Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Mlade reprezentacije (U-21, U-19 i U-17)


  • Please log in to reply
4679 replies to this topic

#4126 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 24 March 2017 - 23:21

Pa vrlo verovatno da ima više individualnog kvaliteta Žile, SMS, Grujić, Maksimović, Veljković koji opasno napreduje kao štoper, Gajić, pa i ovaj Čavrić se fino uklopio. Opasna ekipa stvarno. 

 

Ne znam da li će osvojiti to U21 prvenstvo, iskreno i nije bitno bitno je da su seplasirali i da napreduju i dalje da kad se prebace u A tim dobijemo instant kvalitet.

Kakav je bio Gruja ??? :-)


  • 0

#4127 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 24 March 2017 - 23:28

Nisam nesto uspeo da propratim utakmicu;prednost sam dao Zvezdi.
Vidim po rezultatu da je ubelezena rutinska pobeda.

Kako je to izgledalo na terenu?

Da. 
Kakav trio: Grujic-Maksimovic-Sergej  :wub:


  • 1

#4128 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 25 March 2017 - 00:09

Ja sam gledao prvo poluvreme i to pola sata, nisam video golove  :lol:

 

Tih pola sata mi bilo dovoljno da vidim bukvalno nadmoć naših na terenu. Fascinantna je bila lakoća povratka lopte u posed recimo, ni 5 sekundi nije prolazilo a izgubljena lopta ponovo u našem posedu. Ono je bilo stvarno prijatno za oko  :D

 

Mnogo talentovana ekipa, zaista, toliko uigrana da sa lakoćom poveže 10-ak dobrih pasova i to ne bitno da li nam Švedska prepustila inicijativu ili je vršila presing.

 

Gruja je bio dobar kao i ceo vezni red. Ono što važi za SMS i za njega važi isto da bi mogao manje nonšalatnije da igra jer iako je lepo za oko tako se lako i gubi lopta danas, a to se u današnjem fudbalu ne trpi previše. Ali sve u svemu odlična igra obadvojice.

 

A za Živkovića ne znam stvarno... ja mnogo cenim i gotivim Hrvatske igrače i njihov fudbal genralno ali moje mišljenje (nije skromno  :D ) da je on najtalentovaniji igrač koji dolazi sa ovih prostora. Kako se tom dečku lopta lepi za nogu neverovatno i centrašut koji ima je fantastičan.

 

Ako budem našao na netu tekmu postaviću ovde bar prvo poluvreme jer je bilo odlično.


Edited by dzone87, 25 March 2017 - 00:11.

  • 2

#4129 ČiĆ

ČiĆ
  • Members
  • 4,288 posts

Posted 25 March 2017 - 11:19

Ima li gde prenos omladinaca?


  • 0

#4130 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 25 March 2017 - 11:53

ovaj istumbao tim koji je dobio Slovacku
  • 0

#4131 medakjerkovic

medakjerkovic
  • Members
  • 1,737 posts

Posted 25 March 2017 - 13:07

Reprezentacija do 19 god nije se plasirala na EP. Izgubili smo utakmicu od reprezentacije Nemacke 2-0.
  • 0

#4132 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 25 March 2017 - 13:16

Mnogo bi bilo realno da smo otišli, od koga mnogo je. :D  U17 EP, U21 EP, dobra pozicija pred nastavak kvalifikacija za glavno SP.

 

Valjda će neko od ovih klinaca da se izdvoji iz ove U19 ekipe pa da se sastavi opet dobra U21 ekipa. A sledeće sezone bi trebalo da se napadne U19 EP jer vodi na U20 SP.


Edited by dzone87, 25 March 2017 - 13:16.

  • 0

#4133 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 25 March 2017 - 13:48

Ta generacija ce biti za 5-6 godina jedna od najjacih reprezentacija sveta.

Neće. Neće biti ni blizu.


Edited by DonJuan, 25 March 2017 - 13:49.

  • 0

#4134 Markoss

Markoss
  • Members
  • 10,970 posts

Posted 25 March 2017 - 13:50

ovaj istumbao tim koji je dobio Slovacku

 

Istumbao je i spisak igraca koje zove, ovo nije najbolje sto Srbija ima u tom godistu. 


  • 0

#4135 Nuget+

Nuget+
  • Members
  • 150 posts

Posted 25 March 2017 - 14:14

Neće. Neće biti ni blizu.

 

Pa zavisi kako gledaš. Ako u svetu ima 200 država i da si u top 20, to je najboljih 10%.


  • 0

#4136 ćudabačimkaboškobua

ćudabačimkaboškobua
  • Banned
  • 85 posts

Posted 25 March 2017 - 14:16

Neće. Neće biti ni blizu.

 

Hoce.

Isti pesimizam je pratio i ''Cileance'' u prvim godinama. A oni popunise dve ozbiljne reprezentacije u 90-im. Narocito Hrvate koji su u ''Cileancima'' odskakali kvalitetom. 6-7 Novozelandjana ce izgraditi ozbiljne karijere. Dovoljno.

U-20 su osvajali Rusi, Nemci, Argentinci, Brazilci, ''Cileanci'', Portugalci, Spanci... 8 do 10 godina posle sve te generacije su bile u samom vrhu.

Ko je u svom zivotu radio sa mladim fudbalerima to odmah prepoznaje. U toj generaciji rodjenih sredinom 90-ih lezi strahovit potencijal. Potrebno je prethodno 4-5 godina da se to na Zapadu izbrusi.


  • 0

#4137 medakjerkovic

medakjerkovic
  • Members
  • 1,737 posts

Posted 25 March 2017 - 14:19

Mnogo bi bilo realno da smo otišli, od koga mnogo je. :D U17 EP, U21 EP, dobra pozicija pred nastavak kvalifikacija za glavno SP.

Valjda će neko od ovih klinaca da se izdvoji iz ove U19 ekipe pa da se sastavi opet dobra U21 ekipa. A sledeće sezone bi trebalo da se napadne U19 EP jer vodi na U20 SP.

Pazi Dinga se definitivno izdvojio iz te generacije 98 ,nadamo se Adzicu,Racicu i Petrovu ,a za generaciju 99 nadajmo se Djordjetu Jovanovicu ,Bosnjaku (Pfc) ,Veljku Nikolicu,Stefanu Ilicu (CZ) Njegosu Petrovicu (Rad)

Samo me zanima kako ce isplivati generacija 97. Sem Milenkovica koji je u usponu,svi ostali su u padu. Nadam se da ce Jovic i Saponjic nesto napraviti u karijeri.
Ne ocekujem nesto previse od Zlicica iz Vose,Lutovca iz Rada i bivseg Zvezdinog bisera Stojanovica
  • 0

#4138 mozzer

mozzer
  • Members
  • 6,471 posts

Posted 25 March 2017 - 14:33

@Dzone

 

+1 

 

Iako je ovaj nas mladi tim pun talenata, mali Zile je nesto posebno. Ona sezona u Evropi u Partizanu (oprostio sam mu odlazak na onaj nacin i sve, nije decko kriv), kakve kljucne golove je on davao, strasan igrac. Neverovatan talenat. Cela ekipa je talentovana i odlicna, samo napred.


  • 0

#4139 Markoss

Markoss
  • Members
  • 10,970 posts

Posted 25 March 2017 - 14:43

Hoce.

Isti pesimizam je pratio i ''Cileance'' u prvim godinama. A oni popunise dve ozbiljne reprezentacije u 90-im. Narocito Hrvate koji su u ''Cileancima'' odskakali kvalitetom. 6-7 Novozelandjana ce izgraditi ozbiljne karijere. Dovoljno.

U-20 su osvajali Rusi, Nemci, Argentinci, Brazilci, ''Cileanci'', Portugalci, Spanci... 8 do 10 godina posle sve te generacije su bile u samom vrhu.

Ko je u svom zivotu radio sa mladim fudbalerima to odmah prepoznaje. U toj generaciji rodjenih sredinom 90-ih lezi strahovit potencijal. Potrebno je prethodno 4-5 godina da se to na Zapadu izbrusi.

 

Ma naravno da hoce.

 

Dovoljno je baciti oko na uloge koje nasi u21 igraci imaju u evropskim klubovima pa da se vidi da je ovo generacija koja stize upravo 1 u 20 godina. Ni prosla ni ova mlada reprezentacija koja dolazi nece biti ni blizu dobra kao ova generacija tako da bi moglo malo vise da se veruje u igrace koji sa 20 godina igraju za Lacio, Liverpul, Benfiku, Bordo, Frankfurt itd.

 

A dovoljno je i laicki baciti oko pa videti da vezni red Maksimovic, Grujic i Sergej Milinkovic Savic ne da ima potencijal, nego ima potencijalcinu da bude najbolji vezni red u Evropi. 


  • 2

#4140 ćudabačimkaboškobua

ćudabačimkaboškobua
  • Banned
  • 85 posts

Posted 25 March 2017 - 15:17

Mitrovic, Zivkovic, Milinkovic Savic, Gacinovic, Maksimovic, Grujic, Gajic, Babic, Saponjic, Veljkovic, Jovic, Djurdjevic...

Dovoljno je gledati ih na treningu da shvatis da ce biti medju prvih 5-6 reprezentacija...

Tzv. znalci pljuju po Rajkovicu. Pa on je jos dete na poziciji golmana.

Isplivace i Meleg i Golubovic. Polako.

U najjacim klubovima Evrope ne rade budale i amateri. Obrce se tu ogroman novac.


  • 0