za velikog Juseina Bolta, svi ćemo navijati za njega. Trči na 100m i 4x100m, 200 će preskočiti.

 

Kakva šteta, Andre De Gras se povredio na treningu, propušta SP! Bronza u Riu na 100m i srebra na 200m, povreda tetive, strašno...

 

 

15017447811103.jpeg

 

Kenijski atletičar, Dejvid Rudiša zbog povrede neće učestvovati na Svetskom prvenstvu

 

15015729592310.jpeg

 

Evo i naših predstavnika i satnice za SP:

 

15015954517940.png


Edited by Oi!, 03 August 2017 - 10:00.

  • 1

#1783 Oi!

Oi!
  • Members
  • 5,168 posts

Posted 03 August 2017 - 12:22

Може ли ми неко детаљније објаснит' ово срање с Русима које и даље траје. Фазон, тотално неутрални, без икаквих обиљежја, чак и у хотелу?!

До кад је одлучено да буду суспендовани?

 

Ko će ga znati, gluposti.

 

Šubenkov je pričao o tome baš, kaže da su im svi uslovi isti, ali nema nikakvih obeležja, čak ni oblačenje u bojama ruske zastave.

 

U pravilniku s tim u vezi stoji da su zabranjene boje ruske zastave, himna, čak i crvena, bela, kao i plava boja na svoj opremi, uključujući i medicinske zavoje i nakit. U slučaju da neki individualni sportista, odnosno Rus pobedi, neće se intonirati himna njegove zemlje, već himna IAAF-a.


  • 1

#1784 NateHuffman1

NateHuffman1
  • Members
  • 52 posts

Posted 04 August 2017 - 20:19

e moj lazare. ne ocekujem ja od nasih atleticara medalje i fianala, ali ocekujem da na velikim takmicenjima barem postignu season best. stara prica srpske atletike


  • 0

#1785 ZvezdaIznadSvega

ZvezdaIznadSvega
  • Members
  • 13,463 posts

Posted 04 August 2017 - 21:48

Mo Farah je neunistiv...nadljudska snaga..kakva sjajna trka..
  • 0