Jump to content


Photo
- - - - -

TV prenosi, prenosi na netu, praćenje rezultata


  • Please log in to reply
559 replies to this topic

#121 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 26 September 2010 - 00:27

Mozda vam pomogne moje iskustvo.

Preko SBB-a imam kablovsku vec godinama (od kako je pocelo uvodjenje), a net preko njih nekih 5 godina.

Proletos sam presla na post pejd za net (na 2 g), a za uzvrat su mi ponudili besplatno uvodjenje digitalne. Nisam platila ni risiver, ni aktivaciju, niti placam pretplatu (ukoliko ne zelim pay pakete).

Slika je mnogo bolja, ima vise kanala, ne ukida se HRT kada su paralelni prenosi sport. dogadjaja i zaista sam zadovoljna.


P.S. Pre mozda mesec dana, na ovoj temi je i Boki rekao da je uveo digitalnu i da je veoma zadovoljan.


+1

i ja imam D3, vec duze vreme, sigurno vise od godinu dana i svima preporucujem, slika je mnogo bolja, vise kanala, nijedan kanal ne ukidaju zbog prava prenosa, a i SK 3,4,5 su u osnovnoj ponudi :)
  • 0

#122 delgado

delgado
  • Members
  • 35,185 posts

Posted 26 September 2010 - 00:29

Kolko se placa ta digitalizacija , a kolko je posle pretplata ? Digitalizovao bih ja , ali se ne pitam mnogo :)
  • 0

#123 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 26 September 2010 - 00:35

Možda nije mesto ni tema ali čisto infa radi, za komparaciju. Ja imam digitalni paket sa internetom i fiksnim telefonom, preko kabelskog operatera koji plaćam 53€ mesećno. Šta je sve uključeno:

  • 118 televizijskih programa, 60 radio programa
  • HBO in HBO Comedy
  • Osnovni digitalni reciver plus wireless router
  • Internet 12 Mbps / 1 Mbps
  • Brezplatni pozivi u sve slovenačke stacionarne mreže svaki dan od 8 naveče do 8 ujutru

  • 0

#124 ivana23

ivana23
  • Members
  • 4,897 posts

Posted 26 September 2010 - 00:40

Ista prica, ali sam na post pejd presao pre nekih godinu dana. Nisu mi nudili nikakve pogodnosti.
Kakav ti TV prijemnik treba za digitalnu?


Malo novije proizvodnje, mora pozadi kod ulaza za antenu da ima i skart za ulaz kabla digitalnog risivera.

Kabl kablovske ulazi u risiver, a iz njega u TV.
  • 0

#125 djordja

djordja
  • Members
  • 8,095 posts

Posted 26 September 2010 - 08:31

Mozda vam pomogne moje iskustvo.

Preko SBB-a imam kablovsku vec godinama (od kako je pocelo uvodjenje), a net preko njih nekih 5 godina.

Proletos sam presla na post pejd za net (na 2 g), a za uzvrat su mi ponudili besplatno uvodjenje digitalne. Nisam platila ni risiver, ni aktivaciju, niti placam pretplatu (ukoliko ne zelim pay pakete).

Slika je mnogo bolja, ima vise kanala, ne ukida se HRT kada su paralelni prenosi sport. dogadjaja i zaista sam zadovoljna.


P.S. Pre mozda mesec dana, na ovoj temi je i Boki rekao da je uveo digitalnu i da je veoma zadovoljan.


+1, potpuno ista prica i potpuno isto (pozitivno) iskustvo -_- ... da covek ne poveruje, obzirom na zemlju u kojoj zivimo :)

edit:

Kolko se placa ta digitalizacija , a kolko je posle pretplata ? Digitalizovao bih ja , ali se ne pitam mnogo dry.gif

ja (kao i ivana) nisam platila nista. i dalje placam onu istu osnovnu pretplatu za kablovsku i post pejd internet kao sto bi i inace, tj. to placas zavisno koji paket (brzinu) odaberes.

Edited by djordja, 26 September 2010 - 08:33.

  • 0

#126 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 26 September 2010 - 09:59

Samo da dopunim vest. D3 risiver je besplatan, a SK 3.4 i 5 su u osnovnoj ponudi. Dakle (za sada) se ne placa nista. Mislim ni da se nece ni placati, jer ce kanali biti specijalizovani za zive prenose. Dakle nece biti repriza utakmica od pre sto godina. Akcenat ce biti na Englesku ligu, Evroligu u kosarci i Teniske turnire i to sve uzivo.

Do duse tek su poceli, videcemo kako ce to ici u buducnosti.
Mali trol, NBA ce ici i ove godine na SK.
  • 0

#127 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 26 September 2010 - 11:45

Mozda vam pomogne moje iskustvo.

Preko SBB-a imam kablovsku vec godinama (od kako je pocelo uvodjenje), a net preko njih nekih 5 godina.

Proletos sam presla na post pejd za net (na 2 g), a za uzvrat su mi ponudili besplatno uvodjenje digitalne. Nisam platila ni risiver, ni aktivaciju, niti placam pretplatu (ukoliko ne zelim pay pakete).

Slika je mnogo bolja, ima vise kanala, ne ukida se HRT kada su paralelni prenosi sport. dogadjaja i zaista sam zadovoljna.

Ovo je i meni nudjeno, ali nisam hteo da se obavezujem na 2 godine, jer sam imao problema sa netom cesto, ali kako tih problema nema vec 3 meseca, cini se da cu i ja da se odlucim za slicno

Ista prica, ali sam na post pejd presao pre nekih godinu dana. Nisu mi nudili nikakve pogodnosti.
Kakav ti TV prijemnik treba za digitalnu?

Bilo koji sa Scart ulazom. Naravno, pravi uzitak sa digitalnom je tek kada imas plazma TV, dotle ti je slika istog kvaliteta

Kolko se placa ta digitalizacija , a kolko je posle pretplata ? Digitalizovao bih ja , ali se ne pitam mnogo :)

U BG-u nista, ako imas njihov TV i net, cak ni racun ne raste, a mislim da se dobijaju i popusti za ostale pakete. Za valjevo ces mrati da pitas lokalni SBB, pogotovu sto su monopolisti

..............

Jevropa -_-

Malo novije proizvodnje, mora pozadi kod ulaza za antenu da ima i skart za ulaz kabla digitalnog risivera.

Kabl kablovske ulazi u risiver, a iz njega u TV.

Ne mora bas biti novije, ja imam Sony iz '95-'96 sa Scart ulazom, moze i kod mene :twak: Da bi se potpuno iskoristilo uvodjenje D3, treba plazma TV zbog bolje slike, ovako ce ti slika biti kao i do sada
  • 0

#128 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 26 September 2010 - 11:52

Jevropa :)

Stavio sam čisto za "pay for value" komparaciju - koliko košta sličan paket ili paketovi, koje koristite sami i šta pruža? Meni se moj paket čini skup u odnosu na to, da uvodjenjem optičkog kabla ADSL/VDSL i sve što se unutar toga pruža, postaju toliko masovno upotrebljavani. Verujem da neki forumaši na nekim mestima imaju povoljnije uslove po tom pitanju.

Sifurno je jeftin u odnosu na to, koliko bi takav paket koštao pre dve godine. Nema tri separisane pretplate - za telefon, kabelsku i internet.
  • 0

#129 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 26 September 2010 - 11:53

Ovo je i meni nudjeno, ali nisam hteo da se obavezujem na 2 godine, jer sam imao problema sa netom cesto, ali kako tih problema nema vec 3 meseca, cini se da cu i ja da se odlucim za slicno



A zasto ne zoves one iz korisnickog i ne bunis se kad nesto ne valja, ja to redovno radim, toliko me znaju da sad kad pozovem, neko se pojavi u roku od par sati -_-

Uglavnom, toliko sam se bunila da mi sad sve savrseno radi, internet, D3 i jos, posto zivim u kuci, kablovska ide na 7 televizora i svuda su slike savrsene :)
  • 0

#130 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 26 September 2010 - 12:03

A zasto ne zoves one iz korisnickog i ne bunis se kad nesto ne valja, ja to redovno radim, toliko me znaju da sad kad pozovem, neko se pojavi u roku od par sati :)

Pa zovem ih ja, ali uvek je problem bio svima u ovom krugu, ne samo meni. Imam osecaj da niko ni ne pozove dok ih ja ne okrenem. Kao sto rekoh, posto je sve OK vec nekoliko meseci verovatno cu da potpisujem ugovor
  • 0

#131 djordja

djordja
  • Members
  • 8,095 posts

Posted 26 September 2010 - 12:03

...
Ne mora bas biti novije, ja imam Sony iz '95-'96 sa Scart ulazom, moze i kod mene :) Da bi se potpuno iskoristilo uvodjenje D3, treba plazma TV zbog bolje slike, ovako ce ti slika biti kao i do sada

ja nemam plazmu nego ovaj ''obicni'' ali solidan tv i razlika je i na njemu poprilicno ocigledna
  • 0

#132 enamat

enamat
  • Members
  • 7,507 posts

Posted 26 September 2010 - 12:06

Da bi se potpuno iskoristilo uvodjenje D3, treba plazma TV zbog bolje slike, ovako ce ti slika biti kao i do sada


ovo nije tacno.
nemam plazmu, al imam digitalnu i mnogo je bolja slika nego preko regularne kablovske. ima nekih kanala koji su se svaki cas kvarili (sneg, itd), dok sa digitalnom je slika ostra kao noz uvek.

Edited by enamat, 26 September 2010 - 12:07.

  • 0

#133 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 26 September 2010 - 12:09

....

[/b]
....

Ok onda, nisam znao, jos bolje :)
  • 0

#134 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 26 September 2010 - 12:17

Kod digitalne postoje samo 2 opcije ili je slika savrsena, ostra ili nemas sliku, nemoguce je da postoji sneg, zato je i D3 po meni odlican.
  • 0

#135 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 26 September 2010 - 14:48

Nema tog digitalnog zelja kod mog provajdera. :) Ni Areninih kanala nema u ponudi osim prvog, a neće sigurno biti ni ovih SK-ovih. Mogu samo da se nadam da će SK zadržati istu koncepciju a da će tenis na novim kanalima ići po principu ES i ES2, da ima više mečeva u isto vreme pa ko ima sve kanale da može da bira.
  • 0