Jump to content


Photo
- - - - -

Porodicni odlazak u Australiju


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
200 replies to this topic

#1 igorcolic

igorcolic
  • Members
  • 8 posts

Posted 21 April 2008 - 10:58

Zena i ja bi zeleli da odemo za Australiju . Interesuje me klika je mogucnost to uraditi posto sledece nedelje idem u ambasadu da se raspitam oko nekih detalja . Dali je imao neko slicno iskustvo
Hvala unapred!!!

#2 decky999

decky999
  • Members
  • 410 posts

Posted 22 April 2008 - 02:57

Pa recice ti u ambasadi - nemo' da si nestrpljiv.

Zezam se - ima mnogo nacina ali se sve sodi na par stvari

- Mladji od 35
- Zanimanje koje se trazi u Australiji
- Vec imas posao u Australiji
- Znanje jezika

Postoji bodovni sistem i u zavisnosti od vrste vize za koju se prijavljujes on je manj eili vise merodavan. Za klasicnu iseljenicku visu je potrebo da prikupis odredjen broj poJena sa date liste a to se menja svake godine u zavisnosti od trzaist rada u AU. Mislim da je sada malo bolje za useljenje sopzirom da se drzavna administracija promenila i fasista Howard je otisao u (ne)zasluzenu penziju. Ipak najbolje pokupi brosure i slusaj sta ce ti reci u ambasadi. Kriza je sa zaposljavanjem trenutno (nema dovoljno radnika posebno u gradjevini) tako da je relativno lako naci posao - sad opet zavisi sta radis. Ako si kuvar ili pekar - platice ti i kartu u prvoj klasi samo da te dovedu (zezam se ali je skoro tako).

#3 igorcolic

igorcolic
  • Members
  • 8 posts

Posted 22 April 2008 - 10:32

Zavrsio sam gradevinsku skolu i imam 27god. a zena 21 imamo i malu bebu dali to moze biti problem ili dobro po nas

#4 decky999

decky999
  • Members
  • 410 posts

Posted 22 April 2008 - 10:52

Beba nema nikakvog uticaja - bodovnog sigrno ne a za ostalo ne znam. Kad kazes skolu onda najverovatnije mislis na srednju. Ako nemas fakultet onda ce ti trebati dokaz o radnom iskustvu (u struci ili zanatu za koji imas diplomu). Ne znam sta ce ti traziti od dokumenata ali ako imas zanat i ako mozes da dokazes da si se time bavio bar par godina u Srbiji mislim da ces moci ali isto zavisi i znanje jezika.

Idi pa popricaj sa njima. Nemoj da se potresas zbog nasih tetki na salteru koje misle da su popile svu pamet ovog sveta. Postoje pravila i oni koji dodeljuju vize njih moraju da se pridrzavaju. Pokupi sto vise pisanih informacija pa lepo prostudiraj i vidi sam. Samo da znas da mora da ispunis sve sto traze - nema gledanja kroz prste.

Uzgred da pitam - sto bas Australija - jel imas nekog ovde?

#5 igorcolic

igorcolic
  • Members
  • 8 posts

Posted 22 April 2008 - 10:59

Od Moje Zene ujana i ujak su se vratili pre par godina , i definitivno je to ono sto bi zelleo i za sebe a i za svoje dete . Pregledali smo dosta snimaka slika i poprilicno culi kako funkcionisu .

#6 igorcolic

igorcolic
  • Members
  • 8 posts

Posted 22 April 2008 - 11:03

Cini mi se da si iz Austrlije , kao ti zivis tamo ?

#7 decky999

decky999
  • Members
  • 410 posts

Posted 23 April 2008 - 01:42

Cini mi se da si iz Austrlije , kao ti zivis tamo ?


KAko zivim - jedna rec - normalno. E pa sad ti vidi kako ces to da razumes. Jednom reciju - niko me ne dira ja nikog ne diram, a zivot ko zivot uvek nosi nesto svoje. Australija kao zemlja ima svojih prednosti i mana, kao i svaka druga zemlja, samim tim nije ni Bogom data ali nije ni tako lose. Ipak najvise zavisi od tebe kako i gde ces da nadjes sebe. Nece ti biti lako, bar ne na pocetku, mada to sigurno znas. Ali ko sto rekoh, sve zavisi od tebe i tvoje slike stvarnosti.

Ako mislis da je to ono sto hoces - samo napred i puno srece.

#8 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 23 April 2008 - 05:12

KAko zivim - jedna rec - normalno. E pa sad ti vidi kako ces to da razumes. Jednom reciju - niko me ne dira ja nikog ne diram, a zivot ko zivot uvek nosi nesto svoje. Australija kao zemlja ima svojih prednosti i mana, kao i svaka druga zemlja, samim tim nije ni Bogom data ali nije ni tako lose. Ipak najvise zavisi od tebe kako i gde ces da nadjes sebe. Nece ti biti lako, bar ne na pocetku, mada to sigurno znas. Ali ko sto rekoh, sve zavisi od tebe i tvoje slike stvarnosti.

Ako mislis da je to ono sto hoces - samo napred i puno srece.



Dobar odgovor.

#9 decky999

decky999
  • Members
  • 410 posts

Posted 23 April 2008 - 05:43

Blagodarim :rolleyes:

#10 Moracikus

Moracikus
  • Members
  • 82 posts

Posted 25 April 2008 - 12:50

Zena i ja bi zeleli da odemo za Australiju . Interesuje me klika je mogucnost to uraditi posto sledece nedelje idem u ambasadu da se raspitam oko nekih detalja . Dali je imao neko slicno iskustvo
Hvala unapred!!!

Nema potrebe da ides u Ambasadu. Ja ih nikada nisam ni vidio a dali su mi vizu i danas zivim u Melbourne-u.
Pogledaj ovo:
http://www.immi.gov....ation/index.htm

skini booklet 6 i procitaj ga od korice do korice.
Treba da polozis IELTS sa ocjenom minimum 5 (tako je barem bilo 2006.). Test mozes polagati u BG. http://www.ielts.org/
Treba da dobijes pozitivan odgovor od nadlezne australske institucije.

Ako si gradjevinski tehnicar onda ti treba visa skola i iskustvo u struci(12 mjeseci). Ova profesija tii donosi malo poena(premalo za dobijanje vize). Assessment ti daje IEAUST.
http://www.engineers...uicklinks-2.cfm

Ako si gradjevniski radnik onda ti vjerovatno treba neka potvrda-licenca od komore i poslodavca. Assesment radi TRA ili Vetassess
http://www.workplace...Programmes/TRA/
http://www3.skillass...m/home_faqs.cfm

Ako imas sponzora (bliski rodjak) onda mozes lakse dobiti vizu

A sada zaboravi sve ovo sto sam ti napisao osim prvog linka i pocni sam da istrazujes.

Srecno

#11 Balta

Balta
  • Members
  • 159 posts

Posted 30 April 2008 - 05:32

Trenutno se u Western Australiji dosta gradi i radi. Ukoliko si imao prilike da prakticno radis u struci uz upotrebu nekog renomiranog softvera (tipa CAD ili nesto slicno) i dovoljno dobro vladas jezikom mislim da neces imati previse problema da nadjes posao. Odi na seek.com.au i potrazi poslove tipa "draftsman". Dobices bolju ideju.

Koliko se ovih dana dobija poena na tvoju struku?

#12 decky999

decky999
  • Members
  • 410 posts

Posted 30 April 2008 - 13:30

Trenutno se u Western Australiji dosta gradi i radi. Ukoliko si imao prilike da prakticno radis u struci uz upotrebu nekog renomiranog softvera (tipa CAD ili nesto slicno) i dovoljno dobro vladas jezikom mislim da neces imati previse problema da nadjes posao. Odi na seek.com.au i potrazi poslove tipa "draftsman". Dobices bolju ideju.

Koliko se ovih dana dobija poena na tvoju struku?



Nisam bas siguran da je decko u CAD fazonu :rolleyes:

#13 fazon

fazon
  • Members
  • 2 posts

Posted 30 April 2008 - 22:19

E kad smo kod fazona, pa da i ja kazem koju.
Posto sam i ja u fazi pripremanja dokoumentacije oko apliciranja za australijsku vizu, interesuje me jedna stvar...kako ste uopste dosli do doga da zakazete razgovor u ambasadi australije u beogradu, kada su mi preko telefona jasno rekli da nasa ambasada nije zaduzena za izdavanje imigracionih viza i da se ceo proces mora obaviti preko sajata www.immigov.com.

#14 decky999

decky999
  • Members
  • 410 posts

Posted 01 May 2008 - 00:51

E kad smo kod fazona, pa da i ja kazem koju.
Posto sam i ja u fazi pripremanja dokoumentacije oko apliciranja za australijsku vizu, interesuje me jedna stvar...kako ste uopste dosli do doga da zakazete razgovor u ambasadi australije u beogradu, kada su mi preko telefona jasno rekli da nasa ambasada nije zaduzena za izdavanje imigracionih viza i da se ceo proces mora obaviti preko sajata www.immigov.com.



Pa ako su ti tako rekli onda neces imati razgovor. Ti se bas nameracio da sa njima popijes kaficu :rolleyes:

#15 Balta

Balta
  • Members
  • 159 posts

Posted 01 May 2008 - 06:17

E kad smo kod fazona, pa da i ja kazem koju.
Posto sam i ja u fazi pripremanja dokoumentacije oko apliciranja za australijsku vizu, interesuje me jedna stvar...kako ste uopste dosli do doga da zakazete razgovor u ambasadi australije u beogradu, kada su mi preko telefona jasno rekli da nasa ambasada nije zaduzena za izdavanje imigracionih viza i da se ceo proces mora obaviti preko sajata www.immigov.com.


Hm, to je novost za mene. Mi smo obavili razgovor u samoj ambasadi (beshe to 2001 god) ali su papiri bili procesuirani (poslati postom iz ambasade) u samoj Australiji. Svejedno, radi kako ti kazu. Dobra stvar je da ti "lokalci" ne odredjuju sudbinu, to se ipak odvija u "matici". Mada, koliko se secam, ljudi iz ambasade su bili dosta korektni i profesionalni.

Decky, kada si ti dosao i gde si se nastanio?