Jump to content


Photo

Plan Ahtisarija vs plan od 6 tacaka


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
123 replies to this topic

#16 kirhof

kirhof
  • Members
  • 404 posts

Posted 26 November 2008 - 16:23

ima jedan clanak sa slikom s'tim u vezi i ja cu da prionadjem to da skaniram i hocu da postujem tu sliku u ovaj forum.

Bio bih ti zahvalan...

#17 fahox

fahox
  • Members
  • 3,634 posts

Posted 26 November 2008 - 16:37

Nema potrebe za bilo kakvim ubeđivanjem ni tebe ni mene. Uzmi svoj pasoš "Republike Kosovo" i pokušaj sa njim da uđeš u Slovačku na primer, a što se tiče tabli, i na Bulevaru Zorana Đinđića neke budale su kačile table sa nekim drugim nazivom, pa su sklonjene... Ove će stajati malo duže, ali skloniće ih već neko :ph34r:


Evo Jeton kaze da moze u Slovacku i koliko ja znam Slovacka najavila da ce preispitati odluku o priznanju kosovskog pasosa formalno. No ne treba mi Slovacka uopste. A ima leka i za Slovacku i za sve druge zemlje koje ne priznaju Kosovo ako bas mislis da postoji neki veliki problem i to ce se resiti dvojnom drzavljanstvom za kosovare tj. jedno kosovsko i drugo albansko koje je priznato od svih 192 clanica UN. Ali to ka krajnja mera svakako jer inace i ne treba bas puno kada vec mogu u SAD, V Britaniju, Nemacku, Francusku, Italiju, Svajcarsku, Svedsku, Norvesku, Holandiji, Denmark, i da ne nabrajam sve ostale oko kojih nam je stalo da idemo i imamo zasto da idemo. To sto ja ne mogu u Slovacku ili Severnu Koreju ili Kubu nas me briga.

Oko tabli, pa treba reci KADA? GDE? I od KOGA? Pa verovatno si cuo da famozni plan Ban Ki Muna kaze da Euleks je NEUTRALAN na status Kosova kao sto uostalom jeste i UNMIK. To znaci da te tablice nece biti skinute vec mozda malo vece ili bolje a u kojima ce biti ponovo napisano - dobrodosli u Republiku Kosovo.

#18 jeton

jeton
  • Members
  • 151 posts

Posted 26 November 2008 - 16:56

Evo Jeton kaze da moze u Slovacku i koliko ja znam Slovacka najavila da ce preispitati odluku o priznanju kosovskog pasosa formalno. No ne treba mi Slovacka uopste. A ima leka i za Slovacku i za sve druge zemlje koje ne priznaju Kosovo ako bas mislis da postoji neki veliki problem i to ce se resiti dvojnom drzavljanstvom za kosovare tj. jedno kosovsko i drugo albansko koje je priznato od svih 192 clanica UN. Ali to ka krajnja mera svakako jer inace i ne treba bas puno kada vec mogu u SAD, V Britaniju, Nemacku, Francusku, Italiju, Svajcarsku, Svedsku, Norvesku, Holandiji, Denmark, i da ne nabrajam sve ostale oko kojih nam je stalo da idemo i imamo zasto da idemo. To sto ja ne mogu u Slovacku ili Severnu Koreju ili Kubu nas me briga.

Oko tabli, pa treba reci KADA? GDE? I od KOGA? Pa verovatno si cuo da famozni plan Ban Ki Muna kaze da Euleks je NEUTRALAN na status Kosova kao sto uostalom jeste i UNMIK. To znaci da te tablice nece biti skinute vec mozda malo vece ili bolje a u kojima ce biti ponovo napisano - dobrodosli u Republiku Kosovo.


Attached File  610x.jpg   15.84KB   8 downloads

Ovaj prica o ovoj Tablici?

#19 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 26 November 2008 - 17:20

Tabla sa pravopisnom greskom. Inace, da se ne zamaramo pasosima, tablama i ostalim formalnostima. Postoji li problem vlade Kosova zbog odredjenog broja stanovnika koji ne priznaju tu vlast, a bogami i zive bez policije i pravosudja te vlasti.
E taj problem vlast Kosova tretira jako nefleksibilno, toliko lose i u maniru Kostunice da ih cak i krhka srpska diplomatija nadjaca sa par neutralnih zahteva. Srpska diplomatija koja je uvek bila etalon za glupost.

#20 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 26 November 2008 - 17:24

Ova fotka je od letos, tacnije sredina avgusta 2008.
Granicni prelaz Merdare

Attached Files



#21 fahox

fahox
  • Members
  • 3,634 posts

Posted 26 November 2008 - 18:02

Tabla sa pravopisnom greskom. Inace, da se ne zamaramo pasosima, tablama i ostalim formalnostima. Postoji li problem vlade Kosova zbog odredjenog broja stanovnika koji ne priznaju tu vlast, a bogami i zive bez policije i pravosudja te vlasti.
E taj problem vlast Kosova tretira jako nefleksibilno, toliko lose i u maniru Kostunice da ih cak i krhka srpska diplomatija nadjaca sa par neutralnih zahteva. Srpska diplomatija koja je uvek bila etalon za glupost.


Da u pravu si ali ovde je tema plan Ahtisarija vs plan od 6 tacaka. Ako moderator dozvoljava mozemo i ovde o vladi Kosova koju ne priznaje odredjeni broj stanovnika. I sta ti mislis da ta vlada treba da ucini?

#22 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 26 November 2008 - 18:08

Da u pravu si ali ovde je tema plan Ahtisarija vs plan od 6 tacaka. Ako moderator dozvoljava mozemo i ovde o vladi Kosova koju ne priznaje odredjeni broj stanovnika. I sta ti mislis da ta vlada treba da ucini?

Ne vidim da ovo sto sam napisao nema veze sa temom. Jednostavno, plan Ahtisarija ne obuhvata sve elemente realnog stanja. Tesko je govoriti 'ovo vs. ono' jer plan od sest tacaka je samo jedan dodatni mehanizam a ne kompletan plan.

Kosovska vlada ne treba da radi nista, osim da slusa sta joj govori EU. Treba takodje da redukuje zapaljivu retoriku i iskljucivost.

#23 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 26 November 2008 - 18:23

Kosovska vlada ne treba da radi nista, osim da slusa sta joj govori EU. Treba takodje da redukuje zapaljivu retoriku i iskljucivost.


navedi nam jednu takvu zapaljivu retoriku, molim.

#24 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 26 November 2008 - 18:36

navedi nam jednu takvu zapaljivu retoriku, molim.

Npr. da vlada Kosova treba da uspostavi izvrsnu vlast na celoj teritoriji Kosova.

#25 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 26 November 2008 - 19:02

Npr. da vlada Kosova treba da uspostavi izvrsnu vlast na celoj teritoriji Kosova.


zasto je to "zapaljiva retorika"?

#26 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 26 November 2008 - 19:32

zasto je to "zapaljiva retorika"?

Pa recimo zato sto prethodno treba raditi na uspostavljanju dijaloga. Ovako unosi nesigurnost i mirise na policijske akcije.
Cesto cujemo da postoje pojedinci i grupe na Kosovu koje imaju kratak fitilj (I to od zvanicnika), a sve to sluti na zveckanje oruzjem.
Ja ne odobravam ni parole tipa Kosovo je Srbija, ali bar nova srpska administracija ne izlazi iz okvira zvake o medjunarodnom pravu.

#27 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 26 November 2008 - 20:07

Pa recimo zato sto prethodno treba raditi na uspostavljanju dijaloga. Ovako unosi nesigurnost i mirise na policijske akcije.


pa s vlascu oni ne misle valjda vojska.

Cesto cujemo da postoje pojedinci i grupe na Kosovu koje imaju kratak fitilj (I to od zvanicnika), a sve to sluti na zveckanje oruzjem.


right...


Ja ne odobravam ni parole tipa Kosovo je Srbija, ali bar nova srpska administracija ne izlazi iz okvira zvake o medjunarodnom pravu.


kao kad je jeremic govorio o "varvarskim pretnjama" iz kosova, na primer?

#28 fahox

fahox
  • Members
  • 3,634 posts

Posted 26 November 2008 - 21:03

Pa recimo zato sto prethodno treba raditi na uspostavljanju dijaloga. Ovako unosi nesigurnost i mirise na policijske akcije.
Cesto cujemo da postoje pojedinci i grupe na Kosovu koje imaju kratak fitilj (I to od zvanicnika), a sve to sluti na zveckanje oruzjem.
Ja ne odobravam ni parole tipa Kosovo je Srbija, ali bar nova srpska administracija ne izlazi iz okvira zvake o medjunarodnom pravu.


U redu je to sto kaze o uspostavljanju dijaloga i sta recimo predsednik Kosova treba da uradi ili premijer na uspostavljanju tog dijaloga?
A oni stalno isticu da Ustav Kosova garantuje prava srba i to vise nego normalno sto je poznato kao pozitivna diskriminacija. To znaci da srbi Kosova treba da ucestvuju na izbore na Kosovo za skupstinu Kosova gde imaju 10 rezervisanih mesta plus 11 ako izadju na izbore (toliko je imala koalicija povratak) to jest 21 mesta od ukupno 120 sto prakticno znaci da Povratak je bila treca snaga u skupstini Kosova. I ta grupa onda ima potpun legitimitet da dijaloguje sa vlastima Kosova o resavanju svih problema. Ja verujem da u takvoj situaciji postoji potpuna spremnost vlasti Kosova da rese probleme srba na Kosovo.

#29 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 27 November 2008 - 05:50

U redu je to sto kaze o uspostavljanju dijaloga i sta recimo predsednik Kosova treba da uradi ili premijer na uspostavljanju tog dijaloga?
A oni stalno isticu da Ustav Kosova garantuje prava srba i to vise nego normalno sto je poznato kao pozitivna diskriminacija. To znaci da srbi Kosova treba da ucestvuju na izbore na Kosovo za skupstinu Kosova gde imaju 10 rezervisanih mesta plus 11 ako izadju na izbore (toliko je imala koalicija povratak) to jest 21 mesta od ukupno 120 sto prakticno znaci da Povratak je bila treca snaga u skupstini Kosova. I ta grupa onda ima potpun legitimitet da dijaloguje sa vlastima Kosova o resavanju svih problema. Ja verujem da u takvoj situaciji postoji potpuna spremnost vlasti Kosova da rese probleme srba na Kosovo.

Verovatno bi taj razgovor u ovom trenutku izgledao:

A: Sta ocete?
S: Necemo Republiku Kosovo.
A: Aa, dobro

Svakom normalnom bi odgovarao dogovor sto pre ali se razgovor ne moze voditi na formalnom nivou, gde bi se sporili oko protokola, i ne treba da se vodi oko statusa Rep. Kosova ili par opstina na severu, nego o strategiji za popravljanje bezbednosti- i na politickom (promena retorike na zvanicnom nivou) a zatim i tehnickom nivou (zajednicka pomoc postojecim redarskim sluzbama).

Problem je sto su politicke busije vec zauzete (iz tog rova se ne izlazi tek tako) sa obe strane i vrlo ce tesko postojeca garnitura politicara uspeti da nadje smislen dogovor. Za par godina situacija moze izgledati drugacije. Kolko dana, meseci godina si ti spreman da cekas?

Edited by Kido from Junkovac, 27 November 2008 - 05:51.


#30 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 27 November 2008 - 06:54

...
kao kad je jeremic govorio o "varvarskim pretnjama" iz kosova, na primer?

Slazem se, mada njegove izjave u afektu manje vrede od kontinuirane politike Kosovske vlade o uspostavljanju vlasti republike Kosovo na celoj teritoriji.
recimo ovo poslednje bi mogao da bude primer kontinuirane tuposti V. Jeremica:
“Izveštaj potvrđuje statusnu neutralnost Euleksovog angažmana, što je garancija da nijedan deo njegovog mandata ne može biti zasnovan na Ahtisarijevom planu za kosovsku nezavisnost - koji je Republika Srbija odbila, i koji 'Savet bezbednosti nikad nije odobrio'”, rekao je Jeremić.

Ja mislim da je ovo neprimerena izjava, lozacka, gde se Srbija predstavlja kao neki pobednik. Jadno. I ovo mora da prestane.

edit:
a za ovo:
“Srbija, celovita Srbija, sa Kosovom u svom sastavu će postati član EU u nekoliko narednih godina. Mi ćemo se prikljuciti EU visoko uzdignute glave, sa očuvanim suverenitetom i teritorijalnim integritetom. Zato Srbija nikada i ni pod kakvim okolnostima neće prihvatiti nezavisnost Kosova”, zaključio je Jeremić

bi ga trebalo probuditi iz sna, nogom u dupe.

Edited by Kido from Junkovac, 27 November 2008 - 06:57.