Jump to content


Photo

istina.....iz ugla srbina, rođenog beograđanina


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
51 replies to this topic

#46 Dubravka

Dubravka
  • Members
  • 4,879 posts

Posted 13 February 2003 - 01:15

Ziza:
“...Najgore od svega je generalizirati stvari......
..Ja nemam nista protiv srpskog naroda nego protiv pojedinaca; i to neovisno o tome koje su nacije...”

E, vidis Ziza, morace da prodje vremena da se ta sklonost ka generalizovanju promeni. Mora da prodje vreme...ali ne samo da prolazi, nego da se za sve to vreme radi na ispravljanju krivih Drina (plural je nameran).

Evo ti mog primera: moj muz je poreklom iz Like, rodjen u Srbiji, tamo je odlazio na raspuste (da ti prevedem na hrvatski – ferija :wink:). Od familije je slusao price o wwII, o tome kako je to izgledalo u Lici (oni kazu Liki), dedu su mu zaklale ustase iznad kuce...komsije... Kad sam ga upoznala, o Hrvatima je, generalno, mislio vrlo lose. Nije bio mnogo zadojen, ali, kad bi’ ja za nekoga za koga znamo da je Hrvat rekla -“sjajan tip”...umeo je da kaze (kobajagi u sali) “...ma gde Hrvat moze da bude dobar covek...” Znam da je vise toga bilo u zbilji... u ozbiljnim diskusijama na moje insistiranje da nisu svi Hrvati isti, kao sto (hvala Bogu!) nisu ni Srbi...govorio bi mi “nista ja nikom od njih ne verujem...”

A onda je, zbog posla koji je radio, cesto bio upucen na Hrvate...i poceo je da se druzi i prijateljuje sa njima. I kad god bi mi ispricao da je upoznao sjajnog momka iako sam pretpostavljala, pitala sam “a, jel on Hrvat?”...srecu se, rade i druze u Medjugorju. “Kako taj tvoj Hrvat moze da bude dobar covek?!” U pocetku se jedio :wink: i govorio mi da sam malko bezobrazna (opet, satro u sali), a vremenom je on drugima poceo da postavlja pitanja kao sto sam pitala ja njega.

I potvrdilo se vise puta da ih je dobro procenio, dobri su ljudi iako su Hrvati!:???: Cim je, posle Dejtona stao rat i proradili telefoni, zvali su ga da cuju kako smo, kako se snalazimo, treba li nam para (njima i dalje posao dobro ide)...Skoro je jedan od njih dolazio u Beograd (ima rodbinu), isto vece se javio, “da mu se ne omakne”, a da se ne vide...

Ono sto nam svima treba su kontakti...upoznavanja...poslovna saradnja...da se upoznajemo na sajmovima ... naucnim skupovima...gostovanjima pozorisnih predstava...muzicara...da se srecemo, druzimo...pa da sami procenjujemo i donosimo sudove. Pa neka bude i podozrenja i sumnji...ko hoce da shvati - shvatice. Ko nece, mo’š ga j****’ – nece! Ali dajmo priliku onima koji za to jesu sposobni. Da se vidi da smo “...ljudi, iako smo Srbi” (videti Diskutantov potpis)...isto, naravno vazi za sve strane...

Uostalom, pogledajte kako o tome prica Jr:
“...I nemoj sad traziti da vas volim. Nije zivot Word pa da imas UNDO...
...Normalno da se nista nije promijenilo po pitanju majstora s mora i Kukoca...
...Volim i jednu malu Sanjicu iz Mostara koja me zivka "sreco moja"...”

A ja sam ubedjena da bi zavoleo i Zizu :smile:


_________________
”Poznata je činjenica da mi na istoku mnogo razmišljamo, a malo radimo. A ljudi na zapadu mnogo rade i nemaju kad da razmišljaju.” Vladika Lavrentije

[ Izmena poruke: Dubravka na dan 2003-02-13 03:20 ]

#47 Dubravka

Dubravka
  • Members
  • 4,879 posts

Posted 13 February 2003 - 01:16

drazen:
“75101
sretan kurban-bajram !”

--I ja cestitam Kurban-bajram...svima koji slave !

#48 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 13 February 2003 - 18:25

Dubravka, a sta da ti kazem, pusa (CMOK):smile:!

#49 Free Mason

Free Mason
  • Members
  • 636 posts

Posted 18 February 2003 - 13:40

Vratila nam se Ziza...yeeeeeee!!!!!!!!

Tolerancija ueber alles!:smile:

#50 nenadbiosiupravu

nenadbiosiupravu
  • Banned
  • 430 posts

Posted 03 March 2003 - 12:43

Evo linka zaludnima da se zabavljaju, videcete da ima istih budala kao i na nasem forumu, samo su ovi jos i verski osvesceni:
http://www.islambosn...y.php?forumid=1

#51 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 11 March 2003 - 15:41

Znaci, Luki je Argetinos..:smile:


'Kako si proslavio uspjeh jugoslovenske košarkaške reprezentacije?
- Bio sam u Zagrebu. Nisam slavio, navijao sam za Argentinu.'

#52 Ferkonja

Ferkonja
  • Members
  • 1,027 posts

Posted 14 March 2003 - 14:23

Sarajlijo(j), evo ti brate maramica i obrisi se. Samo citaj tog narkomana i egzibicionistu. Ako je on na vutri onda sam ja centarfor River Plate.Njemu treba nesto jace.Obrati se tamo na Superbosna pa placite zajedno.Sad mi jos pricaj o Sarajevu narednih 50 god.Sto nisi plakao kada je tuklo ovde u N.S. pre 4 god.