Jump to content


Photo
- - - - -

Da se ne zaboravi!


  • Please log in to reply
1164 replies to this topic

#1156 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 14 March 2019 - 14:48

...

 

Pre 80 godina, 14.03.1939, Hitler je okupirao Cehoslovacku.

 

...


  • 0

#1157 Dani 007

Dani 007
  • Members
  • 487 posts

Posted 20 March 2019 - 17:59

Pre 23 godine poceo je egzodus Karadzicevih Srba iz Sarajeva.

 

 

 

 


Edited by Dani 007, 20 March 2019 - 18:02.

  • 0

#1158 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 20 March 2019 - 19:23

...

 

Karadžić je osuđen po tačkama: 
 
2. Kriv je za genocid u Srebrenici 
3. Kriv je za progon civila i zločine protiv čovečnosti 
4. Kriv je za istrebljenje stanovništva 
5. Kriv je za ubistva, zločin protiv čovečnosti 
6. Kriv je za ubistva, kršenje zakona i običaja rata 
7. Kriv je za progon i deportacije, zločin protiv čovečnosti 
8. Kriv je za nehumana dela, nasilno premeštanje i druge nečovečne zločine 
9. Kriv je za kršenje zakona i običaja ratovanja 
10. Kriv je za nezakonite napade na civile 
11. Kriv je za uzimanje talaca, pripadnika UNPROFOR-a
 
...

  • 3

#1159 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 24 March 2019 - 16:54

NATO boNbardovanje SRJ

 

iz malo realnije perspektive

 

https://pescanik.net...8E9WmDALoIPP6S8


  • 1

#1160 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 06 April 2019 - 00:58

...
 
Attached File  opsada-glavnog-grada-BiH.jpg   91.95KB   2 downloads
 
Iz Vikipedije, slobodne enciklopedije
 
>> ... Opsada Sarajeva
 
Opsada Sarajeva bila je jedna od najdužih opsada u povijesti modernog ratovanja i najduža opsada jednog glavnog grada ikada.[1] Trajala je 44 mjeseca, od 5. travnja 1992.[5] do 29. veljače 1996. godine,[1][6] što je tri puta duže od opsade Staljingrada,[7] a u prosjeku je 329 projektila ispaljivano na grad dnevno.[8] Sveukupno je ispaljeno oko 50.000 tona topničkih projektila na grad.[9] Sukobljene strane u sukobu bile su Vojska Republike Srpske, koja je s 18.000 rezervista opkolila grad,[10] i Armija Republike Bosne i Hercegovine i Hrvatsko vijeće obrane koje su branile grad, kao i raznorazne paravojne postrojbe s obje strane.[11][12] Tijekom opsade, grad je bio gotovo potpuno odsječen od ostatka države te je nastala nestašica hrane, električne struje, plina, lijekova i vode, tako da su Sarajlije znale ići do rijeke Miljacke radi napajanja, gdje su često bili izloženi vatri iz snajpera.[13]
 
Ujedinjeni narodi su tijekom tog razdoblja konvojima snabdijevali Sarajlije hranom, lijekovima i gorivom za generatore u bolnicama, jedinom pekarom tada u gradu te središnjom pumpom za vodu.[14] Prema Istraživačko dokumentacijskom centru (IDC), opsada u Sarajevu je uzrokovala 14.011 žrtava, od čega je 7.808 ljudi preminulo 1992. a 3.392 1993. godine, čime je to najveće stratište rata po ljudskim gubicima.[4] Liječnici glavne bolnice u gradu su javili da su primali pet do petnaest ranjenih žrtava snajpera dnevno.[15]
 
Međunarodni sud za ratne zločine počinjene na području bivše Jugoslavije (MKSJ) osudio je tri srpska zapovjednika zbog opsade, a to su: Stanislav Galić, Dragomir Milošević i Momčilo Perišić. ... <<
 
...

  • 2

#1161 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 06 April 2019 - 15:25

6. April 1941.

 

Bomben_auf_Belgrad_Operation_Strafgerich


  • 1

#1162 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 30 April 2019 - 07:39

VI. Sedim u mraku, normalno, s pivom. Kad ono zviz, ode TV! Popnem se na krov zgrade, lepo se vidi. Pomislim: 92' (pre rata) sam 'ladno dao otkaz. I sad sam, hvala pivu, - ziv.

 

Izgleda se ovdje, od siline samodopadnog "epskog esteticarstva" (hoce to da "ponese"), posve zaboravilo da je RTS Milosevicev servis od 1987. godine, a ne od 1992. godine. I da '92. nije bila "ladno pre rata". 1992. godine oruzani sukobi (veceg intenziteta) u Hrvatskoj su, fakticki, vec gotovi, a BiH vec uveliko gori. Ona famozna RTS snimka o Milosevicu na Kosovu ("niko ne sme da vas bije") datira od 20. aprila 1987. godine.

 

 

Ovaj topic pak pocinje snimkama rusenja Vukovara iz ljeta / jeseni 1991. godine. Dakle RTS je, nota bene (Da se ne zaboravi!) 1992. godine u Milosevicevim krvavim rukama vec 5. godinu. Bez RTS-a, koji je, uz SDB Srbije, bio najubitacnije Milosevicevo oruzje, tesko da bi tzv. Balvan revolucija u Hrvatskoj bila uopce moguca, i kasnije, posljedicno, ratovi u Hrvatskoj i BiH. Pa onda i na Kosovu 1998./1999. 


Edited by Vjekoslav, 30 April 2019 - 08:29.

  • 0

#1163 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 30 April 2019 - 08:45

...
 
Normalno da to nije moglo bez: 'with a little help from his friends ...'
 
Samo se treba setiti onog putujuceg cirkusa, aka 'pregovora', Donova i njihove bulumente sa 'hecklerima' koja ih je 'cuvala'. A ucinili bi svima dobro - da su se medjusobno postreljali.
:wicked:
 
Uostalom, da ona druga dvojica - i 'partizanov general' i 'autor zelenog spomenara' nisu pandrknula na vreme - i oni bi se nasli u 'Haskom kazamatu'. To bi, zaista bila interesantna menazerija.
 
A cinjenica je - svako je dobio ono sto je hteo / zasluzio - pa ne znam cemu pozivanje na 'epsko esteticarstvo'?
Doduse, ono je razvijeno i kod onih koji se, kao, groze toga, a exkluzivno pretenduju na 'europsku stecevinu', ali podvucenu njihovom regiJonalnom bojom.
 
To neprekidno gledamo. Svi se nalaze u organu i svima je kriv samo Zlobimir.
B-)
 
Kako je jednom u svojoj beleznici zapisao nadnaravi. A.P. Cehov: " 'nepodnosljive su provincijske 'velicine' "
 
No, opet da kazem - svako je, nekom kosmickom pravdom, spao tamo, gde mu je mesto. A i naslednici.
Onaj zevzek iz hot-parola 'Europa zdaj' sada tamo vidi nove Adolfe; u 'rvackoj ordinira drusna starleta iz 'erotskog casopisa za ustasoidne branitelje'; u_bosni lokalni kupleraj gde se klijenti i kreveti menjaju, ali posteljina nikako; u sVrBiji jos jedna aleksandrova_diktatura; onaj montenegrinski gospodar fucka na sve, uzoholio se, udara samare rusiji & sVrBiji no ne pusta vlast; makedoncite vecito suruju sa grcite, a kosovari kao i uvek - u potrazi za slobodom, pri cemu im je knjiga kao 'hazarski recnik' - mozes je citati sa oba kraja.
:D
 
Toliko sam pisao o svemu tome - da vec sam sebe smaram. No to je uvek tako. 
Zato sto je ova balkanska shitholina - 'tamni vilajet'.
Tu nema nevinih.
:angry:
 
...

  • 0

#1164 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 30 April 2019 - 11:28

Tu nema nevinih.

 

ma sta mi kazes. nakon 20 godina "ja nemam apsolutno nikakve veze s Milosevicevim rezimom i njegovim ratovima", i preko 42 000 freneticnih postova na tu temu, sve s prozivkama raznim Vladanima, Slavenima, Roterdamima, itd. itd. itd. (a da "zlocinacku stoku sa sporta, aka Maksimira-Marakane" uopce ne spominjemo) sad odjednom, nekoliko sati prije zatvaranja ovog boarda, pazi bogati - nema nevinih?

 

...

 

sorry, ali ima.


  • 0

#1165 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 30 April 2019 - 12:53

...

 

... 

 

 

Opet jadno lazes.

:lol+:

Nije svih 43000 postova o Zlobimiru.

On je, kao i mnogi njegovi ispisnici, a i mnogi dogadjaji i licnosti - samo istorija. Istorija je rekla svoje, a ja nemam razloga da drndam medjunozje i vriskam oko stvari na koje nikako nisam mogao / ne mogu uticati.

Iskreno receno - blam mi je da sebi pridajem bilo koje zasluge, kao sto mi je blam da se histericno posipam pepelom. A to je em beskrajna sujeta, em nevidjena umisljenost.

 

Btw, bio je na 4umu neki vatreni lik koji je zavapio da bi nalik tuziocu Visinskom hteo da gromoglasno optuzi ... i ostalo zblanuto trc-prc. Nesto ga vise ne citam?

 

Ima kod nadnaravnog A.P. Cehova o mladalackom liku koji se nikako nije mogao odluciti sta bi da radi u zivotu, pa mu padne na pamet anarhizam! I tako setao je okolicom i u glavi razvijao slatke fantazije kako bi zapalio onu kucu i onu stalu, i onaj letnjikovac, i ono ladanje ... gde su ga primetili kroz prozor i pozvali u goste.

A posle solje caja uz domace pecivo - 'napustio ga anarhizam'!

 

Takodje sumnjam da je neki berac Liptonovog caja uopste pretpostavljao da ga je brao 'sa ljubavlju & paznjom'!

:rotflmao:

 

Btw, ja tebi nisam predbacivao kome ti 'plusicaris' i za koga zalezes, pa nemoj ni ti meni.

A moje je zivotno geslo - 'samo me jednom izneveri - sudarices se sa lavljom agresijom!'.

 

Oko nevinosti i 'nevinosti' ne bih, sada je u modi 'jirurska rekonstrukcija, tj. - himenoplastika.

Samo 500 evritja!

:D

 

Btw, moram priznati na kraju: najbolje pisem 'pod presijom'!

:+1:

 

...


  • 0