Jump to content


Photo
- - - - -

VN Mađarske


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
83 replies to this topic

Poll: Ko pobeđuje? (22 member(s) have cast votes)

Ko pobeđuje?

  1. Hamilton (2 votes [13.33%])

    Percentage of vote: 13.33%

  2. Raikkonen (7 votes [46.67%])

    Percentage of vote: 46.67%

  3. Massa (2 votes [13.33%])

    Percentage of vote: 13.33%

  4. Kubica (1 votes [6.67%])

    Percentage of vote: 6.67%

  5. Kovalainen (1 votes [6.67%])

    Percentage of vote: 6.67%

  6. Neko od nenavedenih (2 votes [13.33%])

    Percentage of vote: 13.33%

Vote Guests cannot vote

#76 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 12 August 2008 - 22:41

Da neko ko je zasluzio titulu tokom karijere ostane bez nje, desilo se mnogo puta u istoriji F1. Ali da neko osvoji titulu a da je nije zasluzio, to se jos nikada nije desilo i nece se ni desiti.


Hmm.....a sta cemo sa ako se recimo desi nesto ovako: Hamilton izgubi titulu za 1-2 boda, a ti si onomad rekao da je nepravedno kaznjen u Francuskoj kod preticanja Vetala cini mi se, secamo se toga, pa ako je tako, onda je on nezasluzeno izgubio titulu jer su mu uskraceni bodovi na nepravedan nacin. Kako je onda onaj prvi zalsuzio titulu, jel` tako sto je ovaj drugi bio ostecen?
Ili ti u ovoj teoriji kazes da niko nikada u istoriji sporta nije bio ostecen nekakvim pogresnim sudskim odlukama ili necim drugim? Pa onda sudije ispadose nepogresive.........

#77 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 13 August 2008 - 03:35

Hmm.....a sta cemo sa ako se recimo desi nesto ovako: Hamilton izgubi titulu za 1-2 boda, a ti si onomad rekao da je nepravedno kaznjen u Francuskoj kod preticanja Vetala cini mi se, secamo se toga, pa ako je tako, onda je on nezasluzeno izgubio titulu jer su mu uskraceni bodovi na nepravedan nacin. Kako je onda onaj prvi zalsuzio titulu, jel` tako sto je ovaj drugi bio ostecen?
Ili ti u ovoj teoriji kazes da niko nikada u istoriji sporta nije bio ostecen nekakvim pogresnim sudskim odlukama ili necim drugim? Pa onda sudije ispadose nepogresive.........

Kao sto rekoh, moze da se desi da neko nezasluzeno izgubi titulu ali se jos nikada nije desilo da neki vozac koji nije zasluzio da bude sampion to postane. Sampionat se ne osvaja lako cak ni kad se osvoji zbog tudje nesrece, treba sebe dovesti u situaciju da mozes od toga da profitiras.

#78 Rastko

Rastko
  • Members
  • 4,352 posts

Posted 13 August 2008 - 09:35

Disclaimer: Ja sam (neobjektivan) navijač RAI

Komentar sa prethodne strane o MAS sam napisao jer ne mogu da ga smatram dobrim vozačem ako ga kiša toliko upropasti. Za Kimija i sve ostale vozače, maler je kada dobiju loš batch guma, kada im ode motor, pukne spojler. Za Masu je 'maler' kada padne kiša. Ne bih da idem predaleko, ali da se radi o vozaču iz nekog malog tima, postavljalo bi se pitanje njegove F1 licence. Padne kiša i on gubi 10-20% brzine u odnosu na druge vozače. OK je da neko nije ekspert na kiši (kao Senna ili M.Schumacher), ali nije OK da po kiši vozi kao da se radi o Specijalnim Olimpijskim igrama (uz izvinjenje učesnicima na takvim O.I.).

Što se RAI tiče, potpuno je korektno optužiti ga za loše vožnje ove sezone, ali i prethodne je bio pun malera pa je pobedio. Neko će reći zato što su drugi imali 'maler više'. I biće potpuno u pravu. Meni se čini da sva ograničenja koja se stavljaju na motor i šasiju, sva ta pomagala i konačno, pare, dovode vozače u situaciju da ne razmišljaju o mehanici i o onome šta mogu a šta ne (meni se čini)...

#79 EunosCosmo

EunosCosmo
  • Members
  • 483 posts

Posted 13 August 2008 - 09:36

Kao sto rekoh, moze da se desi da neko nezasluzeno izgubi titulu ali se jos nikada nije desilo da neki vozac koji nije zasluzio da bude sampion to postane. Sampionat se ne osvaja lako cak ni kad se osvoji zbog tudje nesrece, treba sebe dovesti u situaciju da mozes od toga da profitiras.

Misliš kao što je Schumacher pokušao sa Villeneuveom 1997, a uspelo mu 1994????

#80 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 13 August 2008 - 10:02

Misliš kao što je Schumacher pokušao sa Villeneuveom 1997, a uspelo mu 1994????


Sena prost?

#81 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 13 August 2008 - 12:23

Disclaimer: Ja sam (neobjektivan) navijač RAI

Komentar sa prethodne strane o MAS sam napisao jer ne mogu da ga smatram dobrim vozačem ako ga kiša toliko upropasti. Za Kimija i sve ostale vozače, maler je kada dobiju loš batch guma, kada im ode motor, pukne spojler. Za Masu je 'maler' kada padne kiša. Ne bih da idem predaleko, ali da se radi o vozaču iz nekog malog tima, postavljalo bi se pitanje njegove F1 licence. Padne kiša i on gubi 10-20% brzine u odnosu na druge vozače. OK je da neko nije ekspert na kiši (kao Senna ili M.Schumacher), ali nije OK da po kiši vozi kao da se radi o Specijalnim Olimpijskim igrama (uz izvinjenje učesnicima na takvim O.I.).

Što se RAI tiče, potpuno je korektno optužiti ga za loše vožnje ove sezone, ali i prethodne je bio pun malera pa je pobedio. Neko će reći zato što su drugi imali 'maler više'. I biće potpuno u pravu. Meni se čini da sva ograničenja koja se stavljaju na motor i šasiju, sva ta pomagala i konačno, pare, dovode vozače u situaciju da ne razmišljaju o mehanici i o onome šta mogu a šta ne (meni se čini)...



'Ajde malo o matematici, ako ništa drugo. 10%-20% brzine u odnosu na druge vozače bi značilo na kraćim stazama 7 do 15 sekundi na krug, a na dužim 10 do 20 sekundi. Da ponovim, na jedan krug.

Mogao bi da se edituješ.

#82 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 13 August 2008 - 15:07

Misliš kao što je Schumacher pokušao sa Villeneuveom 1997, a uspelo mu 1994????

Govorim o statusu sampiona a ne o pojedinacnim titulama iz ove ili one godine.

Do sada je od silnih stotina sto su startovali na F1 trkama u ovih 58 godina samo 29 vozaca osvojilo titulu. Za svakog od njih - ukljucujuci tu i likove poput Keke Rosberga (u sampionskoj sezoni ostvario samo jednu pobediu). Fil Hila (postao prvak zahvaljujuci fatalnom udesu fon Tripsa u Monci) ili Majka Hotorna (za celu F1 karijeru imao samo 3 pobede) - vazi da su po prikazanom na stazi zasluzili da budu prvaci. Jos se nije desilo da je neko poneo naziv sampiona a da nije pokazao da ima "to nesto" posebno sto izdvaja sve ove vozace od svih ostalih - veca je verovatnoca da ce neko ko zasluzuje titulu (na primer Sterling Mos, Hoze Gonzales, vec pomenuti fon Trips, Toni Bruks, Zaki Iks, Roni Peterson, Zil Vilnev, Karlos Rojteman, pa cak i onaj tutumrak Montoja) ostati bez nje nego da ce je neko ko je ne zasluzuje (poput Judji Idea, Aleksa Junga, Zolta Baumgartnera, Djani Lavadjija, Pola Belmonda, Gastona Macakana i slicnih) da je nezasluzeno dobije).

#83 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 13 August 2008 - 15:29

poput Judji Idea, Aleksa Junga, Zolta Baumgartnera, Djani Lavadjija, Pola Belmonda, Gastona Macakana i slicnih


...Tomáš Enge, najbolji pilot medju duvačima, čovek koji trenira na crno reli na zatvorenoj stazi i syebe auto na total schade...

#84 EunosCosmo

EunosCosmo
  • Members
  • 483 posts

Posted 13 August 2008 - 15:35

Sena prost?

'89(Prost) ili '91(Senna)???????