Jump to content


Photo

Plan Ahtisarija vs plan od 6 tacaka


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
123 replies to this topic

#46 fahox

fahox
  • Members
  • 3,634 posts

Posted 28 November 2008 - 00:48

Svuda postoji ova izreka. A najveca i najstrashnija laz izrechena u Ujedinjenim Nacijama bio
je govor Colin Pawell-a kada je besramno lagao u vezi Iraka. Ne razumem zasto od politicara ocekujete
da budu cestiti ljudi. Da jesu ,ne bi ni bili politicari.

Ove nashe lazi su sitnica.


Pa ja znam da su politicari veliki lazovi ali da se laze u SB stvarno je preterano. Secam se kada je i Sanda Raskovic Ivic je lagala u SB kada je bio Petersen sef UNMIK-a. A Petersen na sednicu SB javno izneo cinjenice koje su negirale u potpunosti navode Raskoviceve. Bila je velika sramota i znam veliki gnev komentatora na ovu vest u B92.
Evo mi kritikujeme umerenog coveka Skendera Hisenija jer nije sposoban za taj posao. Mlada drzava i nemamo puno diplomata sta da radimo. Ali Jeremic stvarno je bio katastrofa. Srecom da Hiseni nije uzvratio jer bi opao u nizak nivo.

#47 jeton

jeton
  • Members
  • 151 posts

Posted 29 November 2008 - 22:08

Bio bih ti zahvalan...


Nemam skaner mi esto ne radi, ali evo ti jedan clanak sa B92, u vezi Slovacke i pasosa republike Kosovo.

http://www.b92.net/i...av_category=640

#48 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 30 November 2008 - 01:40

virtual reality continued... :)

EULEX ce u srpskim sredinama biti neutralan prema statusu Kosova, u albanskim ce podrzati uspostavu neovisne i demokratske Republike Kosovo.

Srbi ce se praviti da je EULEX ispostovao plan od 6 tacaka, da Kosovo nije nezavisno, i da je EULEX "statusno neutralan" na celom Kosovu.

Albanci ce se pozivati na to da ce EULEX raditi na celoj teritoriji Kosova, na Fejtovo blebetanje o tome kako ce oni izmeniti stanje na terenu (tj. na severu), i nastavice sa pricom o teritorijalnom integritetu & suverenitetu.


svi srecni i svi zadovoljni, k'o plisane mede. jos samo da zadimimo koju i zaplesemo. :ph34r:



edit: ja ih nagrdih, ali su mene ove strane birokrate fino istrenirale... i ja sam statusno neutralan. :D

Edited by Gandalf, 30 November 2008 - 01:55.


#49 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 30 November 2008 - 08:06

virtual reality continued... :D

EULEX ce u srpskim sredinama biti neutralan prema statusu Kosova, u albanskim ce podrzati uspostavu neovisne i demokratske Republike Kosovo.

Srbi ce se praviti da je EULEX ispostovao plan od 6 tacaka, da Kosovo nije nezavisno, i da je EULEX "statusno neutralan" na celom Kosovu.

Albanci ce se pozivati na to da ce EULEX raditi na celoj teritoriji Kosova, na Fejtovo blebetanje o tome kako ce oni izmeniti stanje na terenu (tj. na severu), i nastavice sa pricom o teritorijalnom integritetu & suverenitetu.


svi srecni i svi zadovoljni, k'o plisane mede. jos samo da zadimimo koju i zaplesemo. :)



edit: ja ih nagrdih, ali su mene ove strane birokrate fino istrenirale... i ja sam statusno neutralan. :D

Ala si se izblebetao u ovih nekoliko redaka k'o nikad do sada :D

A to da si statusno neutralan "Kod Gige u shupu" :ph34r:

#50 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 30 November 2008 - 08:06

Ala si se izblebetao u ovih nekoliko redaka k'o nikad do sada :)

A to da si statusno neutralan "Kod Gige u shupu" :ph34r:


statusno neutralan a skoluje se s parama americke ambasade :D

#51 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 30 November 2008 - 08:15

statusno neutralan a skoluje se s parama americke ambasade :D

Eh hebi ga, odmah sam primetio da sam ispustio da mu napomenem da zoba iz Fridove zobanice.No tako ti je to.Oni tebe hlebom ti njih kamenom.No kad je mogao Slobodan Cavic mogao da pljuje na USA sto ne moze i ovaj carobnjak iz (PLava, Gusinja).
Spasice on njegov Gondor u S.Mitrovici. Neutralnim EULEX-om :ph34r: :) :D

#52 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 30 November 2008 - 08:18

Ispravka Milorad Cavic

#53 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 30 November 2008 - 10:16

Ali Jeremic stvarno je bio katastrofa. Srecom da Hiseni nije uzvratio jer bi opao u nizak nivo.

A zasto da Hiseni ne uzvrati istom merom? Zar nije imao dovoljno materjala i dokaza da ambasadora najvece muslimanske drzave, Indonezije, ubedi da je minuli rat vodjen od Srbije na Kosovu, sem nacionalnog imao i versko obelezje. Da su prvo ruseni muslimanski sakralni objekti, kao prethodno i u Bosni. A Jeremic vidi samo rusenje srpskih svetinja.

Davnasnje je ponasanje kosovskih kadrova, jos iz doba "kontrarevolucije", da se brane. Dok se drugi istresa na tebe, ti mudro cutis i pravis se da nisi nista od svega toga razumeo.

Ko se seca "Noci oporih reci", prvog nastupa Milosevica u minirano Kosovo Polje? Dok su Milosevic i diskutanti iz publike sipali otrov, Azem Vlasi i Kolj Siroka "mudro" su cutali ili se-smeskali! I time doprineli da izrecene notorne lazi postanu "kredibilna istina" srpske antialbanske propagande.
Deo tih lazi iz te Noci, koristi i Dvorzak kao "istinu o stradanju" kosovskih Srba.

Morala je ambasador Britanije priskociti u pomoc "mudrom" Hiseniju. A samouvereniji Jeremic, primetivsi pomirljivi nastup Hisenija, svoj bezobrazluk podigao za oktavu, u drugom svom obracanju SB.

I zato sinoc, u Slobodnoj Evropi, bivsi ambasador SAD u Beogradu, gospodin Montgomeri, Jeremicev nastup u SB ocenio briljantnim, a kosovske "politicare" kao neke koji slepo slusaju savete svojih prijatelja.

Makar i kada ti "spuste" 6 tacaka.

#54 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 30 November 2008 - 14:45

statusno neutralan a skoluje se s parama americke ambasade :)

nope, promasio si. :ph34r:

#55 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 30 November 2008 - 14:58

I zato sinoc, u Slobodnoj Evropi, bivsi ambasador SAD u Beogradu, gospodin Montgomeri, Jeremicev nastup u SB ocenio briljantnim, a kosovske "politicare" kao neke koji slepo slusaju savete svojih prijatelja.
Makar i kada ti "spuste" 6 tacaka.


E vidish tu se zayebao ( za njega je manje vishe vazno,al zato za kosovske casne politicare).
Opasno su se zayebali jer su i najvernijeg i najodanijeg ( koji usput i ima love) rotvajlera
oterali. Tako su zeleli.Rotvajler im je smetao u svakodnevnom biznisu.Izmislili aferu.

I dobili je , al po pi...ki.

Meni licno ( ne zivim na Kosovu) je sve ovo malo i zabavno. Vashe trabunjanje o demokratiji,
ustavu koji kao sve daje i garantuje sve blago i dobrobit ovog sveta nacionalnim manjinama, a
iste se nesto uskopistile pa nece to blago.

Jeton ( aj,on mi prvi pade na pamet) nalazi neke mane Dachicu (usput kojeshta insiunira, al nije
ni to vazno) a na pamet mu ne pada ( a pada mu zasigurno, al ko josh sa Kosova sme svoje misli
da stavi na papir) da pogleda svoju avliju i svoje politicare.

#56 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 30 November 2008 - 16:54

al ko josh sa Kosova sme svoje misli
da stavi na papir


Ipak ti najradije volis da sama sebi skaces u usta. Da ti ne smetam ondaK :ph34r:

#57 jeton

jeton
  • Members
  • 151 posts

Posted 30 November 2008 - 17:02

E vidish tu se zayebao ( za njega je manje vishe vazno,al zato za kosovske casne politicare).
Opasno su se zayebali jer su i najvernijeg i najodanijeg ( koji usput i ima love) rotvajlera
oterali. Tako su zeleli.Rotvajler im je smetao u svakodnevnom biznisu.Izmislili aferu.

I dobili je , al po pi...ki.

Meni licno ( ne zivim na Kosovu) je sve ovo malo i zabavno. Vashe trabunjanje o demokratiji,
ustavu koji kao sve daje i garantuje sve blago i dobrobit ovog sveta nacionalnim manjinama, a
iste se nesto uskopistile pa nece to blago.

Jeton ( aj,on mi prvi pade na pamet) nalazi neke mane Dachicu (usput kojeshta insiunira, al nije
ni to vazno) a na pamet mu ne pada ( a pada mu zasigurno, al ko josh sa Kosova sme svoje misli
da stavi na papir) da pogleda svoju avliju i svoje politicare.


O 6 Tacki: "Presidential Statement" koji je usvojen u SB pominje 6 tacke koliko i onih 4 prishtine.

O Dachicu: U politicku scenu Kosova nema nijednog koji je toliko "corrupt" kao nprmr kod Srba Dachic, Nikolic, i drugi, postavlja se pitanje zasto? Jednostavno zatosto nisu nasi poceli i izgubili gomilu ratova, nije hashim thaqi, i ramush haradinaj otisli da ratuju u nishu, ili kraljevu i slicno nego su se borili za svoje.---jos jednom---Srbija je ta kojoj se sudi u hagu, ima srbija tamo sve od predsednika, premijera, generala preko celnika obavestajnih sluzbi do obicnih kriminalaca......i jos toliko ih je na slobodu mozda istog ranka.

O Nezavisnosti: Tadic rece danas treba da razgovara sa Albancima, ali on zaboravio da kaze da nece moci naci te Albance koje on sada trazi....pokusa on sada ovu propagandu kobajagi 6 tacaka i reviziju kumanovskog sporazuma ali opet zaboravio na ovo...pitaj Srbe sa Kosova koja li im je razlika od donosenja tih 6 tacaka? On se sada setio za onu sedmu tacku a to je...da li vlasti Republike Kosovo pristaju na to? Sta ti mislis o tome Teja Vu?

#58 jeton

jeton
  • Members
  • 151 posts

Posted 30 November 2008 - 17:07

"kurva o poštenju"na to mi liči ovo blebetanje unbelivera,Prištevca,jetona...



Nema veze perkose...mi Albanci smo preziveli 100 rezolucija UN...ovo je vasa prva...easy nemoj da ti emocije vladaju zdrav razum.

#59 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 30 November 2008 - 17:43

O 6 Tacki: "Presidential Statement" koji je usvojen u SB pominje 6 tacke koliko i onih 4 prishtine.

O Dachicu: U politicku scenu Kosova nema nijednog koji je toliko "corrupt" kao nprmr kod Srba Dachic, Nikolic, i drugi, postavlja se pitanje zasto? Jednostavno zatosto nisu nasi poceli i izgubili gomilu ratova, nije hashim thaqi, i ramush haradinaj otisli da ratuju u nishu, ili kraljevu i slicno nego su se borili za svoje.---jos jednom---Srbija je ta kojoj se sudi u hagu, ima srbija tamo sve od predsednika, premijera, generala preko celnika obavestajnih sluzbi do obicnih kriminalaca......i jos toliko ih je na slobodu mozda istog ranka.
O Nezavisnosti: Tadic rece danas treba da razgovara sa Albancima, ali on zaboravio da kaze da nece moci naci te Albance koje on sada trazi....pokusa on sada ovu propagandu kobajagi 6 tacaka i reviziju kumanovskog sporazuma ali opet zaboravio na ovo...pitaj Srbe sa Kosova koja li im je razlika od donosenja tih 6 tacaka? On se sada setio za onu sedmu tacku a to je...da li vlasti Republike Kosovo pristaju na to? Sta ti mislis o tome Teja Vu?


Ja bih prvo pogledala u svoju avliju punu smecha razznoraznog.
Ako zelish ,umem ja i zeshce ( da prevodim samo razne tekstove iz danasjnih nemackih medija?

Svako iz Srbije ko je optuzen za zlochine ,nalazi se u Hagu.
Dacic nije optuzen, a Nikolic,sta da kazem?Zasto i zasta bi bio optuzen?

Nego obrati ti malo paznju bash na ovu dvojicu koje pominjesh.Nisu ratovali u Nishu ( ali nije ni Nikolic ili Dachic
na Kosovu), ali oni biju svoje bitke. Od ishoda tih ratova ti cesh patiti.Ja ponajmanje, ali ni Srbi sa Severnog Kosova
nece patiti jer ih ni oni,kao ni bilo koji normalan covek ovog sveta ne uzima za ozbiljno.Sljam uvek ostaje sljam.

Zanimljivo je meni da vec petu godinu ( moje bitisanje na forumu) niko od vas nema mooda da kaze da
su politicarai(danashnji) na Kosovu kriminalni.Ogranicavam se na izraz "kriminalan" jer ne bih da vredjam
licna osecanja.

Ali zato lupaj po Tadicu. Ko ume da se smeje ume :ph34r:

Edited by Teja, 30 November 2008 - 17:46.


#60 jeton

jeton
  • Members
  • 151 posts

Posted 30 November 2008 - 17:50

Ja bih prvo pogledala u svoju avluiju opuno smecha razznoraznog.
Ako zelish ,umem ja i zeshce ( da prevodim samo razne tekstove iz danasjnih nemackih medija?

Svako iz Srbije ko je optuzen za zlochine ,nalazi se u Hagu.
Dacic nije optuzen, a Nikolic,sta da kazem,Zasto i zasta bi bio optuzen?

Nego obrati ti malo paznju bash na ovu dvojicu koje pominjesh.Nisu ratovali u Nishu ( ali nije ni Nikolic ili Dachic
na Kosovu), ali oni biju svoje bitke. Od ishoda tih rativa ti cesh patiti.Ja ponajmanje, ali ni Srbi sa Severnog Kosova
nece patitio jer ih ni oni,kao ni bilo koji normalan covek ovog sveta ne uzima za ozbiljno.Sljam uvek ostaje sljam.


Ja imam utisak da na Kosovo nemamo te probleme koje npr Srbija ima sa lidershipom. Ti mozes da ih zoves sljam i kako hoces, to ti pokazujes svoje pravo lice, ali istina je de Thaqi nikada nije bio optuzen, a Haradinaj je oslobodjen optuzbi. Dachich je Milosevic JR, to je SPS yebiga, zar mslis da cu ja da ih hvalim? To je ista klika i to se vraca Srbiji ko trojanski konj, ...nisam ja bio u svadbu arkana,..dachich jeste..itd itd.

Ne znam za Tadica...ali on sada saznao za onu 7mu tacku...nasi lideri nisu krminalci, to je propaganda vaseg DBa koji se jos vodi od ljudi Dachicha 90.....sta mislis Teja Vu?

Edited by jeton, 30 November 2008 - 17:59.