Jump to content


Photo

Oteto Kosovo


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
604 replies to this topic

#586 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 13 December 2008 - 16:28

Pa, izboriste li se? Ili ce to vekovima trajati?


Pa nece vekovima, ali ipak mora da postoji odredjeni senzibilitet po tom pitanju jer mrznja/nepoverenje izmedju velikih delova dva naroda jeste velika i vekovna. Evo, da pitas Cowboy-ja, trebalo bi banovati tih albanskih 6-7 forumasa u koje je (u zanosu valjda jer sada tvrdi suprotno) ukljucio cak i fahoxa-a na jednoj od prethodnih strana. Pitam se onda kakva bi to komunikacija bila i to posebno na medjunacionalnom nivou? Sa kim bi onda uopste razgovarao o Kosovu? Sa fahoxo-om koji je nov forumas ali kojeg je takodje poceo gurati u isti nacionalisticki tor zajedno sa drugima koji ne dele njegovo misljenje po pitanju Kosova. Ko je sledeci? Hrvati, koji ce takodje biti proglaseni za nacionaliste zato sto imaju svi prilicno slicno misljenje o dogadjajima u Hrvatskoj?
Ucestalost banovanja forumasa sa ovog pdf-a odgovara otprilike ucestalosti na glavnoj Politici. Zar da banujem nekog zato sto ocenjuje da je neki dokumentarac jednostran, pa je zbog toga napisao neprimeren komentar koji je obrisan? Da je recimo napisao nesto tako o nekom spisku zrtava ili slicno to bi se desilo momentalno, ali ovde se jedan politicki dokumentarac poistovecuje sa zrtvama. Jedina greska koja se dogodila je bila sto je Lorenz svojevremeno dobio samo varn a ne i ban za spomenut komentar. Medjutim, ako nastavimo sa ovim prozivanjem i prizivanjem banovanja forumasa, kad dodje vreme da se zaista neko sankcionise, to ce biti opet problematicno jer ce ispasti da to radimo na zahtev CowBoy-ja ili nekog drugog. Pustite moderaciju da radi svoj posao.
Sto se tice medjunacionalnih odnosa, mislim da po ovom pitanju mozemo dosta da naucimo od drugih evropskih zemalja koje su imale slicne probleme. U svim tim slucajevima je pre svega politika "gledaj svoje dvoriste i svoj nacionalizam" imala daleko najveci uspeh, tj. javno mnjenje nije pristajalo da bude orudje u rukama populista koji skrecu paznju sa unutrasnjih problema da bi ukazali kako su oni drugi mnogo veci nacionalisti i sovinisti. Sve to ne znaci da ne postoji neka granica, ali ovakav lov vestica i prozivanje ne vodi nigde, tj. vodi gotovo uvek jacanju nacionalizma na obe strane jer se oni medjusobno hrane.

Edited by Anduril, 13 December 2008 - 16:33.


#587 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 13 December 2008 - 16:31

Pre svega, stvaranu/aktiviranju srpskog nacionalizma najviše je doprineo albanski nacionalizam tokom sedamdesetih i osamdesetih.


Da, za srpski nacionalizam u Hrvatskoj i posebno onaj u Bosni koji je rezultirao Srebrenicom, je najvise kriv albanski nacionalizam. :ph34r:
Kakva glupost!

Edited by Anduril, 13 December 2008 - 16:50.


#588 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 13 December 2008 - 18:12

... Pre svega, stvaranu/aktiviranju srpskog nacionalizma najviše je doprineo albanski nacionalizam tokom sedamdesetih i osamdesetih ...



Aha, znaci prema ovako izvitoperenoj logici, - jevrejsko pitanje je krivo za nastanak nacizma?

Sto znaci da bi neki srBski nacionalizam bio nesto "ruralno_arkadijsko", folklorno_raspevano, kao - "kosidba na Rajcu"?
A kad se pojavio "zli albanski nacionalizaam / zli Albanci", neminovno je doslo do toga da su ih morali "kositi malo i po Kosovu?".
How convenient!

...

#589 Fenixa

Fenixa
  • Banned
  • 267 posts

Posted 13 December 2008 - 18:22

Na danasnji dan '98. godine, pre znaci 10 godina u Peci je bacena explozivna naprava na kaffe "Panda" i tom prilikom poginulo je 6oro Srba...
Procitah negde u novinama danas... BTW...

#590 ArleKino

ArleKino
  • Members
  • 2,390 posts

Posted 13 December 2008 - 19:08

Pa Mile, kao prototip srpskog nacionaliste, gotovo nikad nije ni diskutovao o Kosovu. To je samo jos jedan primer da srpski nacionalizam nema mnogo veze direktno sa Kosovom, vec je Kosovo samo simptom problema.


Troll: sjećam se kad je Comandante nešto replicirao Miletu, a ovaj odgovorio citatom: "Da li je gospodin Srbin?" Bio je zauzet geopolitičkim analizama (u prvom redu) Hrvata kraj kojih je živio i srpskog mikroimperijalizma (koji je očigledno subsumirao Kosovo).

Edited by ArleKino, 13 December 2008 - 19:09.


#591 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 13 December 2008 - 19:10

...

Znam to... a tebe su odabrali da nam je saopstis...
Bas lepo od Vas...
Pocni, cekamo nestrpljivo...
Ali pre toga procitaj knjigu "Darvinove Nagrade" od Vendi Nortkat, kad vec nisi "Stilske vezbe" od Raymond Queneau...

U slavu onih pojedinaca koji su obezbedili dugotrajni opstanak nase vrste time sto su se uklonili iz banke gena na velicanstveno glup nacin!
Prozvane po Carlsu Darvinu, rodonacelniku teorije evolucije, Darvinove nagrade se dodeljuju onima koji unapreduju nasu banku gena time sto sebe uklanjaju iz iste, pokazujuci pritom koliko je zdrav razum dalek pojam za neke.
Upoznajte rasejanog teroristu koji otvora pismo-bombu koje mu se vratilo zbog nedovoljne postarine. Divite se lopovu koji krade elektricne vodove ne iskljucivsi pre toga napon. Ostanite zaprepasceni pred nesudenim pilotom koji leti u svojoj bastenskoj stolici okacenoj na helijumske balone pravo u koridore vazdusnog saobracaja. I ucite od coveka koji zaviruje u kantu s benzinom pomocu svog upaljaca. Svi su oni usli u konkurenciju za Darvinove nagrade kada su se njihovi postupci okoncali velicanstvenim nedacama.
Knjiga je proistekla iz ogromne popularnosti sajta http://www.darwinawards.com

Link koi ce resiti sve tvoje nedoumice... i ne samo tvoje...
http://www.gerila.co...katalog/642.htm



Nekako je ovaj izuzetno maliciozni post iskliznuo iz paznje 4umasa, pa i Moderacije, gde jedan pakosni zhemski lik pokusava na "kvaran nacin" da dovede u vezu darvinovu teoriju evolucije sa "onima koji unapreduju nasu banku gena time sto sebe uklanjaju iz iste, pokazujuci pritom koliko je zdrav razum dalek pojam za neke" - valjda misleci pri tome na kosovske Albance?
Sto potvrdjuje nekoliko narednih primera, - kao neutralnih, ali sa debelo masnom "podlogom".

Ne znam gde je to u svojoj teoriji Darvin pisao o "nacijama / pripadnicima nacija / naroda / pojedincima".
Koliko se secam on je pisao o zivotinjskom / biljnom svetu?
I, valjda, iz posmatranja istog stvorio svoju teoriju?.

Pozivati se na "ogromnu popularnost" internetskog sajta tipa darwin_for_dummies, uturivati neke svoje kosovske opsesije, nuditi "resenja svih nedoumica (kosovskih)?" - jevise nego jadno, providno.

Ja mislim da nedoumice nikinje Fenixe - moze resiti samo Moderacija.

...

#592 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 13 December 2008 - 19:57

Diskusija o moderaciji je prebacena na pinovan topik. Koga zanimaju klasicna prepucavanja moze da postuje na ovom topiku. Takodje, bice otvoren jos jedan topik na temu istorija Kosova do 2000. godine gde ce biti prebacivani svi postovi koji se ticu iskljucivo perioda do tada da bi se izbeglo stalno skretanje diskusije u proslost na ostalim topicima.

#593 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 13 December 2008 - 20:56

Srbi se vraćaju u Berkovo

13. decembar 2008. | 18:34 | Izvor: B92


Berkovo -- Na Kosovo se ove godine vratilo oko 400 osoba. Najnoviji projekat povratka Srba izveden je u selu Berkovo kod Kline, opštine u kojoj je najviše povratnika.

U Berkovu je povratnicima izgrađeno ili popravljeno 14 kuća. To je druga faza povratka Srba. U prvoj izvedenoj prošle godine, izgrađeno je 19 stambenih objekata. Sada u Berkovu ima oko 40 Srba, iz 33 porodice. Povratnik Mile Vučković dobio je traktor i poljoprivrednu mehanizaciju. Zemljoradnja mu je jedina perspektiva.

U Berkovu je do 1999. godine živelo 60 srpskih porodica.

Ambasador Velike Britanije Endi Sparks izrazio je nadu da ce se u ovo selo vratiti i preostali Srbi.

“Vi ste poljoprivrednici i mi ne želimo da se samo vratite već i da nas imate u vidu, da nam se obratite, kako bi vam pomogli. Kako bi Srbi, Albanci i Romi baveći se poljoprivredom omogućili prosparitet I bolji život svih zajednica na Kosovu“, poručio je Sparks.

Sokolj Bašota predsednik opštine u Klini kaže da se poteskoće neće završiti samo fizičkim povratkom.

“Siguran sam da ćemo se u budućnosti susretati sa izazovima. S obzirom da su naši budžeti skromni, ali mi ćemo se založiti da im olakšamo povratak”, rekao je on.

Druga faza povratka Srba u Berkovo okončana je ceremonijom i formalnim uručivanjem ključeva obnovljenih kuća.

U projekat gradnje ili obnove 33 kuće, uloženo je oko 800 hiljada evra. Ta sredstva su izdvojile vlade Kosova i Velike Britanije. Program je izveo UNDP.

#594 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 13 December 2008 - 20:58

...

"Jevrejsko pitanje" postojalo je pre fasizma...
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


Pls, - nemoj drobiti.
I zaobidji me sa FMD-om.

Ja sam ga citao / citam u originalu.


--------------------------------------------

S. Freud: Dostojevski i oceubistvo
(nem. Dostojewski und Vatertötung)
.


U bogatoj licnosti Dostojevskog mogli bismo razlikovati cetiri fasade: pisca, neuroticara, eticara i gresnika. Kako da se snadjemo u ovoj slozenosti koja zbunjuje?
U odnosu na pisca ima najmanje sumnje, njegovo mesto nije daleko iza Sekspira.
"Braca Karamazovi" su najvelicanstveniji roman koji je ikada napisan, epizoda o Velikom Inkvizitoru jedno od vrhunskih dostignuca svetske literature, koje tesko da se moze preceniti, no, nazalost, analiza mora da polozi oruzje pred problemom pisca.

Najlakse je napasti eticara u Dostojevskom.
Ako ga zelimo uzdici kao moralnog coveka, sa obrazlozenjem da samo onaj dostize najvisi stupanj moralnosti koji je bio najveci gresnik, onda olako prelazimo preko jednog prigovora.
Moralan je onaj koji reaguje vec i na iskusenje koje dozivljava u samom sebi, ne prepustajuci mu se. Onaj koji naizmenicno gresi, a potom, kajuci se, postavlja visoke moralne zahteve, izlaze se prekoru da je sebi isuvise olaksao situaciju. On nije ostvario ono sto je bitno u moralu: odricanje, jer je moralni nacin zivljenja praktican interes covecanstva. On podseca na varvare iz doba seobe naroda, koji ubijaju i zbog toga vrse pokoru, pri cemu okajavanje postaje prava tehnika koja omogucava ubistvo.
Ni Ivan Grozni se ne ponasa drukcije: upravo ovako poravnanje sa moralnoscu je karakteristicna ruska crta.
Ni konacni ishod moralne borbe Dostojevskog nije slavan.
Posle najzescih borbi da izmiri nagonske zahteve individue sa zahtevima ljudskog drustva, on se spusta do potcinjavanja, najpre svetovnom, a onda duhovnom autoritetu, do strahopostovanja pred carem i hriscanskim bogom i do uskogrudog ruskog nacionalizma, jedne pozicije do koje su dospeli i sicusni umovi sa manje muke.
Ovde je slaba tacka velike licnosti.
Dostojevski je propustio da postane ucitelj i oslobodilac ljudi, on se pridruzio njihovim tamnicarima; buducnost ljudske kulture imace da mu zahvali na malo cemu.
Verovatno ce se moci pokazati da je on usled svoje neuroze bio osudjen na ovakav brodolom.
S obzirom na domet njegove inteligencije i snagu njegove ljubavi prema ljudima, bio mu je otvoren jedan drugi, apostolski zivotni put. ...


...

Edited by Vesna, 13 December 2008 - 23:47.
link iz obrisanog posta


#595 Fenixa

Fenixa
  • Banned
  • 267 posts

Posted 14 December 2008 - 09:45

...


Pls, - nemoj drobiti.
I zaobidji me sa FMD-om.

Ja sam ga citao / citam u originalu.



...

To sto si ga ti citao ne znaci mi bas nista nista... a ni ostatku sveta, verovatno...
Da li si ga ukapirao, pitanje je sad....???

#596 Divanjol

Divanjol
  • Banned
  • 377 posts

Posted 14 December 2008 - 21:12

... Pls, - nemoj drobiti.
I zaobidji me sa FMD-om.
...

Mozda bi to ovo vise pasovalo...
http://www.knjigainf.....Fk_id=103641@
http://www.ucc.ie/ac...nja/ch02/02.htm

Edited by Divanjol, 14 December 2008 - 21:13.


#597 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 14 December 2008 - 22:36

...

To sto si ga ti citao ne znaci mi bas nista nista... a ni ostatku sveta, verovatno...
Da li si ga ukapirao, pitanje je sad....???


Evo sad ciste "zenske logike". Da li sam ga ukapirao - pa ocigledno ne, - brojao sam samo cirilicna slovca.
Pretpostavljam da ostatku sveta mnogo znaci tvoje naZiJonsko grgoljenje oko Kosova.

Evo, stoje vec u redu da uzmu autogram.

----------------------------------

Mozda bi to ovo vise pasovalo...
http://www.knjigainf.....Fk_id=103641@
http://www.ucc.ie/ac...nja/ch02/02.htm


Trockisticki sajtovi i "mislioci" me interesuju koliko i razgledanje deponija Gradske cistoce Bgd.

4umsko iskustvo me je poodavno naucilo, da kako se neki srBov / naZiJonalni radenik prihvati grgoljenja o "jevrejskom pitanju" - samo mozes ocekivati zaosinute, antisemitske stavove i manipulaciju.
Kulturno govoreci - mrsomudjenje. Opsesivno pozivanje naZiJolnskih srBova na "jevrejstvo / zrtvenost" je samo izraz besramne politicke manipulacije i zloupotrebe.
Zamisli samo: pozivati se na bratstvo po "zrtvenosti" dok je pred bombardovanje '99 potpredsednik vlade u Skupstini Srbije javno i otvoreno pretio "konacnim resenjem albanskog pitanja"?

A drugo: zar ti zaista mislis da mi je bilo sta od tvojih stavova interesantno?

Doduse, - nemoj se ni praviti da si uvredjen; to o cemu ti pises citao sam i kod klijenata Haga, "akademika SANU" a i nekih novokomponovanih srBskih svetaca.
Za sve njih, kao i za njihove srBske boli - zabole me ...

...

#598 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 15 December 2008 - 01:02

Kulturno govoreci - mrsomudjenje. Opsesivno pozivanje naZiJolnskih srBova na "jevrejstvo / zrtvenost" je samo izraz besramne politicke manipulacije i zloupotrebe.


...


Zar ne rece Kis ( Danilo ) da su "...Srbi jevreji slovenstva" ? :ph34r:

#599 Divanjol

Divanjol
  • Banned
  • 377 posts

Posted 15 December 2008 - 01:29

...Doduse, - nemoj se ni praviti da si uvredjen; to o cemu ti pises citao sam i kod klijenata Haga, "akademika SANU" a i nekih novokomponovanih srBskih svetaca.
Za sve njih, kao i za njihove srBske boli - zabole me ...

...

Mnogo si brate chitao.. od toga su znachi posledice...
Shta je, tu je...

#600 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 15 December 2008 - 02:17

Mnogo si brate chitao.. od toga su znachi posledice...
Shta je, tu je...


Veoma inteligentan komentar - u fazonu osnovaca iz prvog razreda... :ph34r: Da... , kao sto rece, sta je tu je.