Jump to content


Photo

Braca nesvrstani i izbor Miss World...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
24 replies to this topic

#16 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 23 November 2002 - 04:15

(Reuters) - Organizers of the Miss World pageant said Friday they were moving the event from Nigeria to London

Trgovacki putnik sam otisao...

#17 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 23 November 2002 - 15:50

Visoke platforme:
Indy, isti si kao Jr koga optuzujes. Ova tema je o  dogadjaju u Nigeriji.... Medjutim, vrlo vazno. Koga zabole za Afriku, kad je prosle nedelje nekom iz PITE uvrnuta ruka (koliko to dodje mrtvih?) na modnoj reviji Viktorijine Tajne.

Ti sto si veoma "visoko": evo, citaj sta sam pisao (odnosno preneo) o Nigeriji (ne racunajuci Felu Kutija) negde oktobra na ovom forumu (kada za tebe jos nismo imali srecu da znamo, barem ne pod tim imaginativnim nickom):

Indy:
Beogradski zenski lobi: Otvoreno pismo MIS YU Ani Sargic

U Nigeriji kamenuju zene

    Draga Ana,
    Cestitamo Ti na tituli najlepse devojke u Jugoslaviji. Drago nam je da si ostvarila svoju zelju i dobila titulu Mis YU.
    Nazalost, zivimo u svetu punom nepravde, diskriminacije i osporavanja zenskih ljudskih prava. Takmicenje za Mis univerzum ce ove godine biti u Nigeriji, zemlji u kojoj se ljudska prava zena svakodnevno krse. Pre kratkog vremena posle stotina hiljada protestnih pisama zena iz celog sveta Safia Yakubi Husseini je pomilovana. Greh te zene je bio sto je rodila dete van braka. Zbog toga su je osudili na smrt kamenovanjem. Jednu drugu zenu Aminu Lawal Kurami, majku troje dece u januaru 2003. ceka pogubljenje kamenovanjem. Svetsko zensko javno mnjenje se mobilise i zahteva pomilovanje te zene. Nekoliko kandidatkinja za Mis Univerzum je odustalo od odlaska u Nigeriju.
    Izbor mis sveta u jednoj zemlji, prenos tog takmicenja, defile lepih zena razlicitih rasa predstavlja u svetskim razmerama afirmaciju te zemlje. Treba li da dozvolis da se preko tvog tela i lepote ovakva Nigerija afirmise u svetu? To znaci da ces zaboraviti sta fundamentalisticka vlast radi zenama u toj zemlji. Ako je pravo na zivot, sloboda izbora onoga koga cemo voleti i sa kim cemo roditi dete osporeno jednoj od nas, sve ostale su u opasnosti. Zato i postoji zenski pokret. Neces ni ti, ni bilo koja mis koja ode u Nigeriju, biti sigurne, jer oni koji su spremni da kamenuju zenu, spremni su na jos mnogo toga. Umesto odlaska u Nigeriju, budi zenski solidarna, odbij da budes maska za zlocine protiv zena i pokazi da zene u Jugoslaviji znaju sta su ljudska prava zena.
    Sto se tice tvog poverenja u gospodju Vesnu Jugovic, budi opreznija. Ta gospodja je vrlo navijacki izvestavala na TV Bastilji sa dubrovackog ratista. Ona zasigurno zna za polemike koje se vode u svetu oko izbora za mis sveta u Nigeriji. Ti si samo izvor profita za gospodju Jugovic.
    Zelimo ti puno uspeha na studijama i u poslovima koje radis. Prijateljski
    Za Beogradski zenski lobi
    Nadezda Radovic, Jelka Kljajic, Imsirovic, dr Vera Litricin

("Danas" 28/10/02)

----
Svidja mi se ovo. Mladost ne opravdava besvest. A ni lepota.


Ja nigde nisam ni rekao da postoji jednakost u dogadjajima u Nigeriji na modnoj reviji Viktorijinog klozeta.

Ono gde postoje slicnosti su ideologije: mule/imami/hodze cija je "filozofija/religija" provocirala ove strahote u Nigeriji i tzv "wowser"-i iliti americka hriscanska desnica koja pokusava (a ponekad i uspeva) da zavodi potpuno besmislene zabrane. To su ljudi ne tako daleko od jednog Timoti Mekveja, ili nutcase-a koji odstreljuju doktore koji izvode abortuse, ili unabombera...

Prema tome, gospodine sto letis Visoko, nisu u pitanju ni malo naivne stvari niti nekakve moje "fantazije" (ili govnarije, kako bi to poetski rekao Voo).

#18 Visoke platforme

Visoke platforme
  • Members
  • 182 posts

Posted 25 November 2002 - 20:19

Indy:
2 Visoke platforme:
Malo pogledaj okolo pre nego sto se sledeci put zatrcis da doneses sud. Video bi u tom slucaju moje poruke na temu Nigerije i tamosnjeg miss world takmicenja i tamosnjeg kamenovanja zena, stare par meseci. I boga ti, kako mi odma prilepi neku etiketu "starog sistema"? Svi ste vi isti (Badguy, ti i slicna ekipa), vi preterano revnosne demokrate, ne verujem ja vama nista. Niste se dobro plasirali u novoj konstelaciji odnosa, sta li.

Poruka koju sam ja poslao je i te kako u vezi sa temom. Vezu sam i spomenuo, a to su fundamentalisti - muslimanski i oni "hriscanske" ekstremne desnice.


<!--message edited --><font size=-1>[ Izmena poruke: Indy na dan 2002-11-22 23:16 ]</font>




Indi, covece, polako. Koji su to "slicna ekipa" i ko ti sta tu od "nas" (?) nudi???!?
Sta nam to "nista ne verujes"?

Mozes li da razgovaras normalno, ili nemas vere ni poverenja elementarni razgovor? Kakav je ovo nacin?


Da znas, po malo me podseca na taj hriscansko-muslimanski fundamentalizam gde se oni medjusobno pokolju (trenutno 175 mrtvih) oko neceg bezazlenog kao sto je novinski komentar o izboru lepotice.

Tako i ti otprilike, skrene ti se paznja na trollovanje a ti u svojoj borbi protiv fundamentalista, demokrata, imeprijalista ili koga vec (ako i sam znas) krenes tenkom i teskom artiljerijom "svi ste vi isti, znam ja vas, ne verujem ja vama nista"


Halo, Major Tom, to ground controll...
Sta bi to sa Indijem?

#19 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 25 November 2002 - 21:45

Mama mi je naredila da se ne druzim sa majorom Tomom. A ja slusam svoju mamu.

#20 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 26 November 2002 - 08:13

Visoke platforme:
Da znas, po malo me podseca na taj hriscansko-muslimanski fundamentalizam gde se oni medjusobno pokolju (trenutno 175 mrtvih) oko neceg bezazlenog kao sto je novinski komentar o izboru lepotice.


Zar mislis da je to u pitanju?

#21 Štrok

Štrok
  • Members
  • 37 posts

Posted 26 November 2002 - 11:57

U toj istoj Kaduni je preklani poginulo oko 2000 ljudi, bez mišica.

#22 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 26 November 2002 - 15:58

I za tri meseca nece biti izbora za Lepoticu godine, ali ima fazona tipa 'zeko gde je tebi kapa' pa ce se krvarenje nastaviti..tesko naci povod kod njih, izgleda...

#23 Štrok

Štrok
  • Members
  • 37 posts

Posted 27 November 2002 - 10:01

I tko ih bolje može razumjeti od nas ovdje?

#24 the sushi club

the sushi club
  • Members
  • 1,960 posts

Posted 27 November 2002 - 18:26

Umar Dangaladima, the information minister of Zamfara State, said the state government had endorsed a "fatwa," or Islamic religious decree, calling for the death of the fashion writer, Isioma Daniel, whose article led to rioting that resulted in more than 215 deaths. Ms. Daniel, who lived in Lagos, is said to have fled Nigeria.

Nytimes

#25 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 27 November 2002 - 21:31

Ova nasa rasprava me podseca na scenu iz bosanskog filma 'No Man's Land'..
Kao sede dvojica u rovu negde u pizdincima u Bosni, jedan cita novine i kaze:'Jaoj, kakvo s*****e u Ruandi'..:smile: