Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

60+ u Srbiji


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
141 replies to this topic

#106 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 01 August 2008 - 14:11

Bio je i nemali broj onih koji se nisu busali i koji su vrlo dobro videli kuda cela stvar vodi, ali ništa im nije vredelo i danas dele potpuno istu nesrećnu sudbinu kao oni koji su se busali. To je stara priča o pojedincu protiv poludelog sistema, ili tačnije o pojedincu kojeg je pregazio stampedo idiota, koji su namerno izazvali pokvarenjaci koji su se stavili na čelo krda idiota.


ovo moram bar sto puta da kopiram na emigraciju i imigraciju. :ph34r:
vise mi je dosta toga 'izabrali ste milosevica, eto vam ga'. ko ga je bre izabrao? moja porodica bome nije. i jos mnogi nisu.

uostalom, cinjenice govore za sebe:

Изабран је, у првом кругу, Слободан Милошевић, кандидат Социјалистичке партије Србије, за кога је гласало 3.285.799 бирача, односно 65,34 одсто оних који су гласали
1990.


to jeste velik broj, al nije ni pola srbije. zanemariti pola srbije je bezobrazluk za sebe.


al da ne trolujem mnogo nego da zakljucim vezano za temu:
stari u srbiji su ocajnom polozaju i nisu svi sami krivi sto su dotle stigli.

Edited by nickie, 01 August 2008 - 14:14.


#107 zazie

zazie
  • Members
  • 1,669 posts

Posted 01 August 2008 - 14:16

Slajt off topic...



U nasoj zemlji, najcesce ni to... Ako cemo paralelu sa vozackim ispitom, `programeri` koji izlaze sa nasih faksova su isti k'o vozaci koji od iskustva imaju 40 sati voznje u Need For Speed, a od teorije uspesno polozen ispit iz hortikulture... Nemaju pravo ni da programiraju sami, posto to i ne znaju... Eventualno mogu da odsljakaju nesto sto im nacrtas kako da urade (i sto posle ti ispravljas da bude bar delimicno upotrebljivo), pandan da das nekome kola da ih prebaci iz garaze u susednu garazu uz spremnost da ih sutra vozis kod limara... Sto ih naravno nece nikako spreciti da nadju milion zamerki tvom kodu, jedino sto ne bi znali kako da te zamerke isprave i da l' su im zamerke na mestu...

/topic on

malo cu da lupim trol na trol, ali makar je programiranje uglavnom autodidaktichka radnja - i mnogi danashnji klinci koji rade te poslove su prvo napisali neki program pa su im se onda promenili zubi.
sama sam se, dok sam radila u it nagledala programerskih beba :ph34r: tako da u ovom sluchaju i ne vazi ono shto vazi za tradicionalne poslove - da se iskustvo stiche tek kad se negde zaposli. u ovom sluchaju to vazi samo za starije generacije, one koji su se prvi put susreli sa rachunarom kad su vec bili odrasli. moj klinac je uz knjigu kuckao c++ vec kad je krenuo u srednju shkolu.

#108 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 01 August 2008 - 14:24

Bio je i nemali broj onih koji se nisu busali i koji su vrlo dobro videli kuda cela stvar vodi, ali ništa im nije vredelo i danas dele potpuno istu nesrećnu sudbinu kao oni koji su se busali. To je stara priča o pojedincu protiv poludelog sistema, ili tačnije o pojedincu kojeg je pregazio stampedo idiota, koji su namerno izazvali pokvarenjaci koji su se stavili na čelo krda idiota.


Znas kako, ako silazimo na individualni plan, siguran sam da cemo naci mnogo tuznih prica. However, ti i takvi su bili, i ostali u debeloj manjini. Stavise, mislim da ih danas ima i manje nego kad je celom tom naopakom sistemu moglo da se relativno lako stane za vrat - zato sto su mnogi od tih 'pojedinaca' okrenuli curak na drugu stranu i dosli do ingenioznog zakljucka da se ne vredi boriti sa sistemom, bolje je biti deo istog i okoristiti se koliko se moze. A i dobar deo tih pojedinaca je jednostavno pobegao od ludila... O onima koji se nisu slagali sa svime time, ali eto nisu hteli da se mesaju, slusali bapske savete `ne mesaj se ti sine u politiku`, 'teli da na kraju izadju k'o moralni pobednici koji nisu ni luk jeli ni luk mirisali, i da ne govorim... Konformisti najstrasniji... Njih tek ne mogu da zalim...

Ali to ne menja cinjenicu da se stvorila dovoljna kriticna masa da se ovaj zamajac opste fantamazgorije, mitomanije i kleptomanije zavrti. MNOGI od onih koji su direktno, ili indirektno odgovorni za sve ovo su bas danas ti 'jadni penzioneri' koje ja treba da sazaljavam, da treniram empatiju nad njihovim tuznim zivotima, nad time sto su svojim cinjenjem ili necinjenjem doveli sami sebe do prosjackog stapa (i ko iz onog vica `...govno ponovo glasa za Milosevica...`). Pa ne mogu... Stvarno ne mogu. Jos bih mogao nekako da razumem, eto, svako ume da pogresi, al' hebote, oni su ponavljali svoje greske milion puta i kamo srece da su sami ispastali zbog njih, nego sad i ja treba da vadim njihovo vrelo kestenje.

Hebi ga, zivot se lako moze podvesti pod titl zabavne emisije: Trazili ste, gledajte...

Ne postoji i zato što je opljačkan, najviše vo vremja Miloševićeva, ali se i pre toga zahvatalo velikom kutlačom. Ali ko je mogao i smeo onda da se digne i drekne "dosta bre pljačke, od čega ćemo mi živeti kroz 20 ili 30 godina"? Taj se stvarno ne bi dobro proveo...


Da je drustvu ta pljacka dovoljno smetala digli bi se mnogi i dreknuli, nego sladje bilo da se uclanis u KPJ pa da i ti postanes kutlacodrzac. Davno sam ja tvrdio da najveci problem ovog drustva nije nekultura, nije neobrazovanje, nije cak ni lenjost... najveca boljka od koje boluje ovo drustvo je konformizam. Isti je samo poprimio oblike epidemije posle WWII, a danas kusamo sve plodove istog...

Hoće, brzo će biti još mnogo gore, ako se ovako nastavi. Ali problem bi se svakako znatno ublažio kad bi barem deo para od privatizacije, umesto da ih političari sve odmah preusmere u budžet, a onda malo sebi u džep, a ostalo kroz prozor i na sve četiri strane sveta, otišao u fond PIO, koji bi postao zaista samostalan fond, s vlastitim izvorima prihoda koji nisu isključivo davanja iz plata tekućih zaposlenih. Ali, to je naučna fantastika kod nas, da se političar usteže da nešto drpi kad nekažnjeno može...


Eh, da je ovo NORMALNA zemlja, sa NORMALNIM drustvom, koje bira NORMALNE politicare da ga predvode, ne bi mi imali mnogo sta da pricamo na ovu temu. Pare iz privatizacije ne bi isle ni u Budzet, ni u PIO, nego bi se ulozile da se srede infrastruktura, zakoni i imidz zemlje tako da strani investitori vide nasu zemlju kao `budala sam ako ne investiram ovde` priliku. Jer to jesu jednokratne stvari, i nikako ne bi smeli da doticni novac trosimo na ista sem na privlacenje drugog, stabilnijeg potoka novca. Kako stvari trenutno stoje, bolje pare koje smo uzeli od privatizacije da stavimo u neku banku - samo kamata bi bila veca nego ono sto se vrati od para koje sad, prilicno literalno, bacamo... Cak i da se tvoja ideja realizuje, sta mislis, koliko bi trebalo nedelja da se doticni PIO fond ponovo isprazni?

Lepo je razmisljati kako bi to moglo biti u, recimo, Svajcarskoj... No ovo je ovde Srbija... Zive pare ne treba davati apsolutno nikakvom domacem fondu posto ce iste nestati brze nego sto su stigle...

#109 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 01 August 2008 - 14:35

malo cu da lupim trol na trol, ali makar je programiranje uglavnom autodidaktichka radnja - i mnogi danashnji klinci koji rade te poslove su prvo napisali neki program pa su im se onda promenili zubi.
sama sam se, dok sam radila u it nagledala programerskih beba :ph34r: tako da u ovom sluchaju i ne vazi ono shto vazi za tradicionalne poslove - da se iskustvo stiche tek kad se negde zaposli. u ovom sluchaju to vazi samo za starije generacije, one koji su se prvi put susreli sa rachunarom kad su vec bili odrasli. moj klinac je uz knjigu kuckao c++ vec kad je krenuo u srednju shkolu.


Ja govorim o generacijama koje trenutno izlaze sa faksova - '80-'84... Znaci toliko antitalenta, neznanja i laznih ubedjenja se tesko srece... O lenjosti i apsolutnoj nespremnosti da se unapredjuju (koj li su moj odabrali programiranje za profesiju kad nisu spremni na to) sam vec pisao on many occasions... Mi smo drzali casove ispocetka ljudima koji su sveze izasli sa faksa, kad vise nismo mogli da nadjemo coveka koji uopste ima pojma sta je to za sta se prijavio...

Lepo je to za tvog klinca, al' trust me, vecina nije ni blizu tome... A gradiva na fakultetima su, pored toga sto su outdated, apsolutno katastrofalna i beskorisna, a nekad cak i stetna jerbo neki profesori imaju tendenciju da svoje pogresne poglede na programiranje forsiraju na studente koji vremenom poveruju da je `thats the way to do it` iako apsolutno svesni da to nema veze sa zivotom...

#110 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 01 August 2008 - 18:23

ovde se nedostatak civilizacijskih vrednosti i covecnosti, te prezir stari h ljudi i divljastvo u postupku ka starijima opravdava politikom.


da li to znaci da su englezi trebali da pobiju svoje stare jer su bili kolonizatori, ameri svoje stare jer su drzali robove, nemci svoje stare jer su bili nacisti, hrvati svoje stare zbog jasenovca, rusi svoje zbog staljina, japanci svoje zbog osvajanja kine, kinezi svoje zbog onog trga, itd...

ali kako posejes tako ces i zheti. kako vi tretirate svoje stare, tako ce i vas vashi mladi.

#111 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 01 August 2008 - 23:10

ovde se nedostatak civilizacijskih vrednosti i covecnosti, te prezir stari h ljudi i divljastvo u postupku ka starijima opravdava politikom.

da li to znaci da su englezi trebali da pobiju svoje stare jer su bili kolonizatori, ameri svoje stare jer su drzali robove, nemci svoje stare jer su bili nacisti, hrvati svoje stare zbog jasenovca, rusi svoje zbog staljina, japanci svoje zbog osvajanja kine, kinezi svoje zbog onog trga, itd...


Fakat! Pa i onaj osudjen za ratne zlocine sedi u Scheveningu zivi u toplom, ima hranu (ne gladuje), ukazuje mu se zdravstvena pomoc po potrebi ... a ovi koji bi kolektivno da kazne citavu jednu grupu ljudi ne shvataju da su ovi vec (nazalost) kaznjeni i to previse. Zivotno dostojanstvo im je ugrozeno. Sve su im oteli pa bi jos i dusu na slamcicu da im iscede. Onog koji sedi U Scheveningu nece niko da pljune. A onog sirotana sto stoji u redu za hleb moze svako da pljune. Ljudski zivot je postao malo vredan (skoro pa bezvredan).

Edited by cyberwor/L/d, 01 August 2008 - 23:16.


#112 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 01 August 2008 - 23:41

teror mladih, medijski indukovan, svetski fenomen.

sistem - zgazi i grabi.

kada tako grakcu nemam apsolutno nikakvu zelju da im pomognem bilo cime - savetom, poslom, parama, ili uklanjanjem da bi imali vise prostora da se na miru laktaju i suncaju.

#113 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 02 August 2008 - 05:28

Fakat! Pa i onaj osudjen za ratne zlocine sedi u Scheveningu zivi u toplom, ima hranu (ne gladuje), ukazuje mu se zdravstvena pomoc po potrebi ... a ovi koji bi kolektivno da kazne citavu jednu grupu ljudi ne shvataju da su ovi vec (nazalost) kaznjeni i to previse. Zivotno dostojanstvo im je ugrozeno. Sve su im oteli pa bi jos i dusu na slamcicu da im iscede. Onog koji sedi U Scheveningu nece niko da pljune. A onog sirotana sto stoji u redu za hleb moze svako da pljune. Ljudski zivot je postao malo vredan (skoro pa bezvredan).

Da ima boga i pravde u Hagu bi radilo konopce kao i u Nirnbergu al dobro sta je tu je.Mislim pazi ono sto incognito kaze je gola istina.Glasali ste gladujte ali naravno da tu stradaju i oni koji su bili protiv a opet su opljackani.Na moju veliku zalost kada se nesto slomi uvek nadrljaju i ljudi koji su bili protiv budalastina ali vecina uvek prevagne pa onda i manjina placa kaznu za budalaste odluke te vecine.Mrzim da navodim primere iz WWII ali kada su saveznici resili da sravne Keln nije ti mnogo pomagalo to sto si bio protiv Hitlera.Isto tako i kod nas.Mogao si ceo zivot da glasas za Pesicku a onaj ti kreten pojede penzioni fond.

Edited by MAGRIPA65, 02 August 2008 - 05:28.


#114 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 02 August 2008 - 06:14

"Ljudski zivot je postao malo vredan (skoro pa bezvredan)"
Samo bih dodala da je Zivot uopste na planeti Zemlji postao bezvredan, ne samo ljudski.

#115 milica 04

milica 04
  • Banned
  • 279 posts

Posted 02 August 2008 - 15:03

Kako vam je postala depresivna ova tema.
A to što su se neki očajnici grabili za mleko valjda ne treba da bude argument da treba svi da pocrkaju sada?

#116 Raidenko

Raidenko
  • Members
  • 396 posts

Posted 02 August 2008 - 21:05

Ne znam sve mi se cini da ipak tu radi taj generaciski jaz, vecina starijih ljudi su ziveli za vreme titoizma kad je sve moglo,kad je uvek bilo dovoljno vremena za sve.Sad smo daleko od toga a oni su stari,nemaju snage,ne zele da se prilagode danasnjem ritmu.Da se ne lazemo zivimo u sve brzem dobu ljudi ne znaju sta im deca rade,a kamoli stariji.Tuzno?Da al jbg tako je to je nas problem,celu deceniju se boris za svoju egzistenciju,izgubis osecaj za ljude oko sebe.

#117 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 04 August 2008 - 12:04

ovde se nedostatak civilizacijskih vrednosti i covecnosti, te prezir stari h ljudi i divljastvo u postupku ka starijima opravdava politikom.


da li to znaci da su englezi trebali da pobiju svoje stare jer su bili kolonizatori, ameri svoje stare jer su drzali robove, nemci svoje stare jer su bili nacisti, hrvati svoje stare zbog jasenovca, rusi svoje zbog staljina, japanci svoje zbog osvajanja kine, kinezi svoje zbog onog trga, itd...

ali kako posejes tako ces i zheti. kako vi tretirate svoje stare, tako ce i vas vashi mladi.


Vidi ovako, niko nije rekao da treba pobiti stare sta god da su isti uradili, al' ja ih ne mogu sazaljevati sto danas kusaju ono sto su sami zakuvali. Potpuno se slazem sa ovim poslednjim - kako posejes tako ces i zheti... Sad to objasni doticnim `starima` pa da prestanu da kukaju na druge kad odgovornost lezi pre svega na njima...

Ja i ne ocekujem od buducih pokoljenja da me zale ako napravim neko sranje, bas kao sto ni danasnji matorci ne treba to da ocekuju od mene. Mogu da im pomognem koliko mi to vreme i mogucnosti dozvoljavaju i to je to - zaliti i amnestirati ih svakako necu...

#118 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 04 August 2008 - 13:44

U zemlji u kojoj ja zivim se (sa aspekta ugrozenosti) uvek najvise vodi racuna o najmladjima i najstarijima.

I tako i treba da bude.

Bwt što se tiče nasledstva, mislim da ne postoji gluplja/morbidnija kategorija u društvu.
Ono voljena dečica (i unučići) se raduju nasledstvu, elem da ti crkneš i da onda oni prigrabe ono što si ti stvorio, hahahaha

Pa onda ono kao zidam kuću i ovo i ono a posle ću ostaviti deci.

Ma idi begaj.

Ja mojim potencijalnim potomcima nemam nameru ništa da stvaram niti da ih obezbeđujem, nek izvole sami sebi stvarati šta god im se bude prohtelo.

#119 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 04 August 2008 - 17:27

Ja i ne ocekujem od buducih pokoljenja da me zale ako napravim neko sranje, bas kao sto ni danasnji matorci ne treba to da ocekuju od mene. Mogu da im pomognem koliko mi to vreme i mogucnosti dozvoljavaju i to je to - zaliti i amnestirati ih svakako necu...



sta je na primer kriva moja komsinica koja nikada nije pusku podigla, nikada glasala za nacionaliste itd...pa ima mrsavu penziju od koje ne moze ziveti.

da li treba da otvorimo saltere sa dokaznim materijalom ko je za koga glasao i kada, kako bismo im isplacivali penzije dostojne prezivljavanja?

ili ste svi vi kul sa ideojom da - ko nije ukrao, ugrabio, itd, ko se nije "snasao" - i treba da crkne jer je star?

mislim, ko je vas odgajio takve, tj. zalis li ti i amnestiras li svoje roditelej na primer ili smatras da su oni bili nevini u svom tom kupleraju politike 90-ih, a svi drugi nisu? ili smatgars da treba da crknu? ili su oni materijalno potkrepljeni pa te bas briga za druge?

mislim, koje je u pitanju?

#120 Blue Lady

Blue Lady
  • Members
  • 684 posts

Posted 05 August 2008 - 08:02

I tako i treba da bude.

Bwt što se tiče nasledstva, mislim da ne postoji gluplja/morbidnija kategorija u društvu.
Ono voljena dečica (i unučići) se raduju nasledstvu, elem da ti crkneš i da onda oni prigrabe ono što si ti stvorio, hahahaha

Pa onda ono kao zidam kuću i ovo i ono a posle ću ostaviti deci.

Ma idi begaj.

Ja mojim potencijalnim potomcima nemam nameru ništa da stvaram niti da ih obezbeđujem, nek izvole sami sebi stvarati šta god im se bude prohtelo.

Hheheheheh, to sad tako kazes jer ih nemas:))) Mislim da ces sigurno promeniti misljenje kad ih dobijes:)))Ok nisam ni ja za to da treba da crknem da bi moje dete moglo da se baskari. Niti mislim da deci sve treba obezbediti, treba ih pustiti da se malo i sama snadju. Ali to oko obezbedjivanja je( bar se nadam) kod vecine normalno, stvar ljubavi prema deci, zelis im sigurnost, pa mislis ako su obezbedjena materijalno to su i sigurnija. Sto uopste ne mora da znaci.

@mango

ne, definitivno nije kriva tvoja komsinica, moja baba, moja mama u krajnjem slucaju. One ne, ali hiljade drugih i jeste donekle krivo. Ne mislim da treba da ispastaju zbog toga, svi mi pravimo greske, pa nam tu i tamo neko valjda oprosti. Samo recimo, mozda i razumem @incognito, te iste o kojima on prica su verujem neki kao ti, ja, on ubedjivali i davali 1001 primer zasto nama ne valja, za koga i zasto treba da glasaju, a ti neki su sve vreme govorili kako je nama ustvari dobro, kako mi mladi nista ne znamo i da cutimo i trpimo. Mozda je to i veciti jaz. Kod nas jos vise izrazen zbog svih proslih godina.
A jos nesto sam bas htela da pokrenem mozda i kao temu. Eto recimo pricamo kako treba da bude sto vise ustanova, starackih domova za nase stare, kako bi se bolje osecali i kako bi neko brinuo o njima. A ja sad pitam, da li ste vi upoznati sa cinjenicom da nekim ljudima, u mom slucaju svim babama koje znam u okolini, kad spomenes staracki dom, uglavnom me psuju, hoce da me ubiju, kazu kako smo sebicni, hocemo da ih ostavimo na milost i nemilost i druge glupave price. Naravno, staracki dom im dodje kao kazna sto nisu bili dobri. E sad je l ste imali vi takve situacije??