Jump to content


Photo

NOVI IZBORI NA VOŽDOVCU


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
57 replies to this topic

#31 uros3g

uros3g
  • Members
  • 1,173 posts

Posted 30 January 2009 - 23:53

Није фер да "Вождовац" заврши на депонији због "Лудвига".



Valjalo bi, mada mislim da neće. Ukoliko se ne vrati, u nekom razumnom roku, recimo do sutra uveče, pokrenućemo novu, sa istim sadržajem, možda nam se neko priključi.

Pozdrav

#32 kokobil

kokobil
  • Members
  • 183 posts

Posted 31 January 2009 - 15:55

Valjalo bi, mada mislim da neće. Ukoliko se ne vrati, u nekom razumnom roku, recimo do sutra uveče, pokrenućemo novu, sa istim sadržajem, možda nam se neko priključi.

Pozdrav


Придружујем се!

#33 uros3g

uros3g
  • Members
  • 1,173 posts

Posted 31 January 2009 - 16:28

Одговорни својим комшијама
Након сваке одржане седнице, суд је био принуђен да разматра жалбе опозиције на одлуке скупштине, а о каквим је притисцима реч, сведочи и чињеница да је и сам суд у одлукама био контрадикторан. Без обзира што су кључне одлуке Окружног суда потврдилe легитимитет изабраним представницима и легалност донетих аката, функционери Општине сматрају да је углед општине у јавности нарушен искривљеном сликом коју су представници опозиције креирали и ван скупштинске сале, као и на седницама Скупштине града и републичког парламента – изјавио је Лукачевић.

Поред њега, оставку је јуче поднео и председник Скупштине општине Бранко Арсенијевић.

„Седнице Скупштине су одржаване у непарламентарној атмосфери, где су представници опозиције у више наврата вређали своје колеге одборнике и отимањем скупштинског материјала покушавали да прекину започета заседања".

Лукачевић је уверен да ће коалиција која је добила потребно поверење грађана на прошлим изборима, имати још већу подршку грађана на новим изборима, те да опозиција више неће бити у ситуацији да опструише рад Скупштине и самим тим успорава пројекте који су битни за развој општине Вождовац..................................................

„Као људи који су одговорни својим комшијама, нећемо одустати од својих циљева, под којим подразумевамо наставак изградњи амбуланти, уређење и изградњу дечијих вртића, даљу гасификацију, изградњу водоводне и канализационе мреже, уређење свих вождовачких насеља, као и помоћ нашим суграђанима којима је она најпотребнија", нагласио је Лукачевић.

Ове оставке су уједно и иницијатива упућена Градоначелнику и Скупштини града Београда да се у што краћем року распишу и спроведу ванредни локални избори на Вождовцу, што је у најбољем интересу житеља општине Вождовац.

Извор: Званична интернет презентација СО Вождовац

#34 uros3g

uros3g
  • Members
  • 1,173 posts

Posted 31 January 2009 - 17:49

Obavestenje

Pokusao sam ja da otvorim temu, ali me, valjda administrator, ili moderator, ili neko onemugucio, tj poslao me na deponiju. Eto, na zalost ne moze, sto jedan lud zabrlja, posle sto pametnih ne mogu da isprave.

Lep pozdrav svima koji su pisali na temi

#35 kokobil

kokobil
  • Members
  • 183 posts

Posted 31 January 2009 - 21:17

Obavestenje

Pokusao sam ja da otvorim temu, ali me, valjda administrator, ili moderator, ili neko onemugucio, tj poslao me na deponiju. Eto, na zalost ne moze, sto jedan lud zabrlja, posle sto pametnih ne mogu da isprave.

Lep pozdrav svima koji su pisali na temi


Čekaj malo,lud zabrljo.
On je lud i otvorio značjnu temu,....svašta i dobio ban,ako je tema dobra i značajna a mislim da jeste,kakve to veze ima sada sa ludvigom?

OK, ako ne može ne može.

#36 uros3g

uros3g
  • Members
  • 1,173 posts

Posted 31 January 2009 - 21:21

OK, ako ne može ne može.


Pisao sam Vesni pp, pa ce valjda biti rezultata. Btw, na youtube sam nasao par snimaka sa sednica SO Vozdovac, a po avataru korisnika koji je upload-ovao snimke, rekao bi da je u pitanju odbornik SRS, sa Banjice, isti onaj sto vodi onu emisiju na tv most, Vlada Djukanovic.

#37 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 31 January 2009 - 21:31

vlada djukanović je, koliko je meni poznato, sada u sns a ne u srs. :ph34r:

#38 uros3g

uros3g
  • Members
  • 1,173 posts

Posted 31 January 2009 - 21:47

vlada djukanović je, koliko je meni poznato, sada u sns a ne u srs. :ph34r:



U pravu si, moja greska, tj. dugogodisnja navika. Rodjeni brat mu je u DS, svojevremeno je bilo uzivanje slusati bratske rasprave. I inace, potpuno su mi zanimljiva sadasnja pregrupisavanja "vidjenijih" politickih likova Vozdovca, oko SNS. Koliko vidim, a to je trenutni presek, bez potpune analize najvise je ostecen SRS, naravno, ali dise im za vrat Nova Srbija, koja je ostala bez par vidjenih clanova, kao i PSS, koji se izgleda potpuno ugasio...

Edited by uros3g, 31 January 2009 - 21:55.


#39 kokobil

kokobil
  • Members
  • 183 posts

Posted 01 February 2009 - 00:48

Razlog više da vratimo temu.
Tek se zahuktavaju izbori,biće veoma interesantno!

#40 donbatan

donbatan
  • Members
  • 1,985 posts

Posted 02 February 2009 - 18:36

Захвалио бих ти на ова два цитата. Као да сам и сам бирао. Заслужују мали коментар.

„Седнице Скупштине су одржаване у непарламентарној атмосфери, где су представници опозиције у више наврата вређали своје колеге одборнике и отимањем скупштинског материјала покушавали да прекину започета заседања".


А толико је ДС уложио својевремено у ту данашњу опозицију. Ето како враћају. Срам их било.

„Као људи који су одговорни својим комшијама, нећемо одустати од својих циљева, под којим подразумевамо наставак изградњи амбуланти, уређење и изградњу дечијих вртића, даљу гасификацију, изградњу водоводне и канализационе мреже, уређење свих вождовачких насеља, као и помоћ нашим суграђанима којима је она најпотребнија", нагласио је Лукачевић.


Неко је тражио аргументе. Ево, Лукачевић их сам даје. Изградња амбуланти?! Па у децембру су отворено рекли да амбуланта у насељу Кумодраж II неће бити завршена у догледно време. Гасификација?! Од када је дошао први пут на место председника општине Лукачевић иде около и прича о гасификацији. Чак су конкретне цифре помињане, око цене коштања за прикључак, да би се дошло до тога да је тај исти Лукачевић признао да гасификација не зависи од општине. И чему онда поновно помињање гасификације? Водовод и канализација?! Ако поднесете захтев општинсој власти на Вождовцу за развођење водоводне или канализационе мреже они ће само тај захтев уредно проследити Јавном комуналном предузећу "Београдски водовод и канализација", без да се нешто подробније мешају у конкретан случај. Што ће рећи, немају намеру да помогну грађанима. Узгред буди речено, захтев може сваки грађанин да поднесе директно у ЈКП Водовод и канализација. Ефекат је исти, само прескаче јалову општинску бирократију. За решавање захтева грађанима је потребна веза за директоре Веселиновића или Таушановића који могу да реше проблем. Општина им неће решити сигурно. Уређење вождовачких насеља?! Којих насеља? Шта их је спречавало протеклих пет година?

#41 uros3g

uros3g
  • Members
  • 1,173 posts

Posted 02 February 2009 - 20:53

Temu otvaram u pdf Regioni i gradovi, pridruzite se, kopiracu moj post odakle si izvadio citate, pa da nastavimo tamo.

Pozdrav

p.s. ovo je na predlog Vesne, pozdrav i njoj

#42 kokobil

kokobil
  • Members
  • 183 posts

Posted 02 February 2009 - 23:31

Temu otvaram u pdf Regioni i gradovi, pridruzite se, kopiracu moj post odakle si izvadio citate, pa da nastavimo tamo.

Pozdrav

p.s. ovo je na predlog Vesne, pozdrav i njoj


Verovatno Vesna ima razloga što temu "Novi izbori na Voždovcu" prebaci u gradove i regione.

Moje je mišljenje da mesto na deponiji je ipak bolje odražava trenutno mesto Voždovca nego bilo koji region ili grad.

Molimo Vas ne mojte vredjati naše dostojanstvo ako nas već vredja opštinska birokratija.

Hvala Vesni i tebi Uroše ali ako ne može gde je bila,ova tema bi trebalo da ostane na DEPONIJI.

Edited by kokobil, 02 February 2009 - 23:34.


#43 uros3g

uros3g
  • Members
  • 1,173 posts

Posted 03 February 2009 - 00:02

Verovatno Vesna ima razloga što temu "Novi izbori na Voždovcu" prebaci u gradove i regione.

Moje je mišljenje da mesto na deponiji je ipak bolje odražava trenutno mesto Voždovca nego bilo koji region ili grad.

Molimo Vas ne mojte vredjati naše dostojanstvo ako nas već vredja opštinska birokratija.

Hvala Vesni i tebi Uroše ali ako ne može gde je bila,ova tema bi trebalo da ostane na DEPONIJI.


Ja sam nov na forumu, iz objektivnih razloga, internet mi je od skoro dostupan kuci, a sa posla nisam moga, nema se vremena, pa pokusavam da razumem kako ovo sve funkcionise. Kad si nov u drustvu, onda gledas da se nekako uklopis, a u tom uklapanju, mi se cini da je moderator nekakav domacin razgovora, ne obavezno i ucesnik, pa kao domacin, mislim da ima neka malo veca prava od mene, pocetnika, pa sam samo hteo da uvazim privatnu poruku koju sam dobio. Tvoj post mi otvara neku novu perspektivu gledanja na problem domacinstva na forumu, i moram ti priznati - cini mi se da si u pravu. Mislim da je tema svakako dovoljno znacajna za mesto gde je bila. Pripisi moj postupak, molim te, cinjenici da sam nov na forumu.

Pozdrav

#44 kokobil

kokobil
  • Members
  • 183 posts

Posted 03 February 2009 - 00:57

Нема везе ко је нов или стар,важно је дали тај уме нешто важно да саопшти и
да ли ће то донети неке промене.
Неко би рекао да су промене на горе,такођер промене,али небих да се то поново догоди на мом Вождовцу.
Волео бих да мој Вождовац буде барем 20 посто осветљен као центар или Нови Београд.
Волео бих да буде чист барем као Врачар.
Волео бих да се о Њему похвално пише као о Н.Београду или барем као Инђији.

#45 kokobil

kokobil
  • Members
  • 183 posts

Posted 04 February 2009 - 23:24

Poslednja informacija sa vesti B-92 naprednjaci i DSS prave koaliciju za sledeće izbore.
E to si tražio tadiću pa si i dobio sada ce ako bude DS imalasreć imat pola pola vlast i Voždovcu sa DSS i SNS.
Šta su vam radili koštuničini paćenici sg će vam to raditi u duplikatu ali sa uživanjem.

ALA ĆE BITI VESELO OVIH DANA PRED IZBORE!