Jump to content


Photo
- - - - -

Kings of Leon - Sex on Fire


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
49 replies to this topic

#16 moke

moke
  • Members
  • 2,958 posts

Posted 17 October 2008 - 12:22

Glede toga sto on sam pise pesme... ne znam koliko slusas rock, ali svi pravi bendovi pisu sami svoje pesme, bez izuzetka. I to mnogo kvalitetnije nego gore pomenuti gospodin. Sto rece Bad Music, zagrebite malo ispod povrsine, pocujte neke bendove koje ne mozete videti na tv-u, pa onda cenite kvalitet necega...

koje bendove npr... !? čisto da vidimo šta ti slušaš.

nonick je potpuno u pravu za prvi album KOL. :) ova pesma je nešto savim drugačije though, al' meni se sviđa (zvuči onako pomalo cheesy, moguće namerno)... :ph34r: ipak, taj zvuk gitare asocira na vožnju što asocira na slobodu, nesumnjivo.

#17 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 17 October 2008 - 13:43

Da je originalno, pa da kazes. Ali takav isti akord, prelaz na bubnjevima, koristi se u x pesama koje sam cuo na jedno uvo, a na drugo mi je izaslo. Takvu pesmu da cenim ne mogu, pa da je ne znam ko pravi. Koju muziku? Onu koju ce neko slusati i sledece sezone, a nesto ne verujem da ce se ove pesme i secati sledece godine. Queen, Black Sabbath, omiljena dva benda, iako razlicita. Od domacih Smak, i eventualno Yu grupa, ostalo je daleko ispod. Mada ok, slusam ja svasta od domaceg roka... ali ne volim preterano nista. Dalje da ne nabrajam, uglavnom muzika '70-ih i '80-ih, rock i metal, i muzika koja se na to nastavlja. Naravno i klasicnu, jazz, blues, i neke zezancije tipa Vatrogasci, Pero Deformero, Nervozni postar itd. Dovoljno za skeniranje? :ph34r:

#18 moke

moke
  • Members
  • 2,958 posts

Posted 17 October 2008 - 14:32

queen, black sabbath... ovaj, gde ti je tu grebanje ispod površine!? :ph34r: nema ni veze, s obzirom da je meni queen verovatno najomraženiji bend svih vremena, te ćemo se teško složiti oko bilo čega. :)

#19 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 17 October 2008 - 15:14

ovaj, gde ti je tu grebanje ispod površine!?


he-he

inache uvodni post je dobar, samo nam je muzichki ukus malo razlichit.

#20 amy_w

amy_w
  • Members
  • 179 posts

Posted 17 October 2008 - 16:31

Da je originalno, pa da kazes. Ali takav isti akord, prelaz na bubnjevima, koristi se u x pesama koje sam cuo na jedno uvo, a na drugo mi je izaslo. Takvu pesmu da cenim ne mogu, pa da je ne znam ko pravi. Koju muziku? Onu koju ce neko slusati i sledece sezone, a nesto ne verujem da ce se ove pesme i secati sledece godine. Queen, Black Sabbath, omiljena dva benda, iako razlicita. Od domacih Smak, i eventualno Yu grupa, ostalo je daleko ispod. Mada ok, slusam ja svasta od domaceg roka... ali ne volim preterano nista. Dalje da ne nabrajam, uglavnom muzika '70-ih i '80-ih, rock i metal, i muzika koja se na to nastavlja. Naravno i klasicnu, jazz, blues, i neke zezancije tipa Vatrogasci, Pero Deformero, Nervozni postar itd. Dovoljno za skeniranje? :ph34r:


Ok Smak i Yu grupa, ali gde je tu Zana?? Zasto ih tako surovo odstraniti?? Zasto??!?!

#21 bazilej

bazilej
  • Members
  • 201 posts

Posted 17 October 2008 - 17:13

Ok Smak i Yu grupa, ali gde je tu Zana?? Zasto ih tako surovo odstraniti?? Zasto??!?!


he he
grebao sam grebao
do queena sam dosao

kad vidim fredija, onako brkatog, u sorcicu, kako gazi binom, prvo sto pomislim je:
rock'n'roll, brate!!!!


Zana? Zana ce se slusati u Srbiji za 10 godina :-)
doprinos ovog megabenda ce se spoznati sa nadolazecim generacijama

#22 amy_w

amy_w
  • Members
  • 179 posts

Posted 17 October 2008 - 17:19

he he
grebao sam grebao
do queena sam dosao

kad vidim fredija, onako brkatog, u sorcicu, kako gazi binom, prvo sto pomislim je:
rock'n'roll, brate!!!!


Zana? Zana ce se slusati u Srbiji za 10 godina :-)
doprinos ovog megabenda ce se spoznati sa nadolazecim generacijama



zivim za dan kad ce zagrebati zanu... omiljena mi je stani stani ibar vodo!
evo najezila sam se!

#23 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 17 October 2008 - 18:36

uh, ako se nastavi kako je pocelo 2. stranicom teme, moracu da intervenisem :ph34r:

#24 Glen Livet

Glen Livet
  • Banned
  • 99 posts

Posted 17 October 2008 - 19:18

uh, ako se nastavi kako je pocelo 2. stranicom teme, moracu da intervenisem :ph34r:

da jedva si dočeko :)

pusti ljude nek pišu jebote, pa šta ako malo sad prozivaju Meklauda ništa strašno čak je simpatično kad ga mala ejmi napušava :D ko mu kriv sam se napenalio.

nego, da li ste vi ljudi svesni šta znači kad bend zabode hit kao što su KOL sa ovom pesmom? imati hit pesmu je suština bavljenja pop muzikom svejedno kog je podžanra. samo to je bitno, ako imaš hit postojiš ulaziš u narod, ako nemaš nema te, džaba ti sav talenat trud rad orginalnost ako se u narodu ne primi.

hit je čudo, nemoguće ga je kalkulisati jer ima mnoštvo varijabli što čisto muzičkih što socijalnih koje se moraju preklopiti da bi pesma odjeknula među najširom publikom. a kad se to desi to je prekretnica sve se menja posle toga nije ništa isto, dolazi novi krug publike koji se lepe na hit pesmu, zbog čega stari fanovi koji bend kapiraju od 1. albuma počnu da pizde, pa krenu da padaju optužbe prodali se ovo ono. pa jebote nego šta će nego da se prodaju. potpuno je normalno da bendovi s godinama prelaze u mejnstrim i otvaraju se ka sve široj publici. mislim šta, jel treba da sviraju po malim klubovima sa po tri četri banke, a gde će klinci od 16?! taj protok generacijski mora da se dešava, ovi stariji moraju da prave kompromise i da zabavljaju narod što kaže Brega: taj kić to ja volim, to španske serije domaćice, itd. lepo čovek kaže.

ili što reče nonick na prethodnoj str. pomalo začuđen: šta je ovo, gde su ovi zalutali? pa bato moj nisu zalutali, naprotiv, skapirali su koja je njihova uloga u društvu a to je da zabavljaju mase iz fazona ajmo ruke gore, još smo mladi - Yoouuu-huu-uuu, your sex is on fire, znači prosta melodija da može svako da je ponovi, pa još zapaljivi ložački stihovi gde se pominje seks i vatra, jer svima nam toga fali.

ljudi su bre sjebani, pola života provode po nekim levim šljakama, u dugovima do guše, šljaka-gajba svaki dan, ko bre ima vremena i živaca da grebe ispod površine ej molim te?! nego batice daj ti sašij pesmu da taj ritam nosi i da svi zapevamo uglas, bar dok pesma traje da se malo razgalimo i oslobodimo teških misli i briga. eto, to je suština pop muzike. pa jebemu jel tolko teško skapirati to?

#25 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 17 October 2008 - 22:27

moracu da intervenisem :ph34r:


shta palish novajlije? :)


to glen livet,

meni ta pesma stvarno ne znachi nishta i ne svidja mi se, ne bi mogao tri puta da preslusham. Pre bi istrazhivao Molly's Chambers :D, jbg, ali ako stvarno hocu hit i Shakira bi mi vishe legla, he-he. Ali stvarno, ta osecanja mozhesh da docharash i bez tih mega hitova, samo treba prava pesma u pravom trenutku.

#26 Glen Livet

Glen Livet
  • Banned
  • 99 posts

Posted 18 October 2008 - 00:20

jbg, ali ako stvarno hocu hit i Shakira bi mi vishe legla, he-he.

niko tebe ne pita šta ti hoćeš. hit se dešava najbolje ako si nepripremljen, slučajno čuješ deo pesme na radiju ili tv i privuče ti pažnju. sama reč kaže udarac ili pogodak. kad sam biraš i preslušavaš muziku već si u skladu sa svojim ukusima pripremljen na to što ćeš slušati. recimo ja nisam poželeo da slušam muziku ni Maje Marijane ni Kings of Leon, ali su me pogodile "Žena zmija" i "Sex on Fire" kad sam ih zakačio sa Pinka i radija b92.

Ali stvarno, ta osecanja mozhesh da docharash i bez tih mega hitova, samo treba prava pesma u pravom trenutku.

možeš naravno, ali nije isti efekat kad znaš da se na jednu pesmu lože stotine miliona slušalaca sa raznih kontinenata. poenta muzike je širenje i sinhronizam, a mega hit baš to omogućava. ne pamtim kad sam video za kraće vreme toliko cover verzija neke pesme kao za Sex on Fire. mislim na covere tezga i klinačkih bendova kao i prosečnih Džoa koji sebe snime sa akustarom pa okače na youtube. u tom smislu, mega hit ima pokretačku snagu himne ili molitve a mainstream mediji tu igraju ulogu države/crkve koja ih ispušta u masu.

off/pitanje za nonicka: da li je po tebi moguće da neka država uzme pop hit za zvaničnu himnu? recimo hit ElOrga "Igra rokenrol cela Jugoslavija" je više bila prihvaćena i pevana kao himna na velikim skupovima nego zvanična himna SRJ.

Edited by Glen Livet, 18 October 2008 - 00:31.


#27 Koko Bil

Koko Bil
  • Members
  • 1,097 posts

Posted 18 October 2008 - 18:50

nego, da li ste vi ljudi svesni šta znači kad bend zabode hit kao što su KOL sa ovom pesmom?

kako ne? to znači da se elvisu j. kurtoviću ispunila želja - dabogda crko rokenrol kad ga svako svira.
Pesma nema ni rifa ni melodije ni refrena, u neka druga vremena bila bi tipičan 'filler', B4, ispred sentiša za kraj koji je obično B5. Nisam znao da ovi pacijenti još drndaju. Kad su se pojavili, poređeni su sa Creedence Clearwater Revival, pa sam to naravno morao da čujem nadajući se da se konačno pojavilo nešto što se da slušati. Preslušavši album, ustanovio sam da im jedino zajedničko sa CCR to što bubnjar ima bradu. Na tom cd-u ni u tragovima nije bilo Proud Mary, Fortunate Son, Down on the Corner, Run Through Jungle, Who'll Stop The Rain, Have You Ever Seen The Rain, itd. itd. itd. evo samo par pesama koje mi padaju na pamet kad se pomenu CCR. Uostalom, samo Creedence Clearwater Revival imaju više nezaboravnih hitova nego što ih je bilo u poslednjih 15 a možda i 20 godina. Mislim naravno na ono što podrazumevamo pod 'rock' muzikom.
Uostalom, kad vidim ovakvo nešto, jasnije mi je ne samo zašto se ejmi vajnhaus, dafi ili gabriela čilmi kotiraju kao zvezde (one su to što su, konfekcija, i ne prodaju se da su nešto što nisu), već i zašto klinci u tolikom broju furaju turbo i trash-folk. Bar ima silikona.

#28 amy_w

amy_w
  • Members
  • 179 posts

Posted 18 October 2008 - 19:12

jel neko vid'o naslov topica?
samo ulete, u prvoj recenici poseru kol i onda 4 sata razglabaju o pravoj muzici
samo cekam da neko krene da pegla o radio luxemburgu ili tako nesto..

mislim da je potrebno zatvaranje teme.
Who's in favor?

(Glen, nista licno, otelo se kontroli covece!)

#29 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 19 October 2008 - 11:35

da jedva si dočeko :ph34r:

pusti ljude nek pišu jebote, pa šta ako malo sad prozivaju Meklauda ništa strašno čak je simpatično kad ga mala ejmi napušava :D ko mu kriv sam se napenalio.

nego, da li ste vi ljudi svesni šta znači kad bend zabode hit kao što su KOL sa ovom pesmom? imati hit pesmu je suština bavljenja pop muzikom svejedno kog je podžanra. samo to je bitno, ako imaš hit postojiš ulaziš u narod, ako nemaš nema te, džaba ti sav talenat trud rad orginalnost ako se u narodu ne primi.

hit je čudo, nemoguće ga je kalkulisati jer ima mnoštvo varijabli što čisto muzičkih što socijalnih koje se moraju preklopiti da bi pesma odjeknula među najširom publikom. a kad se to desi to je prekretnica sve se menja posle toga nije ništa isto, dolazi novi krug publike koji se lepe na hit pesmu, zbog čega stari fanovi koji bend kapiraju od 1. albuma počnu da pizde, pa krenu da padaju optužbe prodali se ovo ono. pa jebote nego šta će nego da se prodaju. potpuno je normalno da bendovi s godinama prelaze u mejnstrim i otvaraju se ka sve široj publici. mislim šta, jel treba da sviraju po malim klubovima sa po tri četri banke, a gde će klinci od 16?! taj protok generacijski mora da se dešava, ovi stariji moraju da prave kompromise i da zabavljaju narod što kaže Brega: taj kić to ja volim, to španske serije domaćice, itd. lepo čovek kaže.

ili što reče nonick na prethodnoj str. pomalo začuđen: šta je ovo, gde su ovi zalutali? pa bato moj nisu zalutali, naprotiv, skapirali su koja je njihova uloga u društvu a to je da zabavljaju mase iz fazona ajmo ruke gore, još smo mladi - Yoouuu-huu-uuu, your sex is on fire, znači prosta melodija da može svako da je ponovi, pa još zapaljivi ložački stihovi gde se pominje seks i vatra, jer svima nam toga fali.

ljudi su bre sjebani, pola života provode po nekim levim šljakama, u dugovima do guše, šljaka-gajba svaki dan, ko bre ima vremena i živaca da grebe ispod površine ej molim te?! nego batice daj ti sašij pesmu da taj ritam nosi i da svi zapevamo uglas, bar dok pesma traje da se malo razgalimo i oslobodimo teških misli i briga. eto, to je suština pop muzike. pa jebemu jel tolko teško skapirati to?

nisi me razumeo, a nisam ni iznenadjen zbog toga. mislio sam na meklaudovo mlacenje oko queen, a u vezi sa mojim pozivom da se malo kopa, a ne samo ono sto se servira na tacni.
ne bih da nesto komentarisem previse. ne slazem se s tobom, cenim da pojma nemas o muzici, pa bi bilo bezveze da te driblam i punim ti mrezu. samo malo o ovome iz poslednjeg pasusa - bas me zabole levo jaje da li su ljudi sjebani ili ne. xa, pa ko ih/Vas onda jebe kad nemate vremena da 'zagrebete ispod povrsine', a istovremeno ste spremni da drvite kurac pricama o nekim tamo kol ili kojim vec sranjem sto muzicka industrija forsira da bi se, jelte, sjebani ljudi osetili, satro, bolje? jebes ga, ni ja nemam zivaca za povrsne konzumente muzike koji dupetom ne bi mrdnuli da nesto cuju dok im se brutalno ne nametne sa tv-a, radija ili vec otkud, a buduci da se otud pojavljuje = mora da je dobro i da vredi jer sta tupani & glupani (sjebani ljudi) znaju? taj stav sjebani smo i bolje od karanja u bulju ne zasluzujemo mi je ogavan. malodusnost povrsnih spram kojih bi trebalo, kao, da osecam neku vrstu sazaljenja. e, pa, sori, ali jedino sto mogu da osetim je gadjenje.
da me ne razumes pogresno da te/vas ja sad tu nesto vredjam - jok! samo mi je malo preko one stvari svih tih jadikovki o teskom zivotu i potrebi da se svo breme koje isti donosi izleci sapunicom ili glupom pesmom u kojoj ce se pomenuti par intrigantnih, maltene, provokativnih ( :) ) reci kao sto su seks i vatra.

na kraju, stvarno me ne zanima da napisem pesmu kao sto je ta. upravo suprotno, radovalo bi me da napisem nesto sto ce kod tebe, amy w, meklauda, a i svih vas koji sada ovo citate, da izazove samo gadjenje, mrznju i probudi zelju da me zgazi neki tramvaj ili tako nesto. veruj da ni to nije lako :D

#30 Miss Moneypenny

Miss Moneypenny
  • Members
  • 344 posts

Posted 19 October 2008 - 13:36

ili što reče nonick na prethodnoj str. pomalo začuđen: šta je ovo, gde su ovi zalutali? pa bato moj nisu zalutali, naprotiv, skapirali su koja je njihova uloga u društvu a to je da zabavljaju mase iz fazona ajmo ruke gore, još smo mladi - Yoouuu-huu-uuu, your sex is on fire, znači prosta melodija da može svako da je ponovi, pa još zapaljivi ložački stihovi gde se pominje seks i vatra, jer svima nam toga fali.

ljudi su bre sjebani, pola života provode po nekim levim šljakama, u dugovima do guše, šljaka-gajba svaki dan, ko bre ima vremena i živaca da grebe ispod površine ej molim te?! nego batice daj ti sašij pesmu da taj ritam nosi i da svi zapevamo uglas, bar dok pesma traje da se malo razgalimo i oslobodimo teških misli i briga. eto, to je suština pop muzike. pa jebemu jel tolko teško skapirati to?

Glene, pa to sto trazis imas u svakoj postenoj kafani. Dosadno je to. Dozvoli da postoji publika koja ima drugacije prohteve i koja ne zeli da joj se prodaju jeftine emocije i laki ritmovi. Cak i kada je pop muzika u pitanju. Imam dovoljno godina da ne treba niko da me lozi kako bi mi se nesto dopalo, ako valja. A od skora sam prestala i da se kikocem kad se spomene seks. :ph34r: