Jump to content


Photo
- - - - -

Sport na Kosovu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
845 replies to this topic

#1 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 06 February 2009 - 12:29

Sport
Zagrebački Dinamo gostuje u Prištini
Autor: Tanjug | 05.02.2009. - 17:02
Zagrebački Dinamo prihvatio je poziv predsednika Fudbalskog saveza Kosova Fadilja Vokrija da 17. februara, na prvu godišnjicu jednostrano proglašene nezavisnosti Kosova, u Prištini odigrao prijateljsku utakmicu sa klubom Trepča 89.

"Prihvatili smo poziv Kosovskog fudbalskog saveza, to nam se uklapa u plan i program rada. Trener Marijan Vlak je tražio još jednu utakmicu u to vrijeme pre derbija, tako da nam je to došlo kao naručeno", rekao je portparol Dinama Siniša Jagodić hrvatskom internet portalu Index.hr.


"To će biti naša mirovna misija, već neko vrijeme radimo na tom planu. Saradnja Hrvatske i Kosova postoji već neko vreme, a Hrvatska sada tamo ima i ambasadora, tako da je ovo samo nastavak dobrih odnosa", rekao je Jagodić.


Interesuje me zašto će igrati Dinamo protiv Trepče a ne protiv Prištine,i to na stadionu u Prištini,možda da bi imao veću podršku od Trepče?

Edited by Anduril, 26 February 2009 - 10:05.


#2 Wolf G

Wolf G
  • Members
  • 805 posts

Posted 06 February 2009 - 12:35

Interesuje me zašto će igrati Dinamo protiv Trepče a ne protiv Prištine,i to na stadionu u Prištini,


Znaju da bi ih Pristina rasturala k'o zvecku pa idu na sigurno :ph34r:

#3 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 06 February 2009 - 12:42

Znaju da bi ih Pristina rasturala k'o zvecku pa idu na sigurno :ph34r:


I to što kažeš,nekad su nam bili redovne mušterije...

#4 Rooney

Rooney
  • Members
  • 1,420 posts

Posted 06 February 2009 - 15:31

U Koha Ditore (cini mi se) pise zbog bezbednosnih razloga ne igra se u Mitrovici. Oba stadiona u Mitrovici su na obali Ibra.

#5 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 06 February 2009 - 15:43

U Koha Ditore (cini mi se) pise zbog bezbednosnih razloga ne igra se u Mitrovici. Oba stadiona u Mitrovici su na obali Ibra.


poznato je koliko ovi iz severnog dela vole BBB navijače Dinama sigurno je zbog toga :ph34r:

ko je trener u Trepči?

Edited by perkos, 06 February 2009 - 15:44.


#6 Rooney

Rooney
  • Members
  • 1,420 posts

Posted 06 February 2009 - 16:18

poznato je koliko ovi iz severnog dela vole BBB navijače Dinama sigurno je zbog toga :)

ko je trener u Trepči?


Trener je Rafet Prekazi, bivsi desni half Trepce!
Secam se kao pionir Trepce (82 ili 83) igramo (ustvari, seniori igraju, mi skupljamo lopte i igramo u poluvremenu) sa Teteksom i mi svi kod aut linije. Rafet bio kapiten i prima loptu, a Vahedin Ajeti (desno krilo, sin Mehmet Ajetija) zagradjen od nekog makedonca od 2 metra i vice Vaho (metar i po visok) i vice Rafetu, "Rafo, iznad beka-iznad beka", kad Rafet, "jebo ti bek mater, jel vidis da ce u djep da te stavi majku ti kratku hebem"... :ph34r:

Edited by Rooney, 06 February 2009 - 16:19.


#7 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 06 February 2009 - 18:29

Trener je Rafet Prekazi, bivsi desni half Trepce!
Secam se kao pionir Trepce (82 ili 83) igramo (ustvari, seniori igraju, mi skupljamo lopte i igramo u poluvremenu) sa Teteksom i mi svi kod aut linije. Rafet bio kapiten i prima loptu, a Vahedin Ajeti (desno krilo, sin Mehmet Ajetija) zagradjen od nekog makedonca od 2 metra i vice Vaho (metar i po visok) i vice Rafetu, "Rafo, iznad beka-iznad beka", kad Rafet, "jebo ti bek mater, jel vidis da ce u djep da te stavi majku ti kratku hebem"... :ph34r:


zasto se zovu Trepqa 89 iz kog razloga?
Rafet je bio dobar igrac samo poprilicno spor iako su njegove lopte imale oci

#8 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 06 February 2009 - 18:43

zasto se zovu Trepqa 89 iz kog razloga?
Rafet je bio dobar igrac samo poprilicno spor iako su njegove lopte imale oci

A t kad si igrao, iza kojeg si gola skupljao lopte Laliću :ph34r: :) :D

#9 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 06 February 2009 - 18:50

A t kad si igrao, iza kojeg si gola skupljao lopte Laliću :ph34r: :) :D

slabo sam njemu skupljao lopte,vec sam bio "velik" :D
pre toga sam bio iza Cvetinica,Karabega

#10 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 06 February 2009 - 19:43

slabo sam njemu skupljao lopte,vec sam bio "velik" :ph34r:
pre toga sam bio iza Cvetinica,Karabega

Alberta i Đeljalja?

#11 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 06 February 2009 - 19:54

Kad som vec kod fudbala.

Da li se neko seća golman Vuka(ako možda ne grešim ime) Perovića?Spoljnim izgledom je uliovao strahopoštovanje jer je bio kao od stene odvaljen,ali ipak veliki"kikser"
Nego mi smo mu znali slabu tačku.
Obično smo iza njegovog gola na nekoj utakmici poveli neku zgodnu drugaricu i pre i za vreme utakmice smo mu dobacivali da se okrene i vidi ko je došaoa da ga gleda.
E onda se lomio ,tako da mu je veoma teško bilo dati gol.
Lalića smo obavezno na korzou zezali dobacivanjem: "Lale kad ćeš u hajduk?" Tada je neko pustio buvu(ili on ili neko drugi) da ga je tražio Hajduk.
Inače Lalić je imao od svih najprodorniji glas i važio za golmana čije su reakcije dopirale do tribina.Pogotovu na ubacivane lopte u 16 znao je da urliče"MOJAAA"

#12 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 06 February 2009 - 20:01

Inače Lalić je imao od svih najprodorniji glas i važio za golmana čije su reakcije dopirale do tribina.Pogotovu na ubacivane lopte u 16 znao je da urliče"MOJAAA"


Vala ono njegovo "MOJAAAA" se culo do predgradja cini mi se. Imao je Lalic i glas i stas, ali ne i neki poseban golmanski talenat. No, svejedno... , bio je faca i po :ph34r:

Edited by Gjergji, 06 February 2009 - 20:02.


#13 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 06 February 2009 - 21:10

Alberta i Đeljalja?


da,sa Lalicem sam ponekad i trenirao...

#14 Wolf G

Wolf G
  • Members
  • 805 posts

Posted 06 February 2009 - 21:48

:ph34r: :) :D
Tema: Vesti iz regiona. Glavni akter: Kosta Lalic

Mogli bismo otvoriti temu o FK Pristina iz 80-ih.

Za pocetak evo jedne slike:

Attached File  26.jpg   216.23KB   344 downloads

Edited by wolf gang, 06 February 2009 - 21:49.


#15 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 06 February 2009 - 22:36

:ph34r: :) :D
Tema: Vesti iz regiona. Glavni akter: Kosta Lalic

Mogli bismo otvoriti temu o FK Pristina iz 80-ih.

Za pocetak evo jedne slike:

Attached File  26.jpg   216.23KB   344 downloads

Edmond Tomić nam je par puta zagrčao život dok je bio igrač(centarfor)Lirije.Kasnije je otišao u N.K.Rijeku,a imao je i ponudu da pređe u Prištinu.Inače ovaj tim je bio i kostur kada je F.K.Priština ušla u prvu saveznu ligu
Edmond Rugova je posla Zlatka Vujovica bio najbrže desno krilo u I ligi.Imao je jednu manu,Bio je veliki plašljivac.Jusuf Tortosh je uvek bio rezerva i Ferat ga je mnogo forsirao.
Sait Kelmendi mi je bio komšija i bili smo ista školska generacija.

Fetat Karebeg je ziveo preko puta gimnazije ILR.Inače je bio inventar u "Parnas" kod Xhemila Vraniqija.
Ehhhh dobra stara vremena

Edited by Pristevac, 06 February 2009 - 22:38.