Jump to content


Photo
- - - - -

Džoni Štulić


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
224 replies to this topic

#16 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 20 September 2008 - 14:57

Dobar ti je ovaj edit na kraju, kanda malo protivureči prethodnoj rečenici. Šta se desilo u međuvremenu, da nisi pao s kruške?



Uopste ne protivreci. Ako je u stanju da uzme tamburu i odsvira to sto se od njega trazi i ocekuje - dobrodoshao, ako dodje da filosofira o dedama soluncima i time poveca ionako ocajnu mentalno-ekoloshku situaciju u Srbiji, kazem, bolje da ne dolazi.
Sasvim je jasno sta sam hteo da kazem, svima koji nisu doziveli neku jachu traumu u predelu glave.

Edited by down with the sickness, 20 September 2008 - 15:26.


#17 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 20 September 2008 - 15:03

Ja njemu 50 dolara za putovanje u mladost, on meni 1,5 sat podmladjivanja i to je to.



Hehe, ne funkcionishe sve na ovom svetu po principu "50 dolara za sat i po", zhao mi je...
Pogotovo ne umetnici kao shto je Shtulic.
Ima stvari koje novac ne kupuje.

#18 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 20 September 2008 - 15:09

Strashno.
Dzoni je sam izjavio, prosle godine, da jedva kakve veze ima josh sa muzikom, i da je pravi knjishki moljac.

Ajde molim te, idi malo nakachi se nekom drugom, ne morash mene da stalkujesh po svim hodnicima i dead-endovima ovog foruma.


Ma daj covece, sta umisljash, ko te bre stalkuje, kakvo ekskluzivno pravo dajesh sebi na Dzonija, da nije mozda bio komunista :ph34r: .

Hehe, ne funkcionishe sve na ovom svetu po principu "50 dolara za sat i po", zhao mi je...
Pogotovo ne umetnici kao shto je Shtulic.
Ima stvari koje novac ne kupuje.


Mozes li mi dati josh neki primer vrhunskog svetskog umetnika koji se ponasha kao Dzoni ili je tuzna cinjenica da je on jedini? Marlon Brando? On se ne racuna, jer se uvek vracao kada mu je ponestajalo para :) .


I zayebi me sa tim komunistichkim sranjima, covek je bio anti-komunista, tacka.

Edited by Ljuban, 20 September 2008 - 15:58.


#19 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 20 September 2008 - 15:43

Mozes li mi dati josh neki primer vrhunskog svetskog umetnika koji se ponasha kao Dzoni ili je tuzna cinjenica da je on jedini? Marlon Brando?


I zayebi me sa tim komunistichkim sranjima, covek je bio anti-komunista, tacka.



A kako se to "ponasha" Dzoni? Osim shto pokushava da zhivi normalan, ne-estradni zhivot? Shta treba, da se druzhi sa Crvenim Jabukama, Bajagama i Zanama? Da se pojavljuje na Pinku, u kontakt-emisijama? Da bude deo "estrade"?
Ne razumem. Shta ti hocesh da kazhesh, da je on nekakav ekscentrik, zato shto nije pristao na pravila igre, zato shto ne zheli da prodaje za male ili velike pare ono shto je radio pre 25 godina? Chovek je umetnik, ne razumesh ti to. Drzh' se ti Bajage i Bore Chorbe.

#20 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 20 September 2008 - 16:16

A kako se to "ponasha" Dzoni? Osim shto pokushava da zhivi normalan, ne-estradni zhivot? Shta treba, da se druzhi sa Crvenim Jabukama, Bajagama i Zanama? Da se pojavljuje na Pinku, u kontakt-emisijama? Da bude deo "estrade"?
Ne razumem. Shta ti hocesh da kazhesh, da je on nekakav ekscentrik, zato shto nije pristao na pravila igre, zato shto ne zheli da prodaje za male ili velike pare ono shto je radio pre 25 godina? Chovek je umetnik, ne razumesh ti to. Drzh' se ti Bajage i Bore Chorbe.



Niko mu ne osporava pravo da vodi svoj zivot onako kako on hoce, da te podsetim, pricamo o mogucem Dzonijevom kambeku. Da je ekscentrik, jeste, pa to bar nije diskutabilno, ali moze mu se i ja nemam nikakav problem s tom cinjenicom. I ja bih voleo da imam zenu koja me izdrzava dok piskaram na forumu.

A za ove muzicke gromade koje mi pripisujesh, stvarno nemam komentar, gde mene nadje s njima ........ ajde, ako ti je tako lakshe, da - ja sam veliki fan bosanskog popa, Bajage i Bore Nimanija :ph34r: .

Dzoni jeste moj omiljeni lik sa balkanskih prostora i mogu ga porediti sa JJ Cale-om, koji je "malo" vece ime u svetu muzike, koji je poznati loner i cijem sjajnom nastupu sam prisustvovao u klubu Phoenix, bilo nas je maksimum 150, a karta je bila cini mi se 20 dolara, hocu da kazem da nema govora o nikakvoj zaradi, tacnije nije mi jasno kako pokriva samo autobus kojim su doshli i vozacha, a mogao je biti super rock star kad god da je to pozeleo.

Znaci, kompromis postoji. Meni bi bilo drago da se Dzoni vrati na nacin na koji to JJ Cale radi vec 50 godina.

Edited by down with the sickness, 20 September 2008 - 16:23.


#21 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 20 September 2008 - 16:36

Niko mu ne osporava pravo da vodi svoj zivot onako kako on hoce, da te podsetim, pricamo o mogucem Dzonijevom kambeku. Da je ekscentrik, jeste, pa to bar nije diskutabilno, ali moze mu se i ja nemam nikakav problem s tom cinjenicom. I ja bih voleo da imam zenu koja me izdrzava dok piskaram na forumu.

A za ove muzicke gromade koje mi pripisujesh, stvarno nemam komentar, gde mene nadje s njima ........ ajde, ako ti je tako lakshe, da - ja sam veliki fan bosanskog popa, Bajage i Bore Nimanija :ph34r: .

Dzoni jeste moj omiljeni lik sa balkanskih prostora i mogu ga porediti sa JJ Cale-om, koji je "malo" vece ime u svetu muzike, koji je poznati loner i cijem sjajnom nastupu sam prisustvovao u klubu Phoenix, bilo nas je maksimum 150, a karta je bila cini mi se 20 dolara, hocu da kazem da nema govora o nikakvoj zaradi, tacnije nije mi jasno kako pokriva samo autobus kojim su doshli i vozacha, a mogao je biti super rock star kad god da je to pozeleo.

Znaci, kompromis postoji. Meni bi bilo drago da se Dzoni vrati na nacin na koji to JJ Cale radi vec 50 godina.


Eh sad, zamisli da se JJ Caleu raspala drzhava, tj. da vishe nema drzhavu, i da su mu ovi otpaci svi podjednako odvratni, kao i sve shto se dogadja na "estradi", i da bi njegov garantovao bio medijski ispracen upravo onako kako bi Dzoni u najgorem kosmaru sanjao... Nije to isto, ni izdaleka. Tvoje poredjenje bi imalo smisla da smo bar donekle normalna zemlja, i da se nije izdesavalo sve sto se izdesavalo.

#22 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 20 September 2008 - 16:44

Eh sad, zamisli da se JJ Caleu raspala drzhava, tj. da vishe nema drzhavu, i da su mu ovi otpaci svi podjednako odvratni, kao i sve shto se dogadja na "estradi", i da bi njegov garantovao bio medijski ispracen upravo onako kako bi Dzoni u najgorem kosmaru sanjao... Nije to isto, ni izdaleka. Tvoje poredjenje bi imalo smisla da smo bar donekle normalna zemlja, i da se nije izdesavalo sve sto se izdesavalo.


Gluposti. I Radu Serbedziji se raspala drzava, pa sta?

I Vlatku Stefanovskom, Mikiju manojlovicu, Zoranu Predinu, Zijahu Sokolovicu, Petru Bozovicu i meni i tebi i josh nas 20 miliona, pa sta?

E da, JJ Cale-u ne moze da se raspadne drzava, yebiga, on je Amerikanac, a to kod njih ne bi bilo po ustavu :ph34r: .

Edited by down with the sickness, 20 September 2008 - 16:45.


#23 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 20 September 2008 - 18:16

I Vlatku Stefanovskom, Mikiju manojlovicu, Zoranu Predinu, Zijahu Sokolovicu, Petru Bozovicu i meni i tebi i josh nas 20 miliona, pa sta?


I Rundeku, da ne zaboravimo jednog od najbitnijih. To je onaj što još uvek, zamislite sramote, svira! Pa još i naplaćuje - ej, profesionalni muzičar svira za pare, pa gde to ima!

Edit: uzgred, jeste li čuli da se Mišo Hrnjak vratio muzici i sad svira sa Borisom Leinerom? Legendarni Mišo Hrnjak, simbol najboljeg perioda YU rokenrola, obradovala me je ta vest.

Edited by dobar_znak, 20 September 2008 - 18:21.


#24 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 20 September 2008 - 19:12

uzgred, jeste li čuli da se Mišo Hrnjak vratio muzici i sad svira sa Borisom Leinerom? Legendarni Mišo Hrnjak, simbol najboljeg perioda YU rokenrola, obradovala me je ta vest.

Zar on nije bio u nekoj sekti ili tako nesto ?

#25 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 20 September 2008 - 19:15

нешто не верујем да је то истина, а и да јесте, то је било добро гледати пре 25 година...
исто ко и за "Пистолсе", 78-ма је била право време за то!

#26 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 20 September 2008 - 20:35

Zar on nije bio u nekoj sekti ili tako nesto ?


Par decenija je bilo "poznato" da je Hrnjak član Jehovinih svedoka, a sad se ispostavlja da je u stvari neko proturio buvu. On i žena su radili jedno vreme u nekoj humanitarnoj organizaciji i to je sve.

Edited by dobar_znak, 20 September 2008 - 20:46.


#27 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 20 September 2008 - 21:44

то је било добро гледати пре 25 година...


Rađevka, otkriću ti jednu tajnu. Nije bitno da li će Džoni uopšte nešto da svira u ovoj prilici. Možda će jednostavno biti gost u TV emisiji i dati par saveta mladim snagama.

Znaš li ti iz koliko se slušalica i zvučnika u ovom trenutku čuju pesme Azre, bilo koja od onih par stotina? Džoni je dao mnogo više nego što je bilo dovoljno da zasluži poštovanje a bogami i platu za svoj, malo je reći - plodonosni rad. Čini mi se da nisam jedini kome je ko zna koliko puta ponovno preslušavanje "Sunčane strane ulice" ili "Filigranskih pločnika" ulepšalo dan i dalo veru u sposobnost ljudskog duha da se izdigne iz blata. To je umetnost. A to nije palo s neba, neko je prolio mnogo znoja, imao talenta, hrabrosti, ludosti, sreće da ulepša život milionima ljudi.

Kad god se neko seti da mu za sve to oda bilo kakvu vrstu priznanja ja se radujem. Pomenuo sam u Milča Mančevskog, makedonskog režisera, koji u intervjuu za "Vreme" ( http://www.vreme.com...w.php?id=613771 ) o Džoniju kaže ovo:

Volim Džonija, njegove stihove, rad, energiju, sve ono što je značio nekada, i što nekima od nas još uvek znači. Energija, vizuelnost i dubina njegovih stihova još uvek funkcionišu, i tu nije reč samo o nostalgiji za jednim vremenima.


Milčo je čovek od ukusa, to zna svako ko je pogledao neki njegov film (zna recimo Tom Vejts koji mu je dao jednu pesmu za "Senke").

A ovi orvelovski reality likovi bi mogli na drugi način da se oduže Džoniju - u parama. I to bih podržao iz sve snage.

Što se tiče tvoje konstatacije da je to bilo bolje gledati pre 25 godina... Da vidimo, to bi dakle bila 1983. godina, leto. Bio je koncert Azre u Herceg-Novom i drugari su me zvali da idemo, ali ja pametnjaković-osnovac neću, daleko je da se hoda od Zelenike do Herceg-Novog. Posle sam gledao Azru 1988. u Novom Sadu, ali sam se godinama grizao zašto nisam otišao 1983. da vidim legendarnu trojku Štulić - Leiner - Hrnjak. Tek nedavno mi je prijatelj koji je prisustvovao koncertu ispričao da je tada u Herceg-Novom Džoni u stvari svirao sa nekim drugim bubnjarem jer je Leiner valjda bio u vojsci i drugim basistom jer je Hrnjak već bio napustio grupu, i da je svirka bila uglavnom promocija albuma "Kad fazani lete".

Od Štulića ne treba tražiti, zahtevati da nas zabavi, dao je dovoljno. A eventualni povratak koji bi bio rezultat njegove želje da ponovo svira uživo ili snima albume dočekao bih sa velikom radošću, naravno. Pre par meseci je rekao da ima spremnih šezdeset pesama, trideset obrada i trideset njegovih. Videćemo šta će uraditi s tim pesmama.

#28 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 20 September 2008 - 23:39

Jedan moj drug koji zivi u Utrechtu, a koji se isto lozi na Azru (i dobro svira i pjeva njihove pjesme) sreo sasvim slucajno Dzonija. I hajde pozdravi ga i ne zna kako da zapocne pricu i kaze mu: reci pravo Dzoni da smo te mi u Sarajevu bas voljeli i da smo bili jedna od najboljih publika. Kaze mu Dzoni: jebote odem ja u javni wc na bash-charsiji, voda do koljena, a ja nemam gumene cizme. I ode. :ph34r:

:)

mislim da je to sve sto je ostalo od njega, smisao za humor. jes da ovde mnoge dodiruje ta mazohisticka potreba za podgrejanim lesevima, ali cenim da ovaj nece da se obre vamo. opet, kako stvari u muz industriji stoje, sve se svodi na sto veci broj nula za honorar. voleo bih da cujem koliko mu para nude, jos vise da su velike i da im je rekao 'piss off, bitches'. da ga jebem ako posle ne bih pojurio onih prvih par vinila azre.

#29 isidor

isidor
  • Members
  • 652 posts

Posted 21 September 2008 - 10:02

Ti stvarno mislis da bi imalo smisla da se sad Dzoni pojavi i kao odsvira "Marinu"? Pa ja bih se prvi rasplak'o k'o pichka, i to sigurno ne od radosti, nego od chiste tuge.



Slažem se. Džoni je uradio najpametniju stvar, kada je shvatio da ga gitara više ne sluša. Okačio je o klin i na taj način sačuvao svoju legendu. To je trebalo da urade mnogi i kod nas, a bogami i u svetu.

#30 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 21 September 2008 - 10:05

sve se svodi na sto veci broj nula za honorar. voleo bih da cujem koliko mu para nude, jos vise da su velike i da im je rekao 'piss off, bitches'. da ga jebem ako posle ne bih pojurio onih prvih par vinila azre.


Interesanto rezonovanje. Evo, priduružujem se klubu - čim čujem da su rudari odbili da prime platu, topli obrok i regres odoh da kupim tonu uglja. Dotle ću da se smrzavam, iz principa.