Jump to content


Photo
- - - - -

Beograd sad ?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
171 replies to this topic

#151 kanader

kanader
  • Members
  • 1,138 posts

Posted 17 September 2012 - 07:09

vozio sam nedavno u 4 ujutru kroz grad
pravo uzivanje

meni tesko da ubodem ibarsku i novi za ns
ima oznaka, ali su dobro skrivene :)

#152 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 17 September 2012 - 07:19

Zbog cega u BGD nema skoro pa nijedan putokaz ?

U špravu si.
Ne samo u Beogradu, u celoj Srbiji nedostaju. Zadnjih godina je postavljeno mnoštvo putokaza za neke turističke, kulturno istorijske ili prirodne znamenitosti, uglavnom strelica sa nazivom, nema naznake o čemu se radi, koliko je daleko, kakac je put, šta se nudi posetiocima.
Nisam ni primećivao stanje u Beogradu,nijemi trebalo, dok nisam letos malo lutao po Šumadiji, nema putokaza ili je sakriven ili, što je najveselije, okrenut pogrešno, neko se šalio. Malo je bolje pokriven autoput, ali i na njemu ima izlaza bez oznake za koje mesto se isključuješ.
Beograd je posebna priča leti, ima mnogo radova, zatvaranja ulica, promena režima, a ono malo putokaza što postoji, pokazuje da treba da ideš ulicom koja je raskopana ili je jednosmerna u suprotnom smeru.

#153 Bite my shiny metal ass

Bite my shiny metal ass
  • Banned
  • 5,781 posts

Posted 17 September 2012 - 13:08

Ne skrtari, bRe, - kupi 'navigator'.

Generalno dobra stvar, ali to nije nikakav izgovor da Beograd izgleda ko Bajina Basta. Doduse, dole nema nikakvih znakova, cak ni onih o zabrani parkiranja.

Izgubili smo malo vise od jednog casa trazeci izlaz za Pancevo. Sreca da je Beograd pun domorodaca koji su voljni da pomognu. Mada mi je bilo zanimljivo - muskarci obavezno stanu, pozdrave i objasne. Djevojke - bjeze trkom. Dali zbog nekog iracionalnog straha od zatamnjenih stakala, ili zbog krvnicke face ne znam. :)

Edited by Baron Münchhausen, 17 September 2012 - 13:09.


#154 kanader

kanader
  • Members
  • 1,138 posts

Posted 17 September 2012 - 14:08

jes' malo zeznuto
ne moze od kruznog na karaburmi, a oni radovi u 29-om kod mosta jos veci haos prave
gora je samo radnicka u ns-u

#155 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 18 September 2012 - 08:46

bama nedostaju putokazi. a to sto nema trotoara? podjite desnom stranom Juznog bulevara, od centra. Ubrzo nestaje trotoar. Tu mozemo d avidimo ono sto beograd jeste, prava selendra

#156 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 18 September 2012 - 16:22

Juzni "bulevar" je bulevar samo po imenu - em je slepa ulica, em se to "slepo" zavrsava u nekom brdu/nasutom materijalu/benzinskoj pumpi, em imas utisak da sve ulice koje se u isti ulivaju samo cekaju kad ce da se survaju u tu dolinicu (mislim da je ispod Juznog bulevara jedan od nekadasnjih potoka). Nego, sta se desilo sa live street cams u beogradu, nekad ih je bilo gomila, sa ne mogu da nadjem nista osim neki random saobracajnih, ili Ade.

#157 kosta

kosta
  • Members
  • 3,139 posts

Posted 22 September 2012 - 17:57

Prema republickom zavodu za statistiku procena broja stanovnika Beograda je 1 630 582, ne pise da li su to prijavljeni ili ukupno stanovnistvo Beograda. Pretpostavimo da su to sve "prijavljeni", ti zaista procenjujes da u Beogradu ima jos 400 000 "neprijavljenih"?

Spoiler! --Click here to view--


Procena ukupnog stanovnistva Srbije (bez KiM) je 7 320 807 od toga:
Grad Beograd: 1 630 582
Vojvodina: 1 968 356
Macvanski okrug: 310 839
Kolubarski okrug: 180 293
Podunavski okrug: 203 118
Branicevski okrug: 189 556
Sumadijski okrug: 289 496
Pomoravski okrug: 216 186
Borski okrug: 132 464
Zajecarski okrug: 124 423
Zlatiborski okrug: 296 858
Moravicki okrug: 215 422
Raski okrug: 299 155
Rasinski okrug: 244 241
Nisavski okrug: 374 017
Toplicki okrug: 94 570
Pirotski okrug: 95 861
Jablanicki okrug: 227 116
Pcinjski okrug: 228 254

Prema Republickom zavodu za statistiku, Cukarica ima 168508 stanovnika (popis iz 2002.). Ako neko zeli da veruje da Zarkovo,Bele Vode,Cerak,Banovo Brdo,Novi i "stari" Zeleznik, Julino Brdo,Cerak Vinogradi,Cukaricka Padina, Sremcica, Rusanj,Ostruznica i jos par naselja zajedno imaju 168 iljada stanovnika,onda ok :frust:
Pa samo u mojoj ulici u zadnjih 5 godina je niklo 11 novih zgrada, to je oko 800 novih stanovnika. A to je jedna ulica. I nemoj sad neko da pocne sa teorijom o iseljavanju mladih, ima da povracam....

#158 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 23 September 2012 - 22:23

Prema Republickom zavodu za statistiku, Cukarica ima 168508 stanovnika (popis iz 2002.). Ako neko zeli da veruje da Zarkovo,Bele Vode,Cerak,Banovo Brdo,Novi i "stari" Zeleznik, Julino Brdo,Cerak Vinogradi,Cukaricka Padina, Sremcica, Rusanj,Ostruznica i jos par naselja zajedno imaju 168 iljada stanovnika,onda ok :frust:
Pa samo u mojoj ulici u zadnjih 5 godina je niklo 11 novih zgrada, to je oko 800 novih stanovnika. A to je jedna ulica. I nemoj sad neko da pocne sa teorijom o iseljavanju mladih, ima da povracam....


Ne vidim zasto ti podatak o broju stanovnika opstine Cukarica (2002) deluje tako neverovatno. Da li bi mogao to da obrazlozis malo? Da li ti to deluje malo ili mnogo? Argumenti tipa "u mojoj ulici" malo znace.

Spoiler


#159 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 24 September 2012 - 09:22

a sta to ima na splavovima?

#160 Fender

Fender
  • Members
  • 15,377 posts

Posted 25 September 2012 - 11:47

Pazi ovako u Becu petkom mozes da izadjes na par mesta, subotom je ok, nedeljom ne rade ni prodavnice. Tokom radnih dana nedelje kafici na Dunavau u opste ne rade. Kod nas je sve suprotno, tokom radne nedelje sve je puno mozes da ides gde hoces, da jedes testenine, brzu hranu, palcinke u bilo koje doba dana i noci. Subota nedelja ili sreda mozes da izadjes kada hoces i ostanes dokle hoces.

Splavovi su jos tokom 90-tih postali pravi hit, 80-tih su bil...pa bolje da isprica neko ko je tada izlazio da ja ne pricam iz druge ruke. Ima riba, kakve god da se klise vrteo o njima, priznajmo svi bi smo rado da se motamo oko njih, lep ambijent, napijes se kao guzica, slusaj haus posle turbo folk i boli te dupe. Jbg to kod njih nema pa im zanimljivo, otprilike kao nama neki strani metro ili
ciste ulice, nismo navikli :D

Inace ne mogu da zaboravim reci jednih mojih prijatelja iz daleke nam zemlje
Vreme 15h npr sreda, idemo Beogradom sve puno nema gde da sednes, oni zaprepasceno gledaju i pitaju "Kako vi ista stignete da uradite" ??? :s_w:

#161 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 25 September 2012 - 12:56

da, znaci "ima se moze se"

#162 Fender

Fender
  • Members
  • 15,377 posts

Posted 25 September 2012 - 13:33

Pa sada....oni sto imaju kintu jedu gde hoce, izlaze gde hoce, i vec znas sta koju hoce njima je u svakom slucaju super.
Ali ta srednja klasa da ne kazem i sirotinja (zbog posla dosta ih upoznajem i imam priliku da pricam o njihovim utiscima) oni su isto odusevljeni, sve im se svidja, cak i te guzve u busu koje je neko opisao njima su zanimljive i ne tesko prihvatljive, kako bi se osecali da ostanu duze ne znam, ali bas me briga dodjite na vikend lepo se provedite i ostavite gomilu novca :lol+: kratkorocni srpski san :lol+: salim se, npr moji bugarski prijatelji kada su dolazili prosle godine zbog nekog koncerta su mi rekli, obavezan nam je koncert i sutra uvece splavovi, ostalim nasim vremenom ti raspolazes :lol:

Edited by Fender, 25 September 2012 - 13:33.


#163 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 26 September 2012 - 09:35

kazu da u Beogradu ima oko 10000 porodica koje imaju mnogo nekretnina, firmi i veza. grad je njihov. sva ta zabava je za njih. u tom sbeti ne radi se nikad i nikad s ene smrkava. svi ostali su njihovi makroi ili prostitutke

zapadni svet, umoran od kredita i rada im zavidi, ne razumevajuci taj psiholoski sklop.
jedna holandjanka, pricala mi je kako je odusevljena V. Ilicom . Rekoh joj fd aje alkos i lopov, ali svejedno bila je ta starija gospodja zaljubljena

#164 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 27 September 2012 - 01:03

kazu da u Beogradu ima oko 10000 porodica koje imaju mnogo nekretnina, firmi i veza. grad je njihov. sva ta zabava je za njih. u tom sbeti ne radi se nikad i nikad s ene smrkava. svi ostali su njihovi makroi ili prostitutke

zapadni svet, umoran od kredita i rada im zavidi, ne razumevajuci taj psiholoski sklop.
jedna holandjanka, pricala mi je kako je odusevljena V. Ilicom . Rekoh joj fd aje alkos i lopov, ali svejedno bila je ta starija gospodja zaljubljena


Necu da ti komentarisem ovaj prvi paragraf jer ne zivim tamo, a posete su isuvise kratke da bih donosila takve zakljucke ili generalizacije.
A za ovo drugo si me bas nasmejao. Zapadni svet zavidan na Beogradjane sa nekretninama, firmama, one koji nikad ne rade i lumpuju danonocno ....sta je to njima cudno, nisu videli i u svom okruzenju? Stranci koji su bili u mom prisustvu tamo, obicno ne primecuju takve stvari. Tu su na odmoru i traze zabavu i autenticnost. Vole reke, splavove, setnje kejom, vole da probaju za njih nova jela ili pica, da cuju drugaciji jezik i muziku. Daju primedbe na losu uslugu, necistocu, manjak muzeja, manjak mostova, manjak metroa, guzve i voznju, glasnu turbo-folk muziku...Uglavnom im je sve odlicno, jer su tu na odmoru i nisu unapred imali neka ogromna i nerealna ocekivanja. Obraduju se kad neko dobro govori engleski. Ali znas sta je zalosno, kada nekome predstavis prijatelja ili prijateljicu, pa kad ovi, cim cuju da su iz USA krenu sa politickim temama, bombardovanjem, Irakom...a ljudi dosli kao turisti. Bila i ja u nekim evropskim gradovima, ali mi nije palo na pamet da se sa nativcima upucujem u politiku, vec da uzivam u muzejima, prirodi, arhitekturi, restoranima....
Holandjanka se zaljubila u Velju Ilica :twak: ...pored onakvih zgodnih Beogradjana :ajme: ... :lol+:

#165 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 27 September 2012 - 07:46

Pa sada....oni sto imaju kintu jedu gde hoce, izlaze gde hoce, i vec znas sta koju hoce njima je u svakom slucaju super.

:lol+: kratkorocni srpski san :lol+:

Bas si lepo stavio rec na profanost i somatski ideal kojima se varoš divi i od kojih je sva nabrekla.

Daju primedbe na losu uslugu, necistocu, manjak muzeja, manjak mostova, manjak metroa, guzve i voznju, glasnu turbo-folk muziku...Uglavnom im je sve odlicno, jer su tu na odmoru i nisu unapred imali neka ogromna i nerealna ocekivanja.

Moje iskustvo je slicno. Ali to primete tek oni koji imaju drugaciji referentni sistem od onog i onako sazetog u prethodnom postu na koji sam odgovorila.
Sreca, u svemu tome postoje oaze (tu mislim i na mesta i na ljude).