Jump to content


Photo
- - - - -

Džoni Štulić


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
224 replies to this topic

#46 Psycho

Psycho
  • Members
  • 830 posts

Posted 23 September 2008 - 09:54

Dan-danas jedino mogu Azru slusati satima.


i meni je samo taj prvi ok.

#47 Ajvoks

Ajvoks
  • Members
  • 666 posts

Posted 23 September 2008 - 11:23

Skinuo sam prije par mjeseci bootleg -Azra (Sevdah Shuttle Band) - Ja Bi Tebi Popusila (live, 1990.)- koji je snimljen u Banjaluci u dvorani Borik i mogu reći da je fantastičan.


Nazivom tog bootlega se može sumirati cela Štulićeva karijera. Čovek je samo želeo da dobije običan blow job...
I očito, kad ga je na kraju i dobio završio je muzičku karijeru, srećom po nas. Fair enough sa njegove strane.

#48 isidor

isidor
  • Members
  • 652 posts

Posted 23 September 2008 - 13:09

Dobro kažeš nažalost, kad nisi primetio C'est La Vie, Repetitio est mater studiorum, Šalu, Vehni vehni fiolica, Ti si sjela za moj stol... Znaš li nešto bolje domaće iz tog vremena?
Uostalom, čak i da nije ništa uradio posle 1982, Džoni nije zaslužio one poruke "ne dolazi, zajebaćeš stvar", itd. Jebote, znate li vi da Čak Beri još svira!


Znam te pesme. po mom mišljenju, obično bezveze. A u to vreme bio je "drugi talas", sa kkn, darkwoodima, block outom...pa i matori Obojeni Program je imao bolju ploču.

Ajvoks , ne širi dezinformacije. Znam da je in biti hater, al' možeš to i na nekom fancy mestu. Ovaj topic to nije.

Edited by isidor, 23 September 2008 - 13:18.


#49 Glen Livet

Glen Livet
  • Banned
  • 99 posts

Posted 23 September 2008 - 17:37

ima li kakvog smisla da Džoni dolazi i priređuje cert pod stare dane i posle tolikih godina samoizolacije?

pokušajmo da zamislimo taj događaj: Marakana, Arena, ušće, Inđija :ph34r:, Mokra gora, tromeđa, gde bi svirao?

koliko ljudi bi se okupilo, pridošlo iz Cro, BiH, Mk, MNE, odakle sve ne... znači neki svebalkanski sabor. to je ono što mene privlači osim same pojave Džonijeve i pesama, gomila ljudi svih mogućih profila i generacija zbog tog jednog lika koji je sada već više mit nego čovek.

to bi bilo uzbudljivo da se vidi i čuje, zar ne, reakcija svih nas par stotina iljada duša u trenutku kad Branimir Džoni izlazi na stejdž.

napravimo pauzu sada, i zamislimo taj prizor.

#50 Leonina

Leonina
  • Members
  • 4,471 posts

Posted 23 September 2008 - 22:21

Glen! :ph34r:
Zamišljam trenutak samo zbog toga što si ti predložio :)

#51 Glen Livet

Glen Livet
  • Banned
  • 99 posts

Posted 23 September 2008 - 23:38

:ph34r: :) :D :D :D :D
Leonina, daj mi 500 evra.
:D :lol: :) :P :P :yucky:
Leonina, daj mi 500 evra.
:yucky: :yucky: :yucky: :yucky: :yucky: :P
Leonina, daj mi 500 evra.
:piggy: :piggy: :piggy: :piggy: :piggy: :piggy:
Leonina, daj mi 500 evra.
:piggy: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

#52 Ajvoks

Ajvoks
  • Members
  • 666 posts

Posted 24 September 2008 - 00:07

Ajvoks , ne širi dezinformacije.


Nije dobio blowjob??? :ph34r:

na nekom fancy mestu. Ovaj topic to nije.


Tu se slažem.

#53 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 24 September 2008 - 07:49

Tu se slažem.


Nije fancy, ali je ipak mesto gde Ajvoks voli da svrati oko jedan posle ponoći.

#54 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 24 September 2008 - 16:16

Eh sad, zamisli da se JJ Caleu raspala drzhava, tj. da vishe nema drzhavu, i da su mu ovi otpaci svi podjednako odvratni, kao i sve shto se dogadja na "estradi", i da bi njegov garantovao bio medijski ispracen upravo onako kako bi Dzoni u najgorem kosmaru sanjao... Nije to isto, ni izdaleka. Tvoje poredjenje bi imalo smisla da smo bar donekle normalna zemlja, i da se nije izdesavalo sve sto se izdesavalo.

Ma jok....nema to veze sa državom, on je svoju državu zamenio sa Holandijom i pre nego što je počelo sranje. Čovek je zadnji album snimio pre 10 godina, i jednostavno mu se više nije radilo to, nego je počeo da radi nešto drugo. Pa pokušajte to da razumete, jednostavno Džoni je više pesnik nego što je rocker, a ima takvo ime da ne mora da se dokazuje svake godine. Džoni je koliko ja ynam nekoliko puta bio u Zagrebu, ali mislim da onaj bunker za Azrine albume tokom Tudjmanove vlasti im nije oprostio. Pa setite se za kolike je male pare HiFi centar otkupio od Jugotona(ili kako se sada već zove), večinu Azrinih albuma.
Mislim da Džonija sada zabole i za Srbiju i za Hrvatsku, svi oko njega su se obogatili osim njega, da je jednog takvog genija imala Amerika, sada bi isped Hollywooda bili nejgovi otisci...Ovako, u Beogradu i Zagrebu ima samo otisak medju vernim obozavaocima i onih koji ga zovu eksentrikom, a čovek samo hoće da živi život na onaj način na koji da misli da treba. Po meni takav čovek nije ekscentrik, nego slobodan.
Da li bi trebao da se pojavi u ovoj emisiji. Ne vidim razlog da se ne pojavi. Ako misli da treba, neka se pojavi neka im mazne kintu i kraj, šta je koga briga za to....

#55 kolekcionar

kolekcionar
  • Members
  • 43 posts

Posted 24 September 2008 - 17:03

Sanjam trenutak kada cu ponovo poci da vidim i cujem Dzonija, tu Gretu Garbo nase pop-istorije.

#56 isidor

isidor
  • Members
  • 652 posts

Posted 24 September 2008 - 17:55

zbog tog jednog lika koji je sada već više mit nego čovek.

i pustimo mitove da ostanu mitovi, nemoj da ih rušimo. Rock muzika opstaje na svojim mitovima, bez njih bila bi drndanje vune. Jedan od antičkih najznačajnijih estetskih principa je osećaj za meru, u umetnosti posebno. Ničeg previše, dakle. Johny odlično to zna. Trebalo bi da to znaju i njegovi ljubitelji AND TO LEAVE A MAN THE FUCK ALONE!!!

#57 1jeAhonen

1jeAhonen
  • Banned
  • 2,042 posts

Posted 24 September 2008 - 18:03

Ej stari ANAHRONI Johny pozelio se pet minuta slave...sta mu rade ti lesinari od menadzera dzaba mu se leba najeli..Ej, ne diraj to kamenje...da ne otkotrlja.. :ph34r:
Ne moze se nazad u istoriju...korak dva i to je to. :)

#58 Glen Livet

Glen Livet
  • Banned
  • 99 posts

Posted 24 September 2008 - 20:13

zbog tog jednog lika koji je sada već više mit nego čovek.

i pustimo mitove da ostanu mitovi, nemoj da ih rušimo. Rock muzika opstaje na svojim mitovima, bez njih bila bi drndanje vune. Jedan od antičkih najznačajnijih estetskih principa je osećaj za meru, u umetnosti posebno. Ničeg previše, dakle. Johny odlično to zna. Trebalo bi da to znaju i njegovi ljubitelji AND TO LEAVE A MAN THE FUCK ALONE!!!

nema potrebe da vičeš, Džoni će sam odlučiti dal će doživotno ostati u onoj holandskoj vukojebini ili će se ipak još jednom spustiti na Balkan gde mu je srce i duša. ko što kaže Mile Kitić u hitu Četri strane sveta "Srce je moje na Balkaaaanu..." tako je i kod Džonija 100% samo je dečko previše ponosan jer su ga ovde svi izradili, izjebali, iskoristili, itd. pa šta?

niko me ne može ubediti da je za jednog nadnaravnog muzičara i pesnika kakav je Štulić, veća sreća ostatak života provesti u šteku i izigravati mudraca i prevodioca nego zabavljati raju. to nije realno.

ako si muzičar, bato, tvoje pozvanje i dužnost je da zabavljaš narod i tako da radiš dokle se ne sručiš na stejdžu, znači doživotno i ne pitaš se! šta je on veće mudo od Janga ili Dilana pa mu je šatro ispod smisla i časti da ponovo izlazi pred publiku. ma ima da svira peva i sve da pocupkuje, jel to jasno?!

Posted Image

Branimire Džoni, dovlači svoje dupe ovamo, ćuti i pevaj kad te ovaj napaćeni narod ište!

#59 1jeAhonen

1jeAhonen
  • Banned
  • 2,042 posts

Posted 24 September 2008 - 22:33

Al je fotka...bash je drtav matori...gde je snimljeno u klubu fudbalskih amatera Holandije-Kod plavog goluba.. :ph34r: .La paloma blue...maramice za suzice...Vratit ce se ope osam sezdese...t :) Anarkizam mi je bio u krviiiiii.svi na barikade da docekamo penzionere mlade..vrati nam se Dzoni da oteramo zhobane...

Edited by 1jeAhonen, 24 September 2008 - 22:36.


#60 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 26 September 2008 - 13:23

šta je on veće mudo od Janga ili Dilana pa mu je šatro ispod smisla i časti da ponovo izlazi pred publiku.


Glene, gađaš u sridu. Džonija mistifikuju upravo oni koji viču da će povratkom na scenu on pokvariti svoj svetli lik. A svaki lik je mnogo manje bitan od dela. Kako da pokvari one genijalne albume koje je snimio? Jedino da nekako uništi sve preostale primerke vinila, kaseta i CD-a, izbriše sve kopije WAV i mp3 fajlova.

Edited by dobar_znak, 26 September 2008 - 15:03.