Jump to content


Photo
- - - - -

Facebook manija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
289 replies to this topic

#256 Boogie Woogie

Boogie Woogie
  • Members
  • 564 posts

Posted 02 February 2009 - 21:35

ne vredi Dabo da se upinješ..opet nisi dokučio..
:ph34r:

#257 BarryWhite1

BarryWhite1
  • Members
  • 6,712 posts

Posted 03 February 2009 - 01:24

Sad da se za trenutak vratim na temu - ne razumem toliko rasprave oko FB-a. Jedini problem sa FB-om je to što objektivno može da ozbiljno naruši privatnost ljudi. Čak, to narušavanje može da ode i do opasnog nivoa, ali ne bih sada na tu temu, činjenica je da svako ko odluči da se registruje time prihvata taj rizik. Svako može, ali ne mora da se registruje na FB-u, i svako može da ga koristi onoliko koliko želi. Ja se, na primer, logujem tamo na svaka dva dana samo da bih pogledao zahteve i poruke, a imam i prijatelje koji su tamo online 24/7, što lično smatram bolesnim ali je to njihov izbor i ko sam ja da se mešam. A što se tiče brojnih komentara na temu toga kako "deca ne bi trebalo da sede za kompjuterom već da se igraju napolju" u načelu mogu da podržim, uz opasku da mi deluje pomalo cinično da se za tako nešto zalažu internet-forumaši sa po par hiljada postova...

Sjajan post :)
A sto se tice FB,svakog cuda tri dana dosta (dobro u ovom slucaju mozda tri meseca,ili tri godine :ph34r: )
Samo mi recite da se ne secate "tetrismanije" kada su ljudi na semaforu dok cekaju da se upali zeleno igrali igrice.Tako ce biti i sa FB,ja vec na njega gledam kao na gmail ili yahoo.Pogledam sta ima na svakih par dana,kad je kom rodjendan,gde je ko bio,pogledam par slika i to je to...I sve to zato sto je na jednom mestu...

#258 Nemanja85

Nemanja85
  • Members
  • 134 posts

Posted 04 February 2009 - 17:22

@Boogie:
U pravu si. I ja sam se uvjerio da je sve što govoriš istina a postoje i mnogo opasnije alatke od FBa: :ph34r:

#259 psiho_d

psiho_d
  • Members
  • 226 posts

Posted 04 February 2009 - 21:20

Sad kad pročitah, setih se. Da li iko pamti tamagoči?

#260 turbulencija

turbulencija
  • Members
  • 822 posts

Posted 04 February 2009 - 22:03

Da li iko pamti tamagoči?

Kako ne bih pamtila. Kupili ga mi detetu, al'..."Hranili" ga, bre, mi odrasli, tj. naizmenično ga "vozali" sobom na posao, haha. Jesmo li već tada postali zavisnici? Nije li tamagoči izvidnica, a FB srednji red prema Velikom bratu? Da li su me Japanci skenirali? :) Možda smo se trebali početi lečiti na vreme. :ph34r:

Edited by turbulencija, 04 February 2009 - 22:04.


#261 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 05 February 2009 - 00:30

Reče mi ortakinja večeras, da je više niko ne pita za br.telefona, već da li je na fb-u??? :ph34r:

#262 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 05 February 2009 - 04:31

Naucno je dokazano da FB deblja. Zato nisam njihov clan. Umjesto vremena provedenog na FB-u, ja vozim bicikl.

#263 Thanatos

Thanatos
  • Banned
  • 949 posts

Posted 05 February 2009 - 04:48

Prvo sam donio stav da je zatupljivanje... Bar prema pricama sto sam cuo.
Onda sam dosao kod prijatelja i pokazao mi je 'facebook' i onda sam zakljucio da je definitivno zatupljivanje.
Mislim, 24 sata sam online, ali nisam imao zelju niti da se registriram. Nekada se jedva zelim odvojiti od ekrana.
No, svaka cast onima koji su to smislili. Cijeli koncept je jednostavno takav da tera ljude da tamo vise.

#264 Adam

Adam
  • Members
  • 1,472 posts

Posted 05 February 2009 - 11:33

Naucno je dokazano da FB deblja. Zato nisam njihov clan. Umjesto vremena provedenog na FB-u, ja vozim bicikl.


ehm... deblja neumerenost u hrani i picu i nedovoljno kretanje. e, sad... da li ces posle obilnog obroka sedeti za bilo kojim ekranom ili to isto raditi u kaficu ili dok pletes, nema bas previse veze.

#265 kiti

kiti
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 06 February 2009 - 02:06

Reče mi ortakinja večeras, da je više niko ne pita za br.telefona, već da li je na fb-u??? :)


Isto.

Meni malo smeta sto taj moj nalog tamo nije 100% moja volja, nego radi komunikacije sa ljudima koji insistiraju na FB (iako imaju moje email adrese i brojeve telefona). Sad pored moje 2 email adrese (privatna i poslovna) proveravam i FB, kao jos jedan email, kao da sam otvorila jos jedan nalog na yahoo ili hotmail... sto ne bih uradila, ne treba mi, najvise bih volela kad bih mogla jedan email da koristim za sve. Ali ostajem pri tome da ne mogu da pratim svacije aktivnosti, ko je gde otisao (kako ne znas da sam bila u Srbiji? Pa objavila sam na FB jos pre mesec dana!), da gledam sve okacene slike...

Kapiram da su se neki ljudi ovako osecali i kad je izmisljen telefon, da nisu hteli da imaju spravu koja (fakat) uznemirava... a na kraju su morali, pritislo ih drustvo. Pa tako i ja - ne volim FB ali pristajem na isti, makar minimalno.

Sedim i radnoj sobi i gledam: 3 kompjutera i 5 telefona za nas dvoje ... kad to ponekad sve pocne da pisti u istom trenutku... cari modernog zivota :ph34r:

E da, i ja se secam tamagocija, ja ga dobila za neki rodjendan (20+) pa ga dala mami, onda ona "cuvala" neko pile :D

#266 crazy milojko

crazy milojko
  • Members
  • 565 posts

Posted 06 February 2009 - 04:13

lepa stvar kod fejsbuka je to sto se ljudi upoznaju i druze
nekima je to i bukvalno izvor/nacin da dodju do devojke/momka
dakle to je jos jedan nacin i apsolutno pozitivna stvar ...

Edited by crazy milojko, 06 February 2009 - 09:13.


#267 Flower

Flower
  • Members
  • 105 posts

Posted 06 February 2009 - 22:37

Facebook je tesko zatupljivanje osim u jednom slucaju.
Nekada nisam zivela ovde gde sada zivim i iz odredjenih razloga nisam se vracala tamo odakle sam (nije ni Bosna ni Kosovo sve se desava u Srbiji) i samim tim sam vremenom potpuno izgubila kontakt sa pojedinim ljudima na moju veliku zalost. Iz ciste radoznalosti sam se ulogovala, tacnije drugarica me je naterala i tamo onda nisam usla 4 meseca jer i dalje mislim da je zatupljivanje. I onda udjem i vidim nekoga iz moje proslosti ko me se setio i nasao bas tu i veoma se prijatno iznenadim. onda ja pronadjem neke druge ljude i neke od njih koje je takodje zivot odneo na neku potpuno drugu strani mozda bas nikad ne bih srela i to je jedna stvar zbog koje je facebook odlican (sem ako ne zelite da zovete Sve za ljubav)

#268 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 06 February 2009 - 23:02

ehm... deblja neumerenost u hrani i picu i nedovoljno kretanje. e, sad... da li ces posle obilnog obroka sedeti za bilo kojim ekranom ili to isto raditi u kaficu ili dok pletes, nema bas previse veze.


:ph34r: , nisam ocekivala ozbiljan odgovor, ali hvala na trudu.

#269 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 19 February 2009 - 10:03

Just for lolz, friend of'a friend saznao preko Facebook-a da mu je zena trudna.
Neka alapaca iskomentarisala supruznjikinji stomak wow! kako se ni ne primecuje!, or something. Znaci zadnji dani su dosli, nema svrhe iskljucivati se sa interneta.

#270 sakilikiki

sakilikiki
  • Members
  • 239 posts

Posted 19 February 2009 - 23:18

Mene je sestra iz Australije našla preko FB-a !Nisam ni znala da postoji.