Jump to content


Photo
- - - - -

Mirjana Bobić Mojsilović


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
115 replies to this topic

#76 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 28 September 2008 - 03:45

Rokenrol je umro ili ga davi onaj, kako se zvaše ... da, Alchajmer!
Ostao pop da daje ritam masi u ekstazi(ju)
Best of country je jedan jedini stih: Freedom's just another word for nothin' left to lose
Idoli izdali Ruski Umetnički Eksperiment, Volume II

Ko ne želi da egzitira već da nekako egzistira a da se ne pomuči, mora da se poguči & gučenju asistira.

:ph34r:

#77 U prolazu

U prolazu
  • Members
  • 2,098 posts

Posted 28 September 2008 - 10:04

Iz najslavnijih dana foruma? :ph34r: Ako je tebi išta tamo bilo slavno onda super. Narocito doticna. A tekst o MBM je upravo u stilu tih najslavnijih tradicija ovogo foruma - izkonstruisan i tndenciozan sa punonom dozom ličnog animoziteta autorke prema okrpljenoj.


Zal za mladoscu, sta ces, ne mogu biti objektivan.

Sto se MBM tice, ne mogu previse da kazem. Bilo je to davno, toliko davno da ni ovaj forum nije postojao. Zajedno sa Draganom Babicem i Aleksandrom Tijanicem vodila je u Sarajevu prije rata politicki tv sou koji se zvao "Umijece zivljenja" i u njemu bila njegov vizuelno najbolji, a novinarski i intelektualno najlosiji dio. (Sjecam se na primjer Dusana Mitevica koji se s lakocom poigravao s njom.)

#78 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 28 September 2008 - 11:01

Da su sestre Bobic medju najzgodnijim zenama Beograda - jesu i to vec, brat bratu - 30 godina. Da su obrazovane, i to stoji, da je Mirjana bila zanimljiv novinar - bila je. Sta joj se desilo posle 2000 to bi samo oni koji je dobro poznaju mogli da objasne. Na svojoj kozi sam primetila da sa godinama dolazi do sve izrazenijeg konzervativizma u stavovima i sama se zestoko prepirem sa sobom i preispitujem jer, uz konzervativizam i tradicionalizam ide i sklonost predrasudama a po meni je i najbenignija predrasuda - smrt istine ili bar skleroza u najavi, da ne budem pateticna.

Ne bih vishe da cerecim Mojsilovicku a ako vi imate materijala i volje da to radite, kritikujte stavove a ne fizicki izgled.

U potpunosti delim mishljenje o Dragoljubu Zarkovicu, njegovo poslednje ucesce u jednom od Utisaka od prosle sezone me je razalostilo.

Edited by highlanderka, 28 September 2008 - 11:03.


#79 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 28 September 2008 - 12:47

jeste, i to žestok. zato mi je još teže da je prepoznam danas.


da, to stoji. samo i tada je nekako vise bila tu "da bi se cula" nego "da bi nesto kazala" (svakako, bilo sta je tada bilo dobrodoslo).
kontam da se sad opustila. kako bilo, mbm mi je potpuno nezanimljiva i marginalna javna licnost.

#80 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 28 September 2008 - 12:55

jeste, i to žestok. zato mi je još teže da je prepoznam danas.



Kriticar po duznosti :ph34r:

Duska Jovanic, Mirjana Bobic, Vesna Malisic....Caspois "Duga" devesedetih, sta bi sa kriticarima rezima: izgleda da se "zestoka" kritika rezima iz devedesetih zestoko isplatila nekima, a nekima bas i nije. Zavisi na kom si platnom spisku bio. Onom isplativom, ili onom ljudskom.

#81 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 28 September 2008 - 14:20

Kriticar po duznosti :ph34r:

Duska Jovanic, Mirjana Bobic, Vesna Malisic....Caspois "Duga" devesedetih, sta bi sa kriticarima rezima: izgleda da se "zestoka" kritika rezima iz devedesetih zestoko isplatila nekima, a nekima bas i nije. Zavisi na kom si platnom spisku bio. Onom isplativom, ili onom ljudskom.



Ne bolujemo svi od boljke zaborava.
Secamo se sa setom da je bilo (nazalost ,bili su na ljudskom platnom spisku)
i casnih ljudi u srpskom novinarstvu.


Ja ne znam da je MBM ikada nekoga ili nesto kritikovala.
Niko nju nikda nije uzimao za ozbiljno. Njeni tekstovi su bili predvidljivi,
uvek je ponavljala iste recenice, neke bezazlene teme. Govorim bash o tom
vremeneu (Duga devedesetih). Kasnije i ne znam sta je i gde pisala´niti me znaima.

#82 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 28 September 2008 - 14:25

Ja ne znam da je MBM ikada nekoga ili nesto kritikovala.Niko nju nikda nije uzimao za ozbiljno. Njeni tekstovi su bili predvidljivi,
uvek je ponavljala iste recenice, neke bezazlene teme. Govorim bash o tom
vremeneu (Duga devedesetih). Kasnije i ne znam sta je i gde pisala´niti me znaima.


Pa ne rekoh ja, rece Vesna, a i ja joj odgovorih. Ja licno bas i nisam nesto posebno pratila lik i delo Mirjane Bobic, i moram da priznam da mi je cak bila i simpaticna, ono malo sto je znam, jer sam mislila da je njena povrsnost benigna.

Da li je?

Edited by outcast, 28 September 2008 - 14:25.


#83 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 28 September 2008 - 14:32

Pa ne rekoh ja, rece Vesna, a i ja joj odgovorih. Ja licno bas i nisam nesto posebno pratila lik i delo Mirjane Bobic, i moram da priznam da mi je cak bila i simpaticna, ono malo sto je znam, jer sam mislila da je njena povrsnost benigna.

Da li je?


Razumela sam da je to bio odgovor Vesni, ali sam se samo nadovezala misleci da sam "razumljiva".

Sa tugom i setom se secamo barem dvoje koji su bili na tom,kako ti lepo reche, ljudskom platnom
spisku, ili u to vreme ne na suncanoj strani ulice.

#84 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 28 September 2008 - 15:03

Pa ne rekoh ja, rece Vesna, a i ja joj odgovorih. Ja licno bas i nisam nesto posebno pratila lik i delo Mirjane Bobic, i moram da priznam da mi je cak bila i simpaticna, ono malo sto je znam, jer sam mislila da je njena povrsnost benigna.

Da li je?

pa kakva god da je meni je ona uvek delovala kao neki totalno sporedan lik.
sitna, nevazna riba. nekako mi je njeno zalaganje u bilo kom smeru blesavo i za ne shvatiti ga ozbiljno.
pa verovatno i stavovi jesu samo odraz i reprodukcija onoga sto govori njena okolina.

Edited by BeatrisDal, 28 September 2008 - 15:06.


#85 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 28 September 2008 - 15:11

Pa ne znam bas ... nisam pratio ostale tekstove, ali ovaj nesto ne pominje ZZ nego se ogranicava na "...politički projekt uvođenja homoseksualizma na velika vrata među maloletnike...", sto je dovoljno neodredjeno da moze da znaci svasta - od smisljene akcije drzave do teorije o moci gay lobija. Ne branim MM, ali meni ovo ove napisano lici mnogo vise na "kvocka sindrom", dosta rasprostranjenu (narocito medju osobama zenskog pola) vrstu mentalnog slepila koje se na povike "deca u opasnosti", u ekstremnim situacijama manifestuje totalnim kolapsom vitalnih operacija ceonog reznja kore velikog mozga, uz histericnan lelekanje, poluslepo teturanje kojim se udara u zidove i rusi namestaj, i nasumicno zamahivanje prirucnim predmetima pogodnim za udaranje (najvise) u pravcu sopstvenog nosa.


super opis.
ovo mi od A do S lici na Mirjanu. cemu uopste poklanjanje tolike paznje njoj?

Edited by BeatrisDal, 28 September 2008 - 15:18.


#86 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 28 September 2008 - 16:36

Ja ne znam da je MBM ikada nekoga ili nesto kritikovala.


konkretno, dobro se sećam protesta 96/97 i njenih tekstova u nedeljnom telegrafu. bili su vrlo kritički prema režimu slobodana miloševića. njena priča, koliko mene pamćenje služi, okrenula se posle 2000-te.

#87 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 28 September 2008 - 17:10

konkretno, dobro se sećam protesta 96/97 i njenih tekstova u nedeljnom telegrafu. bili su vrlo kritički prema režimu slobodana miloševića. njena priča, koliko mene pamćenje služi, okrenula se posle 2000-te.


ovo se uklapa sasvim u gornju teoriju da nikad nije razumevala to za sta se "bori"

#88 Rastko

Rastko
  • Members
  • 4,352 posts

Posted 29 September 2008 - 13:19

Ja joj po knjižarama zaklanjam knjige drugim ili pogrešno sortiram. Da se spasi što se spasti može.

#89 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 29 September 2008 - 15:57

Ne slažem se sa ovim, ponovo. A mislim da baš o tom fenomenu govori i Rambo.
Nema tu nevinih, ostareli roditelji sebično čuvaju te stanove kao da su ih dobili nekim svojim zaslugama, a činjenica je da su ih dobijali na ime te dece, njihov broj i pol.

Tako je, nema tu nevinih. Tačno je da ima ostarelih roditelja koji sebično čuvaju svoje stanove, ali tačno je i da ima i mnogo odrasle dece od 40 i kusur godina koja odbjaju da odrastu i preuzmu odgovornost za vlastiti živt jer odlično žive u toplom domu (i na grbači) ostarelih roditelja. Nemali broj je onih koji se zaposle i učini im se mnogo lepo kad im platica služi samo za garderobu, provod i džeparac, a troškovi stanovanja i ishrane su im jednaki 0,00 jer sve to imaju kod ostarelih roditelja. Plus, redovno opran i ispeglan veš, a kad god se vrate kući, uvek ima nešto da se klopa. Ne treba da kuvaju, pa čak čak ni da nabavljaju, tanjir je uvek volšebno pun. Čak dobijaju i relativno često pozitivan odziv na vapaj "kevo, ostao sam bez kinte, imaš li nešto?".

#90 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 29 September 2008 - 16:57

Da su obrazovane, i to stoji


U zadnjih nekoliko meseci Zoricu Tomic je vise elektronskih medija zvalo povodom aktuelnih dogadjanja da kaze sta o njima misli.
Nisam mogao da verujem da su po snimanju priloga ili telefonskog razgovora ipak resili da to uvrste u program.

Najupecatljivije su mi bile njene obzervacije o hapsenju Radovana Karadzica.