Jump to content


Photo
- - - - -

Atletika


  • Please log in to reply
1991 replies to this topic

#1756 simple minds

simple minds
  • Members
  • 11,226 posts

Posted 05 March 2017 - 18:52

Ivana :hail:  :hail:  :hail:


  • 0

#1757 Zvezdinho

Zvezdinho
  • Members
  • 19,480 posts

Posted 05 March 2017 - 18:56

Wester  :wub: Mislim znali smo jos od  Olimpijade da je lepa, al se nesto jos vise prolepsala :heart:


  • 2

#1758 Darby O'Gill

Darby O'Gill
  • Members
  • 2,313 posts

Posted 05 March 2017 - 19:16

E jebiga... Spotakao ga je Britanac (nenamerno, naravno) 50 metara pre cilja i ode medalja. Mišo, nastavi da treniraš, biće bolje na sledećem takmičenju.


  • 0

#1759 dulematic

dulematic
  • Members
  • 11,603 posts

Posted 05 March 2017 - 19:17

Jooooj kakav peh, šteta, bio je jako blizu medalje


  • 0

#1760 zoe Bg

zoe Bg
  • Members
  • 26,091 posts

Posted 05 March 2017 - 19:17

O jbm ti srecu kako pade Dudas :(

Ivana :hail:
  • 0

#1761 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 05 March 2017 - 19:38

Treci rezultat svih vremena.  :hail:


  • 1

#1762 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 06 March 2017 - 08:56

BRAVO za Ivanu, upisala se u istoriju trecim skokom svih vremena 7.24! Definitivno je bila za klasu ispred konkurencija na ovom EP i bez bojazni se od nje s punim pravom ocekivalo najbolje ostvarenje sto je i pokazala i dokazala! :thumbs:

 

Junak je i Mihail Dudas jer je zaista fenomenalan bio u skoku motkom, tri puta bolji od najboljeg rezultata, zaista dao je mnogo sebe u disciplini i kad je krenuo na 4.60 izgledao je svez i u preletu motke imao je lufta bas za najbolja ostvarenja ali da ce stici na 5.10 zaista nisam ocekivao! Fenomenalno...

 

Ono sto se kasnije desilo samo je posledica jake zelje i velikog adrenalina, malo je preforsirao...ipak mlad je i steci ce jos puno iskustva ali je izuzetan atleticar u najtezoj atletskoj disciplini...Mozda je falilo malo bodova u sprintu na 60 iako je bio u jacoj grupi...ali ima vremena podici ce nivo forme za vazna svetska takmicenja u sezoni i narednih godina, svaka cast Miso!!!

 

Svaka cast svim nasim atleticarima, konacno da gledamo i atletiku, najvažniji sport za svaki drugi sport, s našim glavnim akterima!!! :hail: :hail: :hail:


Edited by Janne240, 06 March 2017 - 08:57.

  • 0

#1763 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 06 March 2017 - 09:28

 

Taćno tako. Dudaš se preforsisao, što bi se reklo - bukvalno je izgoreo. Nije bio sapleten, jednostavno je izgubio snagu i to se videlo. 

Mnogo je teško podneo to što nije stigao do željenog cilja, i zaista je bio slomljen, ali publika je uspela malo da ga vrati. 

 

Dečko treba da bude ponosan, pošto ja pratim godinama dosta sportova, ali ono što je on pokušao, malo sportista na svetu je spremno da uradi. Bukvalno je pokušao da da više od svojih mogućnosti, ali bukvalno.

 

Samo neka ovako nastavi i pred njim je lepa budućnost.


  • 0

#1764 dulematic

dulematic
  • Members
  • 11,603 posts

Posted 06 March 2017 - 13:14

Nije preforsirao, bar ja mislim. Nije se baš najbolje videlo na usporenom snimku ali čini mi se da je nogom nagazio na graničnik pored staze i izgubio ravnotežu i nije uspeo da izbalansira nikako pri toj brzini i pao. Baš šteta u svakom slučaju, mislim da je bio na ivici da nadoknadi 4.5s koliko mu je bilo potrebno


  • 0

#1765 Lineker

Lineker
  • Members
  • 2,209 posts

Posted 06 March 2017 - 13:18

Bio juče u Areni... Ivana sjajna, zaista je vrhunski spremna, skače neverovatno. Dudaša smo baš bodrili, ali preforsirao se, videlo se da ga je srce ponelo, ali noge nisu mogle ispratiti, pa je izgubio snagu na kraju, to je i posledica pada...

 

Ceo ovaj sistem oko starta za sprinetere je loše funkcionisao, štafete su kasnile sigurno 10-15 minuta...


Edited by Lineker, 06 March 2017 - 13:18.

  • 0

#1766 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 06 March 2017 - 15:01

Ma preforsirao se plus skok s motkom je predugo trajao. Sad gledati snimak da gal je s ledja neko gurnuo da li je nagazio graničnik nema smisla...dvojica su mu "disala za vratom". Fali mu iskustvo, ponela ga sjajna atmosfera i velika želja, da je ušao 50tak metara u finiš kasnije, napravio bi razliku u odnosu na Helseleta ali  to više nema veze. Ogroman rezultat je postigao u skoku motkom a prostora za napredak ima i u drugim disciplinama...momak je zaista pun kapacitet sa nepunih 28 godina.

 

Miša se ponovo zahvalio Srbiji preko FB.

 

Bravo za sve, Ivanu, Mihaila, Milana, Amelu, Asmira..., članove stručnog tima i selektora Slobodana Popovića. Nadamo se da će ovo biti poen za razvoj atletike i novih generacija u pravom pravcu. :+1:


Edited by Janne240, 06 March 2017 - 15:30.

  • 1

#1767 Dude2

Dude2
  • Members
  • 13 posts

Posted 06 March 2017 - 15:06

Ma kakav 19 godina. Čovek je 1989. godište. Realno bio je slab prvi dan i tu je izgubio dosta bodova. Nema veze, on već ima 2 bronze sa EP u dvorani i EP na otvorenom. To mu je i neki maksimum. U zadnjoj trki je prerano počeo sprint, trebalo mu je 5 sekunda, verovatno nije znao gde je Helcelet.


  • 0

#1768 Dude2

Dude2
  • Members
  • 13 posts

Posted 06 March 2017 - 15:17

Šteta za Ivanu šta nije imala tu daljinu prošle godine, osvojila bi zlato na OL. Iako je meni sumnjiv onaj drugi skok od 7,24, činilo mi se da je bio kraći nego onaj prvi. Sad su naredne OL za 3 godine, pitanje je hoće li držati formu toliko dugo. 

 

Od ostalih nije bilo nekih očekivanja, Kolašinac više nema daljine za medalje, nije on nikad ni bacao dulje od 21, mislim samo jednom.

 

Meni nije jasno gde je nestao Bekrić. Čovek je bio hit, a onda propo.


  • 0

#1769 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 06 March 2017 - 15:34

...da prebacih se 28 godina, zreo ali ima sta jos da pokaže sigurno, plus bila je zaista jaka konkurencija. Msm hepthatlon /dekatlon, nema tu šta da se priča. Čovek je tri dana u pogonu na sva četiri. :hail:

 

Juče je triput izlazio na zaletište za 5.20 a nije mu trebalo, samo da je tu napravio korekciju, manje bi vremena izgubio u disciplini i bio koncentrisaniji za jurenje bodova u trci na 1000. Previše adrenalina...

 

Ivana je top world class, ne verujem da za tri godine može da padne ispod svog minimuma a i ne mora u svakoj sezoni da bude u vrhunskoj formi. To samo mi očekujemo a nije realno...nijedan sportista ne pravi vrh karijere za pet sezona ali ako skače 10 sezona bar u dve može biti na vrhuncu.

 

Bekrić je imao povrede a to što je napravio ne mora da bude i kraj...videćemo.

 

Kolašinac je bio povredjen.


Edited by Janne240, 06 March 2017 - 15:44.

  • 0

#1770 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 06 March 2017 - 19:09

Šteta za Ivanu šta nije imala tu daljinu prošle godine, osvojila bi zlato na OL. Iako je meni sumnjiv onaj drugi skok od 7,24, činilo mi se da je bio kraći nego onaj prvi. Sad su naredne OL za 3 godine, pitanje je hoće li držati formu toliko dugo. 

 

Nije bio kraći, odmah se videlo da ima desetak cm više. Zabunu je napravila ona prva linija, tj. linija koja je pokazivala evropski rekord. Linija koja je pokazivla prvo mesto je preskočena, pogledaj snimak i biće ti jasno :)


Edited by DonJuan, 06 March 2017 - 19:31.

  • 0