Jump to content


Photo

Braca nesvrstani i izbor Miss World...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
24 replies to this topic

#1 Visoke platforme

Visoke platforme
  • Members
  • 182 posts

Posted 21 November 2002 - 22:54

Sad se poglavice Tile i Sese Seku verovatno okrecu brzinom ves-masine, dok ulicama Lagosa se prolamaju protesti protiv lepote, vade ljudi iz kola i pale im se gume oko vrata.

E sa kakvim ljudozderima JAT i ostali giganti danas imaju biznisa.

http://story.news.ya...eria_miss_world

#2 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 22 November 2002 - 02:54

Ej, nemoj da siris govor mrznje...:smile:
Kakva je to ekipa tamo! A i nema ih puno..:smile:

#3 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 22 November 2002 - 03:27

E vala, a evo im odmah i duhovnih blizanaca sa druge strane sveta (citajte kako je jedna modna revija postala veeeliki problem u toj luci naseg makrokozma, USA)... Lepo je ono neko bio namontirao Osaminu bradu i turban na Dabjinu puglu facu. Spot on.

#4 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 22 November 2002 - 03:33

/poruka uklonjena jer je pogresno shvacena: da li zbog toga sto je bila lose skrpljena, ili zbog nekvalitetnog hardvera u glavama nekih komentatora, svejedno/

[ Izmena poruke: Indy na dan 2002-11-23 15:06 ]

#5 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 22 November 2002 - 09:33

2 Indy:
Ako vec saljes ovako nesto izaberi neku koja nema ruzno dupe...

#6 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 22 November 2002 - 12:37

JR: Isti si k'o gugutka na grani. Samo cucis gore, cekas da neko ispod parkira kola i da mu se onda pokakis na sofersajbnu. Polako postajes jedan dosadni troll. Jel' imas nesto da kazes na temu?

#7 Visoke platforme

Visoke platforme
  • Members
  • 182 posts

Posted 22 November 2002 - 14:54

Indy, isti si kao Jr koga optuzujes. Ova tema je o dogadjaju u Nigeriji. Poginulo 100 ljudi, 500 ranjeno.

A ti pricas o Americi. Nigerija je u Africi.

Znas vrlo je jednostavno otvoriti posebnu temu, ako hoces. Medjutim znas ti to; problem nisi ti to slucajno ovde prosuo, bez da najpre objasnis vezu izmedju tih dogadjaja. U stara vremena, valjda se secas, kad bi se povela diskusija o kritici Milosevica, patriotska klika je tako odmah u temu ubacivala Djindjica i njegovo "izdajstvo" trujuci diskusiju. Isto ovako kao ti, bez ikakve veze, samo povedu svoju temu i teraju o tome. Bez ikakve elaboracije, objasnjenja, cisto da samo zatruju diskusiju i smuce razgovor drugima (koji su ionako izdajnici, placenici, americki rukoljubci itd..)


Medjutim, vrlo vazno. Koga zabole za Afriku, kad je prosle nedelje nekom iz PITE uvrnuta ruka (koliko to dodje mrtvih?) na modnoj reviji Viktorijine Tajne.

[ Izmena poruke: Visoke platforme na dan 2002-11-22 14:56 ]

#8 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 22 November 2002 - 15:40

Vidim da i tamo izmedju muslimana i hriscana nema problema, samo treba 'jak' povod...

Lagos -- Čak stotinu ljudi je poginulo i još 500 ih je ozbiljno povređeno u sukobima muslimana i hrišćana u severnom nigerijskom gradu Kaduni, a hiljade stanovnika je utočište potražilo u vojnim bazama i policijskim stanicama, saopštili su u petak zvaničnici Crvenog krsta. Grupe mladih hrišćana napale su muslimane danas, trećeg dana sukoba izazvanog člankom u jednom listu u kome se tvrdi da bi islamski prorok Muhamed odobrio izbor za mis sveta. Najnoviji protesti počeli su u sredu spaljivanjem prostorija lista "Dis dej" u Kaduni, pošto je taj dnevnik koji izlazi u Lagosu objavio članak o stavu muslimana prema izboru za mis sveta. Muslimanske grupacije su ocenile da izbor, zakazan za 7. decembar u nigerijskoj prestonici, promoviše seksualni promiskuitet i nemoral. "Šta bi mislio Muhamed? Iskreno, on bi verovatno za ženu izabrao jednu od njih (učesnica izbora za mis)", piše u članku objavljenom u subotu.


Sinoc na BBC World News nisam video snimke,mozda ce biti veceras.

#9 Voo

Voo
  • Members
  • 1,037 posts

Posted 22 November 2002 - 21:20

ono sto je meni momentalno smetalo je nacin na koji je to veceras preneo b 92. bio je fazon, na kraju vesti e a sada mala zanimljivost iz sveta, u neredima na severu nigerije pobijeno sto ljudi, 500 ranjeno i onda ide prica kako je za to kriv clanak u novinama, muhamed, miss, cetvrta zena tra la la. (na snimcima oni ugljenisani lesevi i isecene noge i slicne trivijalnosti ebi ga)
koji je to fazon, prva stvar, ne moze se komentarisati takav dogadjaj toliko nonsarlantno, kao "savic je imao malu porodicnu neprijatnost, naime umrlamu je majka", ukombinovano sa krajnjim cinizmom tipa cnn a u najgore doba " u sukobima u bosni 500 poginulih, a u londonskom zoo vrtu rodjena je nova beba panda". da se takav monstruozan dogadjaj komentarise na kraju vesti kao zanimljivost, da popuni odjavljivacku prazninu...pa strasno, bolje da su cutali.
ono sto me sablaznjuje jos vise od toga je taj potpuno povrsni pogled na svet. Posle objavljivanja podataka o broju mrtvih, sve ostalo je bilo kao iz bajke: ide saljiva pricica o povodu, a ne razlogu sukoba, kako bi pokoji zatucani pripadnik srpskog plemena mogao da kaze " jal bre jes vido onih crnaca, kakva je to stoka bre, ma mi smo u srebrenici odradili posao ipo, evropski odgoj bre" ili bilo koji drugi nadrealni zakljucak, jer jedino se nenormalna stvar i moze zakljuciti iz price koja glasi: 100 ljudi masakrirano zbog novinskog clanka o izboru za mis sveta. Jedini zakljucak je da su oni divljaci kojima novine ni ne trebaju,i treba ih cuvati od sebe samih.
ni jedne jedine reci o intenzitetu i vremenskom trajanju sukoba izmedju hriscana(i animista) i muslimana i da je povod mogao biti bilo kakva glupost u tom vrtlogu ubijanja, da je dat bilo kakav dublji uvid u razlog za taj sukob, ne samo prosto prenosenje povoda!! ali ne, "nasa"
prosta radoznalost je morala biti zadovoljena na tako nizak nacin. je`l to stvarno ono sto beogradjani zele da cuju kao vest, tako prezentovanu?
Ako b92 pretendije da postane iole ozbiljna stanica... trebace im puuuno truda.
*** i kako to rade profesionalci.
http://news.bbc.co.u...ica/2501893.stm

[ Izmena poruke: Voo na dan 2002-11-22 21:22 ]

#10 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 22 November 2002 - 21:53

to Voo:

ala si me nasmejao sa tvojom porukom (ne mislim da si upravo, naprotiv)

PS danas se neshto mnogo smejem
sto posto su u blicu ti vest stavili na 5 stranu i josh stavili neki aforizam ispod slik golotinje na ovu vest

#11 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 22 November 2002 - 21:55

2 Indy:
Bes ga kad mi je cucenje posao...
Sorry zbog tvoje sofersajbne ali pun mi je inbox takvih govana tako da mi stvarno ne trebaju i ovdje.

Inace o ovome imam reci samo jedno
.....

to je sve sto imam reci o ovoj temi.
(forest gamp, ovracenje na anti-vijetnamskom protestu)


Ozbiljno (skoro)
Kad mi uleti u kucu trgovacki putnik ja ga izbacim. Nema veze sto hoce da mi proda (usisivac, magicnu stotijaznam, demokraratiju, bibliju, enciklopediju britaniku ili AmericanWayOfLife).
Ono sto mi treba cu sam otici do prodavnice da kupim.

I misli da je tako ok.

#12 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 22 November 2002 - 23:06

2 Visoke platforme:
Malo pogledaj okolo pre nego sto se sledeci put zatrcis da doneses sud. Video bi u tom slucaju moje poruke na temu Nigerije i tamosnjeg miss world takmicenja i tamosnjeg kamenovanja zena, stare par meseci. I boga ti, kako mi odma prilepi neku etiketu "starog sistema"? Svi ste vi isti (Badguy, ti i slicna ekipa), vi preterano revnosne demokrate, ne verujem ja vama nista. Niste se dobro plasirali u novoj konstelaciji odnosa, sta li.

Poruka koju sam ja poslao je i te kako u vezi sa temom. Vezu sam i spomenuo, a to su fundamentalisti - muslimanski i oni "hriscanske" ekstremne desnice.

2 JR: Ti si jedna vrlo zbunjena mlada osoba, kod koje je jedino sto je jasno je ekstremna samozaljubljenost tipicna za prostore odakle ti dolazis.

[ Izmena poruke: Indy na dan 2002-11-22 23:16 ]

#13 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 23 November 2002 - 00:50

2 Indy:
A da bogoti ima sam se i u koga zaljubit :smile: Nema tu nikakve zabune :grin:

#14 Voo

Voo
  • Members
  • 1,037 posts

Posted 23 November 2002 - 02:22

dobra vest o losoj vesti: da drugom dnevniku b92 ova vest je bez problema preskocena. e sad ili je vest zastarela u roku od 3 sata ili neko cita ove baljezgarije pa povremeno ucini i nesto korisno povodom istih. u drugom slucaju, svaka cast! :eek:

#15 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 23 November 2002 - 04:09

Mudro zboris Voo.
CBC World News, posto nema svog dopisnika iz Nigerije, lepo uzme ceo kolaz veceras od BBC World News, ukljucenje njihovog reportera, sa sve mapama, snimcima, cisto faktickim podacima, a onda iz studija malo o istorijatu sukoba..za obrazovane ljude dovoljni da sklope sliku koliko je to s****e tamo duboko..a snimci iz onog 'grada'-tuga Bozija...sve im dobro ide, samo im je falilo da se malo pokolju...
Ne znam da li ce u skoroj buducnosti nesto vece tamo buknuti, jer sumnjam da sukob u zemlji od 100 miliona stanovnika moze da ostane lokalni problem...

_________________
Bolje ziveti citav zivot kao milijunas, nego sedam dana u bedi!
(Bob Rock- junak naseg doba u obracanju narodima Balkana krajem 2001.)

[ Izmena poruke: VLADAP na dan 2002-11-23 04:10 ]