Jump to content


Photo
- - - - -

Svinjski grip


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1322 replies to this topic

#46 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 27 April 2009 - 02:26

Termograf

Ako drzava nije nabavila termografe, neka to ucini odmah. Ali, koliko sam cuo, samo se savetuju putnici koji avionom dolaze iz kriznog zarista, da sami prate svoje zdravstveno stanje. To je neozbiljno. Termograf detektuje putnike koji imaju temperaturu. Takav aparat kosta tricavih 4500 evra, ne razumem zasto neko zbog sitnih para dovodi stanovnistvo u opasnost. Lako je zabraniti uvoz svinja, ali kako spreciti da neko od putnika donese virus ako ne primenimo termografe.


Kakav bre termograf, ne pustajte nikoga u Srbiju, niste blesavi, da vas zaraze.

#47 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 27 April 2009 - 02:30

Sad ce da skoci cena svinja, taman da se predje na malo laganiju hranu.

Mislis padne zar ne? :ph34r: Mislim logika ekonomije

Termograf

Ako drzava nije nabavila termografe, neka to ucini odmah. Ali, koliko sam cuo, samo se savetuju putnici koji avionom dolaze iz kriznog zarista, da sami prate svoje zdravstveno stanje. To je neozbiljno. Termograf detektuje putnike koji imaju temperaturu. Takav aparat kosta tricavih 4500 evra, ne razumem zasto neko zbog sitnih para dovodi stanovnistvo u opasnost. Lako je zabraniti uvoz svinja, ali kako spreciti da neko od putnika donese virus ako ne primenimo termografe.

:) jel ti to ozbiljno?
Zakacila sam vest na BBCju ovde danas - nisam imala pojma da se nesto dogadja, a i nije mi delovalo kao panika...
I ja sam bila jaako bolesna pre 2-3 nedelje bese - mozda sam imala svinjsku gripu :D ? Iako posle pticje i sad svinjske trebace nam vise veterinara :D
U svakom slucaju ja cu hrabro za neki dan nazad u US ... drzite mi palceve :D a volim prasetinu...

#48 vowel

vowel
  • Members
  • 1,320 posts

Posted 27 April 2009 - 07:05

naravno da trebamo da se plasimo
u ovakvim situacijama informacije se postepeno doziraju, ne siri se panika, jer za nju uvek ima vremena
koliko traje sve ovo, mesec dana? za mesec ce se sve videti
do sada je svakome jasno da se nekadasnji pticiji nije sirio sa coveka na coveka, a ovaj praseci - da
virus spanske groznice je takodje bio svinjski

#49 caka

caka
  • Members
  • 130 posts

Posted 27 April 2009 - 07:26

Na poslu sam pa samo kratko.Stepen na onoj epidemioloskoj tablici je vec podignut na cetvrti stepen.Na sestom je poroglasenje pandemije.Kazu u Srbiji nema opasnosti ,samo ne znam kako misle da nas zastite sa ovakvom tehnologijom?Provlaci se kroz razne medije da je ovo ipak mutacija H5N1-pticiji grip od kojeg smo se toliko pribojavali.Sto neko rece-videcemo vrlo brzo.U Meksiku je vec umrlo 103 osobe a zarazeno1600 za koje se zna.Odah se setim onog filma kad su svakom podelili neke pilulice da sami sebi skrate muke,isto,koliko se secam zbog nekog virusa.A taj aparat sto pominjete Srbija nece videti do... :ph34r: :) :D

#50 stex

stex
  • Members
  • 995 posts

Posted 27 April 2009 - 09:28

Šta se sikirate? Pa u Srbiji nije bilo ni zračenja iz Černobila, a kamo li neki grip...

#51 caka

caka
  • Members
  • 130 posts

Posted 27 April 2009 - 10:55

Šta se sikirate? Pa u Srbiji nije bilo ni zračenja iz Černobila, a kamo li neki grip...



Dobro i kazes :ph34r: Sta nama moze jedna gripa ???Mi so postali imuni na sve

#52 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 27 April 2009 - 11:09

heh, dosta bi mogao vladan da nam pomogne na ovoj temi, al on je jos uvek u dobrovoljnom egzilu ,......:ph34r:

#53 saritam

saritam
  • Members
  • 186 posts

Posted 27 April 2009 - 11:20

TO MI JE SVE JASNO. Ali mi je nejasno da se gripa prenosi putem konzumiranja pecenog svinjskog mesa Rekla bih da je kontakt sa zivim svinjama sasvim dovoljan za ovu bolest.
Btw, nema potrebe za panikom; u SAD-u su svi oboljeli uspjesno prebrodili gripu. Smrtni slucajevi su zabiljezeni samo u Meksiku.

Nažalost, strah i uzbuna nisu zato što je ovaj sadašnji virus toliko smrtonosan, već da će mutirati u 'taj' smrtonosni koji se već dugo najavljuje i koji će biti nezaustavljiv. Zato me brinu izjave brojnih epidemiologa koji misle da se ovaj već dovoljno proširio i da će samim tim taj novi uskoro doći. Sa druge
strane nadam se da se to neće desiti jer i za taj scenario postoji velika šansa :ph34r: .

#54 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 27 April 2009 - 12:48

MADRID – Spain's Health Ministry confirmed the country's first case of swine flu on Monday and said another 20 people are suspected of having the disease. It was the first confirmed swine flu case in Europe and the first outside of North America.

Health Minister Trinidad Jimenez said the patient is a young man who had recently returned from Mexico where he had been as part of his university studies.

Jimenez told a press conference the man is responding well to treatment and that neither he nor any of the people under observation are in serious condition.

"The situation is under control," Jimenez said.

Jimenez said this is Europe's first confirmed case of the swine flu outbreak that started in Mexico and is blamed for at least 22 deaths there.

The man with the confirmed case is from the town of Almansa in the Castilla-La Mancha region, according to regional health authorities.

He checked in to a clinic Saturday complaining of fever and respiratory problems and was eventually hospitalized, the regional health department's Web site says.

#55 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 27 April 2009 - 14:28

Swedish Institute for Infections Disease Control kaze danas da razloga za paniku nema i da je ovaj svinjski grip manje opasan od pticjeg gripa H5N1. Ne postoje nikakve zvanicne restrikcije kada su u pitanju putovanja. Ministarstvo inostranih poslova potvrdjuje da se u Mexiku trenutno nalazi 800 Svedjana. Savetuje se oprez.

Sto se medijske dramaturgije tice tu prednjaci zuta stampa sa svojim frapantnim naslovima. Novine se medjusobno bore za paznju. Ne bi me cudilo da panika koja se siri bude opasnija od samog svinjskog gripa.

#56 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 27 April 2009 - 14:42

Rusija ce od danas kontrolisati sve avione koji stizu iz Severne i Juzne Amerike.

Kina, Rusija i Taiwan planiraju karantin za putnike koji imaju simptome i dolaze iz rizicnih oblasti.

Thailand, Singapore, Japan, Indonesia, Juzna Korea i Filipini ce na aerodromima koristiti thermal scanners da bi otkrili povisenu temperaturu kod putnika.


Ministri zdravlja u EU se sastaju u cetvrtak a u vezi sa svinjskim gripom.

Edited by cyberwor/L/d, 27 April 2009 - 14:49.


#57 Vesko.

Vesko.
  • Members
  • 1,733 posts

Posted 27 April 2009 - 14:47

Swine flu map from live data
Posted Image

Live map of swine flu (google)

#58 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 27 April 2009 - 14:50

BBC news: amerikanci imaju blazi oblik ove gripe, kod mexikanaca je u opasnijoj verziji. Zasto?
Secam se da su mi rekli da od virusa mononukleoze africka deca umiru a evropska prolaze sa malim tegobama.
Vladaneeeeeeee!?

#59 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 27 April 2009 - 14:51

Swedish Institute for Infections Disease Control kaze danas da razloga za paniku nema i da je ovaj svinjski grip manje opasan od pticjeg gripa H5N1. Ne postoje nikakve zvanicne restrikcije kada su u pitanju putovanja. Ministarstvo inostranih poslova potvrdjuje da se u Mexiku trenutno nalazi 800 Svedjana. Savetuje se oprez.

Sto se medijske dramaturgije tice tu prednjaci zuta stampa sa svojim frapantnim naslovima. Novine se medjusobno bore za paznju. Ne bi me cudilo da panika koja se siri bude opasnija od samog svinjskog gripa.


Istina je da, prema onome shto do sada znamo o ovom virusu, on nije ni blizu (po stopi smrtnosti) ptichjem. No ptichji grip se prenosio sa ptica na ljude, a ne sa choveka na choveka; ono na shta WHO (ali i zhuta shtampa, ovog puta s velikim pravom) upozoravaju je mogucnost da virus mutira u neku smrtnonosniju formu, shto bi, s obzirom da se prenosi medju ljudima, stvarno bilo strashno. Zamisli samo ptichji grip, ali prenosiv izmedju ljudi. Ne mora, naravno, ovo da se dogodi danas, sutra, ni za 5 godina, ali ono od chega u WHO strepe je shto se njihova predvidjanja od pre nekoliko godina (da ce se preko svinja napraviti hibridni virus koji ce kasnije postati prenosiv sa coveka na coveka) ostvaruju. Nazalost, ova predvidjanja se ne zavrsavaju ovde.

Rusija ce od danas kontrolisati sve avione koji stizu iz Severne i Juzne Amerike.
Kina, Rusija i Taiwan planiraju karantin za putnike koji imaju simptome i dolaze iz rizicnih oblasti.
Thailand, Singapore, Japan, Indonesia, Juzna Korea i Filipini ce na aerodromima koristiti thermal scanners da bi otkrili povisenu temperaturu kod putnika.
WHO - krizni sastanak danas umesto u cetvrtak.
Ministri zdravlja u EU se sastaju u cetvrtak a u vezi sa svinjskim gripom.


Ovo su sve akcije u skladu sa preporukama WHO. Bash me zanima kakvu je srbijanska vlada poduzela akciju, osim shto je zabranila uvoz svinjskog mesa. Imam neki osecaj da bi oni najradije pustili virus u zemlju, ali da oni medjusobno podele vakcine.

#60 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 27 April 2009 - 14:57

Bilo bi lepo da se neko iz nashe Vlade oglasi sa konkretnim merama preventive i zashtite, kao i da se napravi neki krizni shtab, dok sve ovo ne prodje. Samo da se ona bitanga opet ne pojavi sa prichom da je svinjski grip u stvari velika shansa za Srbiju...