Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije...


  • Please log in to reply
34591 replies to this topic

#29206 mozzer

mozzer
  • Members
  • 6,471 posts

Posted 18 April 2017 - 12:23

A inace pozdrav za mladica Ordinarija od svojih 27 godina za ovo:

 

"shvatio sam da navijači Partizana nisu samo Dare, KJP, bounty, starešina, Mozzer...tj. tipični navijači kakve sreces u RL već da tu ima stvarno kvalitetnih ljudi."

 

Hvala, hvala. To kazes coveku od 40 i nesto godina koga ne poznajes i koji, veruj mi, mnogo bolje poznaje zivot od tebe. Ne znas ni zasto imam ovakav Nick ni avatar, ne znas nista o meni. Ne znas ni koliko uopste pratim sport i koliko mi je to bitno a koliko nije. 

 

Malo realnosti, manje ostrascenosti a najvise od svega - puno vise opustenosti. Bice mnogo bolje.

 


 


  • 2

#29207 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 18 April 2017 - 12:23

Je l' ti mozda pada na pamet da bi ti ljudi koji obicno korektno pisu pisali korektno 100% svog opusa da povremeno ne moraju da odgovaraju na konstantne provokacije uvek istih 3-4 forumasa (s obe strane, da se razumemo, ima cvecki i koje nisu pomenute) i njihovog beskonacnog niza klonova? 

 

Pada. Ali se situacija ne menja drastično i kad neko od njih ne piše, iz bilo kog razloga. Vidi, ti popizdiš na nekog od njih pa napišeš svašta. Pretpostavljam da i Kuper, na primer, ima razlog zašto piše na način koji piše. To jest, možda ga je neki "vaš" trol isprovocirao? I tako u krug, neće ovde nikad biti mira jer nikad nećemo (većinski gledano) biti dovoljno objektivni, pa tako ćemo uvek različito gledati i na trolovanje iz suprotnog tabora. Ja mislim da su Dravot i ponekad Uini jedini koji skaču na svakog trola, koje vjere bio. Ja prvi vrlo retko reagujem na trolovanje sa KKP strane, sve mi nešto žao, ionako nas ima za pod jednu šljivu.

 

Zaključak je, jebem li ga šta je zaključak, da nam treba hitno neko Vučkoganovo novo sranje, čim malo sjaše mi se vratimo našim regularnim glupostima ovde. :D


  • 1

#29208 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 18 April 2017 - 12:28

To i ja kažem....blago nama dok se mi ovde preganjamo čiji Trol više kenja.


  • 0

#29209 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 18 April 2017 - 12:33

Vidim ja bice otvorena tema "Warcraft - ciji je trol jaci?" :D


Edited by kronostime, 18 April 2017 - 12:33.

  • 0

#29210 K.Dot

K.Dot
  • Members
  • 2,360 posts

Posted 18 April 2017 - 12:34

A inace pozdrav za mladica Ordinarija od svojih 27 godina za ovo:
 
"shvatio sam da navijači Partizana nisu samo Dare, KJP, bounty, starešina, Mozzer...tj. tipični navijači kakve sreces u RL već da tu ima stvarno kvalitetnih ljudi."
 
Hvala, hvala. To kazes coveku od 40 i nesto godina koga ne poznajes i koji, veruj mi, mnogo bolje poznaje zivot od tebe. Ne znas ni zasto imam ovakav Nick ni avatar, ne znas nista o meni. Ne znas ni koliko uopste pratim sport i koliko mi je to bitno a koliko nije. 
 
Malo realnosti, manje ostrascenosti a najvise od svega - puno vise opustenosti. Bice mnogo bolje.
 

 

Izvinjavam se,stvarno sad na drugo čitanje mi izgleda neprikladno ta reč. Nisam imao nameru da to zvuči kao uvreda, nema veze lično sa osobom i ljudskim kvalitetima već sa načinom pisanja i razmišljanja ovde. Kao što si rekao, ne poznajem te lično, o tebi znam samo ono što pročitam ovde na forumu. Još jednom ako sam te uvredio, oprosti, nije mi bila namera, samo sam se nespretno izrazio.
  • 3

#29211 Fender

Fender
  • Members
  • 15,377 posts

Posted 18 April 2017 - 12:34

U prirodi sale je da nekog vredja.

 

Uf jbg ode bas predaleko...


  • 0

#29212 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 18 April 2017 - 12:35

?


  • 0

#29213 mozzer

mozzer
  • Members
  • 6,471 posts

Posted 18 April 2017 - 12:37

@Ordinari

 

Nema potrebe da se izvinjavas, mlad si, sve je okej. Nisam se uvredio, eto bas kao sto si napisao, samo malo pripaziti na ton i sadrzinu. Sve okej.

 

Potpuno se slazem sa jednim skorasnjim postom ovde - ako neko provocira - to treba skloniti i to jeste trolovanje. Provokacija jeste losa emocija i los postupak i treba je svakako spreciti. Ako ja nekada provociram molim vas skrenite mi paznju.

 

Posto pratim Dareta vec dugo, on je malo promenio i poboljsao nacin pisanja, ovo sto on pise jeste zezancija i naravno da je negativno za navijace Zvezde jer je on zagrizeni grobar, ali za mene ono nije provokacija, vec navijacka poruka/ sala. To je moje misljenje.


  • 2

#29214 Dubiozni Goblin

Dubiozni Goblin
  • Banned
  • 640 posts

Posted 18 April 2017 - 12:38

"8) Moderacija zadrzava pravo da jednoglasnom odlukom udalji svakoga za koga smatra da je na ovaj forum zalutao, da mu je kosarka najmanji motiv za registraciju I da njegov doprinos moze jedino biti negativan".
Khm,khm...
  • 0

#29215 Fender

Fender
  • Members
  • 15,377 posts

Posted 18 April 2017 - 12:44

Ne moze biti u prirodi sale da nekoga vredja. Prvo svaka sala nije podsmesljiva prema nekome, drugo sama rec vredja je preterana, nekako mi deluje ruzno, podrugljivo, vredjati ponizavati, sala ne bi trebalo da ponizava nikoga, mada moram dodati da ima i do samog shvatanja sale samog predmeta sale.

 

Da ne bude totalni off ne znam kako se neko toliko iznervira na kiselo grozdje drugova grobara. Tipican primer odbrambenog mehanizma, Zvezda kosarkaski rusi postojece granice, obara rekorde i njima ne odgovara to kao navijacima najveceg rivala. Proslo je vreme prolaska grupe EL sa 3 pobede, sada ni 16 nije dovoljno, a oni svakim postom pokusavaju da umanje uspeh. Da li ce on biti takav da Kuper i Kendrik napisu jos 100000 omalovazavajucih postova? Ni za pedalj jedan! Ali to je vec do licne percepcije citaca i to kako on vidi njihovo pisanije. 


  • 2

#29216 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 18 April 2017 - 12:48

Ne moze biti u prirodi sale da nekoga vredja. Prvo svaka sala nije podsmesljiva prema nekome, drugo sama rec vredja je preterana, nekako mi deluje ruzno, podrugljivo, vredjati ponizavati, sala ne bi trebalo da ponizava nikoga, mada moram dodati da ima i do samog shvatanja sale samog predmeta sale.

 

Da ne bude totalni off ne znam kako se neko toliko iznervira na kiselo grozdje drugova grobara. Tipican primer odbrambenog mehanizma, Zvezda kosarkaski rusi postojece granice, obara rekorde i njima ne odgovara to kao navijacima najveceg rivala. Proslo je vreme prolaska grupe EL sa 3 pobede, sada ni 16 nije dovoljno, a oni svakim postom pokusavaju da umanje uspeh. Da li ce on biti takav da Kuper i Kendrik napisu jos 100000 omalovazavajucih postova? Ni za pedalj jedan! Ali to je vec do licne percepcije citaca i to kako on vidi njihovo pisanije. 

 

:lol+:  Ovo kao kad Vučko izjavi da je za mandata tekuće vlade u Srbiji izgrađeno više kilometara autoputa nego u Nemačkoj. Tako se znalački izvlači iz konteksta podatak  koji je inače sam po sebi tačan.


Edited by third and five, 18 April 2017 - 12:48.

  • 6

#29217 D. Cooper

D. Cooper
  • Members
  • 14,742 posts

Posted 18 April 2017 - 12:51

:lol+:  Ovo kao kad Vučko izjavi da je za mandata tekuće vlade u Srbiji izgrađeno više kilometara autoputa nego u Nemačkoj. Tako se znalački izvlači iz konteksta podatak  koji je inače sam po sebi tačan.

Klasičan primer trolovanja koji ne odgovara bundzijama.


  • 1

#29218 taliesin

taliesin
  • Members
  • 20,379 posts

Posted 18 April 2017 - 12:59

Pada. Ali se situacija ne menja drastično i kad neko od njih ne piše, iz bilo kog razloga. Vidi, ti popizdiš na nekog od njih pa napišeš svašta. Pretpostavljam da i Kuper, na primer, ima razlog zašto piše na način koji piše. To jest, možda ga je neki "vaš" trol isprovocirao? I tako u krug, neće ovde nikad biti mira jer nikad nećemo (većinski gledano) biti dovoljno objektivni, pa tako ćemo uvek različito gledati i na trolovanje iz suprotnog tabora. Ja mislim da su Dravot i ponekad Uini jedini koji skaču na svakog trola, koje vjere bio. Ja prvi vrlo retko reagujem na trolovanje sa KKP strane, sve mi nešto žao, ionako nas ima za pod jednu šljivu.

 

Zaključak je, jebem li ga šta je zaključak, da nam treba hitno neko Vučkoganovo novo sranje, čim malo sjaše mi se vratimo našim regularnim glupostima ovde. :D

 

Vrlo je lako utvrditi koji postovi lansiraju koje odgovore i koji su pisani kao namera da se isprovocira a koji kao odgovor na provokaciju. Postoji arhiva, u svakom postu stoji vreme kada je napisan. Cista je lenjost moderatora sacekati da li ce provokacija da se primi pa ako se primi onda na random banuju par forumasa ciji postovi im se ucine najgorim ali to onda znaci da se stalno bavis posledicama a ne uzrocima. Politika "nemoj da se primas i sve pet" je losa politika, moderacija ne postoji zato da bi cistila vec istovareno djubre vec da zastiti forumase od dokonih budaletina ciji je jedini smisao boravka na forumu patkometrija i provociranje.

 

Niko od nas verovatno nece misliti bolje o onom drugom klubu i ako provokacija ne bude ali ne iznosi se svako misljenje na svakom mestu. Ovo nije navijacki forum, to treba da se utuvi u glavu svim gostima sa RSB-a i Avangarde, ovde se ne moze pisati ono sto se tamo pise, nevezano za to na kojem topiku se pise. Ovde ne treba da bude dopusteno da postoje "nasi topici" samo zato sto nose ime kluba za koji navijas pa valjda na njemu mozes pisati sta god hoces, kao da je podforum Sport B92 prosti skup nekoliko navijackih topika uz par opstih tema. Gde posle dodje na naplatu sve ono sto se pise na klupskim topicima. Ne moze ovaj forum da bude zrtva nekoliko forumasa koji su se sportskoj diskusiji ucili na navijackim forumima. Nema ni potrebe, koliko znam ti navijacki forumi postoje jos uvek.


  • 1

#29219 Asterion

Asterion
  • Members
  • 13,160 posts

Posted 18 April 2017 - 13:02

 Proslo je vreme prolaska grupe EL sa 3 pobede, sada ni 16 nije dovoljno, a oni svakim postom pokusavaju da umanje uspeh.

 

Hočeš reči, da se ove sezone u Evroligi igra kvalitetnija košarka nego u sezonama kad je npr. KKP igrao Evroligu?


  • 0

#29220 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 18 April 2017 - 13:07

Ne moze biti u prirodi sale da nekoga vredja. Prvo svaka sala nije podsmesljiva prema nekome, drugo sama rec vredja je preterana, nekako mi deluje ruzno, podrugljivo, vredjati ponizavati, sala ne bi trebalo da ponizava nikoga, mada moram dodati da ima i do samog shvatanja sale samog predmeta sale.

 

Sala je uperena ka nekome ili necemu, i u svakoj se sali neka karakteristika, situacija, reakcija... naglasava ili preuvelicava ne bi li se postigao komicni efekat.

Time se predmet sale uporedjuje sa poznatim i pokazuje se na koji nacin se u njega ne uklapa. Odnosno, predmet sale se izoluje u negativnom kontekstu u odnosu na uobicajeno.

Kako god ti shvatao rec uvreda, cinjenica je da se svakom salom nekom ili necemu podrugljivo obracas.


  • 0