Jump to content


Photo
- - - - -

Rat, laži i video trake


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
480 replies to this topic

#91 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 22 October 2008 - 22:59

Radila je poslove utvrdjivanja identitete na osnovu dentalnih karakteristika... "samoto ime na struka kako shto zboruva..."
Pojavila se u Prishtini sa delom Finske ekipe, patologa i forenzichkih patologa...
Od posmatracha bio prisutan par Beloruskih patologa inache experata za povrede nastale upotrebom municije 7.62x39mm mm
Kao posmatrachi sa strane Zvanichnih organa Srbije bili prisutni Prof. Dr. Slavisha Dobrichanin sudski patolog i obdukant za UNMIK i njegov asistent nemogudakazhemkakosezove...

Tela su dovezena specijalnim kamionom ispred zgrade Instituta za Patologiju Medicinskog Fakulteta u Prishtini i pod jakim policijskim obezbedjenjem prebachena do sale za forenzichku obdukciju na II spratu...
Ceo postupak snimale su video/audio ekipe OSCE koje je organizovao Lens Jonson oficir SAS-a, lichni pratilac Vilijema Grahama Vokera (William Graham Walker)...
...koji je Septembra, '99. godine u Prishtini otvorio ortchku agenciju "Balkan Security Inernacional" za obezbedjenje i pruzhanje obaveshtajnih usluga...
Agencija se nalazila preko puta sedishta misije UNMIK...

Veq posle nekoliko sati rada doshlo je do oshtre rasprave medju chlanovima Finske ekipe... koja je na trenutke prekidana intervencijama iz Centrale... OSCE, sa kojima su stalno bili u kontaktu. preko satelitskih telefona...
Kao shto sam veq rekao sami chlanovi ekipe nisu mogli da se slozhe ni oko chega, sem u jednom, da je "Parafinska rukavica" prisustvo tragova barutnih chestica na delovima tela kao shto su ruke, za upotrebu kratkih cevi, tako i obrazi i vrat, kod upotrebe dugih cevi, pozitivna i pokazuje kontakt osoba sa oruzjem...


Otkud ti covece ovo? Interesantna pricica.... :)

Elem, sve ovo sto se pise ( i prica ) samo jos vise produbljuje sumnju da je Racak ipak bila namestaljka. Pravilno sracunata na Srpsku glupost i Albanske glave.....tuga :D....i bes. :ph34r: .......svi komplet smo ispali glupi......

Edited by steinsfild, 22 October 2008 - 23:03.


#92 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 22 October 2008 - 23:00

....

Tako i vole da dodaju ženu i decu u njihove propagandne poruke ovde i lagano svi propuste šta je čovek koji je bio tamo napisao par stranica nazad u ovoj temi. Koliko vidim svi su zažmurili :ph34r: Baš ono objektivno zažmurili.



... mislis na ovo:

Nesto i ja da napisem iako se javljam retko na ovakve teme.

Bio sam clan redakcije "Evropljanin" (svi znate ko je bio izdavac - Slavko Curuvija).

Imali smo novinare i fotografe u Racku.

Ono sto sam ja video nisu ni zena ni deca vec tela vojnika obucenih u civilnu odecu.

Dakle, ono sto sam ja video. Da li je postojalo i nesto drugo - ne znam.


Evropljanin je bio protivnik rezima S. Milosevica i Slavko Curuvija je ubijen jer se protivio rezimu.

Uglavnom, nas magazin je bio objektivan. Naslovna strana koju sam ja radio pravi haos i dan danas (vezane ruke lisicama koje izlaze iz crnila sa velikim naslovom "Sta je sledece Milosevicu").

Da ne bude da pricam napamet i iznosim izvore koji nisu potkrepljeni.



... a sto bi komentarisali - ne odgovara im.









edit: pitanje za eventualno razvijanje polemike: kako je to i na koji nacin OVK htela da dovuce NATO konjicu? Koji su metodi?




...

Edited by CowBoy, 22 October 2008 - 23:14.


#93 stojo

stojo
  • Members
  • 465 posts

Posted 22 October 2008 - 23:01

.... koristila je rec scientific nekoliko puta...

Ma daaajj .... ovo ti je kao vrhunski argument...

Kako god uzmeš, osnovni izvor koji je poslužio priči o masakru u Račku je diskreditovan.
Sam šefica tima koja je iznela "potvrdu" o masakru to je JAVNO porekla. Ako to nije dovoljno da diskredituje izveštaj, onda stvarno ne znam šta jeste.....

U stvari, većina ljudi ovde je jednostavno "odlučilo" da su Srbi krivi, i sada nikakvi dokazi nisu bitni... To je isti onaj mentalitet koji je Karlu Del Ponte, maltene, proglasio velikosrpskim naconal-fašistom, čim je progovorila o Albanskim zločinima na Kosovu.

Edited by stojo, 22 October 2008 - 23:02.


#94 ArleKino

ArleKino
  • Members
  • 2,390 posts

Posted 22 October 2008 - 23:22

Meni je ovdje puno interesantnije to što su u ovo spremni povjerovati isti oni kojima je glasina, bez ikakve relevantne potvrde, o trgovini organima otetih Srba bila dovoljno pouzdana da bi u nju povjerovali.

#95 LordLights

LordLights
  • Members
  • 3,102 posts

Posted 22 October 2008 - 23:41

da komentiram da je video " tela vojnika obucena u civilnoj odecu" koji ovaj takozveni "reporter" Evropljanina ili whatever lista tamo....


Pa to je neozbiljno bre. Reporteri raportuju cinjenince....:


Dali ih je poznajavao od ranije kao vojnike UCKa? Ako nije, dali je video kako se presvlacivani u civilkama? Ako jeste ko i kada je to radio? Ako nije kako zna da to radjeno?


Arkelino je u pravu kad pita kako se to desilo da postoji overlap izmedju RACAK deniers i ORGAN TRAFFICKINg believers?


Od svega ovoga postoji samo jedna pozitivna stvar: da vasoj vojsci je oduzeta mogucnost da ubija Albance na Kosovu. Ako ne moze da ubija, ni vi necete moci da poricete da je to radila. Time je uradjena dupla koristi i albancima kao potencijalnim zrtvama, i srbovima kao potencijalnim apologetama.. I to je jedino sto je bitnoi...

Edited by LordLights, 22 October 2008 - 23:44.


#96 Divanjol

Divanjol
  • Banned
  • 377 posts

Posted 23 October 2008 - 00:11

Jel ovde ima nekog moderatora da zatvara moj account ili ne???? <<<<<<( vec sam vas molio deset puta da mi zatvorite account)>>>>>>
Zatvarajte ga vec jednom inace ne mogu biti odgovoran za ono sto napisem na ovom forumu. Molim Vas---hvala.

@ Steinfield--- odjebi se.


@FilonFistyki...
Nema potrebe za tim... ako ti je veq frka i ne mozhesh da se kontrolishesh, mozhesh da se Log Out...

mislim da korishqenje neprikladnih rechi i psovki mozhe nekoga da uvredi... pa ih generalno treba izbegavati...

#97 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 23 October 2008 - 01:03

Milosevic ispituje jednog svedoka optuzbe:

"Dobro to što su vam pobili čitavu porodicu, ali da li vam je poznato koliko je to selo udaljeno od onog sela?"

BH Dani, br 276

I sta to dokazuje naknadna pamet Helene Rante? Ustvari sta to hoce "dokazati" oni koji se pozivaju na nju?

Po Kosovu je bilo nebrojenih stratista koje i kada bi "objektivna" Politika angazirala sve Helene Rante Evrope ne mogu se izbrisati zlocini regularnih i paravojnih formacija Srbije. A pre navodne "namestaljke" sa kojom bi se rado pravdali relativizatori zlocina izvedenih na Kosovu, odigrali su se masakri u Prekazu i drugim mestima Drenice, koje nisu izazvale NATO intervenciju. Ovaj pokusaj "pranja ruku" za veliku kosovsku bruku, je naknadno ponizavanje visestruko ponizenih zrtava- ubijenih pa iskopanih i razmestenih po Srbiji.
Evo neka veca stratista u kojima nisu vise bili potrebni forenzicari pa bili iz Finske ili Belorusije, vec vozaci ili bageristi iz Srbije :


26. 03. '99. Mala Krusa 87 ubijenih
26. 03. 99. Velika Krusa 107
28. 03. '99. Izbica 166 (HRW)
29. 03. '99. Beleg 37
01. 04. '99. Djakovica 35
01. 04. '99. Ljubenic 45
04. 04. '99. Kraljane 54
27. 04. '99. Korenica 57
27. 04. '99. MEJA 282
30. 04. '99. Vrbovac 63
07. 05. '99. Djakovica 28
10. 05. '99. Djakovica 42
22. 05. '99 Vucitrn 69


Iz knjige "Persons missing in relation to the events in Kosovo " '99 ICRC- 1st edition issued in May 2000

#98 Divanjol

Divanjol
  • Banned
  • 377 posts

Posted 23 October 2008 - 01:05

...Od svega ovoga postoji samo jedna pozitivna stvar: da vasoj vojsci je oduzeta mogucnost da ubija Albance na Kosovu. Ako ne moze da ubija, ni vi necete moci da poricete da je to radila. Time je uradjena dupla koristi i albancima kao potencijalnim zrtvama, i srbovima kao potencijalnim apologetama.. I to je jedino sto je bitnoi...


@LordLights...Nekoliko puta sam pazhljivo prochitao tvoj post...
Uzhasnula me je kolichina mrzhnje koja iz njega zaudara...
Nemoguqnost da se emocije sakriju i sputaju, je vrlo opasna, i treba raditi na tome da se emocionalni naboj malo suzbije...

Mozhda qe dublja analiza tvog posta, neshto i razjasniti, mada sumnjam, ja sem patoloshke mrzhnje prema "srbovima", shta god bili... nishta nisam skapirao...

#99 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 23 October 2008 - 01:12

Meni je ovdje puno interesantnije to što su u ovo spremni povjerovati isti oni kojima je glasina, bez ikakve relevantne potvrde, o trgovini organima otetih Srba bila dovoljno pouzdana da bi u nju povjerovali.


to je ta kvazi-liberalna kaubojska ekipa na celu s CowBoy-em, koji je verovao u tu pricu o organima "iako je to objavljeno u Kurir-u i Press." pomalo mi je smesno koliko se trude da menjaju istorijsku sliku s nekim novim "cinjenicama" koje su culi od perice u lokalnoj patriot-kafani. mislim, taman mislis da si video krajnju liniju patetizma i viktimizacije, kad ono, otvori usta Politika i svi se sad "secaju" kako je tu bilo onih "u uniformama" i kako je tu bila ekipa AP ali "taj snimak niko nije video" i kako se moze misliti o tome dok gori Jenin...

#100 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 23 October 2008 - 01:39

Od svega ovoga postoji samo jedna pozitivna stvar: da vasoj vojsci je oduzeta mogucnost da ubija Albance na Kosovu. Ako ne moze da ubija, ni vi necete moci da poricete da je to radila. Time je uradjena dupla koristi i albancima kao potencijalnim zrtvama, i srbovima kao potencijalnim apologetama.. I to je jedino sto je bitnoi...


heh, Lorde, vojska se do 99te uglavnom nije ni mesala u sukobe na Kosovu ( osim zaustavljanja ponekog tovara mazgi natovarenih kalasima iz Albanije ) tako da ti ova ne stoji.
Al ima nesto drugo sto me zanima, zasto sada, kad se ocigledno pojavila i neka zaba koju K.albanci moraju da progutaju dize tolika dreka i toliko gubljenje zivaca. Na topicima o srpskoj zabogutackoj tradiciji uglavnom se albanska strana drzi dostojanstveno, mirno, razlozno? ( osim Lorenza, al eto on ima opravdanje* da je tanak na zivci pa mu niko i ne uzima za ozbiljno )


* ovo nije uvreda nego objasnjenje jednog od albanskih forumasa glede lorenza tamo sa pdfa kosovo koje sam parafrazirao.

#101 LordLights

LordLights
  • Members
  • 3,102 posts

Posted 23 October 2008 - 02:45

@LordLights...Nekoliko puta sam pazhljivo prochitao tvoj post...
Uzhasnula me je kolichina mrzhnje koja iz njega zaudara...
Nemoguqnost da se emocije sakriju i sputaju, je vrlo opasna, i treba raditi na tome da se emocionalni naboj malo suzbije...

Mozhda qe dublja analiza tvog posta, neshto i razjasniti, mada sumnjam, ja sem patoloshke mrzhnje prema "srbovima", shta god bili... nishta nisam skapirao...


Nema nikakve mrznje u konstataciji da oduzimanjem mogucnosti vojno-policisjkog aparata tvoje drzava da cini zlodela nad Ks. albancima je pomognuto i njima (kao potencijalnim zrtvama) a i vama (kao blanko apologetima te represesije), i da su time i obe grupe spasene od daljih muka. Zat

Tvoj pokusaj "analize" mojeg mentalnog sklopa i psiholo-emocionalnih karakteristika propracen lekcijama, a u svrhu dezavuiranja ove rasprave, osim sto je nepotrebno.... escuse my french, je sasvim nevasipitano za nekog ko pretendira na urbanost i nezrelo za nekog u tvojim godinama...

#102 LordLights

LordLights
  • Members
  • 3,102 posts

Posted 23 October 2008 - 02:54

heh, Lorde, vojska se do 99te uglavnom nije ni mesala u sukobe na Kosovu ( osim zaustavljanja ponekog tovara mazgi natovarenih kalasima iz Albanije ) tako da ti ova ne stoji.
Al ima nesto drugo sto me zanima, zasto sada, kad se ocigledno pojavila i neka zaba koju K.albanci moraju da progutaju dize tolika dreka i toliko gubljenje zivaca. Na topicima o srpskoj zabogutackoj tradiciji uglavnom se albanska strana drzi dostojanstveno, mirno, razlozno? ( osim Lorenza, al eto on ima opravdanje* da je tanak na zivci pa mu niko i ne uzima za ozbiljno )


* ovo nije uvreda nego objasnjenje jednog od albanskih forumasa glede lorenza tamo sa pdfa kosovo koje sam parafrazirao.


Ja se licno niti nerviram niti sam iznenadjem negiranjem zlocina nad albancima na Kosovu od strane nekih ucesnika na ovom forumu. Ako vidis na profilu forum praitm od 2001 godine, i otrprilike znam ko sta misli. Zato, ovu digresiju s navodnom nervozom koristite ti i tvoji prijatelji da bi okrenuli diskusiju.

Ja zaista mislim da bez razlike sto vi mislite i kazete da se dogodilo u racku, jedino sto je bitno u ovom trenutku je da za nasih zivota, i zivota nasih potomaka ti gradjani racka nikad nece vise biti pod rizikom u kojima su bili te 1999-te godine, a vi nikad necete se naci u nezahvalnoj ulozi apologiranja zlocina pocinjenih od vase drzave. To je win-win situacija par exscelance :ph34r:

#103 Galeb

Galeb
  • Members
  • 607 posts

Posted 23 October 2008 - 07:39

to je ta kvazi-liberalna kaubojska ekipa na celu s CowBoy-em, koji je verovao u tu pricu o organima "iako je to objavljeno u Kurir-u i Press." pomalo mi je smesno koliko se trude da menjaju istorijsku sliku s nekim novim "cinjenicama" koje su culi od perice u lokalnoj patriot-kafani. mislim, taman mislis da si video krajnju liniju patetizma i viktimizacije, kad ono, otvori usta Politika i svi se sad "secaju" kako je tu bilo onih "u uniformama" i kako je tu bila ekipa AP ali "taj snimak niko nije video" i kako se moze misliti o tome dok gori Jenin...


Nije toliki problem što se uzimaju Politika, Press, Kurir kao pristrasni, nacionalistički, prosrpski...

Problem je što vam sada ne odgovara ni izvor, osnov, izveštaj koji su navodili vodu na vašu vodenicu, na vašu istinu, na vašu priču.

Koji su to pritisci vršeni na nju, ovde možemo samo da nagađamo.
Da li je bila životno ugrožena, ili njena porodica, ili njena možda karijera, za sad će ostati u sferi nagađanja...

Fakt je da je ona priznala da je tada lagala, i da je to uradila pod pritiskom.
I to je poenta ove teme, to je poenta čitave priče.

Pitanje je da li ima osnov da ona odgovara zbog svojih laži, i ko bi je tužio i kome?

#104 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 23 October 2008 - 08:35

Nije toliki problem što se uzimaju Politika, Press, Kurir kao pristrasni, nacionalistički, prosrpski...

Problem je što vam sada ne odgovara ni izvor, osnov, izveštaj koji su navodili vodu na vašu vodenicu, na vašu istinu, na vašu priču.

Koji su to pritisci vršeni na nju, ovde možemo samo da nagađamo.
Da li je bila životno ugrožena, ili njena porodica, ili njena možda karijera, za sad će ostati u sferi nagađanja...

Fakt je da je ona priznala da je tada lagala, i da je to uradila pod pritiskom.
I to je poenta ove teme, to je poenta čitave priče.

Pitanje je da li ima osnov da ona odgovara zbog svojih laži, i ko bi je tužio i kome?


Vrsheni su pritisci na nju iz najvishih politickih krugova. Obzirom da je njen izveshtaj Joshka Fischer
odmah objavio za "tajnu" i zamandalio ga,verovatno je bilo nesto u izvestaju sto nije odgovaralo
zeljama USA. Kazu da je Madlen Olbrajt bila ushicena kada se Racak dogodio i da je
u ushicenju rekla "Prolece je ove godine doslo vrlo rano".

Podmladak "zelenih" u Nemackoj i dan danas pokusava da izvede pred sud (ne predmetnu madame) nego
Schrödera,Sharpinga i J.Fischera.Nije taj izvestaj razlog nego ucestvovanje u ratu bez UNO mandata.

#105 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 23 October 2008 - 09:01

Meni je ovdje puno interesantnije to što su u ovo spremni povjerovati isti oni kojima je glasina, bez ikakve relevantne potvrde, o trgovini organima otetih Srba bila dovoljno pouzdana da bi u nju povjerovali.

Najinteresantnije je što ljudi uopšte veruju u bilo šta umesto da koriste mozak. DB, CIA, KGB i ostaloj bratiji kojima su ljudi kao figure na šahovskoj tabli ili likovi iz kompjuterske igre ne sme se verovati ništa. Pa oni lažu i ubijaju sopstvene vlade i sopstveni narod.
Ne želim da umanjujem ili relativizujem zločine, ali ja prosto mislim da više ni svedoci koji su bili prisutni nisu sigurni šta se dešavalo, kao i u mnogo drugih situacija. Ako je Voker odlučio da se bombarduje Srbija, da se nije desio ovaj Račak, desio bi se neki drugi. Da nisu srpski (bahati) policajci nekog ubili, ubio bi on. Ne vidim zašto je sada to uopšte toliko bitno. Mnogo je bitnije koliko ljudi koji rade u tim međunarodnim institucijama (ili za njih) menjaju svoje priče kada više nisu "na funkciji". Mnogo je važnije shvatiti da se "zvanične verzije" prilagođavaju politici. Da li bi izveštaj i posledice bili išta drugačiji čak i da su žrtve u Račku, svi do jednog, bili borci OVK? A da je Milošević bio "na pravoj strani" onda bi sve njegove žrtve bile teroristi i pobunjenici ubijeni u borbi, a danas bi neko u memoarima napisao kako su ipak ponekima ruke bile vezane žicom (Srebrenica) ili su bili civili...