Jump to content


Photo
* - - - - 1 votes

I pušači su ljudi!


  • Please log in to reply
6132 replies to this topic

#6076 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 28 February 2017 - 01:41

...

 

Ma sve je to lepo, nego zar ne bi bilo bolje skroz ukinuti sva prevozna sredstva i ostaviti samo bicikle. I te leteće igračke ipak nešto sagorevaju, pa jedan po jedan i nakupi se. A tek buka... Ja ne bih voleo da živim kraj aerodroma da me slatki mali aviončići koji troše kao malolitražna vozila bude ili uspavljuju svojim umilnim motorčićima.

 

A bilo bi još bolje i da se lepo putuje rekama, i to jedrenjacima - em tiho, em zagađuje, ali stigne se. Imaju u Egiptu one feluke, idu malo u cik-cak, ali stignu i ništa ne zagađuju. Ko hoće na odmor na nekoliko stotina kilometara od kuće bi mogao i biciklom - zapucaš npr. odavde na srpsko primorje, tj. na Halkidiki, nema tih 40 stepeni, već uglavnom do 35, a još kada gastarbajteri iz Nemačke navale... ihaaa, što će biti biciklijade.

 

I pametni su ovi Norvežani - hoće da za desetak godina uvedu samo električna vozila, dotle će im davati i džabe parking po gradu, ali čim izbace ova sa SUS motorom, ima odmah da im dignu cenu struje ili da cepnu poreze da otpadaju uši.

 

Naravno, treba svakome ko kupi nešto na četiri točka odma' skinuti bar pola kože s leđa, jer treba neko i da izdržava kancelarijske parazite koji smišljaju gluposti. Jeste da je samoupravljanje i muljanje po papirima ovdašnji izum, ali mi se nešto čini da se odlično primilo u nekim zemljama. Da su i oni imali Tita, mislim da mu ne bi dali da umre, već bi ga zombirali. Em bi se kancelarije napunile parazitima, em bi bilo parica za nerad... ma, milina!

 

Doduše, možda bi i ovim prascima sa slike trebalo uvesti bar dva sata džoginga dnevno i naplatiti im bar sto evra po kilogramu žive vage, plus eko taksu svaki put kada puste gasove. Koliko bi tu tek bilo para!


Edited by DJ_Vasa, 28 February 2017 - 01:42.

  • 1

#6077 Vollmeise

Vollmeise
  • Members
  • 1,043 posts

Posted 28 February 2017 - 21:26

Nemojte u Finsku: http://www.vecernji....-duhana-1145820


  • 0

#6078 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 28 February 2017 - 21:33

Ma sve je to lepo, nego zar ne bi bilo bolje skroz ukinuti sva prevozna sredstva i ostaviti samo bicikle. I te leteće igračke ipak nešto sagorevaju, pa jedan po jedan i nakupi se. A tek buka... Ja ne bih voleo da živim kraj aerodroma da me slatki mali aviončići koji troše kao malolitražna vozila bude ili uspavljuju svojim umilnim motorčićima.

 

A bilo bi još bolje i da se lepo putuje rekama, i to jedrenjacima - em tiho, em zagađuje, ali stigne se. Imaju u Egiptu one feluke, idu malo u cik-cak, ali stignu i ništa ne zagađuju. Ko hoće na odmor na nekoliko stotina kilometara od kuće bi mogao i biciklom - zapucaš npr. odavde na srpsko primorje, tj. na Halkidiki, nema tih 40 stepeni, već uglavnom do 35, a još kada gastarbajteri iz Nemačke navale... ihaaa, što će biti biciklijade.

 

I pametni su ovi Norvežani - hoće da za desetak godina uvedu samo električna vozila, dotle će im davati i džabe parking po gradu, ali čim izbace ova sa SUS motorom, ima odmah da im dignu cenu struje ili da cepnu poreze da otpadaju uši.

 

Naravno, treba svakome ko kupi nešto na četiri točka odma' skinuti bar pola kože s leđa, jer treba neko i da izdržava kancelarijske parazite koji smišljaju gluposti. Jeste da je samoupravljanje i muljanje po papirima ovdašnji izum, ali mi se nešto čini da se odlično primilo u nekim zemljama. Da su i oni imali Tita, mislim da mu ne bi dali da umre, već bi ga zombirali. Em bi se kancelarije napunile parazitima, em bi bilo parica za nerad... ma, milina!

 

Doduše, možda bi i ovim prascima sa slike trebalo uvesti bar dva sata džoginga dnevno i naplatiti im bar sto evra po kilogramu žive vage, plus eko taksu svaki put kada puste gasove. Koliko bi tu tek bilo para!

 

Ovo, o čemu pišem, je isključivo stvar opštine. Ne zavisi ni od kakvih opskurnih birokrata, koji izmišlajaju sve i svašta dok se dosađuju po ministarstvima - tamo negde daleko, u glavnom gradu, ili još tamo negde dalje, u Briselu.

Svaka opština to rešava na svoj način.

To je uvek vruća tema u toku kampanje za opštinske izbore.

Neke partije obećavaju proširenje kolovoza, izgradnju podzemnih i nadzemnih garaža i slične ideje koje treba da grad učine pristupačnijim automobilistima.

Nek druge nude suprotno -  suženje kolovoza, više biciklisitčkih staza, subvencije za tramvaje, gradske buseve, light rail sisteme, skupe namete za svakoga ko bez potrebe automobilom ulazi u grad.

Glasačima na izborima je to veoma važno. To je problem koji im je veoma blizak.
Na kraju bude onako kako oni odluče... a to se razlikuje od grada do grada.

Kao što znaš, nemaju svi nemački gradovi eko-taksu. Neki su je uveli, a neki ne.



Amsterdamci ljubomorno čuvaju one stare kanale u centru grada. Ne služe ničemu, jer se roba već vekovima ne dovozi rekama i kanalima, već prugama, drumovima i avionom, ali to Amsterdamce ne zanima. Vole svoje kanale jer  su prelepi.
 Zbog tih kanala je centar nepristupačan za sva motorna vozila, a dozvole za parkiranje koštaju čitavo malo bogatstvo (kada sam radio u Amsterdamu, većina kolega nije imala automobile, a neki čak ni vozačku dozvolu...).


U Hagu i Roterdamu je skroz drugačije. Tamo su iste takve kanale u starom centru još jako davno isušili i  zatrpali, a onda udarili asfalt i tramvajske šine odozgo.

Manje je lepo, al ima mesta za po četiri trake za automobile i tramvajske linije.

Izbor lokalnih stanovnika, negde hoće ovako, a negde onako.

 Državi ne pada na pamet da se u to petlja, ima ona svoje brige. Gradovi to rešavaju svojim parama od svog, opštinskog poreza.

 

Na kraju, izvinjavam se za trol, jer je tema o duvanu...


Edited by yossarian, 28 February 2017 - 23:28.

  • 2

#6079 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 01 March 2017 - 12:40

...

 

 

:lol+:

 

...


  • 1

#6080 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 01 March 2017 - 23:29

...

 

Nije to bila poenta mog posta, već nešto drugo. To da li će se baš po Amsterdamu vozikati automobilom, autobusom, rikšama, biciklom ili nečim destim je nebitno, a baš i ne verujem u priče da prosečan birač glasa za apsolutno svaku tačku programa, jer je to praktično nemoguće.

 

Ja govorim o ekološkom i zdravstvenom licemerju i načinima da se građanima novac uzme iz džepa. Ako govorimo o duvanu, cena paklice cigareta je sve viša, što takođe važi i za alkohol, mada me to ne pogađa, budući da fabrike alkoholnih proizvoda od mene nisu baš mnogo zaradile. Isto važi i za automobile u Amsterdamu, Parizu, Londonu ili Frankfurtu, jer u te gradove odavde svakako nisam/ne bih išao automobilom, već avionom. Moram priznati da malo ide na živce tobožnja briga za ekologiju, zdravlje i tako to, što se izražava kroz $$$, ali sa druge strane... Proizvodi kao što su ono đubre u Meku, Coca Cola, razne grickalice (tipa čips, smoki, flips itd.) i mnoge druge vrste nezdrave hrane mogu se kupiti za male pare i svima su dostupni, ali ako neko hoće ogransko povrće, voće, mleko i slično, to prilično košta. PDV za ove vrste hrane je isti kao i za čips, ne postoje državne subvencije potrošaču, a neki imaju problema i sa održivim vrstama energije:

Slovenac ostaje bez penzije jer je na krov postavio malu solarnu elektranu

Jeste da je vest od pre tri godine, ali ne razumem to ludilo mozga da su čoveku ukinuli penziju, bar kako piše ovde, a proglašen je preduzetnikom jer je stavio solarne panele na krov i dužan je da vrati penziju koju je pošteno stekao. S jedne strane, briga za ekologiju i zdravlje, a s druge sprečavaju čoveka da uštedi neki dinar proizvodeći solarnu energiju za sopstvene potrebe.  Čudno je da nisu proglasili preduzetnicima i onoga ko peče sopstveni hleb ili kuva hranu samom sebi. Ako ovo nisu donele birkoratske vucibatine i paraziti, ne znam ko jeste.

 

I da, takve glupe zakone donose paraziti i birokratski ološ. Razumem ja da se kroz Veneciju ne može voziti ni bicikl kako treba, da 'Olandezi vole da biciklaju, da imaju kućice sa prozorima kao da su u izlogu, što je njihova stvar koja me se ne dotiče, ali ima i danas onih po Londonu ili Atini koji psuju sve po spisku gradskim vlastima jer im otimaju desetak evra za ulazak u grad ili jedan sat parkiranja.

 

Možda malo ulazim i u politiku, ali nije slučajno što onaj fašista u zemlji lala ima sve veću podršku, što se teta Marini smeše glasovi, teta Angeli trese fotelja ili što je Tramp postao predsednik SAD, ali kada takvi dođu na vlast, biće kuku-lele.


  • 3

#6081 Bosniak

Bosniak
  • Members
  • 1,786 posts

Posted 03 March 2017 - 22:19

Kesica smokija nije kancerogena, a paklo cigareta jeste i to ne samo prema tebi, nego i okolini.

 

Zabraniti pusenje u javnim ustanovama i lijecenje od istog skinuti sa obaveznog zdr. osiguranja. Hoces da se trujes, truj se, ali posljedice po okolinu trpi za tu i tu cijenu.


  • 0

#6082 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 03 March 2017 - 22:26

Kesica smokija nije kancerogena, a paklo cigareta jeste i to ne samo prema tebi, nego i okolini.

 

Zabraniti pusenje u javnim ustanovama i lijecenje od istog skinuti sa obaveznog zdr. osiguranja. Hoces da se trujes, truj se, ali posljedice po okolinu trpi za tu i tu cijenu.

 

Strasno je koliko si plitak i neinteligentan. Strasno.


  • 1

#6083 Bosniak

Bosniak
  • Members
  • 1,786 posts

Posted 03 March 2017 - 23:05

I jos jedan primjer zasto treba zabraniti pusenje.

Steta sto se tako ponasas prema ljudima koji ti zele dobro zdravlju.


Edited by Bosniak, 03 March 2017 - 23:06.

  • 0

#6084 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 03 March 2017 - 23:15

I jos jedan primjer zasto treba zabraniti pusenje.

Steta sto se tako ponasas prema ljudima koji ti zele dobro zdravlju.

 

Ne brini ti za moje zdravlje, bolje gledaj gdje su ti ovce. Ako ti uteknu, nema seksa.


  • 2

#6085 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 03 March 2017 - 23:49

Kesica smokija nije kancerogena, a paklo cigareta jeste i to ne samo prema tebi, nego i okolini.

 

Zabraniti pusenje u javnim ustanovama i lijecenje od istog skinuti sa obaveznog zdr. osiguranja. Hoces da se trujes, truj se, ali posljedice po okolinu trpi za tu i tu cijenu.

 

Neki bi da se igramo fariseja, ovamo bi da ispuse tu svoju cigaretu uz kafu, a istovremeno da vriste na nezdravu ishranu tipa smoki, bijeli hleb, koka kolu, margarin i uobicajene prehrambene proizvode... e to, dragi moji, ne moze... jednostavno nije dosledno, ili kako bi se reklo u mudroj knjizi, ni vruce ni hladno, nego bljutavo.


Edited by fulleren, 03 March 2017 - 23:54.

  • 0

#6086 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 04 March 2017 - 00:12

Od pushacha su jedino gori nepushachi sa prolivom.


  • 1

#6087 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 04 March 2017 - 00:51

Neki bi da se igramo fariseja, ovamo bi da ispuse tu svoju cigaretu uz kafu, a istovremeno da vriste na nezdravu ishranu tipa smoki, bijeli hleb, koka kolu, margarin i uobicajene prehrambene proizvode... e to, dragi moji, ne moze... jednostavno nije dosledno, ili kako bi se reklo u mudroj knjizi, ni vruce ni hladno, nego bljutavo.


Jedi taj margarin i brini o svom zdravlju.
  • 1

#6088 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 04 March 2017 - 01:33

Zacarani krug(ovi)

 

the_thin_man_3650.jpg


  • 0

#6089 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 04 March 2017 - 03:07

Neki bi da se igramo fariseja, ovamo bi da ispuse tu svoju cigaretu uz kafu, a istovremeno da vriste na nezdravu ishranu tipa smoki, bijeli hleb, koka kolu, margarin i uobicajene prehrambene proizvode... e to, dragi moji, ne moze... jednostavno nije dosledno, ili kako bi se reklo u mudroj knjizi, ni vruce ni hladno, nego bljutavo.

 

Obrnuto.

"Neki" vriste na duvan, a istovremeno rade nezdrave stvari...

 

Ja placam ogroman porez na cigarete.

Placas li ti dodatno osiguranje ako dozvolis svom detetu da se popne na drvo? Jer, jebiga, zasto bi drustvo placalo lecenje tvog klinca i gips ako ste samo ti i dete bili blesavi - jer ja se ne penjem na drvece, samo pusim u hladovini...

Hipokrizija nep... antipusackog dela drustva.


Edited by zoran59, 04 March 2017 - 03:08.

  • 1

#6090 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 04 March 2017 - 03:14

Obrnuto.

"Neki" vriste na duvan, a istovremeno rade nezdrave stvari...

 

Ja placam ogroman porez na cigarete.

Placas li ti dodatno osiguranje ako dozvolis svom detetu da se popne na drvo? Jer, jebiga, zasto bi drustvo placalo lecenje tvog klinca i gips ako ste samo ti i dete bili blesavi - jer ja se ne penjem na drvece, samo pusim u hladovini...

Hipokrizija nep... antipusackog dela drustva.

Da li ce osiguranje da plati lecenje nekoga, ako mu dete sa drveta padne na glavu, ili roditelj deteta? 

Sto volim ove zabrinute sa tudje zdravlje, a ne misle na svoje mane. 


  • 1