Jump to content


Photo
- - - - -

Robin Soderling


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
163 replies to this topic

#61 NadjaM

NadjaM
  • Members
  • 1,023 posts

Posted 06 June 2009 - 13:12

Mene je Soda kupio kao lik,a ne kao teniser.Sutra cu navijati za njega a i protiv olinjalog Feda.
Kada je pobedio Rafu bio mi je smesan,jer sam mislila da ga je sve samo slucajno strefilo,ali kako je nastavio sa pobedama pocela sam ozbiljno da ga shvatam.Peti set protiv Gonza me je ubedio da sve nije samo slucajnost.
Ne znam koliko dugo ce biti sposoban da nastavi ovim tempom jer to jedan turnir ne moze pokazati,ali verujem da cemo ove godine jos cuti za njega.Letece on jos na krilima RG.

#62 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 06 June 2009 - 13:13

Mene je Soda kupio kao lik,a ne kao teniser.Sutra cu navijati za njega a i protiv olinjalog Feda.
Kada je pobedio Rafu bio mi je smesan,jer sam mislila da ga je sve samo slucajno strefilo,ali kako je nastavio sa pobedama pocela sam ozbiljno da ga shvatam.Peti set protiv Gonza me je ubedio da sve nije samo slucajnost.
Ne znam koliko dugo ce biti sposoban da nastavi ovim tempom jer to jedan turnir ne moze pokazati,ali verujem da cemo ove godine jos cuti za njega.Letece on jos na krilima RG.


Ne zaboravi da je istorija više puta pokazala da onaj koji leti na krilima RG leti veoma kratko i ne doleti mnogo daleko...

#63 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 06 June 2009 - 13:20

ali jedna stvar izdvaja tog Soderlinga od ove grupe kojoj pripadaju ti "sreckovici" tipa Tsonga i Verdasko. Da, oni su tu u vrhu, od kada su bljesnuli nastavili su sa dobrim rezultatima, ali tu su uvek negde oko osmine-cetvrtine svih vecih turnira i to je to.

Malo je rano da ga od njih izdvajamo (pa čak i da ga njima pripajamo, naročito Congi koji je mnogo puta dokazao da je igrač gvozdene volje i veoma teško pobediv u gotovo svim okolnostima).U tvojoj rečenici je i očekivanje koje si postavila kao izvesnost da će Soderling nastaviti sa finalima slemova ili čak slem titulama u budućnosti.A to ničime nije dokazano.Nije izvesno da će čak stizati ni dotle dokle su Veradsko i Conga nakon što su imali svoj veliki proboj.

Edited by M.S.25., 06 June 2009 - 13:21.


#64 Delester

Delester
  • Members
  • 7,263 posts

Posted 06 June 2009 - 18:22

svakog cuda za tri dana dosta. Toliko o Soderlingu u buducnosti. Naravno, nadam se da carolija nece nestati veceras u ponoc, vec sutra u ponoc

#65 1978DS

1978DS
  • Members
  • 37 posts

Posted 06 June 2009 - 21:26

Malo je rano da ga od njih izdvajamo (pa čak i da ga njima pripajamo, naročito Congi koji je mnogo puta dokazao da je igrač gvozdene volje i veoma teško pobediv u gotovo svim okolnostima).U tvojoj rečenici je i očekivanje koje si postavila kao izvesnost da će Soderling nastaviti sa finalima slemova ili čak slem titulama u budućnosti.A to ničime nije dokazano.Nije izvesno da će čak stizati ni dotle dokle su Veradsko i Conga nakon što su imali svoj veliki proboj.


Da, potpuno si u pravu, moja greska. Nisam se dobro izrazila, tek sada kada ponovo citam vidim sta sam napisala. Naravno, Sod je tek sada zablistao, sto neko rece eksplodirao, i tek treba da se dokazuje. Da me ubijes, nemam pojma zasto sam ovo napisala, jer apsolutno nema oslonac u realnosti, ali valjda sam bila preumorna nocas kada sam pisala post, pa su moje zelje i nadanja pisala po tastaturi umesto mene :ph34r: . Sve u svemu, htedoh reci da ima nesto u njemu, u njegovm hladnokrvnom pogledu kada igra odlucujuce poene, sto me uverava da cemo mi njega jos gledati kako pobedjuje, da je ovo samo pocetak. Mozda samo ja to vidim, mozda i gresim ko zna, vreme je tu a ono ce pokazati da li treba da kupim naocare ili ne :)

Edited by 1978DS, 06 June 2009 - 21:27.


#66 LidAl

LidAl
  • Members
  • 2,966 posts

Posted 06 June 2009 - 21:31

svakog cuda za tri dana dosta. Toliko o Soderlingu u buducnosti. Naravno, nadam se da carolija nece nestati veceras u ponoc, vec sutra u ponoc

Soda na RG 2009 = Gonzo na AO 2007

:ph34r:

#67 enamat

enamat
  • Members
  • 7,507 posts

Posted 06 June 2009 - 21:59

Ne znam, mozda on ima zamah kao da udara ratnickom sekirom a ne reketom, kako neko to vec spomenu, mozda je previse u snazi, mozda nema bas neku tehniku, ali eto, meni se dopada sa kojom lakocom covek salje one loptice po uglovima, linijama...

isto tako. mnogo sam puta gledala odlicne tenisere kako ciste linije, ali uvek je ocigledan napor koji je ulozen u svaki idarac, kod nekih manje, kod nekih vise. Sod je prvi koga gledam a da (bar za moje oko) deluje kao da to radi sa lakocom, kao da je onaj reket perce, i kao da ih maltene slucajno pogadja...

Sve u svemu, htedoh reci da ima nesto u njemu, u njegovm hladnokrvnom pogledu kada igra odlucujuce poene, sto me uverava da cemo mi njega jos gledati kako pobedjuje, da je ovo samo pocetak. Mozda samo ja to vidim, mozda i gresim ko zna

i ja to vidim. mozda i ja gresim. mozda ledeni pogled Vikinga zavarava... a opet instinkt i neka ljudska procena me retko kad izdaju

ne znam samo zasto bi on morao da bude neki novi Gonzo, Nando ili Gaudio. ne mora da znaci da ce upasti u neki od klisea... mozda mu karijera bude nesto totalno peto...

#68 1978DS

1978DS
  • Members
  • 37 posts

Posted 06 June 2009 - 22:17

ne znam samo zasto bi on morao da bude neki novi Gonzo, Nando ili Gaudio. ne mora da znaci da ce upasti u neki od klisea... mozda mu karijera bude nesto totalno peto...


I ja se tome nadam, necemu sasvim drugom, vec sam spomenula Marejevu eksploziju koja u prilicnoj meri i dan-danas traje, manje vise uspesno na sljaci, ali na betonu, hm... Mozda nema GS, ali ipak je ostvario vise nego odlicne rezultate ( titula u Majamiju, u finalu dobio Noleta ). Sodu su predvidjali glatko ispadanje vec od Davidenka, i to glatko u tri seta, a setimo se kako je covek prosao, kao bos po trnju. Zatim protiv Gonzalesa su predvidjali debakl, i Gonza koji je odlicno igrao ipak je izgubio. Koliko mogu da primetim iz price ostalih koji poznaju Soda od ranije, on nije nista promenio taktiku svoje igre, ali je promenio pristup, sredio je svoju psihu, a to je nesto sto bi trebalo neko vreme i da ga drzi, pogotovu sto je video da je na taj nacin zavrsio u finalu RG, a mozda se ni tu nece zaustaviti sto bi bilo za svaku pohvalu i divljenje.

Malo me brine samo to sto ce on sada biti jos jedan u nizu koji bi mogao da ugrozava Novaka, ali nadam se da do toga nece doci jer ce Nole podici jos vise nivo svoje igre, ipak sada mu je najveca sansa da iskorosti Fedovu losu igru, Nadalove povrede zbog preforsiranosti i ubaci se u borbu za to famozno prvo mesto i da capi jos neki GS, dok se ne povampiri jos neki Sod, Verdasko i jos po neki. Gotivim Soda, ali Nole mi je No.1 za vjeki vjekova :ph34r:

Edited by 1978DS, 06 June 2009 - 22:19.


#69 LidAl

LidAl
  • Members
  • 2,966 posts

Posted 06 June 2009 - 22:24

ne znam samo zasto bi on morao da bude neki novi Gonzo, Nando ili Gaudio. ne mora da znaci da ce upasti u neki od klisea... mozda mu karijera bude nesto totalno peto...

Živi bili pa videli. Soda za dva meseca puni 26 i svakako nije na početku karijere... :ph34r:

#70 1978DS

1978DS
  • Members
  • 37 posts

Posted 06 June 2009 - 22:29

Soda za dva meseca puni 26 i svakako nije na početku karijere... :ph34r:


Sto jes' - jes'. Razlog vise da bas on sutra osvoji RG :) , jeste Fed malo stariji, ali bar ih ima punu vitinu, red je da se i Sodica malo raduje na pobednickom postolju.

Edited by 1978DS, 06 June 2009 - 22:29.


#71 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 06 June 2009 - 22:38

Živi bili pa videli. Soda za dva meseca puni 26 i svakako nije na početku karijere... :ph34r:

Mala ispravka (koja ne menja bitno stvar, ali ipak da ne ispadne da sirimo lazne informacije): Soderling puni 25 godina 14. avgusta (rodjen 1984.): Link

#72 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 06 June 2009 - 22:40

Puni 25 godina u avgustu, baš sad sam i ja to gledala.Tako da mislim da teško može da bude budućnost tenisa.Kao što takođe mislim da mu ništa nije "kvrcnulo u glavi" trajno.Kad je igrač u vrhunskoj formi, formi života-što je u nekim slučajevima relativna konstanta (recimo Fed), a u drugim se dešava na preskoke (recimo Nole), u trećim samo jednom u životu (Verkerk) često deluje nepobedivo, silovito, nadmoćno i izgleda kao da tome neće biti kraja.Setimo se da su o igri bez napora i verovatnom nasleđivanju Federera govorili i za Noleta kad je bio u top formi na betonu.

Uopšte ne mislim da će biti konkurencija Noletu na dugi rok, međutim, Nole i bez njega (i sa njim) ima mnogo prepreka.Do četrtfinala velikih turnira uvek mu mogu zapasti takvi inspirisani igrači koji igraju turnir života, a od tada ga čekaju mine-jedna za drugom.Kako za njega, tako i za druge, konkurencija je jača nego ikad.Mislim da ne treba više da idemo tako daleko i govorimo o prvom mestu, za to je potrebna izuzetna stabilnost rezultata i par velikih trofeja, jedan slem u godini više nije dovoljan kao što je bilo u vreme Safina ili Ferera.Korak po korak.

Edited by M.S.25., 06 June 2009 - 22:42.


#73 1978DS

1978DS
  • Members
  • 37 posts

Posted 06 June 2009 - 23:00

Uopšte ne mislim da će biti konkurencija Noletu na dugi rok, međutim, Nole i bez njega (i sa njim) ima mnogo prepreka.Do četrtfinala velikih turnira uvek mu mogu zapasti takvi inspirisani igrači koji igraju turnir života, a od tada ga čekaju mine-jedna za drugom.Kako za njega, tako i za druge, konkurencija je jača nego ikad.Mislim da ne treba više da idemo tako daleko i govorimo o prvom mestu, za to je potrebna izuzetna stabilnost rezultata i par velikih trofeja, jedan slem u godini više nije dovoljan kao što je bilo u vreme Safina ili Ferera.Korak po korak.


Nisam rekla da to prvo mesto treba da se dogodi sutra, ili za mesec - dva, ali su mu trenutno mnogo vece sanse za proboj napred nego recimo prosle godine i mislim da bi tu sansu morao oberucke da prihvati i iskoristi. Titula na jednom od naredna dva GS bi bila velika odskocna daska. Da ima prepreka - ima, ali da on to moze - moze, samo ako hoce a i ako ga bar malo "junacka sreca" posluzi. Red je da se malo kolo srece okrene i u njegovu korist. Ipak, necu imati prevelika ocekivanja sto se njega tice na narednim turnirima, vise volim kada me prijatno iznenadi, nego kada se previse nadam pa posle poraza ne mogu da spavam. Na sljaci ove godine je bio izvrstan, falilo mu je to malo znce srece, ili te hladnokrvnosti o kojoj sam pricala a vezano za Soda, i nadam se da ce to uspeti da povrati na narednim turnirima.

Edited by 1978DS, 06 June 2009 - 23:01.


#74 LidAl

LidAl
  • Members
  • 2,966 posts

Posted 06 June 2009 - 23:24

Mala ispravka (koja ne menja bitno stvar, ali ipak da ne ispadne da sirimo lazne informacije): Soderling puni 25 godina 14. avgusta (rodjen 1984.): Link

Sorry, moja greška ( :ph34r: )... no, kao što si i sam napisao, to bitno ne menja stvar...

#75 SejnRebel

SejnRebel
  • Members
  • 352 posts

Posted 06 June 2009 - 23:37

I ja se tome nadam, necemu sasvim drugom, vec sam spomenula Marejevu eksploziju koja u prilicnoj meri i dan-danas traje, manje vise uspesno na sljaci, ali na betonu, hm... Mozda nema GS, ali ipak je ostvario vise nego odlicne rezultate ( titula u Majamiju, u finalu dobio Noleta ).

Gle,opak je Sod ali je Endi ipak najtalentovaniji igrac na touru.I ne bih to nazvao explozijom,samo je slozio namestaj u glavi-za njega stvarno mislim da je buducnost tenisa,samo mora da skapira da treba da bude ofanzivniji.Voleo bih da Novak bude uspesniji,ali on je tip bez kontinuiteta