Jump to content


Photo
- - - - -

True Blood


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
60 replies to this topic

#16 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 17 September 2008 - 18:09

weenie, nije to na kvarno nista ubaceno u trash horor, vec je cela vampirska premisa serije poligon za satiricnu/socijalkriticku paljbu


Nije šija nego vrat. Upravo taj pristup je meni jako iritantan. Tako se
a) obezvređuje vampirski thrash horror, što je šteta, i
b) obezvređuje ta "satirična/sockritička" sadržina, jer se samo najpliće i najprostije poruke mogu preneti

Drugu epizodu nisam ni skidao...

Edited by The Ugliest Weenie, 17 September 2008 - 18:10.


#17 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 18 September 2008 - 15:01

Мени је за сада серија само "ок".

Наставићу да је скидам, полако постаје занимљива. Сећам се да ме ни нпр. Декстер није испримао све негде до средине сезоне, тако да још увек не одустајем.

Моја очекивања, после СФУ, су јааако велика и сумњам да ће серија моћи иоле да приђе СФУ с обрзиром на вампирски концепт, али ок. :ph34r:

Е да, на страну вампирски секс, мени се допада сексуална енергија између главних протагониста. :)

#18 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 27 September 2008 - 01:42

Е да, на страну вампирски секс, мени се допада сексуална енергија између главних протагониста. :ph34r:


Između Vampire Bill i Non-Vampire Sucky Padded-Bra-Mind-Reader? Wow.

Otprilike je ista kao "seksualna energija" između ovo dvoje (samo obrnuto po smiley-frowney osi):

Posted Image

Edited by The Ugliest Weenie, 27 September 2008 - 01:43.


#19 byMaX

byMaX
  • Members
  • 876 posts

Posted 29 September 2008 - 12:19

Nakon par loših započetih sezona (evo skida se i DHW5x01), ovo mi je pravo osveženje. Napominjem da nisam fan Underworlda, Blejda i Buffy, pa samim tim nisam fed-up sa raznim vampirskim pričama. Six Feet Under bi možda trebalo da počnem da gledam.

Mada, o serijama uopšte, sad kad malo razmislim - zašto ih bre gledam toliko - ja se bukvalno ničega ne sećam iz recimo 24, da me pitate šta je bilo u kojoj sezoni, pojma nemam. Serije se ne pamte, a filmovi, bar dobri ipak da. Lost sam zapamtio, ali samo zato što sam sve gledao bar dva puta... Sezonu 1 i 2 i više od toga.

on topic: True Blood mi se za sada dopada. Dosta humora, neobičnih stvari, dobre glume (za razliku od Prison Breaka - doduše, keva od one crnkinje je dobra, a naravno i mala oskarovka Paquin) i nekoliko dobrih likova.

Edited by byMaX, 29 September 2008 - 12:21.


#20 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 23 October 2008 - 12:49

Odgledao zadnje 3-4 epizode odjednom...
Postaje sve zanimljivije i zanimljivije. U pocetku sam bio razocaran, ali sad ne mogu da docekam sledecu. :ph34r:
Steta sto su ubili
Spoiler! --Click here to view--
Jedva izdrzavam da ne procitam ko je ubica, net je pun spojlera posto je sve radjeno po knjizi.
Tipovao sam na Sema (jel se tako zove vlasnik bara?), on mi je od pocetka sumnjiv, ali sad mislim da bi to bilo nekako previse ocigledno...
Prati li jos ko?

Inace, HBO je zbog velikog uspeha, odmah narucio i drugu sezonu.

#21 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 26 October 2008 - 20:33

Ја пратим. :D

Нисам још стигла да одгледам последњу, али имам исте импресије. :)

Нешто је дефинитнивно чудно у вези са Семом, поготово она сцена кад навуче рукавице и ваља се по кревету у којој је убијена она риба. :ph34r:

#22 byMaX

byMaX
  • Members
  • 876 posts

Posted 29 October 2008 - 12:42

Ја пратим. :D

Нисам још стигла да одгледам последњу, али имам исте импресије. :)

Нешто је дефинитнивно чудно у вези са Семом, поготово она сцена кад навуче рукавице и ваља се по кревету у којој је убијена она риба. :ph34r:


Ja imam teoriju da je on vukodlak :D i da će se i oni pojaviti u seriji... Prvo hrče i cvili su snu kao pas. Ima neki čudan vajb sa onim njegovim psom i definitivno ima pseći instinkt... Plus, ono jutro je trčao go. Serija je sjajna, odlično napisana, odlično režirana, likovi su fenomenalni, gluma je sjajna, neke scene su već totalni klasici
Spoiler! --Click here to view--
...

A i naslovna pesma (i špica) su vrh!

Edited by byMaX, 29 October 2008 - 12:45.


#23 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 29 October 2008 - 14:22

Ja imam teoriju da je on vukodlak :ph34r: i da će se i oni pojaviti u seriji... Prvo hrče i cvili su snu kao pas. Ima neki čudan vajb sa onim njegovim psom i definitivno ima pseći instinkt... Plus, ono jutro je trčao go. Serija je sjajna, odlično napisana, odlično režirana, likovi su fenomenalni, gluma je sjajna, neke scene su već totalni klasici

Spoiler! --Click here to view--
...

A i naslovna pesma (i špica) su vrh!

Vidis, ovo za vukodlake mi uopste nije palo na pamet, ali definitivno ima smisla...
Sto se ostalog tice, prvi put se potpuno slazem s tobom. Zaista fenomenalna scena na groblju. :)

#24 byMaX

byMaX
  • Members
  • 876 posts

Posted 04 November 2008 - 10:35

Vidis, ovo za vukodlake mi uopste nije palo na pamet, ali definitivno ima smisla...
Sto se ostalog tice, prvi put se potpuno slazem s tobom. Zaista fenomenalna scena na groblju. :ph34r:


Bah...
Spoiler! --Click here to view--


#25 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 05 November 2008 - 16:43

Bah...

Spoiler! --Click here to view--


Spoiler! --Click here to view--


#26 byMaX

byMaX
  • Members
  • 876 posts

Posted 06 November 2008 - 13:14

Spoiler! --Click here to view--


Ma da, sad će da sudare True Blood i Terminator Sarah Connor Chronnicles
:ph34r:

#27 byMaX

byMaX
  • Members
  • 876 posts

Posted 11 November 2008 - 13:37

You were right. He is what you said he'd be.

#28 byMaX

byMaX
  • Members
  • 876 posts

Posted 24 November 2008 - 13:15

You were right. He is what you said he'd be.


Season finale izašao. Extra serija, sviđa mi se što nema bullshita, nema čekanja, odmah sve bacaju na sto. Sve kečeve što imaju u rukavu. Da je JJ Abrams ovo radio, on bi sve ovo razvukao na 6 sezona. U petoj bi saznali da je onaj lik shifter i to bi bio ključ cele pete sezone. Sviđa mi se ovaj siže od serije. Počinju da smaraju sa raznim prizn brejkovima i ostalim zayebancijama koje rastežu do iznemoglosti (24 i House su nešto drugo, pogotovo House, tu ima materijala).

#29 byMaX

byMaX
  • Members
  • 876 posts

Posted 27 November 2008 - 14:33

Mnogo propuštate ako ovo ne pratite. Gotova sezona, HBO rulz, a ne ovi FOX-ovci, razvlače sve na 200 epizoda i 800 sezona, sve dok originalna postava ne poumire.

#30 Nosy Parker

Nosy Parker
  • Members
  • 37 posts

Posted 08 December 2008 - 11:22

Ne znam kako mi je promakla ova serija!!!

:ph34r: