Jump to content


Photo
* * * * * 2 votes

Ex-YU filmske lokacije


  • Please log in to reply
2660 replies to this topic

#1216 Drug Čabor

Drug Čabor
  • Members
  • 442 posts

Posted 02 February 2013 - 20:10

Bio sam danas do Karađorđevog trga, osmotrio situaciju i opet ništa ne mogu da tvrdim. Kao mogući lokali dolaze u obzir prodavnica sportske opreme Bonitet, bivša kafana Brioni, jedna pekara i jedan mini market. Bonitet i pekaru odmah isključujem jer su mnogo mali, Brioni sada ne rade ali na starijoj slici koju sam našao, vidi se da imaju sličan izlog ali ipak mi je i to malo verovatno. Mini market odgovara po položaju i veličini, jer se sastoji iz dve celine kao i prodavnica auto delova (Preža na početku scene iz nekog magacina ulazi u prodajni deo). Ovde je problem što je to je taj izlog sad u PVC-u pa ne može da se uporedi sa ranijim...

 

Evo slika

 

Attached Files


  • 0

#1217 Milan86

Milan86
  • Members
  • 349 posts

Posted 02 February 2013 - 23:08

Ni ja ne bih 100% mogao da tvrdim da je to to...


  • 0

#1218 zookkita

zookkita
  • Members
  • 659 posts

Posted 02 February 2013 - 23:16

Ja bi rekao da najvise lici kafana Brioni..i po izlogu.i po zidu betonskom sto se vidi u sceni iz filma na 1 slici...Lici ali fale neki detalji..tako da se slazem da su male sanse da je ova lokacija tamo sem ako nisu menjali kompletni izlog..pozadina mi se poklapa sa onim sto se vidi iz radnje..


Edited by zookkita, 02 February 2013 - 23:18.

  • 0

#1219 Drug Čabor

Drug Čabor
  • Members
  • 442 posts

Posted 03 February 2013 - 15:01

Kad sam već bio u tom kraju odem i do Doma zdravlja Novi beograd, Clandestino je spomenuo da je tu snimana scena kad Floyd pokupi Šilju posle pregleda kod lekara, i to je to. Ulaz iz Goce Delčeva, odmah pored Simketove zgrade, sada je tu apoteka.

 

I još jedna zanimljivost. Martin Floyd po kome je Brana dobio nadimak je najverovatnije izmišljen lik a za tipa sa postera iz Branine sobe poznavaoci F1 tvrde da je škotski šampion iz sedamdesetih Džeki Stjuart.

Attached Files


  • 1

#1220 koncarevic011

koncarevic011
  • Members
  • 21 posts

Posted 03 February 2013 - 17:55

 у 17775646_zpsdf724e50.jpg

 Можда некоме буде занимљиво. ко се сећа филма "Боксери иду у рај" постоји сцена где је кућа свастике боксера Милорада Раковића - Микета (Мија Алексић) то је снимано у Врањској улици паралелно са Булеваром Краља Александра на Звездари, ових старих кућа на жалост више нема ту су сада солитери, али није лоше присетити се тог филма из давне 1967.


Edited by koncarevic011, 03 February 2013 - 22:33.

  • 5

#1221 zookkita

zookkita
  • Members
  • 659 posts

Posted 03 February 2013 - 22:58

 у 17775646_zpsdf724e50.jpg

 Можда некоме буде занимљиво. ко се сећа филма "Боксери иду у рај" постоји сцена где је кућа свастике боксера Милорада Раковића - Микета (Мија Алексић) то је снимано у Врањској улици паралелно са Булеваром Краља Александра на Звездари, ових старих кућа на жалост више нема ту су сада солитери, али није лоше присетити се тог филма из давне 1967.

Koncarevicu osim ove slike jel si siguran da se ova kuca nalazila bas u toj ulici..Postoji u okolini dosta slicnih kuca kao i oko kalenic pijace gde bi mogla jos da bude..ja sumnjjam na par..Sem ako ti neko nije ispricao od ranije..


  • 0

#1222 Katarina :)

Katarina :)
  • Members
  • 11 posts

Posted 04 February 2013 - 05:36

Kad sam već bio u tom kraju odem i do Doma zdravlja Novi beograd, Clandestino je spomenuo da je tu snimana scena kad Floyd pokupi Šilju posle pregleda kod lekara, i to je to. Ulaz iz Goce Delčeva, odmah pored Simketove zgrade, sada je tu apoteka.

 

I još jedna zanimljivost. Martin Floyd po kome je Brana dobio nadimak je najverovatnije izmišljen lik a za tipa sa postera iz Branine sobe poznavaoci F1 tvrde da je škotski šampion iz sedamdesetih Džeki Stjuart.

Tu je oduvek bila apoteka, u sklopu Doma zdravlja :) A u zgradi koja se vidi na slici (iza Maxija, prekoputa apoteke) su snimane isto scene kad Flojd dolazi kod onog ortaka (ne mogu da se setim imena :S) Moj kraj :D


  • 0

#1223 Katarina :)

Katarina :)
  • Members
  • 11 posts

Posted 04 February 2013 - 05:48

Dragi moji, mi smo zavrsili onaj nas projekat filmskih lokacija Savamale :) Jos jednom hvala svima koji su nam pomogli! Nazalost, ne mogu ovde da postujem nasu dizajniranu mapu, ali vam stavljam link google mape gde smo "poboli" sve lokacije, i takodje fb stranu koju smo napravili pre neki dan i koju cemo popunjavati sa svim informacijama koje smo skupili :) Trenutno je tamo nekoliko slika, danasnji izgled lokacija, ali i screenshotovi, i to cemo vremenom dodavati.

 

https://www.facebook...FilmskeLokacije

http://www.protopage...ilmske_lokacije

https://maps.google....41193cda59490d8

 

Mi cemo i dalje nastaviti da istrazujemo, a vase ideje, sugestije i komentari su nam uvek dobrodosli :)

Pozdrav!!! 


  • 2

#1224 koncarevic011

koncarevic011
  • Members
  • 21 posts

Posted 04 February 2013 - 08:36

Koncarevicu osim ove slike jel si siguran da se ova kuca nalazila bas u toj ulici..Postoji u okolini dosta slicnih kuca kao i oko kalenic pijace gde bi mogla jos da bude..ja sumnjjam na par..Sem ako ti neko nije ispricao od ranije..

Тај податак сам нашао на ; http://www.politikin...-nema?page=3753

 

....био сам слободан да га "позајмим"


  • 0

#1225 Milan86

Milan86
  • Members
  • 349 posts

Posted 04 February 2013 - 10:44

Dragi moji, mi smo zavrsili onaj nas projekat filmskih lokacija Savamale :) Jos jednom hvala svima koji su nam pomogli! Nazalost, ne mogu ovde da postujem nasu dizajniranu mapu, ali vam stavljam link google mape gde smo "poboli" sve lokacije, i takodje fb stranu koju smo napravili pre neki dan i koju cemo popunjavati sa svim informacijama koje smo skupili :) Trenutno je tamo nekoliko slika, danasnji izgled lokacija, ali i screenshotovi, i to cemo vremenom dodavati.

 

https://www.facebook...FilmskeLokacije

http://www.protopage...ilmske_lokacije

https://maps.google....41193cda59490d8

 

Mi cemo i dalje nastaviti da istrazujemo, a vase ideje, sugestije i komentari su nam uvek dobrodosli :)

Pozdrav!!! 

Svaka čast, Katarina! :) Veliki trud! 


  • 1

#1226 zookkita

zookkita
  • Members
  • 659 posts

Posted 06 February 2013 - 01:31

Bas gledam ove slike radnje iz Nacionalne Klase bas zapazam neke stubove na slici sto se vide u daljini..Pa se mislim da to nisu ovi stubovi sa slike Karadjordjevog Trga koji je Milan86 postavio dosta lici..

Danas sam bio u Pancevu pa sam slikao kako danas izgledaju lokacije iz Maratonaca i Ko to tamo peva..Umesto stare kaldrme danas je tu neko fensi osvetljenje i nova kaldrma koja po meni ne lici ninasta ali estetski je kao po svim standardima..prazno bez i malo duse..

Attached Files


Edited by zookkita, 06 February 2013 - 01:39.

  • 1

#1227 zookkita

zookkita
  • Members
  • 659 posts

Posted 06 February 2013 - 02:38

U FILMU KO TO TAMO PEVA U JEDNOM TRENUTKU SVRACAJU PO SVINJE KOD NEKOG SELJAKA :))..U SCENI KADA ODLAZI BUS VIDI SE I OVAJ OGRADJENI BUNAR..DANAS JE TU IZLETISTE KOJE SE ZOVE DEVOJACKI BUNAR...NISAM USPEO DA LOCIRAM ONU KUCU KOJA SE VIDI U DALJINI..

Attached Files


  • 1

#1228 Drug Čabor

Drug Čabor
  • Members
  • 442 posts

Posted 06 February 2013 - 15:54

Bas gledam ove slike radnje iz Nacionalne Klase bas zapazam neke stubove na slici sto se vide u daljini..Pa se mislim da to nisu ovi stubovi sa slike Karadjordjevog Trga koji je Milan86 postavio dosta lici.

 

I ja sam prvo pomislio na tu zgradu ali je problem što prekoputa nje nema nikakvog objekta u kojem bi mogla da bude Prežina prodavnica...

Attached Files


  • 0

#1229 zookkita

zookkita
  • Members
  • 659 posts

Posted 06 February 2013 - 16:38

Da nije lokal mozda ispod ove velike zgrade ili tik pored nje mozda bi odatle ugao mogao da se uhvati..neznam 100% moja pretpostavka..


  • 0

#1230 zookkita

zookkita
  • Members
  • 659 posts

Posted 06 February 2013 - 21:29

Kad smo vec kod Nacionalne Klase nasao sam sliku glumice Maje Lalević-Piščević koja tumaci lik Senke u filmu tada je imala 17 god....danas je advokatica,,

 

Uspešnu poslovnu ženu Maju Lalević-Piščević i danas prepoznaju po ulozi Senke u kultnom filmu „Nacionalna klasa" (1979). U ispovesti za Press Maja se priseća dana najveće slave i otkriva razloge zbog kojih je zapostavila glumu i posvetila se advokaturi.

- I danas mi se desi da me neko prepozna na ulici. „Izvinite da vas pitam, da niste slučajno vi ona Senka?" Ponekad nisam sigurna jesam li ona. Imam osećaj da je to bilo u nekom drugom životu - kaže Maja sa osmehom.   http://www.pressonli...dvokatica-.html

Attached Files


  • 0