Jump to content


Photo
- - - - -

Facebook manija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
289 replies to this topic

#271 serb_pagan

serb_pagan
  • Banned
  • 924 posts

Posted 20 February 2009 - 09:39

I pored mora mp3-jeva, i pored mora filmova i knjiga..nama je DOSADNO.
Dosada je moćan fenomen. Ona dolazi i odlazi.

meni nikada nije dosadno pored mora mp3-jeva koje sam skinuo, pored mora serija i filmova koje gledam kad god mi se prohte i pored brda pdf knjiga koje citam kad me ne bole oci od buljenja u monitor...isuvise generalizacije..

inace fb je kul stvar, i ne znam zasto su svi tako iskljucivi, kao ako ti se svidja fb, onda ne izlazis nigde niti imas drustveni zivot... mislim, to je kao kad bi poceli da hejtujete po mobilnim telefonima i sms porukama..zasto slati sms poruke, umesto da se nadjete i razgovarate s nekim? sms vodi daljem otudjenju...gluposti...fb je jednostavno upgrade-ovan nacin komunikacije u drustvu u kome ostaje zaista malo slobodnog vremena

#272 Almanah

Almanah
  • Members
  • 45 posts

Posted 20 February 2009 - 19:50

Ima dobrih i losih strana, kao i sve .
Moras imati mjeru, ako si ovisnicka stuktura, navuces se, jer je alatka plod intuicije, a ne logike.
Dobre strane meni su da pogledam sta mi rade djeca na FB (u pubertu su, a ja sam ko fol cool mama)
Nedavno sam se cula sa tipom koji zivi u Americi, isli smo zajedno u osnovnu skolu, od tada nemam pojma o njemu, pricali smo dva sata i nasao me preko FB. Nadju te interesantni ljudi, moguca nova poznanstva.
Neki ljudi se super zezaju preko FB, ne moraju da placaju pice u kafani.
Lose strane, malo je debilast sa svim onim tools,
Utrpaju ti se i oni koje ne zelis, a ne zalis da ih odbijes, jer ih susreces u svakodnevnom zivotu.
Trenutno sam u fazi kad me sve to nervira i kada hocu da se ispisem
Ali..........propustcu mozda nesto lijepo, vazno, osjecaj da sam povezana, aaaaaa. :ph34r:

#273 dragosh

dragosh
  • Banned
  • 172 posts

Posted 20 February 2009 - 22:31

lepa stvar kod fejsbuka je to sto se ljudi upoznaju i druze
nekima je to i bukvalno izvor/nacin da dodju do devojke/momka
dakle to je jos jedan nacin i apsolutno pozitivna stvar ...



Itekako se upoznavaju i "druze" :ph34r:
Verovatno sam ja sa svojih chetres leta iz neke druge price ali,
moj mladjani kolega iz firme minimum jednom nedeljno zakasni na posao,
sve to mi pravdajuci kako je sinoc bio sa novom devojkom sa "Fejsa".
Ali dobro, to je valjda sada tako "normalno". :)

#274 turbulencija

turbulencija
  • Members
  • 822 posts

Posted 01 March 2011 - 09:27

Eh, sa koliko "stvari" se može zatupiti. Turpije su se infiltrirale u naše društvo.
Prvobitan oblik
Posted Image

Kasnije su evoluirale
Posted Image

FB je izbor kao i svaki drugi. Šta koga briga kako će ko koristiti rupe svog slobodnog vremena?!

#275 Vidana

Vidana
  • Members
  • 9 posts

Posted 08 March 2011 - 15:19

ah, šta ima veze, ionako se fejs ukida 15 marta
zato navali narode, još malo pa nestalo

#276 nova vizija

nova vizija
  • Members
  • 146 posts

Posted 17 March 2011 - 13:02

FB je korisna stvar. Lepo je što su ljudi (naizgled) tako blizu. Povezivanje ljudi širom sveta nikad nije bilo lakše. Prava stvar za globalizaciju.

#277 slavisaj

slavisaj
  • Banned
  • 110 posts

Posted 17 March 2011 - 17:04

Ne znam uopste u cemu je draz FB-a, zasto je on koristan?
I ja sam korisnik vec nekoliko dana, ali mi se bas ni ne svidja pa sam izbriso svoj nalog.

#278 nova vizija

nova vizija
  • Members
  • 146 posts

Posted 17 March 2011 - 18:04

Nalog nije moguće izbrisati, može samo da se deaktivira. Već pri sledećem logovanju sve je normalno kao i pre. FB je koristan na sto načina, ako ništa drugo barem znam kad je čiji rođendan.

#279 slavisaj

slavisaj
  • Banned
  • 110 posts

Posted 17 March 2011 - 21:23

Odes na ovu stranicu : http://www.facebook....gid=16929680703
i dole ispod cike sto baca FB u kantu ima napisano "HOW TO DELETE"
Da bi se obrisao nalog ne smes da se konektujes na FB u sledece 2 nedelje.

#280 Sobchak

Sobchak
  • Members
  • 1,754 posts

Posted 17 March 2011 - 21:31

Ja nikad nisam otvorio nalog na FB niti ću, ne privlači me to uopšte!

I već mi idu na živce sa onim pitanjem "jesi ti na Fejsu"!?

Edited by EuroMan, 17 March 2011 - 21:33.


#281 Dositey

Dositey
  • Members
  • 191 posts

Posted 04 April 2011 - 22:32

Videla zaba da se konj potkiva.."Crveni" studenti organizovali.

Održan prvi Fejsbuk protest
Izvor: B92, Beta Beograd -- Na prvom Fejsbuk protestu u Beogradu se okupilo nekoliko stotina učesnika na Trgu Republike pod parolom "Omladina uzvraća udarac". Zakazani novi protesti.




#282 Ivanko

Ivanko
  • Members
  • 32 posts

Posted 06 April 2011 - 09:15

Meni facebook ima jedan tipicno totalitarni prizvuk. On konzumira pojedince, odvaja ih od stvarnog sveta, mami besmislenom komuniukacijom sa besmislenim profilima diskutabilno stvarnih osoba. Moj sin se budi uz facebook, tamo ga cekaju besmisleni linkovi na youtube dogadjaje, na slike i pesme, besmislene fotografije besmislenih zivota. Sve to nema nikakvu vrednost jer se sledeci dan zaboravii sve krene iz pocetka.
Ne postoji za njega nista osim facebook-a, svet je facebook a facebook je svet. Osim praznine i lenjosti da izadje napolje, tu je maglovita zelja da upozna neku devojku.
Ali kako da je upozna kad ono sto vidi jeste samo interface, simulacija, slike u pozama iz mtv spotova.
Ovo osobinu facebooka primetile su i detektovale sluzbe usa koje su pravile lazne grupe protiv gadafija itd.

#283 Dositey

Dositey
  • Members
  • 191 posts

Posted 06 April 2011 - 22:22

Meni facebook ima jedan tipicno totalitarni prizvuk. On konzumira pojedince, odvaja ih od stvarnog sveta, mami besmislenom komuniukacijom sa besmislenim profilima diskutabilno stvarnih osoba. Moj sin se budi uz facebook, tamo ga cekaju besmisleni linkovi na youtube dogadjaje, na slike i pesme, besmislene fotografije besmislenih zivota. Sve to nema nikakvu vrednost jer se sledeci dan zaboravii sve krene iz pocetka.
Ne postoji za njega nista osim facebook-a, svet je facebook a facebook je svet. Osim praznine i lenjosti da izadje napolje, tu je maglovita zelja da upozna neku devojku.
Ali kako da je upozna kad ono sto vidi jeste samo interface, simulacija, slike u pozama iz mtv spotova.
Ovo osobinu facebooka primetile su i detektovale sluzbe usa koje su pravile lazne grupe protiv gadafija itd.


Facebook je isto toliko totalitaran kao i mobilni telefon. Verovatno je nakon pojave televizora bilo puno njih koji su u toj kutiji videli djavolju rabotu i znak skorog smaka sveta. A sto se tice CIA, DEA, FBI-a, Gadafija i facebook grupa, taman posla da se grupe podrske Gadafiju ne orkestriraju. Naravno, nemoguce je da neko anoniman napravi grupu protiv Gadafija, takvi ljudi na planeti ne postoje.

#284 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 06 April 2011 - 23:47

Nije kriv Facebook ukoliko je neko idiot i nema spostveni život. Čovek može postati zavisnik od interneta, od televizije, kompjutera, čokolade, ili nečeg desetog. Ukoliko se nekome sviđa da gleda svaki link ili sličicu koju je neko tamo postavio - neka gleda. Ako zbog toga upropasti svoj život, nije ga upropastio Facebook, već sâm korisnik.

Uostalom, kada je već u pitanju razmaženo derište, zna se koji je lek - secne se internet konekcija i gotova priča.

#285 Nikola87

Nikola87
  • Members
  • 5,364 posts

Posted 26 April 2011 - 17:01

Ja nemam FB profil ali i nisam protiv njega. Mislim sta ja imam da budem protiv FB-a? Bas je glupo kad neko kaze da FB ili Pink televizija kvare svest ljudi i zaglupljuju ih. Ne kapiram to uopste. To nije nikom nametnuto, onaj ko se pronadje u tome taj ce to i koristiti. Ako je u Srbiji vise ljudi koji shvataju FB ozbiljno kao deo zivota ili Pink televiziju kao omiljen tv kanal onda u Srbiji zivi vise ljudi sa manjim intelektualnim kapacitetom i neispunjenim zivotom. Ja tako gledam na te stvari.

Nije Zeljko Mitrovic kriv sto nas narod voli u pesmama stare turske zvuke pomesane sa house muzickim elementima i ta muzika bude najpopularnija kod nas. Da to koristi da ali nije kriv sto je ukus vecinskog stanovnistva takav. Ili nije FB kriv sto neko sedi non stop pored kompjutera i gleda sta je ko izbacio od klipova, statusa, grupa itd. Ili sto korisnici imaju toliko malo mozga da izbacuju bas neke privatne slike ne razmisljajuci da pored pravih prijatelja te slike mogu da gledaju i "kao prijatelji". Te osobe same izaberu po sopstvenom ukusu to.

Naravno da je bolje da organizujes rostilj sa drustvom u tvojoj ili necijoj vikendici nego da igras karte ili rulet na FB ili da izvedes devojku u bioskop umesto da je bockas na FB-u ali ne razmisljaju svi tako a i iskreno za vecinu takvih real life stvari je potrebno malo i novca, sto vec pokrece nekakvo drugo razmisljanje.