Jump to content


Photo
- - - - -

VN Mađarske


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
83 replies to this topic

Poll: Ko pobeđuje? (22 member(s) have cast votes)

Ko pobeđuje?

  1. Hamilton (2 votes [13.33%])

    Percentage of vote: 13.33%

  2. Raikkonen (7 votes [46.67%])

    Percentage of vote: 46.67%

  3. Massa (2 votes [13.33%])

    Percentage of vote: 13.33%

  4. Kubica (1 votes [6.67%])

    Percentage of vote: 6.67%

  5. Kovalainen (1 votes [6.67%])

    Percentage of vote: 6.67%

  6. Neko od nenavedenih (2 votes [13.33%])

    Percentage of vote: 13.33%

Vote Guests cannot vote

#61 MikiVeliki

MikiVeliki
  • Members
  • 1,988 posts

Posted 08 August 2008 - 10:45

Aha, već slušam izveštaj sa trke. Masa je krenuo silovito, odvojio se od kolone... i onda je pala kiša. The end.

Kratko i jasno! :ph34r:

#62 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 08 August 2008 - 16:40

Aha, već slušam izveštaj sa trke. Masa je krenuo silovito, odvojio se od kolone... i onda je pala kiša. The end.

Ne znam da li sam dobro razumeo, da li to znaci da Kimi preuzima mesto prvog vozaca samo u slucaju da mu se posreci da padne kisa na 2-3 trke do kraja sampionata, ili da Masi opet rikne motor? Yebes onda takvog vozaca koji izvodi kisni ples ili gleda u pasulj.........

Ili se ovo The end odnosi na, .........Hamilton je jedini vozac u istom krugu...........

Edited by Klika, 08 August 2008 - 16:50.


#63 MikiVeliki

MikiVeliki
  • Members
  • 1,988 posts

Posted 08 August 2008 - 21:14

Ne znam da li sam dobro razumeo, da li to znaci da Kimi preuzima mesto prvog vozaca samo u slucaju da mu se posreci da padne kisa na 2-3 trke do kraja sampionata, ili da Masi opet rikne motor? Yebes onda takvog vozaca koji izvodi kisni ples ili gleda u pasulj.........

Reci za Kimija da pobedjuje samo kad druge snadje peh je ordinarna glupost. Dovoljan primer su Japan 2005, Spa 2004 da pobije ovo lupetanje. :) :ph34r:
Meni je bilo simpatican nacin na koji je Rastko ukazao , da Masa sjajno vozi kad je prvi, ali da je u slucaju pada kise za njega kraj...
Inace ,sto se tice Kimija po netu se prica da je glavni problem Kimija u kvalifikacijama cinjenica da je ferari isuvise nezan prema gumama i da sa njegovim stilom voznje koji je prema gumama meksi , mu ne uspeva da zagreje prednje pneumatike na radnu temperaturu , sto dovodi do pojave podupravljanja , koje Kimi uopste ne voli. Inace Masa koji ostrije koci u krivinama mnogo pre zagreje gume od Kimija i samim tim ga bolje sluze . S obizrom da je Sumijev ucenik njemu vise lezi podupravljanje , jer je opste poznato da je Sumi vozio upravo takav auto sa teskim zadnjim krajem, i ako se dobro secam neko je (da li Kultard ?izvinite pamcenje me izdaje?) probao njegov bolid i posle salve okretanja na stazi rekao da je takav bolid nemoguce voziti, a Sumi je sa njim pobedjivao... Sve nesto mislim , Sumi je F2008 testirao , da li je moguce da je pravljen nekako vise ka njegovom stilu, ovo ne zvuci bas logicno jer Kimi bi trebalo da brani ttitulu, ali tako se namece samo...

#64 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 08 August 2008 - 21:34

Reci za Kimija da pobedjuje samo kad druge snadje peh je ordinarna glupost. Dovoljan primer su Japan 2005, Spa 2004 da pobije ovo lupetanje. :) :ph34r:
Meni je bilo simpatican nacin na koji je Rastko ukazao , da Masa sjajno vozi kad je prvi, ali da je u slucaju pada kise za njega kraj...


Prika, treba prvo da naucis da se ponasas ......... drugo, a to sto je tebi neki komentar bio sipmatican ne znaci da je neki drugi manje sipatacan lupetanje ........ a koliko su ovi tvoji "argumenti" dovoljni da pobiju nesto, prvo treba da izanaliziras neke svari, koliko me secanje sluzi Masa je bio ispred Kimija u Japanu prosle godine kada je pozvan u box 3 kruga pre kraj (cvrc!) ne da bi dolio gorivo ili promenio gume vec da bi se sklonio da Kimi uzme bod viska.

Sledeci put razmisli o lupetanju pre nego sto napises slicne stvari........ diskusija medju odraslim ljudima se ne vodi na ovakav nacin.........

#65 Downforce

Downforce
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 08 August 2008 - 22:48

Sve nesto mislim , Sumi je F2008 testirao , da li je moguce da je pravljen nekako vise ka njegovom stilu, ovo ne zvuci bas logicno jer Kimi bi trebalo da brani ttitulu, ali tako se namece samo...

Prestani da furas pricu o nekoj zaveri protiv Kimija. U zadnoj trci je on iskljucivi krivac zato sto je ispusio na kvalifikacijama. Mnogo se uspavao i mnogo trazi izgovore ove sezone. Ne zaboravi da je Kimi testirao mnogo vise nego Masa tokom razvoja F2008ce. Imao je sve uslove da pokida Masu ove sezone i upravo zbog toga me je on ubedljivo najvise razocarao u dosadasnjem njenom toku. Bio sam ubedjen da mu Masa nece ni prismrdeti.

#66 MikiVeliki

MikiVeliki
  • Members
  • 1,988 posts

Posted 11 August 2008 - 20:11

Sledeci put razmisli o lupetanju pre nego sto napises slicne stvari........ diskusija medju odraslim ljudima se ne vodi na ovakav nacin.........

Prika, nisi mi ni mama ,a ni tata da me ucis bontonu. Svejedno , izvini ako sam te uvredio ,jer mi nije bila namera. Svakako si lupio neistine sto sam ti i rekao , a ti to mozes ,a i ne moras da uvazis.


@ Down
Brate , nee znam cime sam te toliko isprovocirao? Mozda navijanjem za Kimija?
E sada u vezi onoga sto si rekao da ja satro pustam price kako postoji zavera protiv Kimija. Cuj, (ili citaj) nista od toga sto sam napisao, nisam samo ja zakljucio, dosta njih razmislja slicno. Kimi ima problema ove godine i mislim da je smesno reci da sve potice od njega. Svakako je vazio za coveka koji se ne vadi na druge i ume da bude samokritican (mada i ravnodusan) . Kada sam rekao da je Sumi testirao bolid i da je mozda po njemu podesen , nisam mislio da je to zavera protiv Kimija, vec naprotiv misljenja sam da je moguci razlog tome Kimjeva poznata nesposobnost da razvije auto zbog tehnicke nepotkovanosti... A ti si brze bolje zakljucio kako ja eto smisljam teorije zavere.

#67 Downforce

Downforce
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 11 August 2008 - 23:01

Mozda navijanjem za Kimija?

Nekritickim navijanjem. Sve si uzeo u obzir samo ne ono sto je ocigledno - problem je u Kimiju. Prosle sezone sam i mogao da mu oprostim losije voznje - te nije se navikao na pneumatike, te novi tim, te ovo, te ono...
To prosto vise ne prolazi. Imao je celu sezonu da se navikne na pneumatike. Ubedljivo je najvise testirao tokom zime. U Ferrariju telemetrija i podaci o set-upu kolege iz tima nisu tajna. Sta jos vise treba da urade u Ferrariju? Da ga zakace za Masin bolid ne bi li ga ovaj "povukao" malo u kvalifikacijama i trkama?

Kada sam rekao da je Sumi testirao bolid i da je mozda po njemu podesen

Da li bi ti podesavao bolid tako da odgovara vozacu koji uopste u njemu nece voziti sampionat? Ima li to smisla raditi?

Ja prvenstveno navijam za Ferrari i apsolutno mi je svejedno ko ce(tj. ako ce neko) od dvojice njihovih vozaca biti prvi u sampionatu.

Covek jednostavno moze i mora bolje. :ph34r:

#68 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 11 August 2008 - 23:31

Kimi ima problema ove godine .......

A Masa nema problema....... pa da li si imalo analizirao bodovno stanje i koliko je srece u ovoj trci imao Kimi........
Scenario X - Masa prvi, Hamilton drugi, Kimi nikako vise od petog mesta
Tabela:
Ham - 68
Masa - 64
Kimi - 55

tu se prica za Kimija zavrsava ......... da li i dalje misli da se vadi na srecu...........

Edited by Klika, 11 August 2008 - 23:44.


#69 BB 1211

BB 1211
  • Members
  • 806 posts

Posted 12 August 2008 - 17:13

Ako vec poredimo Ferrarijeve vozace,mislim da nnjihov bodovni bilans taman odgovara njihovom ucinku.
Kimi je u Francuskoj prepustio Massi pobedu iz poznatih razloga,a u Kanadi ga je Hamilton uskratio bar za 8 bodova,a verovatno i svih 10.U Monaku je Kimi sam sebe uskratio za bodove.
Massa se izblamirao na svakoj kisnoj trci,a u Madjarskoj ga je poterao maler.
Sve u svemu,tu su gde treba da budu.
Evidentno je i da je Kimi veoma "bled" u poslednjih nekoliko trka(fakticki od Francuske) i da je Massa ubedljiviji,narocito na treninzima u poslednje dve trke.
Cak sam i ja na momente pomisljao da Massa vise vredi Ferrariju i da vise pruza od Kimija,ali onda padne kisa... :ph34r: :)

#70 gmhans

gmhans
  • Members
  • 85 posts

Posted 12 August 2008 - 20:31

Nekako se bojim, da tu jos uvek ima uticaja niko drugi nego Michael. Zar mislite da neko ko je bio ljuti protivnik Kimiju na stazi, sad moze (hoce) da bude na njegovoj strani? Tesko, bice! Schumi je u Ferrariju bio zakon, a sad je covek iz senke, ali tu je i sumnjam da dolazi samo da procaska i popije hladno pice... A zna se ko mu je miljenik, favorit, sticenik, itd., Masa, naravno. Tako da Kimi lako moze da se provede ''k'o bos po trnju'', a i sve to moze da se izrodi u medvedju uslugu Masi, pa i Ferrariju, pa da Luis i McLaren na kraju trijumfuju.

#71 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 12 August 2008 - 21:10

Kruze glasine da Kimi ima ozbiljnoh zdravstvenih problema, naime da se zali na ostre bolove u stomaku sto ga ometa u voznji i da je zbog toga bio ma pregledu kod specijalista u Svajcarskoj ali da su svi testovi izasli negativni - znaci ne mogu da nadju razlog za te simptome.

#72 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 12 August 2008 - 21:15

Nekako se bojim, da tu jos uvek ima uticaja niko drugi nego Michael. Zar mislite da neko ko je bio ljuti protivnik Kimiju na stazi, sad moze (hoce) da bude na njegovoj strani? Tesko, bice! Schumi je u Ferrariju bio zakon, a sad je covek iz senke, ali tu je i sumnjam da dolazi samo da procaska i popije hladno pice... A zna se ko mu je miljenik, favorit, sticenik, itd., Masa, naravno. Tako da Kimi lako moze da se provede ''k'o bos po trnju'', a i sve to moze da se izrodi u medvedju uslugu Masi, pa i Ferrariju, pa da Luis i McLaren na kraju trijumfuju.

Ova teorija ima vise rupa.........prvo, setimo se prosle sezone kada je Sumaher davao neke savete Kimiju a ovaj ga `ladno ignorisao u stilu, ko si ti da mi solis pamet. Kimi bi imao mnogo toga da nauci od Sumahera, ali to je vec njegov problem ako ne zeli.

Drugo, koliko se secam, Sumaher se bio povukao sa mesta savetnika u Ferariju bas u vreme ovog "incidenta" sa Kimijem koji pominjem, verovatno misleci, sta ja uopste tu gubim vreme ako niko ne obraca paznju na ono sto pricam.

Trece, ako Sumaher ima toliku moc u Ferariju, zasto je onda rukovodstvo, tj. gazda Monezemolo platio onolike pare za dovodjenje Kimija, u neku ruku bacen novac jer nista nije vise pokazao od mnogo manje placenog Mase, niti trenutno opravdava ulozeni novac i ove godine, mozda ako mu opet padne titula sa neba..........

#73 MikiVeliki

MikiVeliki
  • Members
  • 1,988 posts

Posted 12 August 2008 - 21:48

Trece, ako Sumaher ima toliku moc u Ferariju, zasto je onda rukovodstvo, tj. gazda Monezemolo platio onolike pare za dovodjenje Kimija, u neku ruku bacen novac jer nista nije vise pokazao od mnogo manje placenog Mase, niti trenutno opravdava ulozeni novac i ove godine, mozda ako mu opet padne titula sa neba..........

Evo opet ti. :ph34r: Pa ja stvarno ne znam ,ako ovo nije lupetanje sta je? Covece ,Kimi je prosle godine apsolutno zasluzio titulu , i to moze svako razuman da shvati. Imao je sedam pobeda i dve vise od najblizih rivala. Ako gledas celu sezonu , sasvim je nebitno kad si skupio broj bodova, mogao je Kimi i da bude ispred Luisa celu sezonu, pa da ga ovaj stigne na bod, jednostavno tako se slozilo i Kimi je bio prvi. Ako ciljas , na trku u Brazilu i "Masin poklon " , ti i ja to mozemo samo da nagadjamo. Cinjenica je da je Masa drugim mestom odradio savrsen posao za Kimija , ali pitanje je da li je mogao bolje. Sve su to spekulacije i totalno nebitno na kraju .
S jedne strane si u pravu Kimi rezultatima nije opradao ocekivanja , ali molim te ne boj se ti za Lukin novac, zaradio je on na Kimiju, mnogo vise nego na Masi. Tako da ne verujem da ga mnogo boli novcanik... Svakako, mora to mnogo bolje, ali ... jebiga.

#74 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 12 August 2008 - 22:13

Da neko ko je zasluzio titulu tokom karijere ostane bez nje, desilo se mnogo puta u istoriji F1. Ali da neko osvoji titulu a da je nije zasluzio, to se jos nikada nije desilo i nece se ni desiti.

#75 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 12 August 2008 - 22:33

Da neko ko je zasluzio titulu tokom karijere ostane bez nje, desilo se mnogo puta u istoriji F1. Ali da neko osvoji titulu a da je nije zasluzio, to se jos nikada nije desilo i nece se ni desiti.

:ph34r:

Ovde bi već bio potreban 1 split ili novi topić© o vozačima Ferrarija.

Pošto sam ja 1 neobjektivni navijač FM, samo da dodam toliko. U sezoni se odvezu prosečno 3 trke na vodi, tu je recimo MAS bez bodova (iako ne mora da znači Monaco - 3. mesto ove godine), a HAM na suvom i na vrućini cepa prednje gume 2 ili 3 puta za sezonu. Znači, hendikep je sličan, ne mora titula da se odluči na kiši.

Što se tiče RAI, vrlo su interesantne njegove izjave ove sezone, ne sećam se da se toliko žalio za 5 godina u McL (a MB je često pod njim goreo), koliko se žali na mnoge stvari ove sezone. Imam utisak da otaljava sezonu preko qurtza, ima titulu, njemu je dosta, i aj´ zdravo. Šteta zbog tima, jer na kraju može da fali tih par bodova za njegova peta i šesta mesta. Naravno da treba respektovati razliku u mentalitetu, ali rekao bih da MAS (čija plata je 1/6 Kimijeve) je daleko više uz tim nego RAI.

Ja bih voleo da vidim Italijana u Ferrariju, ali kako stvari stoje, čekaćemo na to još dugo.