Jump to content


Photo
- - - - -

Evropska unija


  • Please log in to reply
5788 replies to this topic

#3826 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 23 April 2017 - 19:00

Told y'a ;)
(FRA)
  • 1

#3827 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 23 April 2017 - 19:42

Dobre vesti stižu iz Francuske, Macron preliminarni pobednik, u drugom kolu je sa Le Penovom.

A pošto je Franja politički zrela i kulturna država, ne bih se libio da čestitam Macronu na mandatu.
  • 2

#3828 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 23 April 2017 - 19:46

Dobre vesti stižu iz Francuske, Macron preliminarni pobednik, u drugom kolu je sa Le Penovom.

A pošto je Franja politički zrela i kulturna država, ne bih se libio da čestitam Macronu na mandatu.

 

Hold your horses cabron. I ja sam se uzdao u pamet i kulturu Britanaca, a i Amerikanaca, pa vidi sta su izabrali.

 

It ain't over till the fat lady sings.


  • 2

#3829 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 23 April 2017 - 20:00

U dvajes dojčmarke da će biti kako kažem.

U Francuskoj je uvek u ovakvim situacijama široki front protiv dileja.
  • 1

#3830 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 23 April 2017 - 20:17

U dvajes dojčmarke

 

 

 

Vrlo rado bih ti dao 20 dojcmarki ako budes u pravu.


  • 0

#3831 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 23 April 2017 - 20:22

Told y'a ;)
(FRA)

 

 

tako je, bas kao sto si i rekao, .. onomad.

Macron i MLP


  • 0

#3832 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 23 April 2017 - 20:31

Fier d'être français, comme toujours!

Spustili su šupce na prava mesta (2.&4.), prevarante diskvalifikovali + diletante na 6%...
#EnMarche
  • 1

#3833 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 23 April 2017 - 20:41

pa i ako pobedi to nisu "za" glasovi nego protiv

ipak markon


  • 0

#3834 Deja vu

Deja vu
  • Members
  • 159 posts

Posted 23 April 2017 - 21:26

1) ne znam sto bih ti na 1. odgovorio Deja vu? 

 

Deja vu, sorry ali nemam volje educirati te

 

 

2) O Trumpu i treba li, zeli li .. americka vanjska politika osnaziti ili pak umanjiti utjecaj EU mi se takodjer ne raspravlja "u tolikoj kolicini"

s nekim tko pretpostavlja da EU nema potrebe za svojim suverenitetom a u istoj recenici se poziva kako je interes iskljuciv i jedini

jer mi to govori kako Nato dozivljavas americkom prcijom .. sto on svakako nije. 

 

No da bi shvatio koliko USofA "radi" na jacanju nacionalnih suvereniteta pojedinih clanica EU (pa s time i na ukidanju EU suvereniteta) evo ti clanak od subote iz The Timesa iz kojeg mozes "stvoriti" i neko drugo misljenje od tog kojeg posjedujes   :)

 

1) Nisam ni trazio da me educiraš :D Samo sam ti objasnio kako stoje stvari sa EU i njenim odnosima. Moje mišljenje ćeš videti samo kada to eksplicitno navedem što jesam u postu koji si me citirao kada sam napisao da nema potrebe za stvaranjem EU armije, a što proizilizi iz mog stava kao kosmopolite. 

 

2) Tramp je anomalija i nakaza sve više jačajućeg desnog populizma na Zapadu, što znači da mu interesi nisu baš racionalni i drugačiji od boleština islamista o kojima piše Šredinger. Kada ja pišem o američkim interesima, mislim na ono što pogoduje razvoju SAD i njegovom daljem opstanku koji se oslanja na trenutno stanje, a to je da američka privreda zavisi od svetskog tržišta. Otud je SAD lider globalizacije. Znači ako je loše na svetskom tržištu, loše je i Amerikancima. Ako nestane EU, nestaće i Amerikanci, jasno ko dan. I nije to moje mišljenje, nego deskripcija. Ako se tebi ne sviđa, šta da radim. 


  • 1

#3835 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 23 April 2017 - 22:10

Već se pojavljuju prve prognoze da Macron dobija drugo kolo sa 62 - 64%.


  • 0

#3836 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 23 April 2017 - 22:23

pa i ako pobedi to nisu "za" glasovi nego protiv
ipak markon


U Srbiji su se, zanimljivo, udružili neki klerofašisti i neonacisti, kandidat Rusije i Kine sa konjem i ruskim neoromantičarem "protiv".
Postoje tako zemlje u kojoj ne postoji dilema da li ići istom kolonom sa fašistima. Svi predsednički kandidati u FRA (od levice do desnice) su udruženo "protiv" fašizma. To se u Srbiji NIKADA neće desiti.
  • 0

#3837 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 23 April 2017 - 22:39

Ako nestane EU, nestaće i Amerikanci, jasno ko dan. 

 

:) 

 

no za ovo o Trumpu, se slazemo. 

 

sve više jačajućeg desnog populizma na Zapadu

 

ako u Zapad ubrajas i EU stvari stoje drugacije .. jucer je AfD "zavrsio" s Frauke Petry .. a danas izabrao novu partijsku "duplu spicu" 

Alice Weidel i Alexandera Gaulanda koja ce vrlo lose proci na njemackim izborima na jesen jer je tako ocito da se u toj ekstremno

nacionalistickoj partiji vodi borba za vlast .. Nizozemci su rekli svoje .. a Francuzi kako vidis veceras takodjer. znaci, mozda to sto govoris

vrijedi za GB i USofA ali Europa je svoj populisticki vrhunac ostavila iza sebe jer je vecina shvatila kamo to vodi bas na primjeru Therese May i Trumpa.


  • 0

#3838 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 23 April 2017 - 22:46

Nista lepse od poraza rusko-fashisticke kandidatkinje... ali i dalje bolje da sacekamo drugi krug. Nadam se da Islamska drzava nece biti previse razocarana rezultatima prvog kruga, if you get my drift...


  • 2

#3839 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 23 April 2017 - 23:15

klerofašisti , neonacisti, rusi , fašisti. u Srbiji NIKADA neće desiti.

bla bla i tako godinama ovde na forumu

ps.
sudo yum update

Edited by Quad, 23 April 2017 - 23:19.

  • 0

#3840 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 23 April 2017 - 23:29

bla bla i tako godinama ovde na forumu

 

 

Bla,bla i tako godinama u Srbiji ..... shto? da se nije neshto promenilo? 


  • 0