Jump to content


Photo
- - - - -

True Blood


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
60 replies to this topic

#1 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 08 August 2008 - 03:09

Posle nekoliko odlaganja zbog strajka scenarista i drugih okolnosti, 7. septembra na HBO-u konacno startuje serija koju vec dugo ocekujem(o), True Blood.
Autor je Alan Ball, poznat po seriji Six Feet Under, i filmu American Beauty.
Kao sto se iz naziva moze predpostaviti, rec je o vampirima...
Nakon pojave napitka Tru Blood, sinteticke zamene za krv, vampiri su odlucili da zvanicno objave svoje prisustvo, i pokusaju da se integrisu sa ljudima...
Seriju prati i nevidjena reklamna kampanja.
Tako imate sajt Blood Copy koji predstavlja hronike vampira, i nihov pokusaj integracije u drustvo.
Tu je i sajt Tru Blood napitka, zvanicni sajt Americke Lige Vampira kao i Love Bitten najveci vampire/human dating sajt... :ph34r: Ne, nisam se prijavio.
Nakon objave postojanja vampira,
Youtube Video ->Original Video
usledile su i razne reakcije.
White House briefing...
Youtube Video ->Original Video
protesti...
Youtube Video ->Original Video
Intervju sa Nan Flanagan, iz lige vampira...
Youtube Video ->Original Video
Postoji jos gomila klipova koje mozete naci na YT i na pomenutim sajtovima.
Ukoliko pored svega ovoga, jos uvek imate nesto protiv vampira, organizacija Fellowship Of The Sun je pravo mesto za vas... :)

Pilot epizoda koja je procurela i moze se naci na netu, bice znatno izmenjena za emitovanje u septembru.

Edited by mr@ki, 08 August 2008 - 03:14.


#2 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 08 August 2008 - 11:57

:ph34r:
nadam se da ce PC biti zaobidjena u najshirem luku.
neverovatno mi je da serija ima takvu reklamu.

Edited by Dunadan, 08 August 2008 - 12:05.


#3 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 08 August 2008 - 12:34

Ovako na prvi pogled, meni koncept deluje exceedingly idiotic. Life-challenged citizens, vampire-americans... Otvara toliko mogućnosti za jeftine pričice na temu jednakosti, ljudskih prava, i ostalih tralala tema koje se ne mogu obraditi ne-paušalno u ovakvoj seriji.

S druge strane, Six Feet Under sam počeo nedavno da gledam i prilično mi se sviđa, tako da mogu da se nadam da će Ball napraviti nešto vredno pažnje i od ove Anti-Buffy papazjanije.

#4 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 08 August 2008 - 13:38

Ovako na prvi pogled, meni koncept deluje exceedingly idiotic. Life-challenged citizens, vampire-americans... Otvara toliko mogućnosti za jeftine pričice na temu jednakosti, ljudskih prava, i ostalih tralala tema koje se ne mogu obraditi ne-paušalno u ovakvoj seriji.

S druge strane, Six Feet Under sam počeo nedavno da gledam i prilično mi se sviđa, tako da mogu da se nadam da će Ball napraviti nešto vredno pažnje i od ove Anti-Buffy papazjanije.

upravo zbog 6ft under sam i napisala da se nadam da ce zaobici pc. u 6ft under su od jednostavne priche napravili jednu od najboljih serija ever. nadam se da ce uspeti slichno sa true blood mada se slazem da je zaplet idiotic.

i gde je hypno toad??

Edited by Dunadan, 08 August 2008 - 13:39.


#5 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 08 August 2008 - 19:17

i gde je hypno toad??


Evo ga, all glory to Him.

(Malo me je smorila poslednja Futurama, pa sam ga privremeno zamenio.)

#6 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 08 August 2008 - 19:28

I ja velika ocekivanja imam upravo zbog Alana Balla, ne zbog same price.
Sto rece Duna, SFU je jedna od najboljih serija ikad, pa se nadam da ce i ovo biti dobro, iako mi vampiri nisu bas omiljena tema, bar do sad nisu bili... :ph34r:

#7 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 07 September 2008 - 19:17

Samo da podsetim da je premijera veceras...

#8 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 08 September 2008 - 19:16

vidim da ima da se skine, al ima 6 fajlova od po 100mb. je l to pilot traje duže or?
je l odgledo ko?

#9 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 08 September 2008 - 21:07

Ja jos uvek skidam.
Isto sam nasao neku verziju od skoro 600 mb, ne znam zasto nema onih od 350...
Epizoda nije bila dupla, traje sat vremena...

Edited by mr@ki, 08 September 2008 - 21:10.


#10 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 08 September 2008 - 21:25

Мислим да је то на исту фору као што су некад кратке серије уместо 175 МВ негде око 230 МВ. Друга компресија, шта ли.

И ја скидам. :ph34r:

#11 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 10 September 2008 - 08:46

Svi skinuli, niko ni da bekne... ja nisam stigao da pogledam, danas ću.

#12 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 10 September 2008 - 10:42

Meni se svidela prva epizoda, nije da sam nesto posebno odusevljen, ali je ok.
Verujem da ce ubuduce biti jos zanimljivije, i da cu seriju rado gledati...
Scena sexa sa vampirom, to moze samo HBO... :ph34r:

#13 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 11 September 2008 - 11:39

Meni je baš bilo mnjah.

Nemilosrdno razvučeno na sat vremena bez ikakve potrebe, sa glavnim likom koji nije vampir al' zato čita misli (Saki saki, fajv dorars)... Nijedan vampirski kliše nije preskočen, uključujući i moj pet peeve - retractable fangs!

Naravno, na kvarno su u trash horror ubudžena i liberal proseravanja tipa "You should't judge a whole group of people based on the acts of a few individual extremists"... ili ono kad voditelj pita vampirku "Doesn't your race have a sordid history of exploitation and violence..." a ona će na to "Doesn't yours?" :ph34r:

S druge strane, špica im je fenomenalna.

Edited by The Ugliest Weenie, 11 September 2008 - 11:39.


#14 shinobi

shinobi
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 15 September 2008 - 22:24

ja odgledo obe i svidja mi se :ph34r:

weenie, nije to na kvarno nista ubaceno u trash horor, vec je cela vampirska premisa serije poligon za satiricnu/socijalkriticku paljbu, alan ballovo omiljeno igraliste

PS Angelina adopts vampire child :)

#15 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 17 September 2008 - 15:17

weenie, nije to na kvarno nista ubaceno u trash horor, vec je cela vampirska premisa serije poligon za satiricnu/socijalkriticku paljbu, alan ballovo omiljeno igraliste

To se vidi vec u samom startu, u fenomenalnoj spici koja obiluje raznim detaljima, izmedju ostalog i religijom...
Ipak, posle odgledane druge epizode, ja bas nisam toliko odusevljen. Ne kazem da nije zanimljivo, ali valjda sam imao prevelika ocekivanaj od Balla, i zarko zeleo da mi se svidi i pre nego sto je serija pocela. Prosto mislim da njemu ne lezi bas SF zanr, pa makar on bio samo poligon, kako ti kazes. Bolje bi bilo da je izabrao neku drugu temu, a ne vampire. No, videcemo kako ce se dalje odvijati radnja serije...
Zar ne gleda niko vise, Zeko, Duno? Bas me zanimaju vasi utisci...

Edited by mr@ki, 17 September 2008 - 15:18.