Jump to content


Photo

Oteto Kosovo


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
604 replies to this topic

#1 pera zdera

pera zdera
  • Banned
  • 564 posts

Posted 27 November 2008 - 21:05

Ceski dokumentarac. Da li ste ga gledali? Moze se pogledati na http://video.google....613853849595014
Recite sta mislite.

#2 Lennon

Lennon
  • Members
  • 264 posts

Posted 29 November 2008 - 02:06

Film je dobio epitit "zabranjen" kao i prošle godine film Zeitgeist. Zašto je zabranjen ja ne znam pošto to ni jednom ni drugom nije smanjilo gledanost nego baš naprotiv. Zanimljivo je da ni ovde niko nije odgovorio i pored mnogo pregleda.

Češka drži u "bunkeru" hit dokumentarac o Kosovu
28. maj 2008. | 11:43

PRAG - Novi dokumentarac češke javne televizije "Oteto Kosovo", sa čijim prikazivanjem CCT nekoliko meseci okleva, postao je u međuvremenu među Česima hit na internetu


http://www.vesti.rs/...c-o-Kosovu.html

#3 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 29 November 2008 - 05:31

Film je dobio epitit "zabranjen" kao i prošle godine film Zeitgeist. Zašto je zabranjen ja ne znam pošto to ni jednom ni drugom nije smanjilo gledanost nego baš naprotiv. Zanimljivo je da ni ovde niko nije odgovorio i pored mnogo pregleda.

Zavera CIA i Vatikana a sve na predlog iranskih mula i Gandalfa...

#4 ilke_etf

ilke_etf
  • Members
  • 942 posts

Posted 29 November 2008 - 06:13

Zavera CIA i Vatikana a sve na predlog iranskih mula i Gandalfa...


kompleksi, kompleksi,...

#5 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 29 November 2008 - 06:21

kompleksi, kompleksi,...

Apsoltno.Znas li ti da se u jemerici ide u zatvor zbog zeitgeista i srbskog kosmeta?Ako ti se omakne rec kosmet ode ti na guantanamo tako mi boom-a...

#6 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 29 November 2008 - 07:31

Film je dobio epitit "zabranjen" kao i prošle godine film Zeitgeist. Zašto je zabranjen ja ne znam pošto to ni jednom ni drugom nije smanjilo gledanost nego baš naprotiv. Zanimljivo je da ni ovde niko nije odgovorio i pored mnogo pregleda.



Trebao si prvo sam procitati vest koju si "ponudio", pa tek onda pitati se zasto je zabranjen:



Dvoržak je, pored svojih snimaka ispovesti kosovskih Srba koji govore o nasilju čije su bili žrtve, o etničkim čišćenjima, kao i o tome da ni Kfor za njih nije garancija bezbednosti, iskoristio i arhiv RTS-a.



"Dobili smo dokumentarac u takvom obliku da zbog njegove jednostranosti i pristrasnosti ne možemo da ga emitujemo", objasnio je za današnje "Pravo" portparol češke televizije Ladislav Štiha.



#7 jeton

jeton
  • Members
  • 151 posts

Posted 29 November 2008 - 10:18

Nisam nigde video Milorada Komrakova,...ovaj dokumentarac je cista zaostavstina, ratnohuskacka propaganda RTS 90tih...

#8 Fenixa

Fenixa
  • Banned
  • 267 posts

Posted 29 November 2008 - 16:10

Ceski dokumentarac. Da li ste ga gledali? Moze se pogledati na http://video.google....613853849595014
Recite sta mislite.

"Oteta Kosovo"...
Divan film... dugo nismo videli nesto realnije prikazano...
Hvala Ceskim prijateljima...

#9 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 29 November 2008 - 18:11

"Oteta Kosovo"...
Divan film... dugo nismo videli nesto realnije prikazano...
Hvala Ceskim prijateljima...


Gledao sam pazhljivo..iskreno mi kazhi ako vec verujesh da je ovaj film realan..da li verujesh da je Miloshevic dodeljivao Albancima bespovratne kredite i oslobodio ih placanja struje?

#10 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 29 November 2008 - 18:25

Gledao sam pazhljivo..iskreno mi kazhi ako vec verujesh da je ovaj film realan..da li verujesh da je Miloshevic dodeljivao Albancima bespovratne kredite i oslobodio ih placanja struje?

Ma jok bre,obrnuto je bilo sto se tice kredita.Sve tadasnje devizne rezerve Bankkos-a, prebacio na sigurno.Zajam za Srbiju."Dobrovoljno me zor"

#11 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 29 November 2008 - 18:40

ljudi biraju svoju realnost, i veruju u nju zavisno od njihovog zivotnog konteksta. za jednog Divanjola-Fenixa nije cudno da je Milosevic dodeljivao Albancima bespovratne kredite; to je covek, uostalom, koji je rekao da je video svojim ocima kako se vojnici u Recaku presvlace u odela civila i "da za to ima snimak." kad je coveku realnost ono sto pise Kurir i Press, ovo zvuci veoma realno.


Sve ,sve ali ono da su Albanci u demonstracijama 90-ih nosili obelezhja islamskog fundamentalizma je zaista biser nad biserima..ovaj film pored toga shto je propagandisticki jeste i ratnohushkacki..ali dosta jeftin(cheap) pa prema tome ne zasluzhuje komentare barem nas sa Kosova.

#12 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 29 November 2008 - 18:40

"Dobrovoljno me zor"


imas od mene pivo, Pristevac! :ph34r: :)

#13 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 29 November 2008 - 19:56

imas od mene pivo, Pristevac! :ph34r: :)

Dy?

#14 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 29 November 2008 - 19:57

Dy?


Pese (Pet) :ph34r:

#15 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 29 November 2008 - 19:58

Sve ,sve ali ono da su Albanci u demonstracijama 90-ih nosili obelezhja islamskog fundamentalizma je zaista biser nad biserima..ovaj film pored toga shto je propagandisticki jeste i ratnohushkacki..ali dosta jeftin(cheap) pa prema tome ne zasluzhuje komentare barem nas sa Kosova.

Eh Presh.
Tako je to kada neko o demonstracijama sazna preko ovakvih remek dela. :ph34r: