Jump to content


Photo
- - - - -

Robin Soderling


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
163 replies to this topic

#31 Liv

Liv
  • Members
  • 2,575 posts

Posted 01 June 2009 - 19:06

al' noga na stolu, e kulturo :ph34r:

#32 Delester

Delester
  • Members
  • 7,263 posts

Posted 01 June 2009 - 19:16

mozda misli da je u raju

#33 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 01 June 2009 - 19:54

Auuu, ne mogu sad da uključim ton ali vidim da plače ko kiše, nije mi delovao da može tako da se raspekmezi. :)
On me podseća na Marija u Šangaju, glavno da je izbacio Nadala, sad može i da ispadne u idućem kolu, šta ga briga. :ph34r:

#34 teoNS

teoNS
  • Members
  • 4,663 posts

Posted 01 June 2009 - 23:25

Sto pogresnu?!
U prvi plan bi trebalo da se stavi kakav je Rafa na terenu,a da li je van njega skroman,korektan ili sta vec-je nebitno.Na terenu se ponasa kao bojnom polju(pritom ne mislim da je to lose-naprotiv).
Uostalom,ja ne verujem da je na osnovu postmatch intervjua,raznih konferencija i ostale medijske exponiranosti pricati o necijem karakteru.Pogotovo za nekog ko vrlo cesto pribegne diplomatiji.Mozda je ok,mozda nije.Navijati za nekoga zbog te navodne "dobrote duse" prevazilazi sportsu privrzenost i prelazi u idolopoklonstvo.Btw,nikog ne prozivam,samo kazem.
Ali da se ponovim,poenta nije u tome,vec u odnosu tokom meca.O necemu slicnom je skoro pricao Mekinro.E sad ne mislim da treba tako drasticno da se mrze,ali pomalo netrpeljivosti je zdravo i prirodno,i sto je najvaznije iskreno.
Mislim da onaj konflikt sa W2007,pomogao Soderlingu poprilicno,ako ni zbog cega drugog onda zbog motivacije
@gmboki
Koji je to igrac iz top100,dobio Nadala na sljaci u 3. seta?
naravno da ce topik da presusi brzo,ali ipak je ovo njegov trenutak...

Nadal u zivotu nije izgubio mec na sljaci u tri dobijena do nedelje.Soderling je prvi koji ga je dobio valjda zasluzuje topic.Tviti ce ga smazati.

#35 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 02 June 2009 - 09:28

gde je sad wwww da analizira rafin intervju reč po reč

Evo za Moketovu dusu par stvarcica :)

Prvo Tognorov tekst na tennis.com: Link iz koga izdvajam jedan deo na kraju:

And I was awed by the improbability of Soderling’s performance. But seeing him do his awkward and weirdly dismissive victory celebration, in which he barely glanced at Nadal during the handshake, I had a different thought. Anything can indeed happen on a tennis court. And sometimes that sucks.


i 2 reakcije na ovo koje su drugacije od svih koje smo ovih dana citali (dobro je procitati i drugacije misljenje/vidjenje, izvini dfh):

harsh. dismissive? i didn't see that. he was looking at his box, who knows what they were doing. anybody see it? he certainly wasn't looking at rafa.
i also have seen the "incident" at wimbledon and i believe he was joking, making light fun of rafa's odd tick.
he was quite good in his interview with the tennis channel and appreciated what he had done. he wasn't bragging, wasn't obnoxious, was respectful.
what is this? fox news? keep saying something long enough and people believe it? seems to me the press has made more of this than the two players have. and now it continues...
lots of players don't have enthusiastic hand shakes, win or lose, bad feelings or not. does that make all of them a part of "that sucks" moments?
give the man his do and leave it at that.


Wow, totally disagree with you Steve. I considered Soderling's celebration perfectly in-line with his approach to the match. To quote Wilander: "I have to say finally it's nice to see someone stand up to Nadal mentally, and be in Rafa's face a little more than the other guys are doing...Robin is like that against everybody. He was like that against Nalbandian and 12,000 Argentines in Davis Cup. He really doesn't give a s---, basically. It's a throwback."

paints @ 830 is spot-on - has anybody actually watched Soderling's interview? He was quite respectful...compare that to nadal's somewhat bizarre post wimby interview, in which he basically suggested that Soderling would pay dearly in the afterlife for mocking his routine. Finally, someone stood up to Nadals antics and accepted the consequences in the press room - nobody deserves plaudits for flaunting the rules of the game with a 45 second OCD delay between serves. Credit to Soderling for (i) not losing the match in the locker room yesterday and (ii) running roughshod over the best player in clay court history when the chips were down. One of the most fundamentally satisfying underdog wins to watch from the past decade of tennis.
also, just to clarify the handshake...scroll to 2:40. I don't exactly see nadal moving in for the congratulatory hug:


I jos jedan komentaar, samo za Moketa (dfh, nemoj da citas, nece ti se svideti):

This is apparently where all Rafa KADs come to whine about how unfair it is that the french crowd did not cheer Rafa (how dare they not appreciate his majesty Nadal!) and go on and on about what a jerk the Sod is. Guess what, he is a sod but the good thing is, he doesn't give a flying fig about what some random fans think of him! He took it to the guy who 3 weeks ago humiliated him and that is the sweetest revenge a player can have! So whine all you want, it still doesn't change the fact that Nadal is out and if millions were sad he was gone, millions more are certainly interested in watching what's going to happen now that the Terminator is gone from RG! Yeah it sucks that he lost to a jerk. Suck it up!


Eto, malo smo dopunili ovu temu. :ph34r:

Jos ovo (bolje da stavim ovde nego na Rafinu temu):

I don't understand why Nadal expressed his disappointment about the French crowd's cheering for Soderling more than him. His complaining is not wise reaction even if that was true. His remark is kind of disrespect for the crowd.
Crowd has a right to cheer for their favorite. If the crowd was enjoying Soderling's offensive play very much, they have the right to cheer for him. Players cannot complain why they don't get less cheering from the crowd.
I understand that Nadal and his fans think that he deserves more cheering from the crowd because he has been showing excellent tennis almost for five years.
However, the crowd didn't come to the tennis court to show their respect for the defending champion.
They want to see a great match and have fun.
Frankly I don't know why the French crowd did not cheer for Nadal more. But Nadal should not have expressed his disappointment. That does not make the crowd cheer for him more next time.
It is his responsibility not to make the crowd cheer for him.
Even though I am not a fan of Soderling, I was impressed by his brave play in that match and felt that he deserved the crowd's cheering.


Edited by wwww, 02 June 2009 - 10:00.


#36 enamat

enamat
  • Members
  • 7,507 posts

Posted 02 June 2009 - 11:05

Slazem se sa skoro svim komentarima, a ovaj Tignorov deo

But seeing him do his awkward and weirdly dismissive victory celebration, in which he barely glanced at Nadal during the handshake, I had a different thought. Anything can indeed happen on a tennis court. And sometimes that sucks.

je totalni bullshit
Pa sta? ovlas su se pozdravili. Nista u Sodovom slavljenju nije bilo cudno, cak me je zapanjilo kako je malo slavio u odnosu na to sta je upravo uradio na terenu. Rafa pada na sljaku posto pobedi Noleta u SF mastersa (iako ga je prethodno pobedio zilion puta), a Sod napravi potez decenije u tenisu, podigne ruke u vazduh i okrene se ka svom boxu, ali mu se zamera sto nije poklonio dovoljnu paznju rukovanju sa Rafom na mrezi. koja glupost.
Soderling je takav sa svim igracima, nema preteranog respekta, i upravo zbog takvog stava i fantasticne igre je uradio to sto je uradio. nece se valjda srdacnije pozdravljati sa Rafom samo zato sto je br.1.
a sto se publike tice, to je sigurno Rafi tesko palo posto je navikao da navijaju za njega, pa je mozda i zaboravio kako je tesko kada navijaju za protivnika...
ali kada publika ne navija za autsajdera? skoro nikad. jednostavno svako zeli da vidi senzaciju, mnogi bi da vide promenu posle 4 iste godine. to je tako prirodno..

#37 Liv

Liv
  • Members
  • 2,575 posts

Posted 02 June 2009 - 11:32

Slazem se sa skoro svim komentarima, a ovaj Tignorov deo

je totalni bullshit
Pa sta? ovlas su se pozdravili. Nista u Sodovom slavljenju nije bilo cudno, cak me je zapanjilo kako je malo slavio u odnosu na to sta je upravo uradio na terenu. Rafa pada na sljaku posto pobedi Noleta u SF mastersa (iako ga je prethodno pobedio zilion puta), a Sod napravi potez decenije u tenisu, podigne ruke u vazduh i okrene se ka svom boxu, ali mu se zamera sto nije poklonio dovoljnu paznju rukovanju sa Rafom na mrezi. koja glupost.
Soderling je takav sa svim igracima, nema preteranog respekta, i upravo zbog takvog stava i fantasticne igre je uradio to sto je uradio. nece se valjda srdacnije pozdravljati sa Rafom samo zato sto je br.1.
a sto se publike tice, to je sigurno Rafi tesko palo posto je navikao da navijaju za njega, pa je mozda i zaboravio kako je tesko kada navijaju za protivnika...
ali kada publika ne navija za autsajdera? skoro nikad. jednostavno svako zeli da vidi senzaciju, mnogi bi da vide promenu posle 4 iste godine. to je tako prirodno..


Ma mnogo buke ni oko chega. Pa ljudi su razlichiti, a Sod da nije takav kakav je ne bi ni pobedio Rafu. Taj 'j....... za sve vas' stav mu je mnogo pomogao.

I kad smo vec kod toga, imam nagradno pitanje: shta se krije iza ovog 'smeshka' na 0:20 :ph34r:
Youtube Video ->Original Video


#38 desperate for housewives

desperate for housewives
  • Members
  • 2,842 posts

Posted 02 June 2009 - 11:54

Mislio sam da necu zalaziti u ovu temu al nisam mogao da ne odolim. Soderlinga stvarno mrzim ali to nema veze sa ovim porazom, igrao je fantasticno i svaka mu cast.
Jednostavno mi ima neku pokvarenu facu, osmeh, salje mi negativnu energiju. Inace nikada nisam cuo da je neko nesto lepo rekao za njega a koliko znam ne komunicira nesto ni sa igracima.

Sto se tice tih komentara u vezi sa publikom, Rafina izjava je vise neki generalni utisak ne samo vezano za ovaj mec, verovatno je to nesto sto ga je tistilo duze vremena.

Danas se nadam da ce izgubiti a Davy je moj favorit za titulu, e na sta sam spao.... :ph34r:

#39 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 02 June 2009 - 12:40

Tignor :ph34r:

Kad su Rafa i Robin igrali čuveni meč na W, ja sam bila na moru.Kasnije sam videla isečak sa Soderlingovom imitacijom i imala sam utisak da je bila krajnje neukusna.Ipak, oni koji ne vole Nadala su imali opravdanje da je meč predugo trajao, da su obojica bili umorni i nervozni, te da je Rafa zaista previše odugovlačio sa servisom.

S obzirom na takvu njihovu istoriju, kao i na mentalni sklop i igračke kvalietet obojice, bila sam ubeđena da Soderling nikad neće biti ni blizu da pobedi Nadala.I ne samo to.Bila sam ubeđena da će Rafa koristiti svaku priliku da ga igrački ponizi.A pokazalo se suprotno.Soderling je rekao da je dve godine razmišljao o tom meču, čak je kao uvertiru za RG imao jedan (rezultatski) debakl, pa je opet našao put da izađe kao pobednik.Sada mi je jasno šta je sve ove godine čekao Rodžer i o čemu je maštao-o samo jednom lošem Rafinom danu u Parizu, inspirisanom protivniku i momentu kad Rafa neće (kao u drugim lošim danima) da izvuče zeca iz šešira i izvede druge mađioničarske trikove onda kad je na ivici poraza.U sezoni šljake je te trikove izveo više puta, na moju žalost, najviše njih protiv Novaka.U nedelju su presušili.Neverovatan obrt.

Btw, mislim da Soderling (i pored toga što je dobar teniser) ima jednu od najružnijih teniskih tehnika koje sam videla.

#40 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 02 June 2009 - 12:43

... a forhend mu je i inače kao zamah ratnom sekirom.....



Btw, mislim da Soderling (i pored toga što je dobar teniser) ima jednu od najružnijih teniskih tehnika koje sam videla.


Ja to pričam već 2-3 godine...

#41 SejnRebel

SejnRebel
  • Members
  • 352 posts

Posted 02 June 2009 - 15:10

Ako nastavi na ovom nivou,moze i do samog kraja
ne usudjujem se da prognoziram nista osim ispadanja Robreda

#42 LidAl

LidAl
  • Members
  • 2,966 posts

Posted 02 June 2009 - 15:14

Btw, mislim da Soderling (i pored toga što je dobar teniser) ima jednu od najružnijih teniskih tehnika koje sam videla.

Forhend mu je neuporedivo ružniji nego Gaskeov ili Lasicin, mada moram priznati da je prilično efektivan... :ph34r:

#43 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 02 June 2009 - 16:12

Mene njegov forhend podseca na Cilicev i Sardijev.

#44 mlatko

mlatko
  • Members
  • 1,159 posts

Posted 02 June 2009 - 17:18

Finale?
Posted Image

Fed: kako si uspeo pobediti Nadala?
Soda: znaš... lakše nego tebe
:ph34r:

Edited by mlatko, 02 June 2009 - 17:20.


#45 NadjaM

NadjaM
  • Members
  • 1,023 posts

Posted 03 June 2009 - 07:13

Attached File  imageproxy.jpg   40.13KB   20 downloads
Attached File  imageproxy.jpg   53.57KB   20 downloads
Davis Cup 2008,quarterfinal against Argentina