Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Mlade reprezentacije (U-21, U-19 i U-17)


  • Please log in to reply
4679 replies to this topic

#76 Severna Armija

Severna Armija
  • Members
  • 6,465 posts

Posted 04 September 2010 - 18:19

Iz mlade su ti Lazovic , Krasic, Tosic, Milijas i dosta drugih igraca.

Edited by Severna Armija, 04 September 2010 - 18:20.

  • 0

#77 Pain

Pain
  • Members
  • 3,365 posts

Posted 04 September 2010 - 18:22

Iz mlade su ti Lazovic , Krasic, Tosic, Milijas i dosta drugih igraca.


Svi su oni iz mlade al mislio sam iz ove 4 generacije koje su uzastopno ulazile u polufinale u koje se svi kunu...Da i Lazovic je tu,sve bolji od boljeg.A francuza nikad nema na zavrsnim u21 a stancaju mlade igrache ko na traci...

Edited by Pain, 04 September 2010 - 18:24.

  • 0

#78 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 04 September 2010 - 18:29

danas smo mogli da vidmo jos jedan "biser"ïz cuvene Bata Djorine fudbalske skole koji se odaziva na prezime Sivic
Slobodan Rajkovic je naprasno postao centralni vezni igrac koji organizuje napade reprezentacije Srbije :)
  • 0

#79 Severna Armija

Severna Armija
  • Members
  • 6,465 posts

Posted 04 September 2010 - 18:32

Pa logicno bi bilo da ako stvaras mlade igrace to potvrdis dobrim igrama na prvenstvu. Tako holandjani stvore igrace i naprave rezultat.
Mada i u losoj ekipi neki igrac moze da iskoci i bude kasnije dosta koristan u A timu.
Mnogo je faktora koji odlucuju ali jedna stvar je veoma bitna - lose se radi sa decom i zato nemamo kompletne igrace.
  • 0

#80 Pain

Pain
  • Members
  • 3,365 posts

Posted 04 September 2010 - 18:36

Pa logicno bi bilo da ako stvaras mlade igrace to potvrdis dobrim igrama na prvenstvu. Tako holandjani stvore igrace i naprave rezultat.
Mada i u losoj ekipi neki igrac moze da iskoci i bude kasnije dosta koristan u A timu.
Mnogo je faktora koji odlucuju ali jedna stvar je veoma bitna - lose se radi sa decom i zato nemamo kompletne igrace.


Upravo ono sto sam pokushao da kazem.Suvishe se opterecujemo rezultatom na ustrb stvaranja igracha...Vishe bih voleo da napravimo 1 igracha,nego da 11 krljatora pobedi Italiju...Naravno tu je i problem sa menadzerima,ali jbg nije to samo kod nas,ali daj da utichemo bar da bolje radimo u ovom sportskom segmentu...
  • 0

#81 Nikola87

Nikola87
  • Members
  • 5,364 posts

Posted 04 September 2010 - 19:11

Pa za A reprezentaciju tesko da moze neko odavde da konkurise. Ali mi u A reprezentaciji vec imamo Kuzmanovica, Kacara, Tosica koji ce moci da odmene igrace poput Jovanovica i Stankovica npr. u buducnosti. Djuricic mi stvarno deluje kao mozda pa i najbolji u ovoj mladoj ali njegov problem rekao bih da je fizicka nespremnost ali ima vreme za njega tek mu je 18, ali on od kad je usao bili smo opasniji po gol. Cak i pri rezultatu 2:2 poslao je odlicnu loptu kroz 2 igraca Sulejmaniju ali je ovaj nije prihvatio.

Ja se potpuno slazem sa Painom, ne treba toliko da gledaju rezultat ovih mladjih selekcija koliko da vide od koga moze biti odlican igrac i da vise i bolje rade sa njim. Takvim igracima treba posvetiti vise paznje. A nase trenere izgleda da boli kita za to.

A zasto ovog Darka Lazovica iz Zvezde ne zovu u ovu mladu reprezentaciju? Jel je stvarno toliko dobar koliko se digla prasina za njim jedno vreme ili neki prosek sa dobrim marketingom (menadzerom)? Voleo bih da mi na ovo odgovore navijaci Zvezde koji pretpostavljam da prate i maldje selekcije :)
  • 0

#82 Severna Armija

Severna Armija
  • Members
  • 6,465 posts

Posted 04 September 2010 - 19:46

Darko Lazovic je igrac bez srca , mislim tako je odigrao kod nas.
Mada mnogi igraci koji nisu igrali u klubovima su dobijali pozive u reprezentacije (a, mlade) Mislim da zasluzuje poziv , igra i ligu drugih timova.
  • 0

#83 Nikola87

Nikola87
  • Members
  • 5,364 posts

Posted 04 September 2010 - 21:02

Darko Lazovic je igrac bez srca , mislim tako je odigrao kod nas.
Mada mnogi igraci koji nisu igrali u klubovima su dobijali pozive u reprezentacije (a, mlade) Mislim da zasluzuje poziv , igra i ligu drugih timova.

Hvala na odgovoru :) Cuo sam da je dosta talentovan. Da je jedan od najbrzih nasih mladih igraca i da usto ima odlican i jak sut i solidnu tehniku. Ali nikad nisam imao prilike da ga gledam kako bi video stvarno te njegove kvalitete.
  • 0

#84 Severna Armija

Severna Armija
  • Members
  • 6,465 posts

Posted 04 September 2010 - 21:32

Hvala na odgovoru :) Cuo sam da je dosta talentovan. Da je jedan od najbrzih nasih mladih igraca i da usto ima odlican i jak sut i solidnu tehniku. Ali nikad nisam imao prilike da ga gledam kako bi video stvarno te njegove kvalitete.


Brz jeste, tehniku ima solidnu . Sut i nije pokazao kod nas , prosle sezone je dao jedan gol glavom . Mada na nekim klipovima sam video da je davao golove za borac dobrim sutevima.
Poziv je zasluzio a da li bi ga opravdao ne znam.
  • 0

#85 ttl

ttl
  • Members
  • 761 posts

Posted 07 September 2010 - 18:16

Iako vidim da nikog ne zanima,cisto da postavim

"ORLIĆI": Kiparska podloga za budućnost



Mlada reprezentacija Srbije pobedom je završila kvalifikacije za Evropsko prvenstvo, na koje se nije plasirala.

"Orlići" su kao gosti savladali Kipar 3:1 (1:0) u utakmici bez rezultatskog značaja u poslednjem kolu Grupe 7 u kojoj su zauzeli treće mesto.

Srbi su poveli pogotkom Stefana Šćepovića u 36. minutu, domaćin je izjednačio iz penala preko Jorgosa Efrema u 50, samo četiri minuta kasnije Saša Marković je gostima ponovo doneo prednost, a konačan rezultat postavio je Vujadin Savić u 78.

U osmoj utakmici "orlići" su ostvarili četvrtu pobedu, uz remi i tri poraza, pa su se ispred njih našli Hrvatska i Slovačka.

Ekipu je na Kipru, kao i minule subote u Kragujevcu protiv Hrvatske (2:2), sa klupe vodio Tomislav Sivić, koga je FSS odredio za privremenog selektora posle ostavke Ratomira Dujkovića. Za naredni ciklus kvalifikacija biće određen novi učitelj "orlićima".

Sivić je ukazao šansu mladim fudbalerima, koji će konkurisati za selekciju "ispod 21" i u naredne dve godine.

Ovo je prvi put da se naša mlada reprezntacija nije kvalifikovala za završnu smotru posle četiri uzastopna učešća, na kojima je dva puta igrala u finalu, jednom u polufinalu, a na prošlom šampionatu, 2009. godine, nije prošla grupu.

Svi rezultati "orlića" u Grupi 7:

Srbija - Slovačka 1:2 (Bosančić)
Norveška - Srbija 0:1 (Milanović)
Srbija - Kipar 2:0 (Milanović, Aleksić)
Hrvatska - Srbija 3:1 (Tomić)
Srbija - Norveška 3:2 (Sulejmani tri)
Slovačka - Srbija 2:1 (Đuričić)
Srbija - Hrvatska 2:2 (Šćepović, Đuričić)
Kipar - Srbija 1:3 (Šćepović, Marković, Savić)

U utorak je Norveška kao gost pobedila Slovačku - 4:1 (1:0).

Konačna tabela: Hrvatska 17, Slovačka 14, Srbija 13, Norveška 7, Kipar 6.

Kipar - Srbija 1:3 (0:1)

STRELCI: 0:1 - Šćepović u 36, 1:1 - Efrem u 50. iz penala, 1:2 - Marković u 54, 1:3 - Savić u 78. minutu. SUDIJA: Nikolaj Joradnov (Bugarska). ŽUTI KARTONI: Antoniades, Pitaras (Kipar), Marković, Stanojević, Rajković (Srbija).

KIPAR: Kisas, Filaktu, Sokratus, Picilos, Sielis, Marku (od 46. Alkiviadu), Kacis (od 70. Kiprijanu), Efrem, Pitaras, Antoniades, Demetriu (od 61. Panajiotu).

Selektor: Savas Paraskevas.

SRBIJA: Dmitrović, Leković, Medojević, Rajković, Savić, Marinković, Ignjovski (od 78. Gudelj), Šćepović (od 83. Kojić), Stevanović, Marković, Stanojević (od 73. Bosančić).

Selektor: Tomislav Sivić.


  • 0

#86 Nikola87

Nikola87
  • Members
  • 5,364 posts

Posted 22 September 2010 - 12:55

Nije u-21 nego u-19 ali je ok da ovde postavim pitanje :) Danas nasa mlada reprezentacija U-19 treba da igra protiv U-19 Italije. Jel zna mozda neko u koliko sati je tekma i nas sastav? Ja sam trazio na zvanicnom sajtu fss ali nista ne pise o tome samo datum odigravanja tekme inace prijateljska je u pitanju.
  • 0

#87 Nikola87

Nikola87
  • Members
  • 5,364 posts

Posted 07 October 2010 - 16:28

Nasa mlada U-19 selekcija je pobedila domacina Bugarsku rezultatom 0:3 u kvalifikacionoj utakmici za EP 2011 u Rumuniji. Strelci za nasu ekipu su bili Darko Brasanac (23'), Luka Milunovic (82') i Andrej Mrkela (90'). Od 84' igrali smo i sa igracem manje jer je zbog 2 zuta kartona iskljucen Uros Vitas. Sledeca utakmica se igra 9 oktobra protiv Luksemburga a poslednja u ovoj grupi je 12 oktobra protiv Republike Irske.

Sastav reprezentacije za utakmicu protiv Bugarske bio je:
Marko Dmitrovic, Marko Petkovic, Filip Malbasic (od 63' Ivan Rogac), Uros Cosic (kapiten), Luka Milunovic (od 84' Nikola Stoiljkovic), Andrej Mrkela, Darko Brasanac, Djordje Despotovic (od 80' Nikola Trujic), Goran Causic, Uros Vitas, Danilo Kuzmanovic
Na klupi za rezerve su jos bili: Nikola Peric, Jovan Krneta, Nenad Lukic, Filip Kostic

Edited by Nikola87, 07 October 2010 - 16:30.

  • 0

#88 Nikola87

Nikola87
  • Members
  • 5,364 posts

Posted 09 October 2010 - 17:34

U drugoj utakmici kvalifikacija za EP za igrace do 19 godina pobedili smo i Luksemburg 3:0. Strelci su bili Luka Milunovic (31'), Djordje Despotovic (35') i Nikola Stoiljkovic (75')

Srbija: Marko Dmitrovic, Jovan Krneta, Marko Petkovic (od 58' Nenad Lukic), Uros Cosic (kapiten), Luka Milunovic, Andrej Mrkela (od 46' Filip Malbasic), Djordje Despotovic, Goran Causic, Nikola Trujic (od 46' Nikola Stoiljkovic), Filip Kostic, Ivan Rogac

Posto je Irska pobedila 2:1 Bugarsku oni i mi imamo po 6 bodova u grupi i idemo dalje u sledece grupno takmicenje. Jedino ce se prekosutra znati ko ce biti prvi a ko drugi u grupi kad igramo sa Ircima za konacni plasman u grupi.
  • 0

#89 ttl

ttl
  • Members
  • 761 posts

Posted 09 October 2010 - 17:43

A zar se ovo ep ne igra kod nas?
  • 0

#90 Nikola87

Nikola87
  • Members
  • 5,364 posts

Posted 09 October 2010 - 17:45

A zar se ovo ep ne igra kod nas?

Ne igra se u Rumuniji :) U-17 se igra kod nas.
  • 0