Jump to content


Photo

Unutrasnja pitanja na Kosovu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
541 replies to this topic

#541 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 02 February 2009 - 23:14

mi mozemo raspravljati da li projekat velike srbije bio ili ne razlog ratova u bivsoj sfrj, ali to sada nije tema, vec prisustvo ideje o velikoj srbiji koja medju odredjenim delom srpskog korpusa postoji, takodje takva ideja postoji i medju albanskim korpusom i nije izmisljena od drugih kako ti kazes

mozda bi mogao da procitas moj tekst pre nego odgovoris, rekoh da ne verujem da je to deo politickog programa ali ideja itekako postoji

ideja o srbiji kao o braniocu protiv islama je ista kao i ideja o hrvatskoj kao braniocu hrisanstva, pa ko hoce nek veruje, ako zelis da je insinuiras meni jos jedan i vise nego naivan pokusaj

nesumnjivo da je postao anti-fasisticki pokret u albaniji, ali je malo cudno da se okupirana zemlja tako siri, kao i ndh, kao i velika bugarska

Za pocetak bi bilo dobro da barem malo prelistas istoriju Albanije pre nego nastavis sa teorijom o drzavnom sirenju.Da si se barem malo potrudeo video bi da je poglavar te "Velike Albanije" bio Vittorio Emanuele.
Ideja Velike Srbije ne samo da postoji u delu srpskog korpusa vec je bila i deo drzavne politike u vise navrata sto nije slucaj sa idejom Velike Albanije.
Bilo kakvo poredjenje je neumesno osim ako ne dokazes da se po albanskim svadbama peva nije mala triput ratovala

#542 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 03 February 2009 - 14:18

Zamolio bih vas da ovo prepucavanje stane ovde. Vratite se na temu. Fight je prebacen na Deponiju

Edited by Anduril, 03 February 2009 - 14:21.